PDA

مشاهده نسخه کامل : نیامدن تصویر به مانیتور بعد از حالت sleep

fernas13
09-02-20, 14:31
سلام.من 3 ماهی میشه که سیستم جدید خریدم و گاهی سیستم رو که از حالت sleep خارج می کردم تصویر به مانیتور نمیومد.اما الان بیشتر اتفاق می افته.در این حالت دوتا از فن های گرافیک به سرعت می چرخن و حتی نورهای فن های کیس و مادربرد نیز که در حالت عادی تغییر پیدا میکنن ،ثابت می مونن و ماوس و کی برد هم از کار می افته و صفحه مانیتور هم سیاه و تصویری نمیاد.و تنها راه خلاصی رستارت کردن از طریق کیس هستش.یکی دو بار هم موقع بالا اومدن ویندوز یه بوق بلند و 3 تا بوق کوتاه پشت سرش زده شد و امروزم همین اتفاق موقعی که رستارت کردم دو بار با فاصله تکرار شد و تصویر بوت شدن ویندوز میومد و دوباره رستارت می شد.
امروز هم اولین بار که دکمه استارت کیس رو زدم موقع بالا بومدن قبل از بوت شدن ویندوز یکی دوبار رستارت شد و زیرش نوشت:
repairing disk error.this might take over an hour to comolete.
حتی قبلا هم یکی دو هفته پیش یکبار وقتی روشن کردم دیدم تمامی برنامه هایی که نصب کرده بودم پاک شدن و سیستم به حالت اولیه برگشته البته برنامه ها فایل اجراییش حذف بود اما فایل های نصبشون بصورت ناقص در پروگرم فایل وجود داشت.تست هارد دیسک انجام دادم و سلامتش رو 100 نوشته بود.
البته در طول این مدتی که خریدم یکی دوبار هم صفحه آبی رو در ویندوز دیدم عکسهای همه رو ضمیمه می کنم.
چون مانیتورم با تبدیل hdmi به vga به گرافیک وصله اول فکر میکردم بخاطر تبدیل تا اینکه به تلوزیون وصل کردم و از hdmi استفاده کردم .خوب کار میکرد تا اینکه دیشب دوباره از حالت اسلیپ خارج نشد.حتی خوندم نوشته بودن fast start up رو غیرفعال کنید ولی باز نتیجه نداد.امروز هم وقتی ویندوز بالا اومد در قسمت نوتیفیکیشن دیدم خطای درایور نوشته باز کردم و چنتا عکس گرفتم که در پایین گذاشتم.
232282322923230
یکی دو هفته پیش هم خطای صفحه آبی رو داد.
2323123232
سیستمم هم اینه:
گرافیک rtx2060 rog strix
پردازنده:i5 9400f
مادربرد:asus tuf b360 pro gaming
رم:geil forza 2400 cl17 16 gig
ssd:سامسونگ 250 gig
hdd:وسترن 4 ترابایت

AMD>INTEL
09-02-20, 16:57
سلام.من 3 ماهی میشه که سیستم جدید خریدم و گاهی سیستم رو که از حالت sleep خارج می کردم تصویر به مانیتور نمیومد.اما الان بیشتر اتفاق می افته.در این حالت دوتا از فن های گرافیک به سرعت می چرخن و حتی نورهای فن های کیس و مادربرد نیز که در حالت عادی تغییر پیدا میکنن ،ثابت می مونن و ماوس و کی برد هم از کار می افته و صفحه مانیتور هم سیاه و تصویری نمیاد.و تنها راه خلاصی رستارت کردن از طریق کیس هستش.یکی دو بار هم موقع بالا اومدن ویندوز یه بوق بلند و 3 تا بوق کوتاه پشت سرش زده شد و امروزم همین اتفاق موقعی که رستارت کردم دو بار با فاصله تکرار شد و تصویر بوت شدن ویندوز میومد و دوباره رستارت می شد.
امروز هم اولین بار که دکمه استارت کیس رو زدم موقع بالا بومدن قبل از بوت شدن ویندوز یکی دوبار رستارت شد و زیرش نوشت:
حتی قبلا هم یکی دو هفته پیش یکبار وقتی روشن کردم دیدم تمامی برنامه هایی که نصب کرده بودم پاک شدن و سیستم به حالت اولیه برگشته البته برنامه ها فایل اجراییش حذف بود اما فایل های نصبشون بصورت ناقص در پروگرم فایل وجود داشت.تست هارد دیسک انجام دادم و سلامتش رو 100 نوشته بود.
البته در طول این مدتی که خریدم یکی دوبار هم صفحه آبی رو در ویندوز دیدم عکسهای همه رو ضمیمه می کنم.
چون مانیتورم با تبدیل hdmi به vga به گرافیک وصله اول فکر میکردم بخاطر تبدیل تا اینکه به تلوزیون وصل کردم و از hdmi استفاده کردم .خوب کار میکرد تا اینکه دیشب دوباره از حالت اسلیپ خارج نشد.حتی خوندم نوشته بودن fast start up رو غیرفعال کنید ولی باز نتیجه نداد.امروز هم وقتی ویندوز بالا اومد در قسمت نوتیفیکیشن دیدم خطای درایور نوشته باز کردم و چنتا عکس گرفتم که در پایین گذاشتم.
232282322923230
2323123232
سیستمم هم اینه:
گرافیک rtx2060 rog strix

