PDA

مشاهده نسخه کامل : تغییر سرعت فن در زمان کارهای سنگین

rbm
30-12-19, 22:29
سلام
من یک سیستم دست دوم خریدم و با توجه به اینکه از FX8350 استفاده میکنم، از خنک کننده Deep Cool Ice blade pro2 نصب کردم،
ی
حالت عادی سیستم با کار کردن تمام فن ها هیچ صدای اضافی نداره، ولی وقتی کارهای سنگین مثل بازی انجام میدم، یک صدای فن که در حال چرخش با سرعت بالاست میشونم. و وقتی دستم رو میگیرم پشت کیس، از قسمت فن پاور باد سریعتر و گرمتری خارج میشه (پاور گرین 530) .
به کسی که سیستم رو اسمبل کرده گفتم و گفت که پاور سیستم یک مدل خاصه و بخاطر اینکه یک سیم مخصوص رو وصل کردم فن اتوماتیک تغییر سرعت پیدا میکنه.
23175 23176

میخواستم نظر شما رو بدونم و با توجه به اینکه صدای فن در شب یکم بقیه رو اذیت میکنه اگه اون سیم رو از مادربرد جدا کنم اتفاقی میفته؟

AMD>INTEL
31-12-19, 05:38
سلام
من یک سیستم دست دوم خریدم و با توجه به اینکه از FX8350 استفاده میکنم، از خنک کننده Deep Cool Ice blade pro2 نصب کردم،
ی
حالت عادی سیستم با کار کردن تمام فن ها هیچ صدای اضافی نداره، ولی وقتی کارهای سنگین مثل بازی انجام میدم، یک صدای فن که در حال چرخش با سرعت بالاست میشونم. و وقتی دستم رو میگیرم پشت کیس، از قسمت فن پاور باد سریعتر و گرمتری خارج میشه (پاور گرین 530) .
به کسی که سیستم رو اسمبل کرده گفتم و گفت که پاور سیستم یک مدل خاصه و بخاطر اینکه یک سیم مخصوص رو وصل کردم فن اتوماتیک تغییر سرعت پیدا میکنه.
23175 23176

میخواستم نظر شما رو بدونم و با توجه به اینکه صدای فن در شب یکم بقیه رو اذیت میکنه اگه اون سیم رو از مادربرد جدا کنم اتفاقی میفته؟

اون پاور صداش بالاست چون فنش سالهاست کار کرده در ترکیب فن پردازنده صدا رو وحشتناک میکنه برای شب ها
با قطع کردن اون کانکتور که کاربردی نداره هم اتفاق خاصی نمیوفته

rbm
31-12-19, 08:30
چرا توی حالت عادی مثل فیلم دیدن صدای فن زیاد نمیشه؟ ولی وقتی بازی رو اجرا میکنم کاملا مشخصه که یک فن صداش بیشتر شده؟

AMD>INTEL
31-12-19, 10:26
چرا توی حالت عادی مثل فیلم دیدن صدای فن زیاد نمیشه؟ ولی وقتی بازی رو اجرا میکنم کاملا مشخصه که یک فن صداش بیشتر شده؟

اون صدای فن که زیاد میشه برای فن پردازنده هست نه فن پاور

rbm
31-12-19, 10:50
دقیقا این کانکتور sysfan چکار میکنه؟
البته باید چک کنم ببینم چیرو بهش وصل کرده.

AMD>INTEL
31-12-19, 14:20
دقیقا این کانکتور sysfan چکار میکنه؟
البته باید چک کنم ببینم چیرو بهش وصل کرده.

فن زمانی قابلیت کنترل توسط مادربرد را دارد که حداقل سه سیم داشته باشد سه یا چهار سیم . من بعید میدونم فن پاور به این شیوه قابلیت کنترل داشته باشد .