PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره مادربورد

0reza666
01-10-19, 03:51
با سلام

من مادربورد ایسوس h81-plus دارم

و 2 تا دی وی دی رایتر و 2 تا هارد اچ دی دی دارم

این مادربورد h81-plus فقط 4 تا پورت یا همون کانکتور SATA 3.0 دو تا و کانکتور SATA 2.0 دو تا داره و الان هر 4 تا پوره

میخواستم بپرسم ایا تبدیلی راهی هست که من بدون لینکه یدونه هارد یا یدونه دی وی دی رایتر خارج کنم بتونم هارد اس اس دی خودم به این مادربورد وصل کنم

AMD>INTEL
01-10-19, 05:39
با سلام

من مادربورد ایسوس h81-plus دارم

و 2 تا دی وی دی رایتر و 2 تا هارد اچ دی دی دارم

این مادربورد h81-plus فقط 4 تا پورت یا همون کانکتور SATA 3.0 دو تا و کانکتور SATA 2.0 دو تا داره و الان هر 4 تا پوره

میخواستم بپرسم ایا تبدیلی راهی هست که من بدون لینکه یدونه هارد یا یدونه دی وی دی رایتر خارج کنم بتونم هارد اس اس دی خودم به این مادربورد وصل کنم

سلام تنها راهش خرید کارت ساتا PCIE هست .

0reza666
01-10-19, 11:19
سلام تنها راهش خرید کارت ساتا PCIE هست .

میشه یه عکس بزارید تا بهتر متوجه بشم؟
و اینکه میخوام داخل کیس هارد بمونه یعنی تبدیل بیرون کیس نباشه که هارد اس اس دی بهش وصل کنم امیدوارم متوجه منظورم شده باشین

AMD>INTEL
01-10-19, 11:24
کارت SATA PCIE

Only the registered members can see the link

0reza666
18-04-21, 04:19
.

سلام داداش.
یه سوال داشتم.
من میخوام بزودی گرافیک بخرم. گرافیک فعلیم 1060 و 6 گیگ است اسم مادربوردم
h81-plus است و
عکسشم الان میذرام

اینم عکسش.
سوال اینجاست اونجای که فلش سبز و قرمز کشیدم ایا فاصله خوب است تا من بتونم مثلا گرافیک 2080 یا 3070 بندازم روش؟
اخه میترسم از نظر قطر گرافیک جدید به مادربوردم نخوره گرافیک های جدید خیلی قطرشون بزرگره.

AMD>INTEL
18-04-21, 11:01
سلام داداش.
یه سوال داشتم.
h81-plus است و
عکسشم الان میذرام

اینم عکسش.
سوال اینجاست اونجای که فلش سبز و قرمز کشیدم ایا فاصله خوب است تا من بتونم مثلا گرافیک 2080 یا 3070 بندازم روش؟
اخه میترسم از نظر قطر گرافیک جدید به مادربوردم نخوره گرافیک های جدید خیلی قطرشون بزرگره.

سلام
نصب میشه و مشکلی پیش نمیاد .

0reza666
19-04-21, 22:43
سلام
نصب میشه و مشکلی پیش نمیاد .

امیدوارم که بخوره چون بعضی از گرافیک های 3070 تو اطلاعاتشون نوشته 3 تا جای شیار کیس اسلات میخواد که با فن گرافیک باز بزرگتر میشه یکم قطرش میترسم گیر کنه به اون شیار مشکی که تو عکس فلش قرمز کشیدم.

یه سوال دیگه. من میتونم رو همین مادربورد اون شیار سیاه رنگ که 3 تا هم است این هاب یو اس بی رو بهش وصل کنم و مادربورد بشناسدش
عکسش گذاشتم

Speed Racer
20-04-21, 10:00
سلام داداش.
یه سوال داشتم.
h81-plus است و
عکسشم الان میذرام

اینم عکسش.
سلام آقا رضا
هر کارت گرافیک دارای طول و عرض و ارتفاع خاصیه و شما به راحتی اول کارت گرافیک مورد نظرت رو انتخاب کن و ببین ابعادش چند میلی متره و با یک خط کش می تونی بفهمی این کارت آیا روی مادربردت میشینه و تا کجای مادربردت رو اشغال می کنه.