سلام
1-اول بایوس را اپدیت کنید
2-درایور فعلی را با نرم افزار پاکسازی خود Nvidia حذف کامل کنید و مجدد درایور جدید را نصب کنید (آخرین نسخه سایت انویدیا)
3-درایور چیپسن را از سایت اینتل دریافت کرده و نصب کنید . همینطور سایر ملزومات اینتل مربوط به چیپست مادربردتون

- - - Updated - - -

232282322923230
2323123232
سیستمم هم اینه:
گرافیک rtx2060 rog strix

سلام
1-اول بایوس را اپدیت کنید
2-درایور فعلی را با نرم افزار پاکسازی خود Nvidia حذف کامل کنید و مجدد درایور جدید را نصب کنید (آخرین نسخه سایت انویدیا)
3-درایور چیپسن را از سایت اینتل دریافت کرده و نصب کنید . همینطور سایر ملزومات اینتل مربوط به چیپست مادربردتون

fernas13
09-02-20, 21:40
ببخشید خودم که بلد نیستم اپدیت کنم و هرجا هم میخونم نوشته اگه برق بره وسط اپدیت یا هر وقفه ای بیافته مادربرد دیگه قابل استفاده نمیشه درسته؟
اگه بیرون بدم اپدیت کنن برای اونا هم این مشکلات هست یا روش اپدیت اونا مطمن تره و متفاوته؟
امروزم از قسمت maintenance گزینه اسکن رو زدم تا خطا رو شناسایی کنه بعد رنگ مستطیل زرد کنار کلمه maintenance قرمز شد و نوشت رستارت کنید منم رستارت کردم و رفت repair کنه و دیگه سیستم بالا نیومد.هم خطای صفحه ابی رو میاورد درصد پر میشد و اخر سر هم یه صفحه ابی اومد نوشته بود automatic repair زیرش هم دوتا گزینه بود restart و advanced option .فکر کنم باید یه ویندوز هم بزنم.
میدونید علت اینکه ویندوزم دیگه بالا نیومد چیه؟

AMD>INTEL
10-02-20, 05:48
ببخشید خودم که بلد نیستم اپدیت کنم و هرجا هم میخونم نوشته اگه برق بره وسط اپدیت یا هر وقفه ای بیافته مادربرد دیگه قابل استفاده نمیشه درسته؟
اگه بیرون بدم اپدیت کنن برای اونا هم این مشکلات هست یا روش اپدیت اونا مطمن تره و متفاوته؟
امروزم از قسمت maintenance گزینه اسکن رو زدم تا خطا رو شناسایی کنه بعد رنگ مستطیل زرد کنار کلمه maintenance قرمز شد و نوشت رستارت کنید منم رستارت کردم و رفت repair کنه و دیگه سیستم بالا نیومد.هم خطای صفحه ابی رو میاورد درصد پر میشد و اخر سر هم یه صفحه ابی اومد نوشته بود automatic repair زیرش هم دوتا گزینه بود restart و advanced option .فکر کنم باید یه ویندوز هم بزنم.
میدونید علت اینکه ویندوزم دیگه بالا نیومد چیه؟

خیر . چون دقیق نمیدونم چکار کردید .

