PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید cpu 2990wx با مادربرد مناسب

hoshang2
15-02-20, 18:33
با سلام و خسته نباشید خدمت شما
من می خواستم یک cpu با یک مادربرد خریداری بکنم cpu ای که می خواستم خریداری بکنم 2990WX amd هست با این cpu به نظر شما چه مادربردی با چه برندی خریداری بکنم که مشکلی نداشته باشم می خواستم آخرین کیفیت را داشته باشد و من کار برنامه نویسی می کنم و بازی نمی کنم و می خواهم 64 گیگ هم رم بگذارم و دو تا ssd خیلی پر سرعت 1 گیگ.
نمی خواهم زیادی هزینه مادربرد بدهم آن چیزی که واقعا نیاز باشد را بگیرم وگرنه هزینه برایم مهم زیاد نیست.
ممنون می شوم راهنمایی بکنید.

SajjadKhati
15-02-20, 19:34
من می خواستم یک cpu با یک مادربرد خریداری بکنم cpu ای که می خواستم خریداری بکنم 2990WX amd هست با این cpu به نظر شما چه مادربردی با چه برندی خریداری بکنم که مشکلی نداشته باشم می خواستم آخرین کیفیت را داشته باشد و من کار برنامه نویسی می کنم و بازی نمی کنم و می خواهم 64 گیگ هم رم بگذارم و دو تا ssd خیلی پر سرعت 1 گیگ.
نمی خواهم زیادی هزینه مادربرد بدهم آن چیزی که واقعا نیاز باشد را بگیرم وگرنه هزینه برایم مهم زیاد نیست.

سلام
چی کار دارید میکنید دوست عزیز؟!!
برنامه نویسی اصلا نیاز به همچین سیستمی نداره . از لحاظ پردازنده ، حداکثر پردازنده ی 6 هسته ای کافی اش هست . دیگه خیلی بخواین خرج کنین ، 8 هسته ای .
شما دقیقا چه زبانی و چه نوع پروژه هایی و چه نرم افزارهایی کار میکنید؟

این سیستمی که شما مد نظرتون هست ، فقط برای رندر تهیه میکنن .

AMD>INTEL
15-02-20, 21:19

سلام
مختصر درباره نرم افزار و سطحی کار میکنید توضیح بدید . شاید انتخاب بهتر و منطقی تری هم باشد .

hoshang2
15-02-20, 23:59
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان
از راهنمایی شما ممنونم
من sql server کار می کنم و همچینن c# و خیلی کارهای من بر روی vmware هست مثلا برای مجازی سازی مثلا 4 یا 6 vmware باز می کنم که اصلا با دستگاه خودم قابل انجام نیست چون باید به هر کدام 4 هسته بدهم نرمال یا دو هسته بدهم و 6 یا 4 گیگ رم یا حتی بیشتر چون من دارم برنامه نویسی به صورت حرفه ای کار می کنم و شاید هم در کنار vmware کار کردن یک آنتی ویروس هم بزنم کلا دستگاه قوی می خواستم داشته باشم که هم لذت آنرا ببرم و هم از جهت کارایی کم نیاورد من نمی خواهم پول خودم را هدر بدهم می خواهم حداکثر 6 یا 7 سال یا حتی بیشتر این سیستم را داشته باشم یا حداقل اگر پاور خراب شد بعد از مثلا 5 سال اونو تغییر بدم چون من می خواهم ssdi های با کیفیتی بگذارم با عمر طولانی و می خواهم حداکثر تا 4 یا 5 سال راحت با ssd ها کار کنم
چون خود شما می دونید هر روز اجناس گرونتر می شود و تورم بیتشر می شود گفتم یک سیستم فوق عالی بگیرم که نظیر نداشته باشه که هم لذت آنرا ببرم و هم کارایی برام داشته باشه چون واقعا این سیستم می دونم خیلی قوی هست اما راحت برام کار می کنه چون م نبا vmware مثل یک شبکه کار می کنم برای همین دارم سیستممو تغییر می دهم می تونم یک i9 8 هسته ای بگذارم نهایتا مثلا 16 یا 17 میلیون فرقشه اما می دونم بعدا کم می یارم
ممنون می شوم منرا راهنمایی کنید که چه مادربردی برای این cpu تهیه کنم لطف می کنید.

hoshang2
16-02-20, 00:15
ببخشید یک سئوال دیگر هم داشتم من برای این سیستم چه کارت گرافیکی تهیه کنم با این که می خواهم یک مانیتور 27 اینچ تهیه کنم که 4k باشد چون من اصلا بازی نمی کنم شاید یک موقع احیانا فیلم 4k بگذارم چون کیفیت مانیتور برای من خیلی مهم هست و حتی بزرگی آن شما چه برند و چه مدلی را صلاح می دانید.
منظورم این هست که کارت گرافیک چه مدلی را صلاح می دانید و حتی مانیتور چه برند و چه مدلی را صلاح می دانید که با کارت گرافیک مشکلی نداشته باشد
ممنون می شوم پاسخ دهید دوست عزیزم
با تشکر

SajjadKhati
16-02-20, 00:25
از راهنمایی شما ممنونم
من sql server کار می کنم و همچینن c# و خیلی کارهای من بر روی vmware هست مثلا برای مجازی سازی مثلا 4 یا 6 vmware باز می کنم که اصلا با دستگاه خودم قابل انجام نیست چون باید به هر کدام 4 هسته بدهم نرمال یا دو هسته بدهم و 6 یا 4 گیگ رم یا حتی بیشتر چون من دارم برنامه نویسی به صورت حرفه ای کار می کنم و شاید هم در کنار vmware کار کردن یک آنتی ویروس هم بزنم کلا دستگاه قوی می خواستم داشته باشم که هم لذت آنرا ببرم و هم از جهت کارایی کم نیاورد من نمی خواهم پول خودم را هدر بدهم می خواهم حداکثر 6 یا 7 سال یا حتی بیشتر این سیستم را داشته باشم یا حداقل اگر پاور خراب شد بعد از مثلا 5 سال اونو تغییر بدم چون من می خواهم ssdi های با کیفیتی بگذارم با عمر طولانی و می خواهم حداکثر تا 4 یا 5 سال راحت با ssd ها کار کنم
چون خود شما می دونید هر روز اجناس گرونتر می شود و تورم بیتشر می شود گفتم یک سیستم فوق عالی بگیرم که نظیر نداشته باشه که هم لذت آنرا ببرم و هم کارایی برام داشته باشه چون واقعا این سیستم می دونم خیلی قوی هست اما راحت برام کار می کنه چون م نبا vmware مثل یک شبکه کار می کنم برای همین دارم سیستممو تغییر می دهم می تونم یک i9 8 هسته ای بگذارم نهایتا مثلا 16 یا 17 میلیون فرقشه اما می دونم بعدا کم می یارم
ممنون می شوم منرا راهنمایی کنید که چه مادربردی برای این cpu تهیه کنم لطف می کنید.

پس کلا حداکثر 6 تا vmware اجرا میکنید؟
روی هر کدوم ، حداکثر چه نرم افزارهایی نصب میکنید؟
بودجه ی کلی تون برای سیستم (نه فقط برای پردازنده) چقدره؟

hoshang2
16-02-20, 00:32
با سلام خدمت دوست عزیزم
من روی vmware برای مثال windows server 2016 یا حتی window server 2012r2 باز می کنم و حتی بر روی هر کدام sql server 2019 باز می کنم شایدم چندتا Instance و حتی visual studio 2019 باز می کنم و حتی یا hadoop و spark هم خیلی کار می کنم و موارد دیگر
من که خودم قطعات را از اینترنت بدست آوردم شد 60 میلیون 500 هزار تومان
بدون مانیتور البته با کیس
البته cpu 2990wx را هیجا مهندس عزیزم نداشتند من از کجا می تونم تهیه کنم
نمایندگی توی ایران نداره
البته هزینه cpu را 28 میلیون محاسبه کردم

SajjadKhati
16-02-20, 00:39
با سلام خدمت دوست عزیزم
من روی vmware برای مثال windows server 2016 یا حتی window server 2012r2 باز می کنم و حتی بر روی هر کدام sql server 2019 باز می کنم شایدم چندتا Instance و حتی visual studio 2019 باز می کنم و حتی یا hadoop و spark هم خیلی کار می کنم و موارد دیگر
من که خودم قطعات را از اینترنت بدست آوردم شد 60 میلیون 500 هزار تومان
بدون مانیتور البته با کیس
البته cpu 2990wx را هیجا مهندس عزیزم نداشتند من از کجا می تونم تهیه کنم
نمایندگی توی ایران نداره
البته هزینه cpu را 28 میلیون محاسبه کردم

خوب پس لیست نرم افزارهاتون همین مواردی هست که نام بردید.
آیا این نرم افزارها را بصورت همزمان باز میکنید؟
اگه آره ، کدوم هاشون را همزمان باز میکنید و استفاده میکنید؟

منظورتون از instance اینه که چند پروسه از این نرم افزارها را بصورت همزمان باز میکنید؟

hoshang2
16-02-20, 00:45
هم sql server و هم visual studio و هم ssis در بعضی از موقع ها چون مثلا sql server داره insert می کنه یا داره کاره سنگین می کنه من هم دارم با اون یکی vm د ارم کار می کنم و مثلا یک جا هم داره extract می کنه کلا شما خیالت راحت باشه این سیستم مورد استفاده من هست شما به من لطف داری فقط می خواهم بدونم چه مادربردی روی این سیستم بگذارم و در قسمت قبل هم توضیح دادم چه کارت گرافیک و چه مانیتوری تهیه کنم

SajjadKhati
16-02-20, 09:26
هم sql server و هم visual studio و هم ssis در بعضی از موقع ها چون مثلا sql server داره insert می کنه یا داره کاره سنگین می کنه من هم دارم با اون یکی vm د ارم کار می کنم و مثلا یک جا هم داره extract می کنه کلا شما خیالت راحت باشه این سیستم مورد استفاده من هست شما به من لطف داری فقط می خواهم بدونم چه مادربردی روی این سیستم بگذارم و در قسمت قبل هم توضیح دادم چه کارت گرافیک و چه مانیتوری تهیه کنم

پس در این حد که بزرگ هست ، برای محاسبه ی دقیق تر ، نیاز به اطلاعات بیشتر دارم .
الان در ویژال استودیو ، سولوشن ای که میسازید ، شامل چند پروژه میشه؟
پروژه هاتون هر کدوم چقدر حرفه ای هستند و بیشتر چه نوع پروژه ها و نرم افزارهایی میسازید؟ اگه از الگوریتم های کلی ای که در پروژه هاتون بکار میبرید هم توضیح بدید و اینکه بگید این پروژه هاتون از رم بیشتری استفاده میکنند یا از پردازنده ، بهتر میشد؟
هر کدوم از پروژه هاتون ، بصورت میانگین چند نخ دارند و چه کارهایی توی نخ هاتون بصورت کلی انجام میدید؟ آیا نخ هایی میسازید که مدام یه کاری کنند؟ مثلا فایلی را مدام (تا زمانی که پروژه تون اجرا هست) باهاش کاری داشته باشند یا انکدشون کنند یا با به هر نحو هر کاری که هر منابع (پردازنده یا رم) را بصورت مداوم و طولانی مدت درگیر و اشغال کنه؟

در sql server ، حجم فایل های دیتابیس تون تا چقدر میره؟
بعد نگفتید وقتی با vmware کار میکنید و 6 تا vmware را که اجرا میکنید ، آیا همه را در یک لحظه (منظورم در بازه ی زمانی حداکثر 20 ثانیه ای هست) اجرا میکنید یا مثلا همزمان (در 20 ثانیه) فقط 2 یا 3 تاش را اجرا میکنید و به این ترتیب ، در هر لحظه فقط 2 یا 3 تاشون را اجرا و باهاشون کار میکنید؟