AMD>INTEL
20-04-21, 12:58
امیدوارم که بخوره چون بعضی از گرافیک های 3070 تو اطلاعاتشون نوشته 3 تا جای شیار کیس اسلات میخواد که با فن گرافیک باز بزرگتر میشه یکم قطرش میترسم گیر کنه به اون شیار مشکی که تو عکس فلش قرمز کشیدم.

یه سوال دیگه. من میتونم رو همین مادربورد اون شیار سیاه رنگ که 3 تا هم است این هاب یو اس بی رو بهش وصل کنم و مادربورد بشناسدش
عکسش گذاشتم

سلام

به هیچ وجه گیر نمیکنه .اون اسلات به هیچ عنوان تداخلی ایجاد نمیکنند .

- - - Updated - - -

عکسش گذاشتم

سلام

- - - Updated - - -

عکسش گذاشتم

سلام

0reza666
24-05-21, 15:01
.

خوب یه سوال دیگه من دانگل وایفا یو اس بی خریدم که همشون بحرحال زود خراب شدن حتی بهترین قیمتش حالا دنبال یدونه میگردم که دانگل pci وایفا دار باشه و مشکل اینجاست گرافیک کل این عکس ببینید

کل این قسمت گرفته و نمیتونم رو فلش سبز نصب کنم و نمیتونم مثلا دانگلی که به شیار مادربورد بخوره بخرم که دیر خراب بشه اونجای هم که فلش قرمز کشدیم اصلا همچین دانگلی با اون شیار نداریم حالا من چطور دانگلی بخرم که با خود مادربورد بخوره؟ راهی نیست؟

AMD>INTEL
24-05-21, 15:31
سلام

کارت شبکه وایرلس درستش هست دانگل به قطعه ای گفته میشود که به پورت usb وصل میشود .
به طور مثال کارت TP-LINK TL-WN881ND 300Mbps بدون مشکل روی شکاف های توسعه pcie که به رنگ سبز مشخص کردید وصل میشه .
یا

برای شکاف های توسعه pci این کارت را میتوانید استفاده کنید
TP-LINK TL-WN851ND 300Mbps Wireless N PCI

0reza666
24-05-21, 19:53
.

خوب همون داداش منظورم اینه از بس گرافیک بزرگه اون شکاف که فلش سبز رنگ کشیدم هر دوش پشت کارت گرافیکه دیگه نمیتونم این قسمت چیزی وصل کنم.
یو اس بی بدرد نمیخوره زود خراب میشه چند تا خریدم خراب شد.

این مدلی که معرفی کردین TP-LINK TL-WN851ND 300Mbps Wireless N PCI به شکافی که فلش قرمز کشیدم میشه وصل کرد؟ اخه تو عکس مادربورد اگه دقت کنید شکافی که قرمز کشیدم یکم فرق داره با شکافی که این مدل وایفا معرفی کردین!

برای توضیح بیشتر

عکس از مادربوردم دقیق
عکس از چیزی که شما دادین

لطفا عکس هارو نگاه کنید

AMD>INTEL
25-05-21, 09:19
خوب همون داداش منظورم اینه از بس گرافیک بزرگه اون شکاف که فلش سبز رنگ کشیدم هر دوش پشت کارت گرافیکه دیگه نمیتونم این قسمت چیزی وصل کنم.
یو اس بی بدرد نمیخوره زود خراب میشه چند تا خریدم خراب شد.

این مدلی که معرفی کردین TP-LINK TL-WN851ND 300Mbps Wireless N PCI به شکافی که فلش قرمز کشیدم میشه وصل کرد؟ اخه تو عکس مادربورد اگه دقت کنید شکافی که قرمز کشیدم یکم فرق داره با شکافی که این مدل وایفا معرفی کردین!

