PDA

مشاهده نسخه کامل : مانیتور 17 یا 19 یا ....

ifc
13-09-07, 11:31
سلام
ممنون می شم اگه دوستان فرصت کنندو به این دو سوال جواب کامل و قانع کننده ای بدهند:
1_ با صرف نظر از قیمت؛ ال سی دی 17 بهتره یا 19 ؟ (با توجه به رزولوشن مساوی؛ و حرفهای دیگه مثل اینکه وقتی به مرکزصفحه نمایشگر نگاه می کنی باید تمام صفحه در دید باشه و نباید چشم رو بالا پایین کرد در حالیکه در 19 و بالاتر از اون این مشکل وجود داره)

2_ با صرف نظر از قیمت؛ ال سی دی های واید بهتره یا معمولی؟ و اصلا مزایا و کاربردهای واید چیه ؟ و چرا واید از غیر واید ارزونتره؟

از حوصله و لطفتون صمیمانه متشکرم!

M A H R A D
13-09-07, 14:27
به به آقا صادق گل ... کجا بودی صادق جان؟ سیستم رو خریدی و رفتی ؟!! :دی

1. خب من 19 رو بیشتر می پسندم

2. هر کدوم کاربردهاش خودش رو داره ... در مورد واید اینجا (Only the registered members can see the link)رو بخونید

سپاس

ifc
13-09-07, 23:54
به به آقا صادق گل ... کجا بودی صادق جان؟ سیستم رو خریدی و رفتی ؟!! :دی

آقا مهراد سلام!
خیلی خیلی شرمنده شما و همه بر و بچه های به صفای SSA :oops:
راستش من برای سیستم جدیدم مودم نگرفته بودم به این خیال که از همون مودم سیستم قبلی (motorola sm56) استفاده کنم اما نشد و بد قلقی کرد ؛هر رقم درایوری هم که از این ور و اون ور گیر آوردم تا شاید بتونم یه جورایی نصبش کنم جواب نداد خلاصه یه یه ماهی ما رو معطل کرد و از اینترنت جدا تا آخرش از رو رفتم و یه مودم دیگه خریدم ؛ بعد این مدت طولانی هم راستش دیگه روی برگشتن به سایت رو نداشتم؛ و گرنه باور کن که ما اینقدرام بی معرفت نیستیم.
باز هم از لطف و راهنمایی های شما که الحق کمک بزرگی به من کرد خیلی ممنونم.

ب

1. خب من 19 رو بیشتر می پسندم

اگه میشه بعضی دلیلهاتون رو _ اگر چه سلیقه ای _ بگید (لا بد شما از هر دو سایز مدتها استفاده کردید و به این نتیجه رسیدید)

M A H R A D
14-09-07, 13:19
آقا مهراد سلام!
خیلی خیلی شرمنده شما و همه بر و بچه های به صفای SSA
راستش من برای سیستم جدیدم مودم نگرفته بودم به این خیال که از همون مودم سیستم قبلی (motorola sm56) استفاده کنم اما نشد و بد قلقی کرد ؛هر رقم درایوری هم که از این ور و اون ور گیر آوردم تا شاید بتونم یه جورایی نصبش کنم جواب نداد خلاصه یه یه ماهی ما رو معطل کرد و از اینترنت جدا تا آخرش از رو رفتم و یه مودم دیگه خریدم ؛ بعد این مدت طولانی هم راستش دیگه روی برگشتن به سایت رو نداشتم؛ و گرنه باور کن که ما اینقدرام بی معرفت نیستیم.
باز هم از لطف و راهنمایی های شما که الحق کمک بزرگی به من کرد خیلی ممنونم.