و میتونم مشخصات کامل سیستمی که الان دارید (و دارید با این مواردی که گفتید کار میکنید) را بدونم (مخصوصا مدل پردازنده و رم و اینکه ssd دارید یا نه و مدلش) ؟
و اینکه در این سیستمی که دارید ، در چه زمانی ، چه منبعی (پردازنده یا رم یا هارد یا ssd یا حتی گرافیک) در task manager (یا هر برنامه ای که منابع عمومی و کل نرم افزارها را رصد میکنه) بیش از 80 یا 90 درصد میشه؟
کلا کاربری تون که در این حد هه ، نیاز به اطلاعات خیلی دقیق تر دارم.

hoshang2
20-02-20, 00:43
با سلام و خسته نباشید
دوست عزیز اصلا نیازی به این پاسخها نیست که من به شما بدهم من به شما عرض کردم این cpu مورد نظر من هست و من از جهت بودجه مشکلی ندارم حالا شما وارد حاشیه می شوید که من از من اطلاعات برنامه نویسی بکشید اصلا اینها نیازی نیست دوست عزیز من از شما یک سئوال کردم و گفتم برای این cpu چه مادربردی بگیرم قبلشم عرض کردم این cpu مورد نیاز بنده هست.
و از دوستان خواهشمندم منرا راهنمایی کنند.
و اگر هم شرمنده دوستان اگر بگویند برای amd cpu 3970x چه مادربردی مورد نیاز هست که این مادربرد کم نیاورد ممنون می شوم
اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون می شوم
مخصوصا از دوست خوبم آقای مهندس AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) خواهش می کنم منرا راهنمایی کنند متشکرم

SajjadKhati
20-02-20, 08:54
با سلام و خسته نباشید
دوست عزیز اصلا نیازی به این پاسخها نیست که من به شما بدهم من به شما عرض کردم این cpu مورد نظر من هست و من از جهت بودجه مشکلی ندارم حالا شما وارد حاشیه می شوید که من از من اطلاعات برنامه نویسی بکشید اصلا اینها نیازی نیست دوست عزیز من از شما یک سئوال کردم و گفتم برای این cpu چه مادربردی بگیرم قبلشم عرض کردم این cpu مورد نیاز بنده هست.
و اگر هم شرمنده دوستان اگر بگویند برای amd cpu 3970x چه مادربردی مورد نیاز هست که این مادربرد کم نیاورد ممنون می شوم
مخصوصا از دوست خوبم آقای مهندس AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) خواهش می کنم منرا راهنمایی کنند متشکرم

سلامی مجدد
باشه
حالا که اصرار دارید ، از طرف من که مشکلی نیست .
برای 3970X ، فقط یه مادربرد در ایران موجود هست که مدل ASUS ROG Strix TRX40-E Gaming با قیمت 9.4 تومن هست .

ضمنا ، برای این مادربرد ، به یه پاور بسیار پیشرفته ای نیاز هست . حداقل ، مدل 1050 واتی مثل GREEN GP1050B-OCDG Overclocking Evo 80Plus Platinum (با قیمت 2.252 تومن) که دارای 2 تا کانکتور پردازنده باشه .
و قطعا هم میدونید که به یه گرافیک مجزا برای تصویر دادن نیاز هست .

اگه بعد از خرید ، اون حداکثرِ نرم افزارهاتون و حداکثرِ کاری که با نرم افزارها میکنید را اجرا کنید و انجام بدید و ببینید در task manager آیا تمام توان این پردازنده مورد استفاده تون واقع میشه یا نه و مخصوصا اینکه استمرارش چند ثانیه (یا کلا چقدر) طول میکشه ؟ (خودتون که میخواید ، لازم نیست من وقت مو برای حساب این جور چیزها بذارم و واسه ی من راحت تر هه) .

AMD>INTEL
20-02-20, 10:02
با سلام و خسته نباشید

سلام
انتخاب شما کدام پردازنده شد . چون در تاپیک دیگری دیدم نوشته بودید 2990
تو اون تاپیک برای 2990 مادربرد پیشنهاد دادم . فقط طبق اطلاعات من موجودیش محدوده اگر قصد خرید 2990 دارید اون مادربرد را تهیه کنید

hoshang2
20-02-20, 18:11
سلامی مجدد
باشه
حالا که اصرار دارید ، از طرف من که مشکلی نیست .
برای 3790X ، فقط یه مادربرد در ایران موجود هست که مدل ASUS ROG Strix TRX40-E Gaming با قیمت 9.4 تومن هست .

ضمنا ، برای این مادربرد ، به یه پاور بسیار پیشرفته ای نیاز هست . حداقل ، مدل 1050 واتی مثل GREEN GP1050B-OCDG Overclocking Evo 80Plus Platinum (با قیمت 2.252 تومن) که دارای 2 تا کانکتور پردازنده باشه .
و قطعا هم میدونید که به یه گرافیک مجزا برای تصویر دادن نیاز هست .

اگه بعد از خرید ، اون حداکثرِ نرم افزارهاتون و حداکثرِ کاری که با نرم افزارها میکنید را اجرا کنید و انجام بدید و ببینید در task manager آیا تمام توان این پردازنده مورد استفاده تون واقع میشه یا نه و مخصوصا اینکه استمرارش چند ثانیه (یا کلا چقدر) طول میکشه ؟ (خودتون که میخواید ، لازم نیست من وقت مو برای حساب این جور چیزها بذارم و واسه ی من راحت تر هه) .

با سلام
به شما عرض کردم این CPU مورد نیاز من هست و حتی یک مورد بالاتر از آن که 3970X هست چون من کار حرفه ای می کنم
با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز

hoshang2
20-02-20, 19:11
سلام
انتخاب شما کدام پردازنده شد . چون در تاپیک دیگری دیدم نوشته بودید 2990
تو اون تاپیک برای 2990 مادربرد پیشنهاد دادم . فقط طبق اطلاعات من موجودیش محدوده اگر قصد خرید 2990 دارید اون مادربرد را تهیه کنید

با سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزم
دوست عزیزم در آن تاپیک مورد نظر نظر خودم را گفته ام
از اینکه راهنمایی کرده اید که این مادربرد محدود است بسیار سپاسگزارم.
با تشکر

SajjadKhati
20-02-20, 19:15
با سلام
به شما عرض کردم این CPU مورد نیاز من هست و حتی یک مورد بالاتر از آن که 3970X هست چون من کار حرفه ای می کنم

ممنون میشم بعد از خرید این پردازنده ، همون قضیه ی task manager را اینجا هم بگین (یا اینکه عکس یا فیلم شو بذارین) . اینو برای این میگم که تجربه ی خودم بالاتر بره .

ضمنا ، پردازنده ی 2990WX را اصلا توصیه نمیکنم (که در همین تاپیک و تاپیک دیگه برای خریدش شک داشتین) . اختلاف قیمت اش نسبت به 3970X ، حداکثر به 5 میلیون هم نمیرسه . یعنی تقریبا 20 درصد اختلاف قیمت دارند اما اختلاف قدرت شون بیش از 1.5 برابر هست . فرکانس 3970X ، بسیار بیشتر و کش 2 برابر بیشتر از 2990WX داره .
البته این اختلاف قدرت زمانی به کارتون میاد که بتونین از تمام قدرت پردازنده ، استفاده کنین . اگه نتونین از تمام قدرتش استفاده کنین ، حتی پردازنده ی 16 هسته ای 3950X هم از این 3970X ، سریعتر عمل میکنه .

hoshang2
21-02-20, 03:08
ممنون میشم بعد از خرید این پردازنده ، همون قضیه ی task manager را اینجا هم بگین (یا اینکه عکس یا فیلم شو بذارین) . اینو برای این میگم که تجربه ی خودم بالاتر بره .

ضمنا ، پردازنده ی 2990WX را اصلا توصیه نمیکنم (که در همین تاپیک و تاپیک دیگه برای خریدش شک داشتین) . اختلاف قیمت اش نسبت به 3970X ، حداکثر به 5 میلیون هم نمیرسه . یعنی تقریبا 20 درصد اختلاف قیمت دارند اما اختلاف قدرت شون بیش از 1.5 برابر هست . فرکانس 3970X ، بسیار بیشتر و کش 2 برابر بیشتر از 2990WX داره .
البته این اختلاف قدرت زمانی به کارتون میاد که بتونین از تمام قدرت پردازنده ، استفاده کنین . اگه نتونین از تمام قدرتش استفاده کنین ، حتی پردازنده ی 16 هسته ای 3950X هم از این 3970X ، سریعتر عمل میکنه .

با سلام و خسته نباشید
چون به قول شما این پردازنده 3970x یک مقدار حتی بیشتر از پردازنده 2990wx قویتر هست چون من بعدا متوجه شدم روز شنبه لیون کامپیوتر این cpu رو گذاشته بود اگر می دونستم تموم می کنه زود خریداری می کردم و اگر می دونستم واقعا قویتر از 2990wx هست زودتر خریداری می کردم چون چند روز بعدش متوجه شدم که cpu 3970x خیلی قویتر هست چون من روز شنبه فکر می کردم که یک مقدار قویتر هست برای همین به اشتباه بنچمارک ها را نگاه نکردم البته گفتم بعدا نگاه می کنم که تموم کرده بود حالا اگر قیمت 2990wx اگر هفته آیند ماتریکس بیاره خیلی ارزونتر باشه اونو خریداری می کنم که فکر نمی کنم اگر اختلاف آن کمتر باشد همان 3970x را به امیدخدا تهیه می کنم البته اینو هم بگم خواهر زاده من دارد می رود دبی البته مشخص نیست داریم بررسی می کنیم که ببینیم سایتهای دبی آیا ارزونتر هستند یا خیر.
با تشکر

SajjadKhati
21-02-20, 10:30
با سلام و خسته نباشید
چون به قول شما این پردازنده 3970x یک مقدار حتی بیشتر از پردازنده 2990wx قویتر هست چون من بعدا متوجه شدم روز شنبه لیون کامپیوتر این cpu رو گذاشته بود اگر می دونستم تموم می کنه زود خریداری می کردم و اگر می دونستم واقعا قویتر از 2990wx هست زودتر خریداری می کردم چون چند روز بعدش متوجه شدم که cpu 3970x خیلی قویتر هست چون من روز شنبه فکر می کردم که یک مقدار قویتر هست برای همین به اشتباه بنچمارک ها را نگاه نکردم البته گفتم بعدا نگاه می کنم که تموم کرده بود حالا اگر قیمت 2990wx اگر هفته آیند ماتریکس بیاره خیلی ارزونتر باشه اونو خریداری می کنم که فکر نمی کنم اگر اختلاف آن کمتر باشد همان 3970x را به امیدخدا تهیه می کنم البته اینو هم بگم خواهر زاده من دارد می رود دبی البته مشخص نیست داریم بررسی می کنیم که ببینیم سایتهای دبی آیا ارزونتر هستند یا خیر.
با تشکر

اینهایی که (3970X) اخیرا اومده و تمام شده ، احتمال زیاد داره که دوباره موجود کنه .
یا میتونین با نمایندگی ماتریکس تماس بگیرین تا بصورت اختصاصی برای شما موجود کنن (اگه در ایران خرید میکنین)

AMD>INTEL
21-02-20, 20:36
با سلام

سلام
قیمت ها را چک کنید .اگر امکان خرید ترد ریپر 3970 را دارید به طبع قویتره . اگر در بودجه محدودیتی نیست .

hoshang2
23-02-20, 03:59
اینهایی که (3970X) اخیرا اومده و تمام شده ، احتمال زیاد داره که دوباره موجود کنه .
یا میتونین با نمایندگی ماتریکس تماس بگیرین تا بصورت اختصاصی برای شما موجود کنن (اگه در ایران خرید میکنین)

با سلام
ممنونم دوست عزیزم
من حتی هفته قبل با نمایندگی ماتریکس تماس گرفتم با یک آقایی صحبت کردم گفتند تمام شده اما به نظر من داشتند از صحبت هاش متوجه شدم اما در کل گفت ما فقط به نمایندگی ها می دهیم و حتی مثل فروشگاه لیون کامپیوتر می دهیم یعنی گفتند که توی این هفته وارد می کنیم و به نمایندگی ها می دهیم.
اما خواهر زاده من به دوست خودش گفت قراره به زودی برای من ارسال کنند.
منظورم سی پی یو 3970x هست