PDA

مشاهده نسخه کامل : لپ‌تاپ یا دسکتاپ؟

Magnum97
10-12-19, 00:48
سلام دوستان.
راستش من تازه عضو اینجا شدم و نمی‌دونم قبلاً همچین سؤالی پرسیده شده یا نه.

به هر حال...
واسه گیمینگ چی رو پیشنهاد می‌کنین؟ لپ‌تاپ یا دسکتاپ؟

اولش اینو بگم که من هم اهل بازیای قدیمی‌ام، هم جدید. به غیر از گیمینگ هم کارای دیگه‌ای با سیستم انجام میدم. پس لطفاً پیشنهاد خرید PS4 ندین.
بعدشم اینکه من به یه کارت گرافیک قدرتمند نیاز دارم. یه چیزی مثل GTX 1660 Ti یا RTX 2060. به نظرتون اگه بخوام دسکتاپ/لپ‌تاپی رو بخرم که همچین کارت گرافیکی داشته باشه، کدوم رو بخرم؟
دسکتاپ به صرفه‌تره واقعاً؟
یا لپ‌تاپ مقرون به صرفه هم پیدا میشه؟

خیلی ممنون میشم اگه کامل راهنمایی کنین. :)

Speed Racer
10-12-19, 04:55
سلام دوستان.

به هر حال...

اولش اینو بگم که من هم اهل بازیای قدیمی‌ام، هم جدید. به غیر از گیمینگ هم کارای دیگه‌ای با سیستم انجام میدم. پس لطفاً پیشنهاد خرید PS4 ندین.
بعدشم اینکه من به یه کارت گرافیک قدرتمند نیاز دارم. یه چیزی مثل GTX 1660 Ti یا RTX 2060. به نظرتون اگه بخوام دسکتاپ/لپ‌تاپی رو بخرم که همچین کارت گرافیکی داشته باشه، کدوم رو بخرم؟

درود

برای گیمینگ فقط PC باید بخری. ولی باید بودجت رو اعلام کنی و همچنین قطعاتی که نیاز داری تا پیشنهاد ها بهت داده بشه. اگه مانیتور فول اچ دی خوب یا قطعات دیگه از قبل داری اونا رو اعلام کن تا بودجت صرف قطعات بهتری بشه

AMD>INTEL
10-12-19, 07:35
سلام دوستان.

به هر حال...

سلام
ابتدا باید بودجه خود را مشخص کنید . تا بعد در سایر موارد بشه اظهار نظر کرد
با توجه به محدودیت ارتقا و ضعیف بودن قطعات لپتاپ نسبت به مدل مشابه PC خرید PC بهتره مخصوصا زمانی که پرتابل بودن برای شما مهم نباشد .

Magnum97
10-12-19, 18:11
راستش همین الآن منصرف شدم از خرید لپ‌تاپ. با یه جستجو کاملاً به این پی بردم که PC به صرفه‌تره. ولی اونقدام سر رشته ندارم از قطعات مختلف و نمی‌دونم سیستم رو چجوری ببندم که بهترین بهره‌وری رو داشته باشم مطابق با بودجه و نیازم.
ولی به هر حال ایده‌آل‌هام رو میگم، خودتون کمک کنین که چی بگیرم:

مانیتور:
مانیتور خیلی واسم مهمه. نمی‌خوام کنتراست و رنگ‌دهیش ضعیف باشه. ینی رنگا رو سرد و بی‌روح نشون نـده.
و اینکه کنتراست و عمق رنگ مشکیش حتماً حتماً حتماً زیاد باشه. ینی مثلاً وقتی حین بازی وارد یه محیط تاریک میشم، رنگ مشکی قشنـــگ غلیظ و عمیق باشه.
رزولوشنش هم حداقل فول اچ‌دی باشه. ولی سایزش برام مهم نیس. چه 15 اینچ باشه، چه 21.
می‌خوام ارزون‌ترین مانیتور با این مشخصات رو بگیرم. با 3 تومن گیر میاد همچین مانیتوری؟ یا کمترم هست؟

کِیس:
من به سخت‌افزاری نیاز دارم که بازی‌های امسال رو با رزولوشن 1080p و گرافیک Ultra و با 60 فریم بالا بیاره.
سی‌پی‌یو رو از اینتل پیشنهاد ندین. به‌جاش بگین از AMD چی بگیرم. چون به صرفه‌تره.
به یه کارت صدای قدرتمند هم شدیداً نیاز دارم. یه چیزی باشه که هم نسبتاً ارزون باشه، هم قدرتمند. مثلاً در حدی باشه که فایل‌های Hi-Res رو پخش کنه. کیفیت صدا خیلی واسم مهمه.
هارد هم 2 ترابایت باشه. SSD هم 250 گیگ باشه.

