PDA

مشاهده نسخه کامل : ارتباط بالا نیامدن سیستم با پاور یا قطعات دیگه؟

davood3d
23-09-19, 09:51
سلام خدمت دوستان گرامی

چند ماهی هست که معمولاً بعد از روشن کردن سیستم قدیمی، صفحه سیاه می بینم در حالیکه فن پاور و سی پی یو فعال است ولی چراغ ماوس و کی برد خیر. چندین بار باید خاموش و روشن کنیم تا اینکه صفحه مربوط به مشخصات مادربرد معلوم شود و بعد از آن ویندوز بالا بیاد. موقع کار معمولی با سیستم مثل برنامه نویسی که البته شاید مصرف حافظه بالایی توش باشه ممکنه ساعتها کار کنم ولی سیستم یه دفعه ریستارت بشه و دوباره همین صفحه سیاه بیاد و مجبور بشم چندبار خاموش و روشن کنم .بوق خاصی هم موقع روشن شدن نمی زنه.
نوسان برق در محدوده که این کامپیوتر فعال بوده نسبتاً زیاده و حدس می زنم پاور مشکل پیدا کرده. این کامپیوتر هم معمولا تمام وقت روشن بوده. به نظر شما مشکل از پاور می تونه باشه یا قطعات دیگه ؟ البته داخل پاور بررسی کردم خازنهای شیمیایی برآمده نبودند و به نظر نمیاد نشتی داشته باشن.

مشخصات
CPU: Intel Pentium G2130
M/B: Asrock H61-M socket 1155
Power: 350w Green
HDD: Hitachi 500GB 7200rpm
DVD-RW: Liteon
VGA and Sound: Onboard
RAM: 4GB DDR3 (one Module)

خیلی متشکرم :)

AMD>INTEL
23-09-19, 10:09
سلام خدمت دوستان گرامی

چند ماهی هست که معمولاً بعد از روشن کردن سیستم قدیمی، صفحه سیاه می بینم در حالیکه فن پاور و سی پی یو فعال است ولی چراغ ماوس و کی برد خیر. چندین بار باید خاموش و روشن کنیم تا اینکه صفحه مربوط به مشخصات مادربرد معلوم شود و بعد از آن ویندوز بالا بیاد. موقع کار معمولی با سیستم مثل برنامه نویسی که البته شاید مصرف حافظه بالایی توش باشه ممکنه ساعتها کار کنم ولی سیستم یه دفعه ریستارت بشه و دوباره همین صفحه سیاه بیاد و مجبور بشم چندبار خاموش و روشن کنم .بوق خاصی هم موقع روشن شدن نمی زنه.
نوسان برق در محدوده که این کامپیوتر فعال بوده نسبتاً زیاده و حدس می زنم پاور مشکل پیدا کرده. این کامپیوتر هم معمولا تمام وقت روشن بوده. به نظر شما مشکل از پاور می تونه باشه یا قطعات دیگه ؟ البته داخل پاور بررسی کردم خازنهای شیمیایی برآمده نبودند و به نظر نمیاد نشتی داشته باشن.

مشخصات
CPU: Intel Pentium G2130
M/B: Asrock H61-M socket 1155
Power: 350w Green
HDD: Hitachi 500GB 7200rpm
DVD-RW: Liteon
VGA and Sound: Onboard
RAM: 4GB DDR3 (one Module)

خیلی متشکرم :)

سلام
ابتدا باید پاور تست بشه . اون هم اصولی توسط تعمیرکار مجرب باد نکرده بودن خازن ها دلیل بر سالم بودن پاور یا خازن نیست . خیلی وقت ها خازن از پایین نشت میکنه یا قطعه دیگه در پاور باعث نشتی میشه .

davood3d
23-09-19, 11:37
میشه با پاور یدک ارزون با توان 270 وات واقعی تست کرد یا براش کافی نیست؟

AMD>INTEL
23-09-19, 11:59
میشه با پاور یدک ارزون با توان 270 وات واقعی تست کرد یا براش کافی نیست؟

تست با یک پاور غیر معتبر مشکل رو فقط پیچیده تر میکنه . همیشه قطعات تستی باید مورد اطیمنان و قویتر باشن