PDA

مشاهده نسخه کامل : کاهش سرعت raid0

hoshang2
12-03-20, 06:59
با سلام و خسته نباشید خدمت شما

ممنون می شوم از دوست خوبم جناب آقای AMD > INTEL منرا راهنمایی کنند.

دوست خوبم من یک سئوالی از شما داشتم و آن این هست که من مدتی هست من raid0 کرده ام اما 1 سال اولی که این کامپیوتر را خریده بودم خیلی سرعتهای هارد من خوب بود مثلا بر روی 200 الی 300 مگابایت کپی و Paste می کرد منظورم هارد به هارد بود اما الان در حال حاضر کپی می کنم از یک پارتیشن به پارتیشن دیگر با سرعت 60 الی 80 mb و خیلی کم بالای 100 مگ می رود هارد ها را از لیون کامپیوتر خریدم و هیچ مشکلی هم ندارد و از نوع western digital blue هستند 1 tb هر کدام هستند و من دو هارد دارم.
من تنظیمات رم خودم را انجام دادم و xmp را هم انجام داده ام و حتی در تنظیمات raido بر روی fast speed گذاشته ام منظورم در bios هست.
دوست عزیزم آیا نباید در bios کار خاصی انجام بدهم که سرعت هاردهای من مثل قبل بشود.
مادربرد من z170-a هست.
ممنون می شوم راهنمایی کنید.

AMD>INTEL
12-03-20, 08:38
با سلام و خسته نباشید خدمت شما

ممنون می شوم از دوست خوبم جناب آقای AMD > INTEL منرا راهنمایی کنند.

دوست خوبم من یک سئوالی از شما داشتم و آن این هست که من مدتی هست من raid0 کرده ام اما 1 سال اولی که این کامپیوتر را خریده بودم خیلی سرعتهای هارد من خوب بود مثلا بر روی 200 الی 300 مگابایت کپی و Paste می کرد منظورم هارد به هارد بود اما الان در حال حاضر کپی می کنم از یک پارتیشن به پارتیشن دیگر با سرعت 60 الی 80 mb و خیلی کم بالای 100 مگ می رود هارد ها را از لیون کامپیوتر خریدم و هیچ مشکلی هم ندارد و از نوع western digital blue هستند 1 tb هر کدام هستند و من دو هارد دارم.
من تنظیمات رم خودم را انجام دادم و xmp را هم انجام داده ام و حتی در تنظیمات raido بر روی fast speed گذاشته ام منظورم در bios هست.
دوست عزیزم آیا نباید در bios کار خاصی انجام بدهم که سرعت هاردهای من مثل قبل بشود.
مادربرد من z170-a هست.
ممنون می شوم راهنمایی کنید.

سلام
این مسئله کندی در هاردها به دلیل ماهیت مکانیکال آن پیش میاد . اول با برنامه HD TUNE بنچمارک بگیرید ببینم وضعیت به چه شکل هست .

hoshang2
12-03-20, 10:17
با سلام خدمت دوست خوب و عزیزم
آقای مهندس من اول تست کردم اصلا هارد read و write نداشت بعد با نرم افزار hd tune pro بنچمارک گرفتم و عکس آن در زیر هست.
23321
با تشکر

AMD>INTEL
12-03-20, 12:22
با سلام خدمت دوست خوب و عزیزم
آقای مهندس من اول تست کردم اصلا هارد read و write نداشت بعد با نرم افزار hd tune pro بنچمارک گرفتم و عکس آن در زیر هست.
23321
با تشکر

بنچمارک نه فایل بنچمارک

hoshang2
13-03-20, 01:33
بنچمارک نه فایل بنچمارک

با سلام خدمت دوست عزیزم
از پاسخ شما ممنونم
من بنچمارک گرفتم و عکس آن در زیر هست.
23322
با تشکر از شما دوست عزیز

AMD>INTEL
13-03-20, 09:12
با سلام خدمت دوست عزیزم
از پاسخ شما ممنونم
من بنچمارک گرفتم و عکس آن در زیر هست.
23322
با تشکر از شما دوست عزیز

کامل نیست این . با این حال به دلیل نوساتات وضعیت یک یا هر دو هارد زیاد جالب نیست . باید هر دو LLF بشن .

hoshang2
15-03-20, 01:41
کامل نیست این . با این حال به دلیل نوساتات وضعیت یک یا هر دو هارد زیاد جالب نیست . باید هر دو LLF بشن .

با سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزم
دوست عزیزم ممنونم از پاسخ شما
منظور شما از LLF چیست دوست عزیزم من چه کارهایی باید انجام بدهم تا سرعت لازم را داشته باشم.
دوست عزیز من با نرم افزار مورد نظر از یک قسمت دیگر آن یک عکس دیگر گرفتم.
23334
و بعدی
23335
چون دوست عزیز بر روی WRITE که کلیک می کنم می گوید که باید پارتیشن ها باید یکی شود برای همین نتونستم WRITE را تست بگیرم.
ممنونم
با تشکر

AMD>INTEL
15-03-20, 08:33
دوست عزیزم ممنونم از پاسخ شما
منظور شما از LLF چیست دوست عزیزم من چه کارهایی باید انجام بدهم تا سرعت لازم را داشته باشم.
دوست عزیز من با نرم افزار مورد نظر از یک قسمت دیگر آن یک عکس دیگر گرفتم.
23334
و بعدی
23335
چون دوست عزیز بر روی WRITE که کلیک می کنم می گوید که باید پارتیشن ها باید یکی شود برای همین نتونستم WRITE را تست بگیرم.
ممنونم
با تشکر

سلام یعنی هر دو هارد باید بکاپ بگیرید از raid خارج کنید و low level format کنید با برنامه زیر

هاردها را نوبتی به عنوان هارد دوم با این برنامه فرمت کنید
HDDGURU: HDD LLF Low Level Format Tool (Only the registered members can see the link)

hoshang2
15-03-20, 10:04
سلام یعنی هر دو هارد باید بکاپ بگیرید از raid خارج کنید و low level format کنید با برنامه زیر

هاردها را نوبتی به عنوان هارد دوم با این برنامه فرمت کنید
HDDGURU: HDD LLF Low Level Format Tool (Only the registered members can see the link)

دوست عزیزم من همین الان انجام می دهم شاید چندین ساعت زمان ببرد می خواهم از ویندوزم acronis true image بگیرم و در هارد اکسترنال خودم ذخیره کنم و بقیه کارهایی که شما فرمودید انجام بدهم با تشکر از راهنمایی های شما
من انجام می دهم و نتیجه را راعلام می کنم.
با تشکر

hoshang2
16-03-20, 22:39
دوست عزیز من هارد ها را از حالت raid خارج کردم و به عنوان هارد دوم هر دو هارد را LLF کردم البته همان ویندوز را RESTORE کردم و از یک پارتیشن به پارتیشن دیگری یک فایل را کپی کردم به نظر من زیاد تفاوتی نداشت دوست عزیزم بهتر شد و سرعتها یک مقدار بهتر شد اما قبلا واقعا بهتر بود مثلا دوست عزیز من قبلا کپی که می کردم روی 250 یا 280 یا بالای 300 مگ می رفت الان بر روی 90 تا 105 یا 85 مگ می رود اما نکاتی که شما فرمودید من مو به مو انجام دادم اما زیاد فرقی نکرد دوست عزیزم
من بنچمارک گرفتم :

23344

دوست عزیزم لطفا فایلهای پیوست را حذف کنید اشتباهی من گذاشتم.

ممنون می شوم راهنمایی کنید دوست عزیزم
با تشکر از شما

AMD>INTEL
17-03-20, 08:29
دوست عزیز من هارد ها را از حالت raid خارج کردم و به عنوان هارد دوم هر دو هارد را LLF کردم البته همان ویندوز را RESTORE کردم و از یک پارتیشن به پارتیشن دیگری یک فایل را کپی کردم به نظر من زیاد تفاوتی نداشت دوست عزیزم بهتر شد و سرعتها یک مقدار بهتر شد اما قبلا واقعا بهتر بود مثلا دوست عزیز من قبلا کپی که می کردم روی 250 یا 280 یا بالای 300 مگ می رفت الان بر روی 90 تا 105 یا 85 مگ می رود اما نکاتی که شما فرمودید من مو به مو انجام دادم اما زیاد فرقی نکرد دوست عزیزم
من بنچمارک گرفتم :

23344

دوست عزیزم لطفا فایلهای پیوست را حذف کنید اشتباهی من گذاشتم.

