PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای ارتقای پاور

majnoun1
13-01-20, 21:28
سلام خسته نباشید من سیستمی دارم با مشخصات زیر ، میخواستم یه کارت گرافیک ZOTAC 1060 6GB بخرم ، میخواستم ببینم آیا لازمه پاور هم عوض کنم یا کافیه براش؟ اصلن این کارت گرافیک به این مادربرد میخوره مشکلی نداره؟!

cpu:
Core i5 6500

motherboard:
asus H110-Plus

Ram:
G.Skill Value NT 2133 8GB CL15 Dual

power:
cooler master thunder 450w

HDD :
WD 4T Blue

FAN CPU :

Green Notus 100 CPU Cooler

ممنون:11():

SajjadKhati
13-01-20, 23:50
سلام
اگه دقیقا و همه ی قطعات سیستم تون همینه ، اگه پروفایل اورکلاک گرافیک را فعال نکنین (یعنی پروفایل Gaming یا OC را فعال نکنین) ، مشکلی نیست .
البته اگه پروفایل اورکلاک را فعال کنین ، شاید پاورتون جواب بده ولی احتمال لود و فشار زیادِ پاور و حتی صدمه زدن به قطعات ، بسیار زیادتر میشه .
برای اطمینان ، 50 تا 100 مگاهرتز هم میتونین کم کنین . یعنی گرافیک را با فرکانس 1450MHZ یا 1400MHZ همیشه اجرا کنین تا مطمئن بشین که مصرفش بیش از توان پاورتون نمیره .

گرافیک ، با مادربردتون مشکلی نداره .
چک کنین اگه gtx 1660 هم قیمت با این گرافیک هست ، 1660 را بجاش بگیرین.
برای اطلاع دقیق تر ، منتظر نظر دوستان هم باشید .
هم میتونین توی سایت های زیر محاسبه کنید (حداقل 50 وات باید توان مصرفی تون بیشتر باشه . یعنی توان مصرفی ، حداکثر 400 وات بشه) :

Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision (Only the registered members can see the link)

و

حسابگر (Only the registered members can see the link)

majnoun1
14-01-20, 08:31
سلام
اگه دقیقا و همه ی قطعات سیستم تون همینه ، اگه پروفایل اورکلاک گرافیک را فعال نکنین (یعنی پروفایل Gaming یا OC را فعال نکنین) ، مشکلی نیست .
البته اگه پروفایل اورکلاک را فعال کنین ، شاید پاورتون جواب بده ولی احتمال لود و فشار زیادِ پاور و حتی صدمه زدن به قطعات ، بسیار زیادتر میشه .
برای اطمینان ، 50 تا 100 مگاهرتز هم میتونین کم کنین . یعنی گرافیک را با فرکانس 1450MHZ یا 1400MHZ همیشه اجرا کنین تا مطمئن بشین که مصرفش بیش از توان پاورتون نمیره .

گرافیک ، با مادربردتون مشکلی نداره .
چک کنین اگه gtx 1660 هم قیمت با این گرافیک هست ، 1660 را بجاش بگیرین.
برای اطلاع دقیق تر ، منتظر نظر دوستان هم باشید .
هم میتونین توی سایت های زیر محاسبه کنید (حداقل 50 وات باید توان مصرفی تون بیشتر باشه . یعنی توان مصرفی ، حداکثر 400 وات بشه) :

Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision (Only the registered members can see the link)

و

حسابگر (Only the registered members can see the link)
ممنونم بابت وقتی که پذاشتین
یه هارد 2.5 اینجی 1T توشیبا و یک DVD R هست که یادم رفت بگم اینو

SajjadKhati
14-01-20, 11:12
ممنونم بابت وقتی که پذاشتین
یه هارد 2.5 اینجی 1T توشیبا و یک DVD R هست که یادم رفت بگم اینو

اگه پروفایل اورکلاک گرافیک را فعال نکنین (یعنی فرکانس گرافیک در بازی ها ، بیشتر از 1500MHZ نشه و حتی فرکانس را 50 تا 100 مگاهرتز هم کمتر کنید) و قطعات دیگه را هم اورکلاک نکنین ، مشکلی نیست .
البته همونطور که گفتم ، شاید اورکلاک را هم جواب بده ولی بهتره این کار را نکنین مخصوصا در طولانی مدت .

اگه دیدین در بازی ای ، اتوماتیک سیستم خاموش کرد یا از بازی بیرون رفت ، در وهله ی اول ، هنوز کلاک را کمتر و کمتر کنید و در وهله ی بعدی ، دیگه باید پاور را عوض کنید ولی ان شاء ا... ، مشکلی نخواهد داشت (اگر شراطی را که گفته شد را لحاظ کنید) .

