PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید فلش usb 3

hoshang2
29-02-20, 02:13
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من برای یکی از بستگان می خواهم فلش usb 3 بگیرم نمی خواهم در حقیقت usb 3.1 بگیرم فقط می خواهم usb 3 باشد چون قیمتهای آن پایین تر است و نیازی هم آن شخص به usb 3.1 ندارد و خیلی زیاد هم نمی خواهد هزینه کند مثلا تا 300 یا 400 هزار تومان البته ایشان فلش 128 گیگ می خواستند.
من می خواهم مخصوصا کیفیت بالایی این فلش داشته باشد و سرعت read و write بالایی هم داشته باشد چون معمولا فلش ها مثلا اولش با write 120 مگ شروع می شود بعد از مدتی که کار می کند افت سرعت پیدا می کند و مثلا به 30 یا 40 مگ می رسد اما هارد اکسترنال به این صورت نیست.
چون من تجربه دارم اگر دوستان اهل فن قبول داشته باشند فلش هر چی بزرگتر باشد یعنی خیلی کوچیک نباشد خیلی بهتر است و عمر آن طولانی تر است مخصوصا ساخت بالایی هم داشته باشد.
دوستان اگر زحمت نیست فلشی معرفی کنید که بعد از مدتی استفاده افت سرعت پیدا نکند.
از دوستان خواهش می کنم منرا راهنمایی کنند که چه برندی بگیرم و چه مدلی بگیرم و کلا منرا راهنمایی کنند
متشکرم
با تشکر از شما

SajjadKhati
29-02-20, 11:20
سلام
فلش lexar s25 ، سرعت خوندن (بیش از ۱۴۰ مگ بر ثانیه) و نوشتن (بیش از ۸۰ مگ بر ثانیه) بسیار بالایی داره اما بر عکس ، کیفیت بدنه ی بسیار پایینی داره و داغ میکنه.
این سرعت ، برای فایل های بزرگ هست و سرعتش چندان کم نمیشه.
برای فایل های متوسط هم سرعتش همینه تقریبا.

hoshang2
29-02-20, 16:38
سلام
فلش lexar s25 ، سرعت خوندن (بیش از ۱۴۰ مگ بر ثانیه) و نوشتن (بیش از ۸۰ مگ بر ثانیه) بسیار بالایی داره اما بر عکس ، کیفیت بدنه ی بسیار پایینی داره و داغ میکنه.
این سرعت ، برای فایل های بزرگ هست و سرعتش چندان کم نمیشه.
برای فایل های متوسط هم سرعتش همینه تقریبا.

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
از پاسخ شما ممنونم.
دوست عزیز آیا این برند مطرحی هست و اندازه فلش بزرگ هست.
و دوست عزیز داغ کردنش باعث کاهش عمر آن نشود؟
آیا خود شما این فلش را داشته اید و یا با آن کار کرده اید؟
با تشکر

SajjadKhati
29-02-20, 18:04
از پاسخ شما ممنونم.
دوست عزیز آیا این برند مطرحی هست و اندازه فلش بزرگ هست.
و دوست عزیز داغ کردنش باعث کاهش عمر آن نشود؟
آیا خود شما این فلش را داشته اید و یا با آن کار کرده اید؟
با تشکر

سلامی مجدد
اندازه اش متوسط هه
اتفاقا داغ کردنش ، باعث کاهش عمرش به احتمال بسیار زیاد میشه .
گفتم دیگه . هر چی که این فلش سرعت داره ، اصلا کیفیت بدنه نداره .
بله دارم . جاهایی که نیاز دارم تا داغ نشه ، توی usb2 میذارم تا سرعت پایین تر بیاد و زیاد داغ نشه . جاهایی هم که به سرعت نیاز دارم ، توی usb3 میذارم .
اگه قیمت واستون مهم نیست ، فلش patriot که سرعت زیاد دارن بگیرین . اونها کیفیت بدنه شون هم خوبه . البته مدل دقیقش را نمیدونم (باید جستجو کنم) ولی قیمت شون بالاست . شاید 64 گیگش بیشتر از 400 تومن هم بشه .
اما توی ارزونها (در حد 200 تا 250 تومن) فلش 64 گیگ lexar s25 از همه پر سرعت تر هه .

hoshang2
29-02-20, 18:35
با سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزم
دوست عزیزم از راهنمایی شما بسیار ممنونم واقعا عالی بود
چون این فلشی که شما گفته بودید من در لیون کامپیوتر جستجو کردم موجود نداشت و در digikala هم جستجو کردم موجود نداشت آیا شما فلشی مد نظر دارید که برند دیگری باشد و بعد از مدتی افت سرعت پیدا نکند و read و write بالایی هم داشته باشد
چون من برای کسی می خواهم بگیرم و ایشان می خواهند نهاینا تا 400 هزار تومان هزینه کنند و فلش 128 گیگ هم می خواستند بگیرند
ممنون می شوم که راهنمایی کنید
با تشکر از شما

hoshang2
29-02-20, 19:20
با سلام و خسته نباشید
دوست عزیزم اگر من بخواهم فلش 128 گیگ نگیرم و بخواهم هارد اکسترنال 500 گیگ بگیرم شما چه هاردی را صلاح می دانید که دیگه مشکل افت سرعت هم نداشته باشیم و مشکل داغ کردن هم نداشته باشیم
یک هاردی می خواستم با سرعت بالا و عمر زیاد شما چه هاردی را صلاح می دانید.
البته من هنوز باهاشون صحبت نکردم فکر می کنم تا 550 هزار تومان هزینه بکنند
با تشکر

SajjadKhati
29-02-20, 21:48
سلام
هارد اکسترنال که زیر 800 نیست.
خوبش حدود 1.1 تومن میشه

hoshang2
29-02-20, 22:44
من با آن شخص صحبت کردم و گفتند که خبرت می کنم من گفتم هارد برای ذخیره اطلاعات بهتر از فلش هست و حتی برای جا به جایی اطلاعات گفتند که تا فردا عصری به شما خبر می دهم
من یک هاردی برای ایشان پیدا کردم بعضی از سایتها خیلی تعریف می کردند مخصوصا این هارد خیلی read و write بالایی دارد و خیلی هم عالی هست و قیمت مناسبی دارد و 1 ترابایت هم هست هم لیون کامپیوتر دارد و هم دیجیکالا دارد البته لیون کامپیوتر قیمتهای پایینتری می دهد و من همیشه از لیون کامپیوتر خرید می کنم تیم جوان و عالی هستند و حتی یک پاور داشتم از من پس گرفتند و به من یک پاور دیگری دادند و حتی یک مادربرد داشتم از من پس گرفتند و حتی پول آنرا واریز کردند تیم عالی دارند به همشون افتخار می کنم.
لینک هارد اکسترنال در سایت لیون کامییوتر در زیر هست :
قیمت و خرید هارد دیسک اکسترنال وسترن دیجیتال My Passport ظرفیت 1 ترابایت| لیون کامپیوتر
از آقای SajjadKhati متشکرم که منرا راهنمایی کردند
با تشکر (Only the registered members can see the link_listing.tab)