نه بابا این حرفا چیه ... خوش اومدی عزیز Only the registered members can see the link

اگه میشه بعضی دلیلهاتون رو _ اگر چه سلیقه ای _ بگید (لا بد شما از هر دو سایز مدتها استفاده کردید و به این نتیجه رسیدید)

خب نگاه کنید ... وقتی شما میگید تمام ویژگیهاشون یکسان باشند و مهمتر از اون قیمتش هم مهم نیست، عقل شما چی میگه؟!
مسلما 19 بهتره در این شرایط

ifc
15-09-07, 14:15
خب نگاه کنید ... وقتی شما میگید تمام ویژگیهاشون یکسان باشند و مهمتر از اون قیمتش هم مهم نیست، عقل شما چی میگه؟!
مسلما 19 بهتره در این شرایط

خیلی ممنو ن آقا مهراد
دوستان دیگه هم اگه لطف کنند خوشحال می شم از تخصص و تجربه شون استفاده کنم
یا علی!

--------------------------------
حلول ماه میهمانی خدا مبارک باد!

XFXForce
16-09-07, 09:45
منم میگم 19 بهتره.

M A H R A D
16-09-07, 13:24
اینجا رو هم بخونید :

Only the registered members can see the link

ifc
23-09-07, 00:12
سلام
عزیزی توضیح زیر رو برام فرستاده؛ من که لذت بردم؛ نظر شما چیه؟

"
1-
معمولا همه 19 اینچ رو ترجیح میدن؛ تو رزولوشن مساوی، متن و عکس و ... تو مانیتور 19 بهتر دیده میشه. اون مورد هم که گفتی اگه بخوای بهش بگی مشکل، برای مانیتور های 17 هم وجود داره. بعید می دونم وقتی شما در یه فاصله مناسب از یه مانیتور 17 اینچ قرار داشته باشید، بتونید بدون اینکه چشمتون رو بالا پایین کنید یه متن رو روی صفحه مانیتور بخونید. اگه فکر میکنی خیلی برات مشکل ساز میشه یه مانیتور 19 پیدا کن و امتحان کن. من که مشکلی نداشتم. یادت باشه که تو 19، شما متن و ... خیلی واضحتر میبینی و به چشمات کمتر فشار میاد در نتیجه چشمات دیرتر ضعیف میشن.

2-
نمیشه قانون کلی داد که واید بهتره یا معمولی. بستگی داره بخوای بیشتر چی کار کنی. اگه خیلی فیلم میبینی، مانیتورهای واید جذاب میشن برات. بعضی ها هم برای sidebar ویستا (یا چیزهای مشابه) ترجیح میدن که مانیتور واید داشته باشن. ویستا تو مانیتورهای واید خیلی شیکتر میشه.
یه بررسی کن ببین پنجره هایی که باز میکنی، حدودا تو چه رزولوشنی هستن؛ اونطوری شاید راحتتر انتخاب کنی(با توجه به رزولوشنهای مانیتور های واید و استاندارد). بعضی ها به علت اینکه taskbar تو مانیتورهای واید، عریضتره و راحتتر میشه برنامه های اجرا شده رو انتخاب کرد، مانیتورهای واید رو ترجیح میدن.
جدیداً wordproccessor ها هم متن ها رو به شکل دو صفحه در کنار هم نمایش میدن که برای مانیتورهای واید مناسبتره (البته دلیل اینکه wordproccessor ها چنین کاری میکنند رو نمی دونم.) تو محیطهای برنامه نویسی معمولا مردم ترجیح میدن که فضای vertical داشته باشن تا horizontal. به همین خاطر برنامه نویسها معمولا مانیتورهای استاندارد(4:3) رو می پسندن. البته بعضی برنامه نویسها هم هستن که میگن به خاطر اینکه IDE ها پنل های زیادی دارن، ترجیح میدن تا مانیتور واید داشته باشن تا پنل ها رو سمت راست بذارن و از بقیه فضا استفاده کنن. به همین شکل برای گرافیستها و ....
تا یادم نرفته اینم بگه که بعضی گیم های یه خورده قدیمیتر با رزولوشنهای مانیتورهای واید مشکل دارن.