ممنون می شوم راهنمایی کنید دوست عزیزم
با تشکر از شما

یکی از هاردها مشکل سازه باید تک به تک تو حالت سینگل بدون رید تست بگیرید .

hoshang2
17-03-20, 17:54
یکی از هاردها مشکل سازه باید تک به تک تو حالت سینگل بدون رید تست بگیرید .

دوست عزیزم با چه نرم افزاری تست بگیرم.
ممنون می شوم بیشتر راهنمایی کنید.
لطف می کنید.
با تشکر

AMD>INTEL
17-03-20, 18:19
دوست عزیزم با چه نرم افزاری تست بگیرم.
ممنون می شوم بیشتر راهنمایی کنید.
لطف می کنید.
با تشکر
سلام.....
با همین نرم افزار و همین تست HD-TUNE و برنامه HD-SENITEL قسمت OVERVIEW شات بگیرید
یکی از هاردها احتمالا وضعیت روبه راهی نداره .

hoshang2
19-03-20, 04:56
سلام.....
با همین نرم افزار و همین تست HD-TUNE و برنامه HD-SENITEL قسمت OVERVIEW شات بگیرید

سلام.....

دوست عزیز من اول بر روی هارد اول ویندوز نصب کردم و با نرم افزار HD TUNE هارد دوم را تست گرفتم و باز دوباره بر روی هارد دوم ویندوز نصب کردم و با نرم افزار HD TUNE هارد اول را تست گرفتم :
و حتی با نرم افزار HD-SENITEL هم عکس گرفتم و در زیر هست :
عکس ها در زیر هستند :

23345

و بعدی :

23346

و بعدی

23347

و بعدی

23348

با تشکر

AMD>INTEL
19-03-20, 08:52
دوست عزیز من اول بر روی هارد اول ویندوز نصب کردم و با نرم افزار HD TUNE هارد دوم را تست گرفتم و باز دوباره بر روی هارد دوم ویندوز نصب کردم و با نرم افزار HD TUNE هارد اول را تست گرفتم :
و حتی با نرم افزار HD-SENITEL هم عکس گرفتم و در زیر هست :
عکس ها در زیر هستند :

23345

و بعدی :

23346

و بعدی

23347

و بعدی

23348

با تشکر

تست ها تقریبا اوکیه . اکسس تایم کمی بالاست که کاریش نمیشه کرد .به نظرم سرعت این هاردها در رید همون هست و بیشتر نمینونی انتظار داشته باشی . مگر هاردها را تعویض کنید .

hoshang2
19-03-20, 11:24
تست ها تقریبا اوکیه . اکسس تایم کمی بالاست که کاریش نمیشه کرد .به نظرم سرعت این هاردها در رید همون هست و بیشتر نمینونی انتظار داشته باشی . مگر هاردها را تعویض کنید .

پیشاپیش عید را به شما تبریک عرض می نمایم

یعنی دوست عزیز منظور شما این هست که از این هاردها نمی شود انتظار بیش از این داشت آیا درست متوجه شدم؟

AMD>INTEL
19-03-20, 11:49
پیشاپیش عید را به شما تبریک عرض می نمایم

یعنی دوست عزیز منظور شما این هست که از این هاردها نمی شود انتظار بیش از این داشت آیا درست متوجه شدم؟

سلام ممنون همچنین
هاردها در وضعیت خوبی هستند . یعنی مشکلی ندارند و سرعتشون به صورت تکی مناسبه

hoshang2
21-03-20, 02:14
سلام ممنون همچنین
هاردها در وضعیت خوبی هستند . یعنی مشکلی ندارند و سرعتشون به صورت تکی مناسبه

از پاسخ خوب شما ممنونم لطف کردید.
عید نوروز را به شما تبریک عرض می نمایم.
آقای مهندس عزیز من سال قبل خیلی به شما زحمت داده ام از همه چی ممنونم
با تشکر

AMD>INTEL
21-03-20, 08:15
از پاسخ خوب شما ممنونم لطف کردید.
عید نوروز را به شما تبریک عرض می نمایم.
آقای مهندس عزیز من سال قبل خیلی به شما زحمت داده ام از همه چی ممنونم
با تشکر

خواهش میکنم دوست عزیز سال خوبی داشته باشید .