PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكل در مودم اكسترنال. كمك فــــــــــــــــــــــــ ــــــوري

Emperatour
21-11-06, 22:45
سلام به همه دوستان گلم. آقايون رفيق ما مودم aztech usb9100 خريده ولي با اينكه ويندوز ميشناسه و قشنگ نصب ميشه نميشه ازش استفاده كرد و دايما ارور no dial tone ميده. چيكار كنم؟ عكسي از ارور ناشناخته انداختم كه بايد ببينيد. در ضمن روي دوتا سيستم تست كردم.

Only the registered members can see the link

فقط اگر ممكنه فوري جواب بديد كه كارم عجله اي هست
آموزش شناسايي raid هارد ساتا هم برام بزاريد ممنون

Shahryar
22-11-06, 12:55
عزیزم من کامل متوجه نشدم اما یه چیز هایی از تجربه فهمیدم...
ببین این ارور برای این هست که این مودم نمی تونه خودش را روی تلفن بیاره و بتونه استفاده کنه ... حالا ممکنه چند تا اشکال باشه ... :
1- پورت اون خونه خراب بوده.
2- کابلی که از پریز تلفن به مودم وصل میشه اشکال داره.
3- کابلی که مودم را به مین میاره مشکل داره..
4- اینکه پورتی که توش این کابل می خوره مشکل داره و توی خود مودم هست اشکال ...
عزیزم شما این ها را چک کنید ببینید درست میشه یا نه ...
من فکر نمی کنم مشکل از نرم افزار و یا درایور باشه چون ربطی به این موضوع نداره ...
باتشکر شهریار:26:

Emperatour
22-11-06, 17:19
100% از سلامت كابل و خط اطمينان دارم. چون دوجا امتحان كرديم و با چندين كابل و خط
ممكنه سخت افزاري باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
كم@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ك

M A H R A D
23-11-06, 13:12
عزیز جان شما اول باید مطمئن بشی که مودم کاملا به صورت صحیح نصب شده ...

برو توی Device Manager بعدش هم توی قسمت Modems ببین کنار اون نام و مدل مودم علامت تعجب یا علامت ؟ قرمز یا زرد نباشه ...

اگه این کار رو کردی و مطمئن شدی که درایور صحیح نصب شده میتونی کارهای زیر رو بکنی :

ــ بعضی نرم افزارهایی که به مودم مربوط هستند مثل نرم افزار FaxTalk وقتی که در SystemTray هستند موجب اشغال شدن مجازی خط میشن بنابراین مودم نمیتونه پورت رو شناسایی کنه ...

ــ اگه مودم با پورت USB به مادربرد مرتبط میشه حتما سایر پورتهای USB هم امتحان کن ... یعنی اون کابلش رو بزن توی یه یو.اس.بی دیگه بعد هم احتمالا باید درایورش رو مجدد نصب کنی ... حتی المقدور از پورت جلوی کیس استفاده نکن چون عموما کیفیت جالبی نداره

این نکته هایی که گفتم رو چک کن ببین چی میشه ...

سپاس

Emperatour
23-11-06, 14:39
درايور 100% درست نصب شده. هيچ برنامه اي اضافي نيست. مانند فكس تالك ندارم. ويندوز شناخته.
با چندتا سيستم امتحان كرديم نشد. usb عوض كرديم نشد.
چيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟
چطوري بفهمم مشكل سخت افزاري داره يا نه؟

Shahryar
25-11-06, 15:51
عزیزم ببینید این همون طور که گفتم یا مشکل پورت و خط و سیم داره و یا درایور و یا مشکل سخت افزاری خودش....
برای اینکار که شما بخوای بفهمی مشکل داره یا نه باید ویندوز شناخته باشه...
بعدش این کارا را بکن :
1- برو توی کنترل پانل و گزینه ی مودم و تلفن را کلیک کن .
2- برو توی قسمت مودم .
3- روی Properties کلیک کن و بعدش روی Diagnostics و در آخرم روی Query Modem. فقط توجه داشته باش باید اون مودمی را که می خوای را انتخاب کنی .
ببین پی میشه خبرش را بده...
باتشکر شهریار