PDA

مشاهده نسخه کامل : تفاوت رنگ در دو مانیتور متصل به یک کامپیوتر

haj_farbod
12-02-20, 19:38
سلام ، من دوتا مانیتور مدل 22MK430HB دارم که هر دوتا رو به یک کامپیوتر متصل کردم.

یکی مستقیما با کابل HDMI و دیگری با تبدیل دیسپلی پورت به HDMI.

مانیتوری که با تبدیل وصل شده رنگ روشن تری داره و مانیتوری که مستقیم با کابل HDMI وصل شده ، رنگش به زردی میزنه !!

تنظیمات ( خود مانیتور ) هر دو مانیتور عینا شبیه به هم می باشد !

haj_farbod
12-02-20, 22:03
برای اینکه مطمئن بشم مشکل از کابل ها و تبدیل نیست : تمامی کابل های هر دو مانیتور رو جدا کردم ، تنظیمات رو ریست کردم و مانیتور ها رو بدون کابل روشن کردم. در این حالت مانیتور با صفحه ای طوسی رنگ بالا میاد. حتی این رنگ نیز در دو مانیتور با هم فرق داشت !!

haj_farbod
13-02-20, 02:11
وضعیت درایور ها و پروفایل های رنگی ، ست کردن پروفایل رنگی فایده ای نداشته

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
13-02-20, 12:00
مانیتورها را جا به جا میکنید نتیجه چی میشه ؟

haj_farbod
13-02-20, 18:39
مانیتورها را جا به جا میکنید نتیجه چی میشه ؟

در هیچ حالتی فرقی نداره ، مانیتوری که به زردی میزنه رو حتی کلا به یــه سیستم دیگه وصل کردم ، همچنان به زردی می زد

یه چیز دیگه ام هست که برام عجیبه :

آداپتور این دو مانیتور باهم تفاوت داره در کمال تعجب، روی آداپتور مانیتوری که به زردی میزنه برچسب زرد خورده ! و هر دو آداپتور مجدد با آداپتور هایی که داخل ویدئو های unboxing بود تفاوت داره !! تنها یک آداپتورِ مشابه با آداپتوری که من دارم، داخل ویدئو های unboxing مشاهده کردم و اونم شبیه آداپتور مانیتوری هست که مشکل نداره !!!

AMD>INTEL
13-02-20, 19:44
در هیچ حالتی فرقی نداره ، مانیتوری که به زردی میزنه رو حتی کلا به یــه سیستم دیگه وصل کردم ، همچنان به زردی می زد

یه چیز دیگه ام هست که برام عجیبه :

آداپتور این دو مانیتور باهم تفاوت داره در کمال تعجب، روی آداپتور مانیتوری که به زردی میزنه برچسب زرد خورده ! و هر دو آداپتور مجدد با آداپتور هایی که داخل ویدئو های unboxing بود تفاوت داره !! تنها یک آداپتورِ مشابه با آداپتوری که من دارم، داخل ویدئو های unboxing مشاهده کردم و اونم شبیه آداپتور مانیتوری هست که مشکل نداره !!!

بهتره مانیتور را در صورت داشتن گارانتی بفرستید برای گارانتی
خروجی آداپتور هم باید چک بشه

haj_farbod
13-02-20, 20:36
بهتره مانیتور را در صورت داشتن گارانتی بفرستید برای گارانتی
خروجی آداپتور هم باید چک بشه

مانیتور ها شرکتی هستن متاسفانه. اگر تجربه دارید ممنون میشم کمک کنید که نتیجه ای بگیرم با توجه به شرکتی بودنشون.

آداپتور ها دو تیکه هستن ، قسمت دوشاخه که وصل میشه به برق متفاوت هست. یکی برچسب سبز داره یکی زرد و با نوشته های متفاوت. کلگی ها هم که فرق میکنه. ( اونی که برچسب زرد داره، مانیتورش مشکل داره ) ( یک نمونه ویدئو ای هم که پیدا کردم با آداپتور مشابه ( دو تیکه ) آداپتورش برچسب سبز داشت )

تیکه دوم آداپتور ها یکسان هست با وضعیت زیر

AMD>INTEL
13-02-20, 21:58
مانیتور ها شرکتی هستن متاسفانه. اگر تجربه دارید ممنون میشم کمک کنید که نتیجه ای بگیرم با توجه به شرکتی بودنشون.

آداپتور ها دو تیکه هستن ، قسمت دوشاخه که وصل میشه به برق متفاوت هست. یکی برچسب سبز داره یکی زرد و با نوشته های متفاوت. کلگی ها هم که فرق میکنه. ( اونی که برچسب زرد داره، مانیتورش مشکل داره ) ( یک نمونه ویدئو ای هم که پیدا کردم با آداپتور مشابه ( دو تیکه ) آداپتورش برچسب سبز داشت )

تیکه دوم آداپتور ها یکسان هست با وضعیت زیر

اگر با آداپتور مانیتور سالم باز مشکل باقی هست . مشکل زردی برای پنل هست و به دلیل قیمت بالا اصلا ارزش تعمیر نداره و باید به همین وضعیت بفروشید

haj_farbod
15-02-20, 13:31
رفتم مانیتور رو عوض کردم ، آداپتور مانیتور جدید مشابه با مانیتور سالمی هست که قبلا تهیه کردم. ولی بازم این مانیتور رنگش با اون یکی ، یکسان نیست.

مانیتور جدید June 2019 تولید شده و اون یکی MAY 2019 ، فکر میکنم تفاوت بخاطر همین هست و اگر واقعا بخاطر این باشه باید گِل گرفت کمپانی ال جی رو

AMD>INTEL
15-02-20, 18:24
رفتم مانیتور رو عوض کردم ، آداپتور مانیتور جدید مشابه با مانیتور سالمی هست که قبلا تهیه کردم. ولی بازم این مانیتور رنگش با اون یکی ، یکسان نیست.

مانیتور جدید June 2019 تولید شده و اون یکی MAY 2019 ، فکر میکنم تفاوت بخاطر همین هست و اگر واقعا بخاطر این باشه باید گِل گرفت کمپانی ال جی رو

احتمال داره محصول ریفربیش شرکت ثالث باشه گارانتی شرکتی هم دلیلش هست . که پنل باز شده و بکلایت ها عوض شده . این تفاوت فقط دلیلش همین میتونه باشه .

haj_farbod
15-02-20, 19:19
احتمال داره محصول ریفربیش شرکت ثالث باشه گارانتی شرکتی هم دلیلش هست . که پنل باز شده و بکلایت ها عوض شده . این تفاوت فقط دلیلش همین میتونه باشه .

شاید هم اینجوری باشه، چون بنظرم واقعا IPS نیستن. ( یا حداقل IPS درجه یک نیستن ) من قبلا مدل 22MP58VQ رو داشتم. زاویه دیدش بیشتر بود و تاثیر تغییر زاویه دید روی تصویر کمتر بود.

خلاصه پیشنهاد نمیکنم کسی این مانیتور رو بخره

AMD>INTEL
15-02-20, 21:14
شاید هم اینجوری باشه، چون بنظرم واقعا IPS نیستن. ( یا حداقل IPS درجه یک نیستن ) من قبلا مدل 22MP58VQ رو داشتم. زاویه دیدش بیشتر بود و تاثیر تغییر زاویه دید روی تصویر کمتر بود.

خلاصه پیشنهاد نمیکنم کسی این مانیتور رو بخره

با توجه به شرایط احتمال زیاد ریفر هستند .

haj_farbod
19-02-20, 22:37
یک پیکسل در مانیتوری که تولید JUNE 2019 هست و رنگش به زردی میزنه سوخت :1. (28): متاسفانه حتی خود کمپانی الجی هم تا 5 پیکسل رو شامل گارانتی نمیدونه. این مانیتور ماام که گارانتی شرکتی.

امیدوارم تعداد پیکسل های سوخته بیشتر نشه و حداقل یکی دوسالی کار کنه این مانیتور ها

AMD>INTEL
20-02-20, 09:48
یک پیکسل در مانیتوری که تولید JUNE 2019 هست و رنگش به زردی میزنه سوخت :1. (28): متاسفانه حتی خود کمپانی الجی هم تا 5 پیکسل رو شامل گارانتی نمیدونه. این مانیتور ماام که گارانتی شرکتی.

امیدوارم تعداد پیکسل های سوخته بیشتر نشه و حداقل یکی دوسالی کار کنه این مانیتور ها

به هر حال گفتم احتمال زیاد ریفر بیش هست . ولی این مورد تو غیر شرکتی هم پیش میاد

haj_farbod
21-02-20, 10:56
به هر حال گفتم احتمال زیاد ریفر بیش هست . ولی این مورد تو غیر شرکتی هم پیش میاد

بله درست می فرمایید.

حتی نسخه ریفر این مانیتور در سایت آمازون موجوده

اگر میتونستم ثابت کنم این موضوع رو حتما مانیتور ها رو پس می دادم.

مجدد تاکید میکنم. ! به هیچ وجه این مانیتور را تهیه نکنید !