ضمنا ، گرافیک GTX 1660 ، برابر با قیمت GTX 1060 هست . بنابراین گرافیک GTX 1660 را پیشنهادم میکنم .
بعد اینکه باز هم گرافیک GTX 1660 Super اختلاف قیمتی چندانی با GTX 1660 نداره (هر چند اختلاف قدرت چندانی هم نداره) که میتونین روش فکر کنین .
اگه گرافیکی میخواین که هزینه ی خیلی کمتر اما قدرت خوبی هم داشته باشه ، پیشنهادم گرافیک GTX 1650 Super هست (دقت کنید که منظورم GTX 1650 نیست) که در حد 3 تومن هست و اختلاف قدرت کمی نسبت به GTX 1660 داره . تقریبا 10 تا 15 درصد ازش ضعیف تر هه . اما هم مصرف کمتری داره و هم قدرت و قیمت مناسبی داره.

AMD>INTEL
14-01-20, 18:06
سلام خسته نباشید من سیستمی دارم با مشخصات زیر ، میخواستم یه کارت گرافیک ZOTAC 1060 6GB بخرم ، میخواستم ببینم آیا لازمه پاور هم عوض کنم یا کافیه براش؟ اصلن این کارت گرافیک به این مادربرد میخوره مشکلی نداره؟!

cpu:
Core i5 6500

motherboard:
asus H110-Plus

Ram:
G.Skill Value NT 2133 8GB CL15 Dual

power:
cooler master thunder 450w

HDD :
WD 4T Blue

FAN CPU :

Green Notus 100 CPU Cooler

ممنون:11():

سلام
حتما عوض کنید مصرف سیستم نباید به این شکل باشه .پاور شما حداقل 30 تا 40 وات بالاتر از توان مصرفی کلی باشه . در ضمن این پاور شما در بهترین حالت 400 وات خروجی خواهد . اگر راندمان رو 77 درصد حساب کنیم .
بهتر یک پاور 550 وات و حتما با 80 پلاس گلد تهیه کنید .

SajjadKhati
15-01-20, 22:58
سلام
حتما عوض کنید مصرف سیستم نباید به این شکل باشه .پاور شما حداقل 30 تا 40 وات بالاتر از توان مصرفی کلی باشه . در ضمن این پاور شما در بهترین حالت 400 وات خروجی خواهد . اگر راندمان رو 77 درصد حساب کنیم .

سلام
آقا امید ، طبق اطلاعات اون سایت ، مصرف قطعاتی که استارتر اعلام کرد (با کلاک پیش فرض 1060 که برابر با 1500MHZ هست) ، برابر با 350 وات میشه . دیگه در بدترین حالت (مصرف پردازنده 100 درصد و 24/7 روشن باشه) ، مصرفش 370 وات میشه .
370 وات برای پاور 80 پلاس ای که 450 وات هست ، خوبه .

ضمن اینکه cpu ، توی بازی ها ، خیلی کم پیش میاد که لودشون تا 100 در 100 بره و بصورت ممتد تا چند دقیقه ادامه داشته باشه . عملا ، حداقل در اغلب بازی ها ، لود پردازنده 100 در 100 بصورت ممتد نیست .
ضمن اینکه پاورها ، به مدت 1 دقیقه ، کِششِ بیشتر از توان خودشون را دارند .
حالا این دوست مون هم اگه گرافیک را 50 تا 100MHZ کلاک اش را کمتر کنه ، حداکثر 360 وات بیشتر توان مصرف کلی اش نخواهد شد که برای پاور 450 وات ، کافی هه .

به نظر من ، مشکلی نخواهد داشت (اگه اورکلاک نکنن و کلاک اش را کمتر کنن) .
هر چند ، پیشنهاد دادم بهشون که بجای 1060 ، گرافیک GTX 1650 Super بگیرن که هم قیمت اش خیلی کمتر و هم مصرفش 20 وات کمتر و هم قدرتش در حد 1060 هست .

AMD>INTEL
17-01-20, 10:39
سلام
آقا امید ، طبق اطلاعات اون سایت ، مصرف قطعاتی که استارتر اعلام کرد (با کلاک پیش فرض 1060 که برابر با 1500MHZ هست) ، برابر با 350 وات میشه . دیگه در بدترین حالت (مصرف پردازنده 100 درصد و 24/7 روشن باشه) ، مصرفش 370 وات میشه .
370 وات برای پاور 80 پلاس ای که 450 وات هست ، خوبه .