خلاصه مطلب اینکه ببین می خوای با کامپیوترت چی کار کنی، فیلم، برنامه نویسی، ... بعد ببین تو برنامه ها روش کارت چه جوریه، رزولوشن پنجره هایی که باز میکنی رو در نظر بگیر تا بتونی انتخاب مناسب کنی.

دلیل ارزونتر بودن مانیتورهای واید نسبت به مانیتورهای استاندارد (در اندازه مساوی) اینه که در اندازه های مساوی، سطح مانیتورهای واید از مانیتورهای استاندارد کوچکتره؛ همچنین به خاطر روشهای تولید پنل های مانیتور lcd و اندازه مانیتورهای واید، پیکسل سوخته کمتری در این نوع مانیتورها ایجاد میشه و در نتیجه هزینه ساخت lcd های واید کمتر میشه. به این دلایل، مانیتور های واید ارزونترن."

X Ray
23-09-07, 22:18
من که می گم : هر چی بزرگتر بهتر !!!!!!!! :1. (38):
خودم یه LCD 20 اینچ دارم البته واید نیست ... خیلی خوبه ...
به خاطر این می گم هر چی بزرگتر بهتر که می تونی LCD رو ببری دورتر و این به چشم آسیب کمتری می زنه و می تونی رزولوشن رو تا آخر زیاد کنی و حااااااال کنی !! :wink::rules:
به نظر من واید نگیر ... خیلی جالب نیست ... همه چیز پهن می شه ... من که خوشم نمیاد !!

موقق باشی ! :give_rose:

M A H R A D
23-09-07, 23:17
خب الان خیلی از کاربردها و برنامه ها باعث میشن مردم به طرف واید بیشتر برند ...

مثلا کار بار پریمیر با مانیتور واید به خاطر پنلها و پالت های زیادی که داره خیلی راحتتر از مانیتور معمولی هست ...

یا مثلا ویستا توی واید دلنشین تر به نظر میرسه

یا کسایی که برنامه زیاد باز میکنند و Multi Task هستند قطعا مانیتور واید بیشتر به دردشون میخوره

سپاس

X Ray
02-10-07, 21:18
راستی ، من دیروز LCD مو اندازه گرفتم ! و فهمیدم که Wide هستش !!!! البته خیلی کشیده نیست ! و به دلیل اینکه زیرش اسپیکر داره کاملآ مربع شکل هست واصلآ به نظر نمی رسه که وایده .... !

M A H R A D
02-10-07, 21:40
اگه نسبت طول به عرض 16:9 باشه وایده

X Ray
02-10-07, 21:43
اگه نسبت طول به عرض 16:9 باشه وایده
4:3 واید نیست ؟! :wink:

M A H R A D
03-10-07, 11:16
4:3 واید نیست ؟! :wink:

نه بهنام جان ...

4:3 فرمت استاندارد و 16:9 فرمت واید هستش

soheale
14-10-07, 16:43
من یه واید 940bwدارم سامسونگ
ولی تصویر تا خدودی دور نوشته هاش سایه داره می خواستم بدونم که ایا طبیعی یا باید به گارانتیش رجوع کنم؟؟

M A H R A D
15-10-07, 16:36
ولی تصویر تا خدودی دور نوشته هاش سایه داره می خواستم بدونم که ایا طبیعی یا باید به گارانتیش رجوع کنم؟؟
اگه ممکنه یه عکس ازش بذارید دوست عزیز

X Ray
15-10-07, 20:26
ممکنه اشکال از کابلت باشه ...
من هم یه همچین مشکلی داشتم و آیکون و بار ها و همه چی یه شبح داشتن ! کابل رو عوض کردم ؛ خوب شد .

Emperatour
15-10-07, 20:34
نه بهنام جان ...

4:3 فرمت استاندارد و 16:9 فرمت واید هستش
و 16:10 كه تو 940bw هم ديده ميشه.:1. (38):

رزوليشن صفحت چند در چنده؟ بزار رو 1440 در 900 . :wink: