PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل داغ شدن پردازنده های مختلف روی یک مادربرد!

مصافی
07-09-19, 16:43
سلام
دوستان من با دوتا فن و سه تا پردازنده سلرون،پنتیوم تست کردم ولی هر سه تاشون داغ میکنن شدید!!!
هر ستاشونم واسه تست سلامت پردازنده ها (به گفته یه نفر) بدون فن قرار دادم روی مادربرد و دیدم بلافاصله بعد از روشن شدن سیستم بلافاصله ب شدت داغ شدن پردازنده ها که همین هم عجیب هست!!!
خمیر سیلیکون هم z3 هست
ممنون:11():

AMD>INTEL
07-09-19, 19:29
سلام
دوستان من با دوتا فن و سه تا پردازنده سلرون،پنتیوم تست کردم ولی هر سه تاشون داغ میکنن شدید!!!
هر ستاشونم واسه تست سلامت پردازنده ها (به گفته یه نفر) بدون فن قرار دادم روی مادربرد و دیدم بلافاصله بعد از روشن شدن سیستم بلافاصله ب شدت داغ شدن پردازنده ها که همین هم عجیب هست!!!
خمیر سیلیکون هم z3 هست
ممنون:11():

سلام
پردازنده باید خیمر سیلیکون زده بشه و فم قرار بگیره .این طبیعی هست این دما تو ویندوز و بایوس مهمه
تست حرارتی به شکلی که شما انجام میدید شدیدا غیر اصولیه

مصافی
09-09-19, 22:04
سلام
پردازنده باید خیمر سیلیکون زده بشه و فم قرار بگیره .این طبیعی هست این دما تو ویندوز و بایوس مهمه
تست حرارتی به شکلی که شما انجام میدید شدیدا غیر اصولیه

ممنون
بله خب توضیح دادم که اول با فن تست کردم و حرارت اصلا پایین نیومد پایین اومد مثلا روی 65 درجه شروع شد و همینطور اهسته رفت بالا
بعد یه نفر بهم گفت اصلا ببین سوکت کار میکنه گفتم چطوری گفت بدون فن روشن کن ببین داغ میشه یا نه که تست کردم
با خمیر سیلیکون z3 تست کردم دا میشد عجیب حتی واسه اطمینان مادربرد رو جدا کردم که مطمعن بشم فن کاملا کیپ شده ولی باز ب شدت داغ میشه!
دوباره یه نفر گفت یکی از خازنات شل شده اینو عوض کن یکی از خازن بشکه ای های بالای مادربرد نزدیک سوکت اونو عوض کردم ولی باز داغ میکنه
ممنون

alireza771
10-09-19, 08:02
ممنون
بله خب توضیح دادم که اول با فن تست کردم و حرارت اصلا پایین نیومد پایین اومد مثلا روی 65 درجه شروع شد و همینطور اهسته رفت بالا
بعد یه نفر بهم گفت اصلا ببین سوکت کار میکنه گفتم چطوری گفت بدون فن روشن کن ببین داغ میشه یا نه که تست کردم
با خمیر سیلیکون z3 تست کردم دا میشد عجیب حتی واسه اطمینان مادربرد رو جدا کردم که مطمعن بشم فن کاملا کیپ شده ولی باز ب شدت داغ میشه!
دوباره یه نفر گفت یکی از خازنات شل شده اینو عوض کن یکی از خازن بشکه ای های بالای مادربرد نزدیک سوکت اونو عوض کردم ولی باز داغ میکنه
ممنونبا فن دیگه هم تست کردی ؟ شاید مشکل از فن هست
اینکه بدون فن شدید داغ میشه واسه ما هم همینجوریه .

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

AMD>INTEL
10-09-19, 09:21
ممنون
ممنون

این نتیجه گیری نمیتونه درست باشه . قبل از تست کردن با فن مناسب و خمیر حرارتی دیگه
مدل دقیق پردازنده - مادربرد - نوع خنک کننده رل قید کنید

مصافی
12-09-19, 22:36
با فن دیگه هم تست کردی ؟ شاید مشکل از فن هست
اینکه بدون فن شدید داغ میشه واسه ما هم همینجوریه .

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

این نتیجه گیری نمیتونه درست باشه . قبل از تست کردن با فن مناسب و خمیر حرارتی دیگه
مدل دقیق پردازنده - مادربرد - نوع خنک کننده رل قید کنید

این مدل مادربرد هست
GA-945P-S3 (rev. 3.3)

\ردازنده ها هم
E5200
D 495

فن هم بادی هست از سری خود اینتل مشخصه خاص دیگه ای نداره هیت سینگ بزرگا هست

الان خمیر رو بیشتر ریختم و کامل یکدست و ‍صاف کردم روی پردازنده حرارت روی 62 درج فیکس شده منتهی دور فن رفته روی 5020!!! صدای زیادیم تولید میکنه حس میکنم الانه که کیس رو به پرواز دربیاره:|
البته کیس قیمتی نداره جنبه معنوی داره (امانت هست ی جورایی)

rezash85
13-09-19, 06:51
e5200 خیلی خنکه، معروف بود قدیم که حتی بدون فن سی پی یو هم ویندوز رو سیستمی که اونو داشت نصب می کردن. من خودم آخرین بود حدود یکی دو سال پیش این پردازنده رو رو مادربردی گذاشتم و ویندوز اومد بالا فن سوارش نکرده بودم، دستمو رو پردازنده نگه می داشتم ببینم چقدر داغ میکنه، اصلا دستو نمی سوزوند.

در این صورت مادربردت مشکل دارهف یه دونه جاش بخر اگه میخوای شریک شی تو کار خیر. ولی سعی کن از مادربرد فعلیت یه مقدار قوی تر باشه
از g31 به بعد خوبه تو این لینک:
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
13-09-19, 10:27
این مدل مادربرد هست
GA-945P-S3 (rev. 3.3)

\ردازنده ها هم
E5200
D 495

فن هم بادی هست از سری خود اینتل مشخصه خاص دیگه ای نداره هیت سینگ بزرگا هست

الان خمیر رو بیشتر ریختم و کامل یکدست و ‍صاف کردم روی پردازنده حرارت روی 62 درج فیکس شده منتهی دور فن رفته روی 5020!!! صدای زیادیم تولید میکنه حس میکنم الانه که کیس رو به پرواز دربیاره:|
البته کیس قیمتی نداره جنبه معنوی داره (امانت هست ی جورایی)

یک خنک کننده خوب تهیه کنید مثل مدل گرین نوتوس 95 خمیر خوبی هم دارد .

مصافی
13-09-19, 22:53
ممنونم ار همه تشکر:11():
فن جدید میخرم انشالله ک درست بشه