fernas
11-02-20, 14:34
میخواستم خودم بایوس رو اپدیت کنم فقط چنتا سوال برام پیش اومد.
1)از نرم افزار asus ai suite 3 از قسمت ez update میتونم اپدیت کنم بدون اینکه به قسمت بایوس برم؟(یعنی از سایت ایسوس فایل اپدیت رو بگیرم و به برنامه suite3 و ez update بدم)
2)مدت زمان نصب اپدیت حدودا چقدر طول میکشه؟
3) و اینکه بایوس به ورژن قدیمی که نمیتونه دوباره برگرده درسته؟

AMD>INTEL
12-02-20, 10:38
میخواستم خودم بایوس رو اپدیت کنم فقط چنتا سوال برام پیش اومد.
1)از نرم افزار asus ai suite 3 از قسمت ez update میتونم اپدیت کنم بدون اینکه به قسمت بایوس برم؟(یعنی از سایت ایسوس فایل اپدیت رو بگیرم و به برنامه suite3 و ez update بدم)
2)مدت زمان نصب اپدیت حدودا چقدر طول میکشه؟
3) و اینکه بایوس به ورژن قدیمی که نمیتونه دوباره برگرده درسته؟

روش بایوس مطمئن تر هست

حدود 5 دقیقه
میشه ولی نیازی نیست

fernas
13-02-20, 12:04
خیر . چون دقیق نمیدونم چکار کردید .
منظورم این قسمت بود که اون گزینه رو زدم و بعدش صفحه آبی مرگ اومد و تا 100 درصد پر شد یکی دوبار و دیگه ویندوز بالا نیومد و مجبور شدم ویندوز عوض کنم.
23246
احتمال داره کارت گرافیکم معیوب باشه؟البته 3 ماهه خریدمش و اکبند بود.

AMD>INTEL
13-02-20, 16:14
منظورم این قسمت بود که اون گزینه رو زدم و بعدش صفحه آبی مرگ اومد و تا 100 درصد پر شد یکی دوبار و دیگه ویندوز بالا نیومد و مجبور شدم ویندوز عوض کنم.
23246
احتمال داره کارت گرافیکم معیوب باشه؟البته 3 ماهه خریدمش و اکبند بود.

عیب یابی به این شکل کار نمیکنه . اگر میخواهید مشکلتون حل بشه باید قدم به قدم کارهایی که گفتم را انجام بدی
حتما ویندوز بیلد 1909 رو نصب کنید همه درایورها را به صورت روز شده از سایت سازنده نصب کنید .
آنتی ویروس نصب دارید روی سیستم ؟

fernas
13-02-20, 16:59
بله ویندوزم 1909 هستش.درایور کارت گرافیکم اخرینش رو البته نه از خود سایت انویدیا و لی از سایتهای ایرانی دانلود کردم(از خود انویدیا نتوستم) با یه برنامه ی درایور نسخه ی جدیددرایوها رو نصب کردم.از سایت خود ایسوس برنامه های مربوط به پردازنده و درایورهای جدید رو نصب کردم.ویندوزمم که قبلا نمیزاشتم اپدیت بشه الان اپدیتهای ویندز رو هم نصب میکنم.در مورد انتی ویروس هم قبلا از کسپراسکی استفاده میکردم اما یبار خواستم با برنامه driver pack درایورا رو اپدیت کنم همون برنامه انتی ویروس 360 توتال سیکیوریتی رو خودکار نصب کرد منم فعلا دارم همینو امتحان میکنم بنظر انتی ویروس بدی نمیاد نرم افزارای بهینه سازی هم داره .(فقط بایوس رو فعلا اپدیت نکردم تا الانم فعلا مشکله نیومدن تصویر رو ندارم اگه باز مشکلی اومد بایوس رو اپ میکنم)

AMD>INTEL
13-02-20, 22:02
بله ویندوزم 1909 هستش.درایور کارت گرافیکم اخرینش رو البته نه از خود سایت انویدیا و لی از سایتهای ایرانی دانلود کردم(از خود انویدیا نتوستم) با یه برنامه ی درایور نسخه ی جدیددرایوها رو نصب کردم.از سایت خود ایسوس برنامه های مربوط به پردازنده و درایورهای جدید رو نصب کردم.ویندوزمم که قبلا نمیزاشتم اپدیت بشه الان اپدیتهای ویندز رو هم نصب میکنم.در مورد انتی ویروس هم قبلا از کسپراسکی استفاده میکردم اما یبار خواستم با برنامه driver pack درایورا رو اپدیت کنم همون برنامه انتی ویروس 360 توتال سیکیوریتی رو خودکار نصب کرد منم فعلا دارم همینو امتحان میکنم بنظر انتی ویروس بدی نمیاد نرم افزارای بهینه سازی هم داره .(فقط بایوس رو فعلا اپدیت نکردم تا الانم فعلا مشکله نیومدن تصویر رو ندارم اگه باز مشکلی اومد بایوس رو اپ میکنم)

