PDA

مشاهده نسخه کامل : تغییر کابل PCI پاور ماژولار

pronetin
03-09-19, 22:30
سلام. من پاورم نیمه ماژولار است. یک خروجی ماژولارش مربوط به PCI است ولی بدون کاربرد است. آیا کانکتوری وجود ندارد که به این ماژول PCI وصل کنم خروجی SATA یا IDE ازش بگیرم؟
مدل پاورم Green GP700 HP است.

AMD>INTEL
04-09-19, 09:17
سلام. من پاورم نیمه ماژولار است. یک خروجی ماژولارش مربوط به PCI است ولی بدون کاربرد است. آیا کانکتوری وجود ندارد که به این ماژول PCI وصل کنم خروجی SATA یا IDE ازش بگیرم؟
مدل پاورم Green GP700 HP است.

سلام
خروجی PCIE ولتاژ 12 داره و مشکی گراند
ولی ساتا و مولکس ولتاژهای دیگه نیازی دارند مثل 3و3 و 5 ولت که این سوکت PCIE قادر به تحویل اونها نیست .

pronetin
04-09-19, 18:10
متشکرم بابت پاسخ و شیوه پاسخ دهی تان. هم جواب دقیق و قاطع می دهید و هم توضیح فنی که موجب اطمینان به پاسخ می شود.
حالا فقط اگر این طوری است این pci به جز کارت شبکه و کارت گرافیک و کارت صدا کاربرد دیگری ندارد؟ چون این طوری هم مادربورد هدر میرود و هم پاور. مثلا نمیشه به خروجی pci پاور را به فن وصل کرد؟ یا از pci های مادربورد استفاده دیگری کرد؟
چون ما سیستم را برای کار استفاده می کنیم فقط رم و هارد و cpu و این ها مهم است. الان مثلا روی همین سیستم حدود 4ترا+1ترا ssd داریم و کانکتور های ساتا مادربورد و پاور کاملا تکمیل شده است.

AMD>INTEL
04-09-19, 19:23
متشکرم بابت پاسخ و شیوه پاسخ دهی تان. هم جواب دقیق و قاطع می دهید و هم توضیح فنی که موجب اطمینان به پاسخ می شود.
حالا فقط اگر این طوری است این pci به جز کارت شبکه و کارت گرافیک و کارت صدا کاربرد دیگری ندارد؟ چون این طوری هم مادربورد هدر میرود و هم پاور. مثلا نمیشه به خروجی pci پاور را به فن وصل کرد؟ یا از pci های مادربورد استفاده دیگری کرد؟
چون ما سیستم را برای کار استفاده می کنیم فقط رم و هارد و cpu و این ها مهم است. الان مثلا روی همین سیستم حدود 4ترا+1ترا ssd داریم و کانکتور های ساتا مادربورد و پاور کاملا تکمیل شده است.

این به این دلیل هست حتی گرافیک های در بازار هست که نیاز به سه پین تغذیه PCIE دارند یا خیلی ها از کانفیگ SLI استفاده میشوند . کیس ها را هم نگاه کنید تعداد براکت های هارد کم شده است . پس نیاز به تغذیه کارت گرافیک بیشتر از ساتا و مولکس هست .

pronetin
09-09-19, 08:30
جستجو می کردم یک چیزی به نام زیر پیدا کردم:
PCIe SSD with Windows as UEFI

آیا امکان اتصال هارد به PCI وجود ندارد؟

AMD>INTEL
09-09-19, 09:13
جستجو می کردم یک چیزی به نام زیر پیدا کردم:
PCIe SSD with Windows as UEFI

آیا امکان اتصال هارد به PCI وجود ندارد؟

این ارتباطی به بحث تغذیه نداره .بعد نمیدونم چرا با این کاراکترهای کوچیک پست زدید

pronetin
12-09-19, 15:32
فکر میکنم چون از جایی کپی کرده بودم این طوری ریز افتاده !
این خروجی برق پاور از نوع PCI را می توان با یه مبدل PCI به IDE به فن کیس وصل کرد؟ مشکلی ندارد؟

AMD>INTEL
12-09-19, 15:52
فکر میکنم چون از جایی کپی کرده بودم این طوری ریز افتاده !
این خروجی برق پاور از نوع PCI را می توان با یه مبدل PCI به IDE به فن کیس وصل کرد؟ مشکلی ندارد؟

PCIE را یکبار عرض کردم ولتاژ های لازم رو ندارد . اون مبدل هایی که شما میگید حالت برعکسه نه اینکه PCIE رو تبدیل به MOLEX کند .
اون فقط از فیش مولکس از 12 و گراند استفاده میکنه و اصلا استاندارد نیست .برای سیستمی هست که شش یا 8 پین برق PCIE ندارد.
پست اول را مجدد بخونید .

pronetin
14-09-19, 16:31
بله متوجه شدم. من کلا کابل مبدل برای هارد استفاده نمیکنم حتی IDE به SATA چون تجربه کردم یکبار و به محض روشن شدن سیستم دود بلند شد (ولی هارد نسوخت).
گفتم شاید برای فن کامپیوتر موضوع فرق کند. یه مبدل از جمهوری خریدم که وصل میشد به خروجی مادگی PCI که از پاور اومده بود بعد این سرش نری IDE میداد! جالب بود که از چهار پین داخل IDE فقط دوتاش بود و فروشنده میگفت فاز و نول است!
شک برانگیز بود ولی وصل کردم و وقتی روشن کردم سیستم را ... دودی بود که به صورت سفید بلند شد بعد از ۳-۴ ثانیه ... خدا را شکر در کیس باز بود سریع دست به کار شدم و آسیبی ایجاد نشد!
خدا بگم این فروشنده های مبدل را چکار کند که نمیداننند و راهنمایی اشتباه میکنند!

AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) دمت گرم!هر جا پاسخ دادی درست و شفاف و صریح با توضیحات کافی دادید که به خوبی اقناع میکند. پیام خصوصی نمیشد داد بهتان ولی شما می توانید به من بدهید! اگر کاری باشد بتوانم کمک شما بکنم باعث خوشحالی است!

AMD>INTEL
14-09-19, 17:14
بله متوجه شدم. من کلا کابل مبدل برای هارد استفاده نمیکنم حتی IDE به SATA چون تجربه کردم یکبار و به محض روشن شدن سیستم دود بلند شد (ولی هارد نسوخت).
گفتم شاید برای فن کامپیوتر موضوع فرق کند. یه مبدل از جمهوری خریدم که وصل میشد به خروجی مادگی PCI که از پاور اومده بود بعد این سرش نری IDE میداد! جالب بود که از چهار پین داخل IDE فقط دوتاش بود و فروشنده میگفت فاز و نول است!
شک برانگیز بود ولی وصل کردم و وقتی روشن کردم سیستم را ... دودی بود که به صورت سفید بلند شد بعد از ۳-۴ ثانیه ... خدا را شکر در کیس باز بود سریع دست به کار شدم و آسیبی ایجاد نشد!
خدا بگم این فروشنده های مبدل را چکار کند که نمیداننند و راهنمایی اشتباه میکنند!

AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) دمت گرم!هر جا پاسخ دادی درست و شفاف و صریح با توضیحات کافی دادید که به خوبی اقناع میکند. پیام خصوصی نمیشد داد بهتان ولی شما می توانید به من بدهید! اگر کاری باشد بتوانم کمک شما بکنم باعث خوشحالی است!

خواهش میکنم.:1. (23)::11():