برای توضیح بیشتر

عکس از مادربوردم دقیق
عکس از چیزی که شما دادین

لطفا عکس هارو نگاه کنید

pci pci است .ده مدل نداریم . شکاف توسعه هر نوع دیوایس pci را ساپورت میکنه /

0reza666
25-05-21, 11:04
.

تشکر از پاسخ.
پس میشه لطفا یه مدل هاب یو اس بی که به همین pci بخوره هم معرفی کنید جنس خوب.
قبلا هاب یو اس بی داشتم بدرد نمیخوره ایندفعه چیزی که به مادربورد بخوره میخوام.

AMD>INTEL
25-05-21, 11:45
تشکر از پاسخ.
پس میشه لطفا یه مدل هاب یو اس بی که به همین pci بخوره هم معرفی کنید جنس خوب.
قبلا هاب یو اس بی داشتم بدرد نمیخوره ایندفعه چیزی که به مادربورد بخوره میخوام.

هاب USB فقط TP-LINK , D-LINK و ORICO بگیرید . بقیه فایده ندارد . کارت USB هم PCI فقط USB 2.0 موجوده پس خریدش توصیه نمیشه .

eeeeeeehsan
26-05-21, 08:59
دوستان یه سوال داشتم، مادربردی مثل Gigabyte B550 Aorus Master، دارای 5 تا درگاه usb 3.2 2*2 و یه درگاه usb type c (usb3.2 2) هست، ولی دارای هدر usb type c نیست. من خیلی گشتم ولی نتونستم بفهمم هدر usb type c به چه دردی میخوره. توی یه ویدیو توی یوتیوب دیدم طرف از تمام امکانات این مادربرد تعریف کرد ولی برای اینکه هدر usb type c نداشت افسوس خورد و میگفت گیگابایت بد دیزاین کرده.

ممنون میشم یه توضیحی در این رابطه بهم بدین.

24414

AMD>INTEL
26-05-21, 09:22
دوستان یه سوال داشتم، مادربردی مثل Gigabyte B550 Aorus Master، دارای 5 تا درگاه usb 3.2 2*2 و یه درگاه usb type c (usb3.2 2) هست، ولی دارای هدر usb type c نیست. من خیلی گشتم ولی نتونستم بفهمم هدر usb type c به چه دردی میخوره. توی یه ویدیو توی یوتیوب دیدم طرف از تمام امکانات این مادربرد تعریف کرد ولی برای اینکه هدر usb type c نداشت افسوس خورد و میگفت گیگابایت بد دیزاین کرده.

24414

سلام

برای خودتون تاپیک بزنید .

اون کانکتور بر روی مادربرد باید باشه . برای کیس های جدید هست که کابل فرانت پنلشون به این کانکتور وصل میشود

24415

- - - Updated - - -

24414

سلام

برای خودتون تاپیک بزنید .

اون کانکتور بر روی مادربرد باید باشه . برای کیس های جدید هست که کابل فرانت پنلشون به این کانکتور وصل میشود

24415

0reza666
04-06-21, 12:49
.

داداش تشکر از راهنماییت من بلخره کابل شبکه خریدم و بدون هیچی مشکل و برنامه ای نصب شد درجا ویندوز شناخت.

یه سوال یعنی کجکاوم با اینکه شما گفتین افزایش یو اس بی چون یو اس بی 2 هست نخر ولی خوب احتیاجش داشتم کار خاسیم انجام نمیده فقط پد زیر موس ار جی بی وصله چیزای دیگه که اصلین به خود مادربورد و یو اس بی 3 وصل کردم این عکس ببینید

کنجکاوم بدونم چرا افزایش یو اس بی اون قسمت اخرش انگار کمه تا اخر چرا نیست؟ البته شناخته و بدون مشکل داره کار میکونه من فقط سوال دارم همین.

AMD>INTEL
04-06-21, 12:54
داداش تشکر از راهنماییت من بلخره کابل شبکه خریدم و بدون هیچی مشکل و برنامه ای نصب شد درجا ویندوز شناخت.

یه سوال یعنی کجکاوم با اینکه شما گفتین افزایش یو اس بی چون یو اس بی 2 هست نخر ولی خوب احتیاجش داشتم کار خاسیم انجام نمیده فقط پد زیر موس ار جی بی وصله چیزای دیگه که اصلین به خود مادربورد و یو اس بی 3 وصل کردم این عکس ببینید

کنجکاوم بدونم چرا افزایش یو اس بی اون قسمت اخرش انگار کمه تا اخر چرا نیست؟ البته شناخته و بدون مشکل داره کار میکونه من فقط سوال دارم همین.

همون تعداد پایه برای انتقال دیتا و ولتاژ برای چنین کارتی کافیه .

0reza666
15-06-22, 15:10
یه سوال درباره مادربرد ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI دارم

این عکس ببنید

سوالم اینکه یو اس بی 2 خوب رنگش مشکیه و یو اس بی 3 رنگش ابی.

حالا اون یو اس بی قرمز چیه؟ ایا اونم یو اس بی هست میتونم وسایل های که یو اس بی داره مثلا موس بهش وصل کنم؟

XFXForce
16-06-22, 00:07
یه سوال درباره مادربرد ASUS ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI دارم

این عکس ببنید

سوالم اینکه یو اس بی 2 خوب رنگش مشکیه و یو اس بی 3 رنگش ابی.

حالا اون یو اس بی قرمز چیه؟ ایا اونم یو اس بی هست میتونم وسایل های که یو اس بی داره مثلا موس بهش وصل کنم؟

سلام
آبی ها usb 3 هستن با سرعت 5 گیگابیت
قرمز ها با سرعت 10 گیگابیت

البته توی نامگذاری کلی کار الکی انجام شد مثلا اومدن اول گفتن 3.1 gen1 و gen 2 بعد کردنش 3.2 gen 1 و gen 2
تو هر کدومشون جن 1 یعنی 5 گیگ و جن 2 یعنی 10 گیگ
البته gen 2x2 هم هست که 20 گیگه، یا اگه تابپ سی تاندربولت باشه (همون شکل یو اس بی تایپ سی تا 40 گیگ هم داره)

در کل اونی که من گفتم تفاوتشون هست یعنی سرعت قرمز ها 2 برابره آبی ها هست.

البته توی بردای دیگه رنگای دیگه هم داریم مثل زرد، سبز، بنفش، یا حتی مشکی اما یو س بی 3
که راه شناختنشون اون علامت یو اس بی کنار پورت هست که اگه دو تا S باشه یعنی سوپر اسپید و 5 گیگ هست
اگه بعد SS عدد 10 داشت یعنی 10 گیگ

اما ماوس رو که میشه وصل کرد به قرمز اما کار اوکی نیست چون ماوس و کیبورد اصلا به سرعت نیاز ندازن و به یو اس بی 2 وصل کنید
چیزایی که سرعت بالاتر میخوان مثل اس اس دی اکسترنال رو به قرمزها و هاردای اکسترنال اینا به آبی ها

جا به جا هم کار میکنن اما خب سرعت 5 گیگابیت برای اس اس دی اکسترنال حداکثر سرعتش رو نمیتونه بده!

0reza666
16-06-22, 15:43
تشکر از پاسخ.

یه سوال دیگه. این اسپیکر کچلو کجای مادربوردم باید وصل بشه؟

این وصل نکردن منم میخوام وصل کنم ولی انقدر مادربورد جدیده نمیدونم کجا باید وصل بشه.

XFXForce
16-06-22, 16:01
تشکر از پاسخ.

یه سوال دیگه. این اسپیکر کچلو کجای مادربوردم باید وصل بشه؟

این وصل نکردن منم میخوام وصل کنم ولی انقدر مادربورد جدیده نمیدونم کجا باید وصل بشه.

25116

بسیار ساده ست
گوشه پایین برد سمت راست. (که باتری سمت چپش قرار داره)
قسمت کانکتور های فرانت پنل قرار دارن که طبیعتا پین های ریست و پاور حتما وصل هستن و احتمالا led ها.
همونطور که تو نوشته میبینید و من دورش حاشیه قرمز کشیدم نوشته اسپیکر که باید به اونجا وصل بشه.