متاسفانه خیلی از کاربران موقع زدن تاپیک شرح حال کاملی نمیدن . همین استفاده از درایور پک رو با سوالی که ازت کردم کشف کردم . شما پشت سیستم هستی و باید به صورت کامل شرح وضعیت بگید
عزیز دل برادر همون برنامه که درایورها را نصب کردی باعث مشکل شده . برنامه هایی که درایورها را نصب میکنند به شدت مشکل دار هستند و به صورت فورس درایور رو نصب میکند و غلط
الان ویندوزت هم خراب شده با این روشی که انجام دادی
در حال حاضر به این شکل میگم انجام بده
1-نصب مجدد ویندوز 1909
2-دانلود درایور های مادربرد از سایت سازنده به صورت کامل
3-دانلود درایور کارت گرافیک از سایت Techpowerup
4-آنتی ویروس نصب نکن
5-چک کن ببین سیستم پایداره یا نه

fernas
14-02-20, 10:54
البته من اولین بار بود که با برنامه نصب درایور ،درایورها رو اپدیت کردم قبلا فقط از طریق سی دی مادربرد اپ میکردم و همون ورژن های قدیمی که روی سی دی هست نصب می شدن فقط فرقش این دفعه به روز شدن درایورها بود.بازم ویندوز رو نصب میکنم به طریقی که شما گفتید.فقط یه مسئله ای امروز پیش اومد اونم اینکه من نرم افزار malwarebytes رو نصب کردم.و فایلهایی رو شناسایی کرد به اسم pup.optional.uniblue و من اونها رو گذاشتم قرنطینه و ازم خواست تا رستارت کنم همین کارو کردم و وقتی سیستم رستارت شد صدای بوق مادربرد اومد یک بوق و 3 تا بوق پشت سرش فکر کنم مربوط به گرافیک بود.تصویر نیومد و از خود کیس رستارت کردم.دوباره ویندوز بالا اومد.اسم فایل رو تو نت جستجو کردم درمورد درایور صفحاتی برام باز شد خودم احتمال دادم شاید برنامه ، فایل های درایور رو پاک کرده باشه.(من خودم دیدم وقتی یک قطعه ای نیست صدای بوق میاد اما خب وقتی درایور نصب نباشه صدای بوقی نمیاد چون موقع نصب ویندوز که درایور نصب نیست صدای بوق نمیاد وگرنه اونوقت باید در هر بار رستارت شدن صدای بوق بیاد)البته چون دیدم نوشتن بهترین برنامه حذف بدافزار برای همین نصب کردم ولی فکر کنم باعث خرابی ویندوز میشه درسته؟
فقط اینم بگم که من ویندوز رو از سایت سافت 98 دانلود کردم مشکلی نداره؟

AMD>INTEL
14-02-20, 11:25
البته من اولین بار بود که با برنامه نصب درایور ،درایورها رو اپدیت کردم قبلا فقط از طریق سی دی مادربرد اپ میکردم و همون ورژن های قدیمی که روی سی دی هست نصب می شدن فقط فرقش این دفعه به روز شدن درایورها بود.بازم ویندوز رو نصب میکنم به طریقی که شما گفتید.فقط یه مسئله ای امروز پیش اومد اونم اینکه من نرم افزار malwarebytes رو نصب کردم.و فایلهایی رو شناسایی کرد به اسم pup.optional.uniblue و من اونها رو گذاشتم قرنطینه و ازم خواست تا رستارت کنم همین کارو کردم و وقتی سیستم رستارت شد صدای بوق مادربرد اومد یک بوق و 3 تا بوق پشت سرش فکر کنم مربوط به گرافیک بود.تصویر نیومد و از خود کیس رستارت کردم.دوباره ویندوز بالا اومد.اسم فایل رو تو نت جستجو کردم درمورد درایور صفحاتی برام باز شد خودم احتمال دادم شاید برنامه ، فایل های درایور رو پاک کرده باشه.(من خودم دیدم وقتی یک قطعه ای نیست صدای بوق میاد اما خب وقتی درایور نصب نباشه صدای بوقی نمیاد چون موقع نصب ویندوز که درایور نصب نیست صدای بوق نمیاد وگرنه اونوقت باید در هر بار رستارت شدن صدای بوق بیاد)البته چون دیدم نوشتن بهترین برنامه حذف بدافزار برای همین نصب کردم ولی فکر کنم باعث خرابی ویندوز میشه درسته؟
فقط اینم بگم که من ویندوز رو از سایت سافت 98 دانلود کردم مشکلی نداره؟

سلام
کارهایی که گفتم انجام بدید و بعد گزارش کامل را ارسال کنید .

fernas
14-02-20, 18:05
سلام.من امروز ویندوز نصب کردم اما موقع نصب رفتم بیرون و 10 دیقه بعد اومدم دیدم مانیتور تصویر نداره البته چراغش چشمک میزنه صفحه سیاهه مثل مواقعی که از حالت خواب روشن میکردم اما اینبار کارت گرافیک فناش نمیچرخید برخلاف دفعات قبل.البته مراحل اولیه نصب ویندوز مشخص بود که تموم شده و موقعی که رستارت کرده دیگه تصویر نیومد و یکی از چراغ های خطای مادربرد هم روشن بود و به احتمال زیاد مال کارت گرافیک بود چون قبلا هم موقع نصب ویندوز این اتفاق افتاده بود و یک بوق و 3 تا بوق کوتاه پشت سرش زده بود و مجبور شدم رستارت کنم .و بازم ویندوز رو از اول نصب کردم اما این دفعه دیگه مشکلی موقع نصب پیش نیومد.به نظر خودم مشکل از گرافیکه حالا یا سخت افزاری که خودش ایراد داره یا با سایر قطعه ها نمیخونه چون اگه نرم افزاری بود با نصب ویندوز باید حل میشد.البته هنوز بایوس رو اپدیت نکردم.ورژن بایوس من هم مال چند ماه پیشه و بعده ورژن بایوسم دوتا اپدیت دیگه اومده.
انتی ویروس نصب نکردم.ویندوز دیفندر خودش در حد قابل قبولی هست؟
و اینکه گفتید گزارشی از پایداری سیستم بدم دقیقا باید به قسمت خاصی از سیستم توجه کنم یا بعده چند روز استفاده نتیجه رو بگم؟
درایو ها رو هم وقتی روشون راست کلیک کردم و اپدیت رو زدم نوشت همه the best drivers for your device are already installed.
البته اینم اضافه کنم چون از نرم افزارای شبیه ساز اندروید استفاده میکنم قابلیت مجازی سازی پردازنده رو هم همیشه فعال میکنم.دوتا از این نرم افزارا رو سیستمم نصب هست.nox و memu
اگر بازم کار خاصی باید انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

fernas
14-02-20, 21:19
الان بازم که سیستم رو گذاشتم sleep و روشن کردم دوتا از فن های گرافیک میچرخیدن اما تصویر نیومد.فن های گرافیکم خیلی کم پیش میاد در حالت عادی بچرخن مگه وقتی گیم بازی کنم اما موقعی که از حالت sleep بیدار نمیشه مدام در حال چرخش هستند مگر اینکه رستارت کنم.البته ماس و کیبرد هم از کار می افته در این حالت.

AMD>INTEL
15-02-20, 08:47
الان بازم که سیستم رو گذاشتم sleep و روشن کردم دوتا از فن های گرافیک میچرخیدن اما تصویر نیومد.فن های گرافیکم خیلی کم پیش میاد در حالت عادی بچرخن مگه وقتی گیم بازی کنم اما موقعی که از حالت sleep بیدار نمیشه مدام در حال چرخش هستند مگر اینکه رستارت کنم.البته ماس و کیبرد هم از کار می افته در این حالت.

سلام
با یک کارت گرافیک دیگه سیستم را تست کنید .البته میتونه از مادربرد هم باشه که باید قطعه به قطعه تست بشه .

fernas
15-02-20, 13:16
من فقط کارت گرافیک قبلی خودم رو دارم که gtx 650 بود فکر نمیکنم به مادربرد tuf b360 pro gaming بخوره.امکان اینکه یه کارت دیگه پیدا کنم تقریبا صفره .راهی نیست بدون گرافیک بتونم تصویر بگیرم؟چون پردازنده م هم گرافیک داخلی نداره.
(i5 9400f) .مرکز گارانتی گرافیکمم تو شهر خودمون نیس .بنظرتون در اوردن و دوباره جا زدن گرافیک میتونه تاثیری بزاره شاید خوب جا نیفتاده یا هر چی؟یا بایوس رو اپدیت کنم بنظرتون؟

AMD>INTEL
15-02-20, 13:28
من فقط کارت گرافیک قبلی خودم رو دارم که gtx 650 بود فکر نمیکنم به مادربرد tuf b360 pro gaming بخوره.امکان اینکه یه کارت دیگه پیدا کنم تقریبا صفره .راهی نیست بدون گرافیک بتونم تصویر بگیرم؟چون پردازنده م هم گرافیک داخلی نداره.
(i5 9400f) .مرکز گارانتی گرافیکمم تو شهر خودمون نیس .بنظرتون در اوردن و دوباره جا زدن گرافیک میتونه تاثیری بزاره شاید خوب جا نیفتاده یا هر چی؟یا بایوس رو اپدیت کنم بنظرتون؟
میخوره
تست کنید

fernas
15-02-20, 20:29
سلام.گرافیک رو تعویض کردم.فعلا که داره کار میکنه البته بنظرم فکر نکنم با این گرافیک مشکلی پیش بیاد شاید گرافیک اصلیم با مادربرد یا نمیدونم شاید با یک یه قطعه ی دیگه هرچی همخوانی نداره امکان داره همچین چیزی؟که با مادربرد یا پردازنده همخوانی نداشته باشه؟
امروز یکی میگفت شاید مشکل از پردازنده باشه چون پردازنده م سری 9000 هست و گرافیک داخلی نداره و یک لحظه نمیتونه شناسایی کنه تصویر رو.همچین چیزی ممکنه؟

AMD>INTEL
15-02-20, 21:17
سلام.گرافیک رو تعویض کردم.فعلا که داره کار میکنه البته بنظرم فکر نکنم با این گرافیک مشکلی پیش بیاد شاید گرافیک اصلیم با مادربرد یا نمیدونم شاید با یک یه قطعه ی دیگه هرچی همخوانی نداره امکان داره همچین چیزی؟که با مادربرد یا پردازنده همخوانی نداشته باشه؟
امروز یکی میگفت شاید مشکل از پردازنده باشه چون پردازنده م سری 9000 هست و گرافیک داخلی نداره و یک لحظه نمیتونه شناسایی کنه تصویر رو.همچین چیزی ممکنه؟

اگر مشکلی نداره پس گرافیکتون باید برای تست ارسال بشه گارانتی
خیر چنین چیزی که اون شخص گفته صحیح نیست .

fernas
15-02-20, 21:22
البته باید چند روز بگذره بعد با اطمینان بگم که با این گرافیک مشکلی نداره.امکانش هست که گرافیک هم سالم باشه اما با قطعات همخوانی نداشته باشه؟مثلا با مادربرد جور نشن؟
و بنظرتون نیازی هست بایوس رو هم اپدیت کنم؟(شاید مادربرد با این نسل از گرافیکا یکسان نیست؟)

AMD>INTEL
16-02-20, 05:48
البته باید چند روز بگذره بعد با اطمینان بگم که با این گرافیک مشکلی نداره.امکانش هست که گرافیک هم سالم باشه اما با قطعات همخوانی نداشته باشه؟مثلا با مادربرد جور نشن؟
و بنظرتون نیازی هست بایوس رو هم اپدیت کنم؟(شاید مادربرد با این نسل از گرافیکا یکسان نیست؟)

بایوس رو قبلا هم گفتم بهتره اپدیت بشه . البته نه به خاطر سازگاری کارت گرافیک برای تنظیمات پاور منیجمنت
خیر مادربرد و گرافیک شما از یک تولید کننده هستند و باید قاعدتا هماهنگ باشند

fernas
16-02-20, 14:04
برخی برنامه ها هستند که قطعات سیستم رو تحت فشار میزارن و تست میکنند کارایی قطعات رو.از این برنامه ها میشه برای تست عملکرد گرافیک استفاده کرد یا با این چیزا مشخص نمیشه ایرادات؟

AMD>INTEL
16-02-20, 16:46
برخی برنامه ها هستند که قطعات سیستم رو تحت فشار میزارن و تست میکنند کارایی قطعات رو.از این برنامه ها میشه برای تست عملکرد گرافیک استفاده کرد یا با این چیزا مشخص نمیشه ایرادات؟

این فرایند نیاز به مهارت داره . من تمام موارد رو به شما گفتم . اگر با دقت کارها را پله به پله انجام بدید متوجه میشید . الان تقریبا مشکل گرافیک مشخصه
وقتی با این گرافیک مشکل نداره

fernas
22-02-20, 16:32
سلام.امروز یک هفته میشه با گرافیک قدیمی کار میکنم و مشکلی نیس و بله مطمنم مشکل به گرافیک برمیگرده.امروز بایوس رو اپدیت کردم ولی یه خطایی اومد عکسش رو گذاشتم و اونی که دورش خط کشیدم میتونه مربوط به خطای گرافیکم باشه؟معنیش چیه؟
دوم اینکه امروز گرافیکم رو دوباره وصل کردم و ویندوز عوض کردم اما وقتی کپی فایل ها 100 درصد شد و خواست رستارت کنه دوباره صدای بوق خطای مادبرد رو شیندم و سیستم بالا نیبومد و.فقط چیزی که باعث سوال میشه اینه که وقتی بوق اول مادربرد که مربوط به اوکی بودن سیستم هست زده میشه چرا پشتش بوق خطای گرافیک زده میشه؟صدای خطا رو هم پایین فرستادم.
23265

صدای خطای مادربرد:
۲۰۲۰۰۲۰۹_۱۳۴۴۴۵ (Only the registered members can see the link DB%B1%DB%B3%DB%B4%DB%B4%DB%B4%DB%B5.mp3.html)

AMD>INTEL
22-02-20, 20:20
سلام.امروز یک هفته میشه با گرافیک قدیمی کار میکنم و مشکلی نیس و بله مطمنم مشکل به گرافیک برمیگرده.امروز بایوس رو اپدیت کردم ولی یه خطایی اومد عکسش رو گذاشتم و اونی که دورش خط کشیدم میتونه مربوط به خطای گرافیکم باشه؟معنیش چیه؟
دوم اینکه امروز گرافیکم رو دوباره وصل کردم و ویندوز عوض کردم اما وقتی کپی فایل ها 100 درصد شد و خواست رستارت کنه دوباره صدای بوق خطای مادبرد رو شیندم و سیستم بالا نیبومد و.فقط چیزی که باعث سوال میشه اینه که وقتی بوق اول مادربرد که مربوط به اوکی بودن سیستم هست زده میشه چرا پشتش بوق خطای گرافیک زده میشه؟صدای خطا رو هم پایین فرستادم.
23265

صدای خطای مادربرد:
۲۰۲۰۰۲۰۹_۱۳۴۴۴۵ (Only the registered members can see the link DB%B1%DB%B3%DB%B4%DB%B4%DB%B4%DB%B5.mp3.html)

سلام
این خطا برای اینکه بایوس گرافیک قدیمی شما uefi نیست . اگر بخواهید کار کنید باید روی حالت لگاسی باشه نه uefi
گرافیکتون را برای گارانتی ارسال کنید .اون مورد هم طبیعی هست
حتما چک کنید اگر گرافیکتون کانکتور تغذیه داره . فیش تغذیه پاور به خوبی داخل کانکتور قرار بگیره . اگر پاورتون فیش تغذیه دیگری هم داره اون هم تست کنید .

fernas
23-02-20, 09:17
سلام.کانکتور گرافیکم یه 8 پینه یه 6 پین که با یه کابل همه رو به پاور وصل کردم.
البته میخام فرستادن به گارانتی اخرین راه حلم باشه شاید بفرستم اونجا هم رو سیستم های خودشون چک کنن بگن سالمه واسه همین میخام هر احتمالی رو خودم بررسی کنم و بعد بفرستم..
ببخشید اینکه گفتید طبیعی هست صدای اون بوق ها رو گفتید؟مگه اون بوق ها بخاطر خطای گرافیک نیس؟(البته یبار دیگه هم این اتفاق افتاد وقتی رفتم ویژگی مجازی سازی پردازنده رو فعال کردم و از بایوس خارج شدم همین بوق ها رو موقع بالا اومدن سیستم زد و بعدش بدون اینکه کاری انجام بدم بعده یه مکث کوچیک سیستم بالا اومد.نمیدونم دیگه این اشکال بگیر نگیر داره یا چی)

