PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد اضافه نمودن ssd به لپ تاپ علاوه بر هارد اصلی

SMHD
07-01-20, 19:28
با سلام
قصد دارم به لپ تاپم ssd اضافه کنم که در کنار هارد اصلی کار کنه. حالا چندتا سوال... البته اول مشخصات لپ تاپم رو عرض میکنم :

ASUS k550vx
cpu : i7 7th
ram : 16gb DDR4
HDD : 2T

حالا سوالاتم :
1. در کاتالوگ لپ تاپ در مورد مشخصات رایتر فقط نوشته ODD DVD Sup.MTI و هیچ اشاره ای به ضخامت باکس رایتر نکرده. این مدل دستگاه، رایترش با چه ضخامتی هست؟ 9.5 یا 12.5 میلیمتر؟؟

2. ssd با مدل سامسونگ 128pro قبلا داشتم که الان میخوام ازش استفاده کنم. اما تنوع کدی در بازار وجود داره با قیمتهای مختلف. اکثرا در رنج 50-40 تومن قیمت میدن که مارکش رو نمی دونم. و با مارک HDD CADDY هم روی اینترنت دیدم که مدعی هست فقط این اورجیناله و با قیمت حوالی 250 داره میفروشه. این تفاوت قیمت خیلی معنادار هست!!! آیا واقعا فرق کیفیت وجود داره یا فقط داره پول برند میگیره؟ برند مورد تایید اساتید انجمن چی هست و در چه قیمتی؟

3. با توجه به حجم 2 ترابایتی هارد فعلی دستگاه، و اینکه طبق راهنمایی های همین انجمن توصیه شده ssd رو جای هارد بذاریم و هارد رو داخل caddy قرار بدیم، caddy از این هارد پشتیبانی میکنه؟ مشکلی پیش نخواهد آمد؟

4. میخوام برای رایتر هم یه باکس اکسترنال بگیرم. اساتید انجمن مدل خاصی رو توصیه میکنن و یا فرقی نمیکنه؟ در بازار در رنج 95-85 قیمت گرفتم ولی برندش رو نمی دونم. لطف کنید و راهنمایی بفرمایید. با تشکر:give_rose:

AMD>INTEL
07-01-20, 20:01
سلام

مدل 9.5 باید بخوره ولی حتما موقع خرید با فروشنده مشورت کنید
بله فرق دارند . بعضی از مدلها به شدت بی کیفیت هستند
بله پشتیبانی میکنه ظرفیت دستگاه مسئله نیست فقط اون اندازه و ارتفاع هارد تعیین کننده است
بهتره رایتر اکسترنال تهیه کنید . بعید میدونم باکس مناسبی پیدا کنید

SMHD
07-01-20, 22:16
بله ممنون از راهنمایی شما. مثل همیشه از سردرگمی نجات میدید آدم رو. واقعا ممنون

فقط در مورد نوع caddy یک سوال : یعنی منظور شما این هست که حتما از قطعه اورجینال استفاده کنم؟! واقعا این چند برابر هزینه کردن توجیه داره؟ البته اگر واقعا در راندمان عملکرد و سلامت لپ تاپم موثر باشه این هزینه برام مسئله ای نیست.
الان در دیجی کالا مدل زیکو 50 تومنی هست و مدل اوریکو 220 تومنی هم هست و اورجینال برند HDD CADDY هم هست که 170 تومن قیمت خورده! در انتخاب موندم. توصیه شما کدوم هست؟

SMHD
07-01-20, 22:18
سلام

مدل 9.5 باید بخوره ولی حتما موقع خرید با فروشنده مشورت کنید
بله فرق دارند . بعضی از مدلها به شدت بی کیفیت هستند
بله پشتیبانی میکنه ظرفیت دستگاه مسئله نیست فقط اون اندازه و ارتفاع هارد تعیین کننده است
بهتره رایتر اکسترنال تهیه کنید . بعید میدونم باکس مناسبی پیدا کنید
شما فرمودی که رایتر اکسترنال استفاده کنم. اما رایتر لپ تاپم کاملا نو هست. اگه باکس مناسبی وجود نداره نظرتون در مورد استفاده از کابل مبدل ساتا به یو اس بی و استفاده از همین رایتر فعلی چی هست؟ اینم از نظر شما مشکلی داره ؟

AMD>INTEL
08-01-20, 05:53
شما فرمودی که رایتر اکسترنال استفاده کنم. اما رایتر لپ تاپم کاملا نو هست. اگه باکس مناسبی وجود نداره نظرتون در مورد استفاده از کابل مبدل ساتا به یو اس بی و استفاده از همین رایتر فعلی چی هست؟ اینم از نظر شما مشکلی داره ؟

برای رایتر لپتاپ تبدیل هست که تبدیل میکنه به اکسترنال از سایت DIGIK خریداری کنید
مدل زیکو مناسبه دوست عزیز