کلاً اگه بخوام کِیس و مانیتور رو جمع ببندم، میشه 13 یا شایدم 14 تومن.
اصلاً هم اهل این برند بازیا نیستم. فقط دنبال کارایی‌ام و می‌خوام یه سیستم کاملاً مقرون به صرفه داشته باشم. امیدوارم راهنمایی کنین. :)

Speed Racer
11-12-19, 01:09
راستش همین الآن منصرف شدم از خرید لپ‌تاپ. با یه جستجو کاملاً به این پی بردم که PC به صرفه‌تره. ولی اونقدام سر رشته ندارم از قطعات مختلف و نمی‌دونم سیستم رو چجوری ببندم که بهترین بهره‌وری رو داشته باشم مطابق با بودجه و نیازم.

مانیتور:
مانیتور خیلی واسم مهمه. نمی‌خوام کنتراست و رنگ‌دهیش ضعیف باشه. ینی رنگا رو سرد و بی‌روح نشون نـده.
و اینکه کنتراست و عمق رنگ مشکیش حتماً حتماً حتماً زیاد باشه. ینی مثلاً وقتی حین بازی وارد یه محیط تاریک میشم، رنگ مشکی قشنـــگ غلیظ و عمیق باشه.
رزولوشنش هم حداقل فول اچ‌دی باشه. ولی سایزش برام مهم نیس. چه 15 اینچ باشه، چه 21.
می‌خوام ارزون‌ترین مانیتور با این مشخصات رو بگیرم. با 3 تومن گیر میاد همچین مانیتوری؟ یا کمترم هست؟

کِیس:
من به سخت‌افزاری نیاز دارم که بازی‌های امسال رو با رزولوشن 1080p و گرافیک Ultra و با 60 فریم بالا بیاره.
سی‌پی‌یو رو از اینتل پیشنهاد ندین. به‌جاش بگین از AMD چی بگیرم. چون به صرفه‌تره.
به یه کارت صدای قدرتمند هم شدیداً نیاز دارم. یه چیزی باشه که هم نسبتاً ارزون باشه، هم قدرتمند. مثلاً در حدی باشه که فایل‌های Hi-Res رو پخش کنه. کیفیت صدا خیلی واسم مهمه.

اصلاً هم اهل این برند بازیا نیستم. فقط دنبال کارایی‌ام و می‌خوام یه سیستم کاملاً مقرون به صرفه داشته باشم. امیدوارم راهنمایی کنین. :)
چون شما اهل گیم هستی و اشنایی کاملی با انواع بازی ها داری به نظر من بهرته شما بگی کدوم از بازی هایی که انجام میدی سی پی یو و کارت گرافیک و رم بیشتری نیاز داره که سیستم رو بر اساس همون انتخاب کنیم. سیستم باید طوری بسته بشه که تا 3 سال بازی های روز رو به راحتی بتونه اجرا کنه و بعد از 3 سال فقط نیاز به تعویض گرافیک داشته باشهالبته اگه نتونه بازی مورد نظر شما را روی Ultra اجرا کنه

کارت صدا هم باید یگی کاربردت دقیقا چیه برای آهنگسازی می خوای؟ چون خود ادربردهای جدید کارت های صدای آنبورد قوی دارن که از پس تمامی کارها بر میاد حتی باهاش می شه آهنگسازی کرد.

بودجت هم نهایتا 14 میلیونه دیگه یا بیشتر می تونی هزینه کنی

AMD>INTEL
11-12-19, 10:29

مانیتور:

کِیس:

سلام
الان مقداری سرم شلوغه در اولین فرصت راهنمایی میکنم .

Magnum97
11-12-19, 14:02
دیگه ته ته ته ته تهش 15 تومن. :)))
ولی اگه میلیاردر هم بودم، بازم در همین حد 14-15 تومن خرج می‌کردم. کلاً واسه هرچی تا یه حدی خرج می‌کنم. مثلاً واسه یه گوشی تا 4-5 تومن. یا واسه هدفون تا 2-3 تومن. اینجوری نیستم که برم گوشی آیفون 11 پرو مکس یا هدفون سنهایزر HD800 بگیرم.
اگه بیش از حد خرج کنم، یه حس سنگینی بهم دس میده. می‌گیرین که چی میگم؟ :)

در مورد گیم... همه‌جوره بازی می‌کنم دیگه. از امولاتور PS1 بگیر تااااا Resident Evil 2 Remake.
مجموعه‌ی سبک‌ها و سری بازی‌های موردعلاقه‌م خیلی گسترده‌س کلاً. از دوران‌ها و کنسول‌های مختلف هم هستن. از دهه‌ی 90 تا الآن...
وگرنه اگه قرار بود صرفاً یه FIFA و یه PES و یه GTA V بازی کنم، بدون شک می‌رفتم یه لپ‌تاپ خیلی ارزون و یه PS4 می‌گرفتم.
ولی بذارین این بخش رو واستون ساده‌ترش کنم... اگه بخوام بازیِ خیلی سنگینی مثل Red Dead Redemption 2 رو با رزولوشن 1080p و گرافیک Ultra و فریم 60 بالا بیارم، ارزون‌ترین CPU و GPU که می‌تونن این کارو بکنن کدومن؟

در مورد کارت صدا... کلاً می‌خوام با کیفیت خیلی بالا آهنگ گوش کنم. یکی از دلایلی که باعث میشه بخوام هارد 2 ترابایت بگیرم اینه که قراره آرشیو آهنگام با فرمت FLAC باشه اکثراً. و اینکه می‌خوام از هدفونی استفاده کنم که به این راحتیا درایو نمیشه. Beyerdynamic DT 990 250 ohm.

Speed Racer
11-12-19, 14:55
دیگه ته ته ته ته تهش 15 تومن. :)))
ولی اگه میلیاردر هم بودم، بازم در همین حد 14-15 تومن خرج می‌کردم. کلاً واسه هرچی تا یه حدی خرج می‌کنم. مثلاً واسه یه گوشی تا 4-5 تومن. یا واسه هدفون تا 2-3 تومن. اینجوری نیستم که برم گوشی آیفون 11 پرو مکس یا هدفون سنهایزر HD800 بگیرم.
اگه بیش از حد خرج کنم، یه حس سنگینی بهم دس میده. می‌گیرین که چی میگم؟ :)

در مورد گیم... همه‌جوره بازی می‌کنم دیگه. از امولاتور PS1 بگیر تااااا Resident Evil 2 Remake.
مجموعه‌ی سبک‌ها و سری بازی‌های موردعلاقه‌م خیلی گسترده‌س کلاً. از دوران‌ها و کنسول‌های مختلف هم هستن. از دهه‌ی 90 تا الآن...
وگرنه اگه قرار بود صرفاً یه FIFA و یه PES و یه GTA V بازی کنم، بدون شک می‌رفتم یه لپ‌تاپ خیلی ارزون و یه PS4 می‌گرفتم.
ولی بذارین این بخش رو واستون ساده‌ترش کنم... اگه بخوام بازیِ خیلی سنگینی مثل Red Dead Redemption 2 رو با رزولوشن 1080p و گرافیک Ultra و فریم 60 بالا بیارم، ارزون‌ترین CPU و GPU که می‌تونن این کارو بکنن کدومن؟

در مورد کارت صدا... کلاً می‌خوام با کیفیت خیلی بالا آهنگ گوش کنم. یکی از دلایلی که باعث میشه بخوام هارد 2 ترابایت بگیرم اینه که قراره آرشیو آهنگام با فرمت FLAC باشه اکثراً. و اینکه می‌خوام از هدفونی استفاده کنم که به این راحتیا درایو نمیشه. Beyerdynamic DT 990 250 ohm.

گرافیک RTX 2060 در بازی Red Dead Redemption 2 در تنظیمات Ultra و روی رزولوشن فول اچ دی حدودا 44 فریم میده. به نظرت مناسبه

Magnum97
11-12-19, 15:57
الآن قیمتش رو چک کردم، حدوداً 6 تومنه... به نظرت بنچمارک‌های این سایت واقعیه یا فِیکه؟

GeForce RTX 2060 [in 7 benchmarks] (Only the registered members can see the link)

فک کنم واقعی باشه. چون عملکرد RTX 2060 دقیقاً همون چیزیه که گفتی... اگه همینطور باشه، پس عالیه. همینو در نظر می‌گیرم.

حالا بقیه‌ی قطعات چی؟

Speed Racer
12-12-19, 02:57
الآن قیمتش رو چک کردم، حدوداً 6 تومنه... به نظرت بنچمارک‌های این سایت واقعیه یا فِیکه؟

GeForce RTX 2060 [in 7 benchmarks] (Only the registered members can see the link)

فک کنم واقعی باشه. چون عملکرد RTX 2060 دقیقاً همون چیزیه که گفتی... اگه همینطور باشه، پس عالیه. همینو در نظر می‌گیرم.

حالا بقیه‌ی قطعات چی؟

RTX 2060 بازی Red Dead Redemption 2 در 44 فریم اجرا می کنه و اگه این گرافیکو بخری شاید دو سال دیگه نتونه از پس بازی های سنگین به خوبی بر بیاد.

من سیستم برات پیدا کردم ولی با کارت صدا میره روی 17 تومن که به صرفه نیست در حالی که شما مینیمم 13 در نظر داری برای همین معرفی نمی کنم شاید دوستان دیگه بتونن سیستمی با این بودجه برات پیدا کنن

Magnum97
12-12-19, 14:59
RTX 2060 بازی Red Dead Redemption 2 در 44 فریم اجرا می کنه و اگه این گرافیکو بخری شاید دو سال دیگه نتونه از پس بازی های سنگین به خوبی بر بیاد.

من سیستم برات پیدا کردم ولی با کارت صدا میره روی 17 تومن که به صرفه نیست در حالی که شما مینیمم 13 در نظر داری برای همین معرفی نمی کنم شاید دوستان دیگه بتونن سیستمی با این بودجه برات پیدا کنن

اشکال نداره، سیستمو بگو. کارت صدا رو می‌ذارم واسه بعدها...
و اینکه همونطور که توی پُست قبلیم گفتم، دیگه ته بودجه‌م 15 تومنه. 13 تومن نیس. :)

Speed Racer
13-12-19, 14:31
اشکال نداره، سیستمو بگو. کارت صدا رو می‌ذارم واسه بعدها...
و اینکه همونطور که توی پُست قبلیم گفتم، دیگه ته بودجه‌م 15 تومنه. 13 تومن نیس. :)
مادربرد: ASUS PRIME A320M-K

پردازنده: AMD Ryzen 5 2600

رم: Corsair VENGEANCE RGB PRO TUF 16GB 8GBx2 3000MHz CL15

کارت گرافیک: GIGABYTE GeForce RTX 2060 GAMING OC PRO 6G

هارد دیسک: BarraCuda ST2000DM008

اس اس دی: Samsung 860 EVO 250GB

پاور: Green GP600B HP Plus

مانیتور: BenQ GW2270H

بقیه قطعات به انتخاب خودت مثل دی وی دی رایتر و کیس و این حرفا. سیستم وحی منزل نیست و بر اساس فکر شما قابل تغییره و می تونی هر کدوم از قطعاتی که خوشت نیومد با یکی دیگه جا به جا کنی

حدودا 16 تومن می شه

Magnum97
13-12-19, 20:50
مادربرد: ASUS PRIME A320M-K

پردازنده: AMD Ryzen 5 2600

رم: Corsair VENGEANCE RGB PRO TUF 16GB 8GBx2 3000MHz CL15

کارت گرافیک: GIGABYTE GeForce RTX 2060 GAMING OC PRO 6G

هارد دیسک: BarraCuda ST2000DM008

اس اس دی: Samsung 860 EVO 250GB

پاور: Green GP600B HP Plus

مانیتور: BenQ GW2270H

بقیه قطعات به انتخاب خودت مثل دی وی دی رایتر و کیس و این حرفا. سیستم وحی منزل نیست و بر اساس فکر شما قابل تغییره و می تونی هر کدوم از قطعاتی که خوشت نیومد با یکی دیگه جا به جا کنی

حدودا 16 تومن می شه

خیلی ممنون!
منم کلاً همینو می‌خواستم. اینکه یه سیستم ایده‌آل بهم پیشنهاد بشه و اگه نیازی بود، خودم بالانسش کنم. :)

SajjadKhati
14-12-19, 00:09
سلام
عملکرد پردازنده i5 9400f در بازی ها ، بهتر هست :

AMD Ryzen 5 3600 Review | TechPowerUp (Only the registered members can see the link)

پردازنده ی i5 9400f را در بازی ها ، نسبت به بقیه ی پردازنده ها در لینک بالا مقایسه کنید .

Magnum97
14-12-19, 03:43
سلام

AMD Ryzen 5 3600 Review | TechPowerUp (Only the registered members can see the link)

پردازنده ی i5 9400f را در بازی ها ، نسبت به بقیه ی پردازنده ها در لینک بالا مقایسه کنید .

