PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخاب هارد NVMe

problem
30-09-19, 11:59
سلام برای مادربورد x299 MSI Gaming M7 ACK

کدوم یکی از این هارد هار NVMe رو شما پیشنهاد میکنید ؟ البته میدونم که ربطی به مادربورد ندارد ...

اولین چیزی که خودم مد نظر دارم این هست

Gigabyte AORUS RGB 512GB M.2 NVMe SSD
واقعا چیز قشنگی هست و سرعتش هم توی خوندن و نوشتن تغریبا بالا هست

اما بعد از اون ، این مارک هست
Samsung 970 EVO Plus NVMe M2 SSD - 500GB
این مثل اینکه بالاترین سرعت رو داره ولی خب قیمتش هم نسبت به مورد اول 300 هزار تومان گرانتر هست

سوال اول : آیا بین این دو مورد واقعا ارزش داره که به خاطر اون یک مقدار سرعت بیشتر سامسونگ ، 300 هزار تومان گرونتر پرداخت بشه ؟

سوال دوم : موارد دیگه ای هم هستن مثل مارک های زیر

PNY CS2060 512GB M.2 2280 PCIe NVMe SSD
Biostar M500 512GB M2.0 SSD

که البته مارک Biostar بینهایت ارزون تر هست یعنی حتی نصف قیمت هست !!!! از اینا هم چیزی پیشنهاد میشود ؟
بنده اولویت اولم قدرت هست و بعد قیمت هم میخوام خوب باشه ....

در کل اولین چیزی که بهش فکر میکنم همون مورد اولی گیگابایت هست ... حالا خوشحال میشم راهنمایی کنید و حتی اگر مورد دیگه ای هم هست بفرمایید ... سپاس

AMD>INTEL
30-09-19, 13:52
سلام

تجربه ثابت کرده تو این SSD M.2 NVME سامسونگ با اینکه قیمتش کمی بالاتره ولی ریت خرابی کمتر و پایداری بهتری دارد .

alireza771
30-09-19, 20:45
سلام
من‌برای خرید NVME خیلی تاپیکهای مختلف داخلی و خارجی رو سر زدم و مطالعه کردم
اگر برای اختلاف سرعتشون شک داری باید بگم اون تستایی که بنچمارکا میگیرن عملا تو لود ویندوز و لود نرم افزارا تفاوت چندانی حاصل نمیکنه
مگه اینکه بقول اقا امید در پایداری و طول عمر تفاوت باشه که بنده هم نظرم رو سامسونگه
اگه اولویتت زیباییه میتونی همون گیگا هم بگیری
به هر حال درسته که سامسونگ تو این زمینه بهتره ولی اگه خوب باهاشون تاکنی جفتشون در حدی عمر میکنن که عمر ما کفاف نده خرابیشونو ببینیم [emoji16][emoji16][emoji16]