PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکلات مادربورد MSI x299 Gaming M7

problem
04-11-19, 15:13
سلام من یک مادربورد x299 MSI gaming M7 خریداری کردم بهمراه یک هارد 500 سامسونگ NVMe .....
قبلا یک مادربرد حرفه ای دیگه (قدیمی ولی حرفه ای مثل همین مادربورد) داشتم با هارد SSD .... روی کامپیوتر قبلی ، بوت خیلی سریع صورت میگیرفت و سیستم بعد از روشن شدن توی کمتر از 7-8 ثانیه می اومد بالا ... شایدم زودتر ...

ولی از زمانی که این مادربورد و هارد رو گرفتم (البته کل سیستم رو عوض کردم (از رم گرفته تا CPU)) ... سرعت لود ویندوز (ویندوز 10 جدید نصب کردم البته) بینهایت پایینه .. یعنی از زمانی که کامپیوتر رو روشن میکنیم ، 20 ثانیه طول میکشه تا اون عکس MSI بیاد و 20 ثانیه هم طول میکشه تا ویندوز لود بشه !!!!!!!!!!!!!!!!

این مشکل اول بود که نمیدونم از کجاست ... از مادربورد هست یا هارد !!!! آیا مادربورد گزینه خاصی داره برای اینکه باید فعال بشه ؟ !!!

مشکل دوم :

وقتی من سیستم رو خاموش میکنم بعدش یک دفعه خودکار روشن میشه !!! بازه زمانی مشخصی هم نداره ... یک موقع نیم ساعت بعد از خاموش شدن اتوماتیک روشن میشه یک موقع هم 3 ساعت یا موقع هم ....

این مشکل دیگه از کجا هست !!!! ؟؟؟

من حتی توی ویندوز هم با اینکه NVMe استفاده میکنم فرقی توی باز شدن نرم افزار هام و افزایش سرعت لود حس نمیکنم !!!!!!!!!!!!!!!! آیا برای پرفورمنس NVME باید کاری انجام داد توی مادربورد ؟

AMD>INTEL
04-11-19, 16:46
سلام من یک مادربورد x299 MSI gaming M7 خریداری کردم بهمراه یک هارد 500 سامسونگ NVMe .....
قبلا یک مادربرد حرفه ای دیگه (قدیمی ولی حرفه ای مثل همین مادربورد) داشتم با هارد SSD .... روی کامپیوتر قبلی ، بوت خیلی سریع صورت میگیرفت و سیستم بعد از روشن شدن توی کمتر از 7-8 ثانیه می اومد بالا ... شایدم زودتر ...

ولی از زمانی که این مادربورد و هارد رو گرفتم (البته کل سیستم رو عوض کردم (از رم گرفته تا CPU)) ... سرعت لود ویندوز (ویندوز 10 جدید نصب کردم البته) بینهایت پایینه .. یعنی از زمانی که کامپیوتر رو روشن میکنیم ، 20 ثانیه طول میکشه تا اون عکس MSI بیاد و 20 ثانیه هم طول میکشه تا ویندوز لود بشه !!!!!!!!!!!!!!!!

این مشکل اول بود که نمیدونم از کجاست ... از مادربورد هست یا هارد !!!! آیا مادربورد گزینه خاصی داره برای اینکه باید فعال بشه ؟ !!!

مشکل دوم :

وقتی من سیستم رو خاموش میکنم بعدش یک دفعه خودکار روشن میشه !!! بازه زمانی مشخصی هم نداره ... یک موقع نیم ساعت بعد از خاموش شدن اتوماتیک روشن میشه یک موقع هم 3 ساعت یا موقع هم ....

این مشکل دیگه از کجا هست !!!! ؟؟؟

من حتی توی ویندوز هم با اینکه NVMe استفاده میکنم فرقی توی باز شدن نرم افزار هام و افزایش سرعت لود حس نمیکنم !!!!!!!!!!!!!!!! آیا برای پرفورمنس NVME باید کاری انجام داد توی مادربورد ؟

سلام
بایوس را اپدیت کنید . البته به نسخه آخر نه
چون بایوس آخر سایت برای پردازنده های نسل ده هست و نباید به اون اپدیت
فست بوت رو فعال کنید در بایوس .
درباره روشن شدن هم باید WAKE UP ها را تو بایوس غیر فعال کنید .
XMP را تو بایوس فعال کنید .
همچنین SSD ویندوز رو توی بوت بگذارید تو الویت اول

از SSD بنچمارک بگیرید .

problem
04-11-19, 17:50
سلام
بایوس را اپدیت کنید . البته به نسخه آخر نه
چون بایوس آخر سایت برای پردازنده های نسل ده هست و نباید به اون اپدیت
فست بوت رو فعال کنید در بایوس .
درباره روشن شدن هم باید WAKE UP ها را تو بایوس غیر فعال کنید .
XMP را تو بایوس فعال کنید .
همچنین SSD ویندوز رو توی بوت بگذارید تو الویت اول

از SSD بنچمارک بگیرید .

والا بایوس رو من ماه پیش که خرید کردم مادربورد رو، آپدیت کردم به آخرین نسخه ....
البته ننوشته فقط برای 10 ... نوشته پشتیبانی از 10 هم بهش اضافه شده ...
فست بوت ام اس آی رو فعال کردم و هیچ تاثیری نداشت !!!!!!!!!!!!
XMP هم از قبل فعال بوده ....
هارد ویندوز هم توی اولویت اول بوت هست ...

AMD>INTEL
04-11-19, 18:23
والا بایوس رو من ماه پیش که خرید کردم مادربورد رو، آپدیت کردم به آخرین نسخه ....
البته ننوشته فقط برای 10 ... نوشته پشتیبانی از 10 هم بهش اضافه شده ...
فست بوت ام اس آی رو فعال کردم و هیچ تاثیری نداشت !!!!!!!!!!!!
XMP هم از قبل فعال بوده ....
هارد ویندوز هم توی اولویت اول بوت هست ...

پشتیبانی 10 بهش اضافه میشه و پردازنده های کبی لیک ایکس حذف میشن .
فست بوت فعال بشه محال ممکنه تو سرعت بوت تاثیر نگذاره .
باید درایورها را همه رو به روز کنید .
همچنین از SSD NVME بنچمارک بگیرید و با سرعت رفرنس این مدلی که دراید مقایسه کنید
با AIDA 64 هم بنچمارک بگیرید و ببینید با دیتا بیس برنامه سرعت به چه شکله