ضمن اینکه cpu ، توی بازی ها ، خیلی کم پیش میاد که لودشون تا 100 در 100 بره و بصورت ممتد تا چند دقیقه ادامه داشته باشه . عملا ، حداقل در اغلب بازی ها ، لود پردازنده 100 در 100 بصورت ممتد نیست .
ضمن اینکه پاورها ، به مدت 1 دقیقه ، کِششِ بیشتر از توان خودشون را دارند .
حالا این دوست مون هم اگه گرافیک را 50 تا 100MHZ کلاک اش را کمتر کنه ، حداکثر 360 وات بیشتر توان مصرف کلی اش نخواهد شد که برای پاور 450 وات ، کافی هه .

به نظر من ، مشکلی نخواهد داشت (اگه اورکلاک نکنن و کلاک اش را کمتر کنن) .
هر چند ، پیشنهاد دادم بهشون که بجای 1060 ، گرافیک GTX 1650 Super بگیرن که هم قیمت اش خیلی کمتر و هم مصرفش 20 وات کمتر و هم قدرتش در حد 1060 هست .

شک نکن صد در صد مشکل پیش میاد . بالا توضیح دادم دلایلش رو
پاور همیشه باید در بهترین حالت 50 وات از توان مصرفی سیستم قویتر باشه
مخصوصا پاورها بستگی به استاندارد 80 plus که دارند حدود 30 تا 10 درصد کمتر از میزان اعلام شده است .
توصیه میکنم به هیچ عنوان چیزی که ممکن دردسر ساز باشه برای کاربر پیشنهاد نکنید .

majnoun1
18-01-20, 09:49
سلام

ممنون بابت راهنمایی هاتون ، همیشه عالی بود :11():

ایا منظورتون این مدله؟؟

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP550A-UK (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
18-01-20, 12:04

ایا منظورتون این مدله؟؟

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP550A-UK (Only the registered members can see the link)

سلام

بله مناسبه

SajjadKhati
18-01-20, 14:45

ایا منظورتون این مدله؟؟

سلامی مجدد
بجای این پاور ، پاور GREEN GP550A-UK Plus Gaming را که نسل جدید از همین پاوری هست که گفتین را با قیمت 850 تومن تهیه کنید .
دقت کنید که این ، مدل GP550A-UK Plus هست و با مدل GP550A-UK که گفتین فرق داره و نسل جدیدتر اش هست .

همچنان ، تاکید مجدد میکنم که بجای GTX 1060 6GB ، گرافیک GTX 1650 Super 4GB را تهیه کنید چون 1650 Super ، نسل جدیدتر هست و مصرفش هم 20 وات کمتر هست و قدرتش با 1060 برابری میکنه . البته اگه بازی هایی انجام میدین که نیاز به بیشتر از 4 گیگابایت از حافظه ی گرافیک را لازم ندارن.

AMD>INTEL
18-01-20, 16:09
هر دو این پاورها 80 پلاس گلد دارند . آنچنان متفاوت نیست . هر کدام که امکانش رو داشتید تهیه کنید

majnoun1
20-01-20, 14:56
هر دو این پاورها 80 پلاس گلد دارند . آنچنان متفاوت نیست . هر کدام که امکانش رو داشتید تهیه کنید
کارت گرافیکی که میخواستم بگیرم متاسفانه فروش رفته(استوک بود) ، الان یه مدل دیگه موجود داره

ASUS DUAL-GTX1060-O6G Graphics Card (Only the registered members can see the link)

میخواستم ببینم برای این کارت گرافیک هم همون پاوری که معرفی کردین اوکیه؟ و اینکه اصلن این کارت گرافیکش خوب هست؟ 2500 قیمت داده بهم

AMD>INTEL (Only the registered members can see the link)

لطفن شما جواب بدید

AMD>INTEL
21-01-20, 09:41
کارت گرافیکی که میخواستم بگیرم متاسفانه فروش رفته(استوک بود) ، الان یه مدل دیگه موجود داره

ASUS DUAL-GTX1060-O6G Graphics Card (Only the registered members can see the link)

میخواستم ببینم برای این کارت گرافیک هم همون پاوری که معرفی کردین اوکیه؟ و اینکه اصلن این کارت گرافیکش خوب هست؟ 2500 قیمت داده بهم

AMD>INTEL (Only the registered members can see the link)

لطفن شما جواب بدید

سلام

بله کافیه