0reza666
16-06-22, 16:18
نوشته اسپیکر رو به بالا جا زدم ایا درسته؟ اخه صداش یه جوریه عین سیستم های قدیمی نیس گفتم بپرسم نکنه برعکس جا زدم.

Only the registered members can see the link۲۰۲۲۰۶۱۶_۱۶۵۲۵۹_n8x0.jpg

XFXForce
16-06-22, 16:22
نوشته رو به پایین باشه.
اما منظورتون از صداش یه جوریه رو نفهمیدم
شاید اسپیکر کاملا سالم نباشه و صدای متفاوتی بده.

0reza666
16-06-22, 16:29
اخه قبلا نوشته رو اسپیکر روبه بالا زدم صداش خیلی کلوفت بود الانکه نوشتین نوشته باید پایین باشه و برعکس کردم صدا اوکیه.

برعکس جا زدم و روشنش کردم مشکلی بوجود نیاورده برای مادربورد؟

0reza666
16-06-22, 16:35
یه سوال دیگه من سیستم از سایت اگزو گیم خریدم چرا اینطوری درستش کردن رو کیس ر استارت نیست کلیدش گرفتن برای یه کاری دیگه وصل کردن تو عکس کاملا نوشتم

تازه صدا و میکروفن هم قطعه فقط پشت مادربورد اوکی هست.

XFXForce
16-06-22, 17:34
یه سوال دیگه من سیستم از سایت اگزو گیم خریدم چرا اینطوری درستش کردن رو کیس ر استارت نیست کلیدش گرفتن برای یه کاری دیگه وصل کردن تو عکس کاملا نوشتم

تازه صدا و میکروفن هم قطعه فقط پشت مادربورد اوکی هست.

خب یه سری کیس ها هستن که برای ری استارت دکمه جدا ندارن و باید بین دو تا گزینه یکی رو انتخاب کنید.
مثلا اگه ریست وصل کنید دیگه دکمه تغییر رنگ غیرفعال میشه و برعکس.
البته کیس های برندهای معتبر و معروف خارجی خودشون جدا از اینکه فن هاشون مستقیم به هاب استانداری وصل میشه که به برد وصل شه برای نورپردازی با نرم افزار برد. به صورت دیزی چین هم وصل میشن که بدون هاب هم بشه استفاده کرد
و بسته به شرکتش یه ریموت میذارن به جای این دکمه که با اون ریموت کنترل کنید نه دکمه روی کیس (البته ریموت رو بعضی کیسهای داخلی هم میذارن) اما اغلب فن هاشون استاندارد نیست سوکتش.

این که صدا رو وصل نکردن یا از کم کاری بوده یا اینکه گاهش اوقات کیس استاندارد نیست و مثلا کابل صداش کوتاهه از اون ور مادربرد قسمت صداش تو دورترین قسمت به فرانت پنل قرار داره و کابل نمیرسه.
اینو باید کیس رو باز کنید و ببینید که آیا کابل نمیرسیده یا اینکه کم کاری کردن. گاهی اوقاتم که برام میارن برای عیب یابی (یکی از بیشترین مشکلات اینه که همیشه میگن اونی که اسمبل کرده درست این کارو انجام نداده و کلی مشکل داشتم از اول)
میبینم اصلا فرانت پنل ها قطع هستن و داستان اینه که خود کیس خراب بوده فرانت پنلش اما اینا نخواستن عوضش کنن و همینجوری به مشتری دادنش، پس میتونه از خرابی پورت کیس هم باشه

در کل یه چیزی رو بگم شما وقتی کار اسمبل رو به یک حرفه ای بسپرید درسته هزینه بیشتری میگیره اما واقعا وقت میذاره برای سیستم.
به بهترین شکل اسمبل میکنه (مخصوصا هر چی سیستم خفن تر باشه اهمیتش بیشتر میشه)
از مدیریت کابل حرفه ای گرفته تا تنظیمات بایوس و آپدیتش بصورت حرفه ای که توی کارایی سیستم و حتی کولینگش اثر میذاره (صرفا منظورم یک XMP ساده نیست هرچند خیلیا همونم انجام نمیدن)
جدا از بهینه سازی های دیگه ای که تو کل داستان صورت میگیره از اسمبل گرفته تا بایوس و فریم ویر، نصب ویندوز آخرین ورژن به همراه تمامی آپدیت های، نصب آخرین درایوها اونم رسمی نه از طریق درایور پک که باقی جاها انجام میدن.
سبک سازی ویندوز، نصب نرم افزارهای مدیریت و نگه داری سیستم، افزایش سرعت و عمر اس اس دی.
آندرولتینگ پردازنده و گرافیک، پروفایل بندی برای کاربری های مختلف که کلی توی کارایی ودما موثر هست.
و کلی چیز دیگه، حتی اورکلاک رم و پردازنده یا پایین آوردن تایمینیگ رم

خب این چیزا رو نباید از شرکت های فروشنده اینا انتظار داشته باشید اولا با آگاهی میگم که خیلیاشون اصلا نمیدننن بعضی از چیزایی که تازه خیلی خلاصه و ساده نوشتم چی هستن چه برسه به اینکه بلد باشن.
بعد اونا الویتشون اینه که هر چی سریعتر سیستم رو ببندن و به مشتری بدن و وقت روش نمیذارن.
مخصوصا که خیلی جاها میگن اسمبل رایگان یا مثلا 50-100 تومن با ویندوز، خب انتظار دارید با این مبلغ چیکار کنن.

یه فرقی باید باشه بین کسی که دو روز وقت میذاره و اونقد بهینه میکنه سیستم رو که تا 10 درجه خنک تر میشه و 10 درصد سریعتر و صداش هم کمتر میشه و عمرش هم بیشتر، و برای مثال توی یک گیم به اندازه اختلاف گرافیک یه مدل بالاتر اف پی اس بیشتر میده! (بدون هیچ هزینه سخت افزاری)
با کسی که میگه نیم ساعته آماده ست.

XFXForce
16-06-22, 17:37
اخه قبلا نوشته رو اسپیکر روبه بالا زدم صداش خیلی کلوفت بود الانکه نوشتین نوشته باید پایین باشه و برعکس کردم صدا اوکیه.

برعکس جا زدم و روشنش کردم مشکلی بوجود نیاورده برای مادربورد؟

نه مشکلی نیست

0reza666
19-02-23, 13:00
سلام یه سوال داشتم.

من دقیق یادم نیست ولی فکر کنم وقتی سیستمم روشن بود این قسمت که فلش کشیدم یه لامپ کچلو ال ای دی سبز رنگ روشن میشود همش ولی امروز سیستم روشن کردم هم دیر ویندوز بالا امد هم روشن نشد این قسمت لامپش حتی ر استارتم کرم باز این لامپ روشن نشد یعنی لامپ ثابت نموند یه چمشک زد خاموش موند مشکلی پیش امده برای مادربوردم؟

.

عکس گذاشتم.
ر استارت هم میکردم یا میکونم یک لحظه لامپ رنگ قرمز و بعد رنگ سفید میشه و بعد رنگ لامپ سبز میشه و خاموش میشه رنگ لامپ های که نوشتم. از روز اول همینطوری بوده ولی فکر کنم وقتی روشن میکردم سیتسمو یعنی دسکتاپ بالا میومد این لامپ همش سبز روشن میموند.
حیف حافضم 6 ثانیه اس چیزی یادم نمیمونه ولی واقعا فکر کنم وقتی سیستم روشن بود این قسمت لامپ سبز هم روشن میموندا. عجیبه. ممنون میشد بگید چیزیش شده یعنی سیستمم یا نه همه چیز اوکی هست.

اضافه کنم سلامتی هارد اس اس دی که فقط برای ویندوز هست الان چک کردم زده 99 درصد اخه چه زود عمرش داره میگزره عجیبه. امکان داره بخاطر همین باشه دیگه اون لامپ سبز روشن نمیمونه ثابت؟

XFXForce
22-02-23, 18:19
سلام یه سوال داشتم.