لینکو چک کردم، بعدش چندتا سایت مشابه رو هم چک کردم... در اکثر مواقع، i5 9400F بهتر از Ryzen 2600X عمل می‌کرد. اونم در حد 10 فریم!
ولی نمی‌دونم چرا توی سایتای خارجی (حتی کامنت‌های یوتیوب) رایزن رو ترجیح میدن؟
خب 9400F بهتره که. :|

Speed Racer
14-12-19, 10:30
سلام

استاد سجاد واقعا کیف کردم از لینکی که گذاشتی. پردازنده 2 میلیونی اینتل ، پردازنده 3 میلیونی و نسل 3 AMD رو در گیم شکست داده. حتی دمای اینتل هم در گیم ها پایین تره.

لینکو چک کردم، بعدش چندتا سایت مشابه رو هم چک کردم... در اکثر مواقع، i5 9400F بهتر از Ryzen 2600X عمل می‌کرد. اونم در حد 10 فریم!

دوست عزیز پردازنده ای که من معرفی کردم 2600 است نه 2600X

طبق مواردی که گفته شد انتخاب با خودته که چه پردازنده ای انتخاب کنی و برای ما هم تفاوتی نمی کنه.

Magnum97
14-12-19, 13:27
دوست عزیز پردازنده ای که من معرفی کردم 2600 است نه 2600X

خب 2600 معمولی که دیگه از جفت 2600X و 9400F ضعیف‌تره. :|
بعد اینا سه‌تاشون یه قیمتن.
ولی اونطور که فهمیدم، مادربردهایی که از 9400F پشتیبانی می‌کنن، پشتیبانی رم ضعیف‌تری دارن نسبت به مادربردهای هم‌قیمت AMD. و اینکه 9400F توی پردازش چند هسته‌ای کلاً یه لِوِل از 2600X ضعیف‌تره توی بنچمارکِ گیک‌بنچ:
2600X: 32,000
9400F: 24,000

فک کنم همین 2600X مدرن‌تر و بهتر و به‌صرفه‌تر از 2تا گزینه‌ی دیگه باشه.
به هر حال... مرسی بابت راهنمایی. برم سیستمو جور کنم! :)

Speed Racer
14-12-19, 16:52
ولی اونطور که فهمیدم، مادربردهایی که از 9400F پشتیبانی می‌کنن، پشتیبانی رم ضعیف‌تری دارن نسبت به مادربردهای هم‌قیمت AMD. و اینکه 9400F توی پردازش چند هسته‌ای کلاً یه لِوِل از 2600X ضعیف‌تره توی بنچمارکِ گیک‌بنچ:
2600X: 32,000
9400F: 24,000

فک کنم همین 2600X مدرن‌تر و بهتر و به‌صرفه‌تر از 2تا گزینه‌ی دیگه باشه.
به هر حال... مرسی بابت راهنمایی. برم سیستمو جور کنم! :)

ببین شما اینطوری سوال پرسیدی

بودجه هم گفتی 13 تا 14 که بعدا گفتی تا 15 نهایتا. من هم دنیال سیستمی بودم که هم توی گیم قوی باشه و هم توی پردازش چند هسته ای که با توجه به بودجه من Ryzen 2600 انتخاب کردم. این فکر خودم بود. ولی استاد سجاد نگاه کردن که شما برای گیم می خوای که گفتن اون پردازنده اینتل برای گیم بهتره. اگه شما می گفتی هم برای گیم و هم برای پردازش چند هسته ای مطمئن باش پردازنده دیگه ای معرفی می کرد.

الان هم که شما Ryzen 2600X بخری باز از بودجه بیشتر می شه که با سوال شما هماهنگ نیست. چون می شه بین 13 تا 17 میلیون چندین سیستم مختلف انتخاب کرد با کارکردهای مختلف.

پردازنده 9400F در گیم از 2600 فریم بیشتری میده ولی در پردازش چند هسته ای ضعیف تره.

اما منظور من طبق لینک استاد سجاد مقایسه 9400F و Ryzen 3600 بود که 9400F با قیمت پایین تر فریم خوبی در حد Ryzen 3600 و حتی در بعشی بازی ها بالاتر میده

به هر حال هر سیستمی خریدی مبارکت باشه فقط عکس از تک تک قطعات سیستمی که خریدی طبق عرف تاپیک مربوطه یادت نره

موفق باشی

SajjadKhati
14-12-19, 19:55

سلامی مجدد
نمیدونم چه چیز را برای انتخاب مد نظر قرار دادن .
ممکنه فقط گیم نبوده باشه .
ممکنه هم گیم و هم نرم افزارهای رندرینگ و سنگین هم بوده باشه که در این صورت ، همینطور که آقا arshan گفتن ، حتما ryzen 2600 بهتر هه . چه برسه به 2600X و مخصوصا 3600 .