AMD>INTEL
23-02-20, 14:09
سلام.کانکتور گرافیکم یه 8 پینه یه 6 پین که با یه کابل همه رو به پاور وصل کردم.
البته میخام فرستادن به گارانتی اخرین راه حلم باشه شاید بفرستم اونجا هم رو سیستم های خودشون چک کنن بگن سالمه واسه همین میخام هر احتمالی رو خودم بررسی کنم و بعد بفرستم..
ببخشید اینکه گفتید طبیعی هست صدای اون بوق ها رو گفتید؟مگه اون بوق ها بخاطر خطای گرافیک نیس؟(البته یبار دیگه هم این اتفاق افتاد وقتی رفتم ویژگی مجازی سازی پردازنده رو فعال کردم و از بایوس خارج شدم همین بوق ها رو موقع بالا اومدن سیستم زد و بعدش بدون اینکه کاری انجام بدم بعده یه مکث کوچیک سیستم بالا اومد.نمیدونم دیگه این اشکال بگیر نگیر داره یا چی)

مشکل در کارت گرافیک شما به توجه به تست کارت گرافیک قبلی مشخصه .مجازی سازی تاثیری روی مسئله شما نداره .

omid2ss
25-02-20, 18:34
اقا چرا شما ب حرف استاد گوش نمیدی؟

این کارا رو بکن و سیستمو اذیت نکن

اول هر جوری هست بایوس رو ب اخرین ورژن اپدیت کن
چیزی رو هم تغییر نده داخلش.

هارد یا SSD ایی که میخای ویندوز روش نصب کنی رو قشنگ فرمت کن

بعد یه ویندوز پایدار 10 که اخرین نسخه
( 1909.18363.628 ) هست رو از یه سایت دانلود کن.
اخرین ورژن ویندوز 10 رو تو خبرها هست که مشکل داره.

بعد اخرین درایور Nvidia بگیرن نصب کن.
بعد از رو DVD مادربرد درایوها رو نصب کن.
خلاص
سیستم باید کار کنه و sleep م درست بشه

fernas
25-02-20, 23:43
والا اپدیتش کردم اس اس دی رو هم delete کردم و دوباره پارتیشن ساختم براش اخرین درایور گرافیکم نصب کردم فقط ویندوز رو نسخه ی 1909.18363.657 رو نصب کردم.(البته شاید نسخه بدون اپدیتش بهتر باشه نصب کنم و خودم اپدیت کنم.)سه چهار روزه نصب کردم تا الان مشکلی نداشتم فقط تنها مشکلم یکی موقع نصب ویندوز بود که بوق اخطار گرافیک داد و یبارم بعده اون بود که از تنظیمات بایوس بیرون اومدم بوق بایوس برای گرافیک زده شد.فعلا مشکلی تو اسلیپ نداره.نمیدونم دیگه درست شده یا در اینده مشکل پیش میاد.که اگه بازم مشکل بده میبرم گارانتی دیگه اخرین راهه.

fernas
04-03-20, 15:07
سلام.11 روز بود که سیستمم بدون هیچ مشکلی کار میکرد.امروز برنامه asus aura رو نصب کردم برای نورپردازی کارت گرافیکم.حالا نمیدونم اون باعث شد یا چی از حالت اسلیپ که در اوردم بازم تصویر بالا نیومد و رستارت که کردم از همون قسمت لاگ اف بالا اومد دیگه از ابتدا شروع نشد.بعد خطای زیر رو در قسمت اعلان ها داد.
23304
اسکن رو نزدم ولی به قسمت maintenance که رفتم گزینه اسکن رو زدم و خطا رو شناسایی کرد.
23305 23306
ولی چون قبل هم وقتی تعمیر رو میزدم رستارت میشد و ویندوز دیگه بالا نمی اومد تا مجبور میشدم از اول نصب کنم فعلا دست نگه داشتم.
بعد روی ssd که ویندوز درش نصبه check رو زدم و خطایی پیدا کرد درحالی که روی هارد دیسک بعدیم که اسکن کردم خطا پیدا نکرد.
23307
بازم تعمیر رو نزدم چون احتمال دادم باز ویندوز بالا نیاد اما نمایش جزییات رو زدم و این قسمت باز شد و خطا رو نوشت.
2330823309
بقیه رو هم در پست بعدی میزارم.

23310
اینم قسمت جزییات اون خطا.
2331123312
بنظر شما این خطا ها میتونه نرم افزاری باشه یا سخت افزاری؟