من دقیق یادم نیست ولی فکر کنم وقتی سیستمم روشن بود این قسمت که فلش کشیدم یه لامپ کچلو ال ای دی سبز رنگ روشن میشود همش ولی امروز سیستم روشن کردم هم دیر ویندوز بالا امد هم روشن نشد این قسمت لامپش حتی ر استارتم کرم باز این لامپ روشن نشد یعنی لامپ ثابت نموند یه چمشک زد خاموش موند مشکلی پیش امده برای مادربوردم؟

.

عکس گذاشتم.
ر استارت هم میکردم یا میکونم یک لحظه لامپ رنگ قرمز و بعد رنگ سفید میشه و بعد رنگ لامپ سبز میشه و خاموش میشه رنگ لامپ های که نوشتم. از روز اول همینطوری بوده ولی فکر کنم وقتی روشن میکردم سیتسمو یعنی دسکتاپ بالا میومد این لامپ همش سبز روشن میموند.
حیف حافضم 6 ثانیه اس چیزی یادم نمیمونه ولی واقعا فکر کنم وقتی سیستم روشن بود این قسمت لامپ سبز هم روشن میموندا. عجیبه. ممنون میشد بگید چیزیش شده یعنی سیستمم یا نه همه چیز اوکی هست.

اضافه کنم سلامتی هارد اس اس دی که فقط برای ویندوز هست الان چک کردم زده 99 درصد اخه چه زود عمرش داره میگزره عجیبه. امکان داره بخاطر همین باشه دیگه اون لامپ سبز روشن نمیمونه ثابت؟

سلام
خیر هیچ مشکلی پیش نیومده اونا هر کدوم هنگام روشن شدن در اصل مرحله ای رو چک میکنن مثلا اگر پردازنده نصب نباشه یا خراب شده باشه چراغ اول قرمز میمونه کلا، یا بعدی رم رو چک میکنه آخرش که همه اوکی باشه و بالا بیاد دیگه خاموش میشن.
هر چند مادربرد شما دیباگر دیجیت هم داره روش.
در مورد اس اس دی هم طبیعی هست هر چی مقدار نوشتن روش بیشتر باشه درصد سلامت کمتر میشه. هر چی هم ظرفیت پایین تر باشه (توی مدل یکسان) عمر نوشتاری پایین تره و زود تر تموم میشه)
مثلا 980 پرو که نوشتید احتمالا 250 گیگ هست و عمر نوشتاریش 150 ترا هست در مقابل 600 ترابایت مدل 1 ترابایتی!

0reza666
10-10-23, 05:00
اقا یه سوال دیگه در این باره.

این عکس نگاه کنید
عددی که گوشه مادربورد نوشته A0 هست.

این عدد قبلا ویندوز 11 بودم بود. اما الانکه ویندوز 10 امدم نوشته شماره 40 جریان چیه؟

ایا واقعا ربطش به ویندوز بوده یا یه چیزی شوده چون یادمه از روزی که کامپیوتر خریدم و ویندوز 11 بود این عدد A0 بود ولی الان چند روز ویندوز عوض کردم ویندوز 10 رو یه تست بکنم دارم میبینم عدد نوشته گوشه مادربورد 40 نشون میده.
عکس ببینید
Only the registered members can see the link۲۰۲۳۱۰۱۰_۰۵۳۱۲۲_8cfo.jpg

خوب انگار مشکل بخاطر Fast Startup فعال بوده بوده. غیر فعالش کردم عدد رو مادربورد A0 شد ولی خوب زمان اماده بکار سیستم وقتی فعال بود 30 ثانیه بود الانکه غیر فعالش کردم شوده 46 و بعضی وقتا 56 ثانیه.

حالا یه توضیح کامل بدین بد نیست عدد 40 چی بوده و الان عدد A0 هست چی میگه برای این مادربورد.

0reza666
19-10-23, 03:39
کسی نظری نداره؟