PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده زیاد از رم و سیپیو

6432168421
03-09-19, 19:12
سلام
چرا تسک منجر رو باز میکنم اول استفادهcpuصد هست بعد کم میشه ویروسی چیزی داره سیستمم یا از این بدافزاراییکه ماین میکنن نباشه
با نود32 اسکن کردم درایوc دوتا ویروس داشت دلیت شد

m1 (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link

سیستم رو قبلش ریست کردم هیچچیز قبلش باز نبود موقع فیلم گرفتن درصدش انقدر بالاست
رم8 سیپیو CORE I5 7400

AMD>INTEL
03-09-19, 19:26
سلام
چرا تسک منجر رو باز میکنم اول استفادهcpuصد هست بعد کم میشه ویروسی چیزی داره سیستمم یا از این بدافزاراییکه ماین میکنن نباشه
با نود32 اسکن کردم درایوc دوتا ویروس داشت دلیت شد

m1 (Only the registered members can see the link)

سیستم رو قبلش ریست کردم هیچچیز قبلش باز نبود موقع فیلم گرفتن

سلام
ویندوزتون اگر 10 هست این برنامه را در زمانی که به اینترنت وصل نیستید اجرا کنید و جلوی استفاده از منابع سیستم رو بگیرید
Spybot Anti-Beacon
اگر آنتی ویروس ندارید روی سیستم ندارید حتما نسخه رایگان مثل avira یا بیت دفندر را نصب و اپدیت کنید .

6432168421
03-09-19, 19:30
انتی ویروسم نود 32هست ویندوز10

AMD>INTEL
03-09-19, 19:52
انتی ویروسم نود 32هست ویندوز10

خود eset هم میتونه دلیل این مسئله باشه . فعلا با اون برنامه جلوگیری کن از استفاده از منابع سیستم تا برسیم به آنتی ویروس

SajjadKhati
03-09-19, 22:55
سلام
البته به نظر من طبیعی هه.
ممکنه یه کمی مشکل باشه ، اونم از برنامه های سنگینی مثل آنتی ویروس و ... باشه.
کلا واسه ی همه موقع باز کردن تسک منیجر ، پردازنده همون اول تا آخر میره (واسه ی منم که 4 هسته ای هه همینطوره اما یه خورده وضعیت اش بهتره که حدس میزنم اون یه خورده واسه ی آنتی ویروس تون یا سرویس یا برنامه ی سنگینی شبیه به این که اجرا هست باشه)

6432168421
03-09-19, 23:25
اصلا موقعی که ریست میکنم سیستم میاد بالا درجا تسک منجر رو باز کنم سیپیو صده برای یک ثانیه نباید زیر ده درصد باشه اخه سیپیوم شیش هسته ایه سیستمم سبکه فیلمو ببینین متوجه میشین
برنامه ای اضافی نصب کردم؟
ویندوز عوض کنم درست میشه بنظرتون؟
نمیخام برنامه نصب کنم

SajjadKhati
04-09-19, 10:35
اصلا موقعی که ریست میکنم سیستم میاد بالا درجا تسک منجر رو باز کنم سیپیو صده برای یک ثانیه نباید زیر ده درصد باشه اخه سیپیوم شیش هسته ایه سیستمم سبکه فیلمو ببینین متوجه میشین
برنامه ای اضافی نصب کردم؟
ویندوز عوض کنم درست میشه بنظرتون؟
نمیخام برنامه نصب کنم

همون لحظه ای که ویندوز بالا میاد که تسک منیجر را باز کنید ، مقدار درصد استفاده شده ی پردازنده ، باید هم بیشتر از حالت عادی ای که در زمان بیکاری تسک منیجر را باز میکنید باشه و این مقدار از مصرف (اون هم به مدت 1 ثانیه) ، چیزی دور از انتظار نیست چون پروسس های دیگه هم تازه میخوان اجرا بشن.
علاوه بر اینکه اگه زمانی که ویندوز بالا میاد هم تسک منیجر را باز نکنین و زمان بیکاری سیستم ، تسک منیجر را باز کنید ، نمیتونید انتظار داشته باشید که درصد پردازنده تون مثلا تا 100 نره . حتی اگه پردازنده ی 16 هسته ای داشته باشید . چون شما که برنامه ی Task Manager را ننوشتید و بنابراین نمیدونید این برنامه ، در چه حالتی از چه تعداد هسته میتونه استفاده کنه. ضمن اینکه نمیدونید هم رفتار بقیه ی برنامه (مثلا آنتی ویروس یا هر پروسه و سرویس در حال اجرای دیگه) ، زمانی که پروسه ی جدیدی باز میشه یا برنامه ی تسک منیجر تون باز میشه ، چیه؟
ضمن اینکه ، تنظیمات خود برنامه هم مهمه . مثلا اینکه update speed اش چقدره . مثلا اگه update speed اش 1 ثانیه طول بکشه ، ممکنه پروسس هاتون ، بعد از لحظه ای که تسک منیجر رصد اش کرد ، فقط 0.1 ثانیه یا کمتر ،روی 100 بوده باشه اما تسک منیجر ، تا رصد بعدی ، یعنی تا ثانیه ی بعد ، اون رو تا 100 نشون بده (البته این احتمال هه . چون من از الگوریتم های داخل تسک منیجر خبر ندارم) . کما اینکه کارکرد پردازنده ، زمین تا آسمون با این روالی که توضیح دادم بسیار پیچیده تره و کلا داستان داره.

اگه پردازنده تون CORE I5 7400 ای هست که در بالا گفتید ، 4 هسته ای هست .
بالاخره از نظر من ، اونم زمانِ بالا اومدن ویندوز ، تسک منیجر را اجرا میکنید ، رفتن تا 100 درصد اونم تا 1 ثانیه ، فکر نکنم مشکل خاصی داشته باشه و از ویروس و ... باشه.
میتونین چک کنین .

6432168421
04-09-19, 21:55
کل سیستمو اسکن کردم ویروس پیدا نشد
با نود ورژن 12اپدیت
وقتی
Open resource monitorبازه و تسک منجر رو باز میکنم نشون میده که فقط با بازکردن تسک منجر یک ثانیه رو صد میره و پله پله تا زیر ده میاد
امکان داره برای چی باشه؟ :give_rose:

epaaeiz
04-09-19, 22:03
دوست گرامی اگر ویندوز شما ده و 1903 با آخرین آپدیت هست و شماره نسخه شما 18362.329 هست باید بگم که مشکل استفاده بیش از حد از CPU در آپدیت آخر اعلام شده و در سایت ها هم در موردش نوشتن.
مشکل از آپدیت kb4512941 هست.
این هم لینکی که نوشته این آپدیت مشکل پیش آورده برای برخی کامپیوترها:
و اینجا هم نوشته که در حال بررسی این موضوع هستن:

6432168421
06-09-19, 01:18
دوست گرامی اگر ویندوز شما ده و 1903 با آخرین آپدیت هست و شماره نسخه شما 18362.329 هست باید بگم که مشکل استفاده بیش از حد از CPU در آپدیت آخر اعلام شده و در سایت ها هم در موردش نوشتن.
بله اپدیت خودکار ویندوزم روشنه اپدیت شده بود
ممنون که مطلع کردید،🙏🙏🙏

- - - Updated - - -

بله اپدیت خودکار ویندوزم روشنه اپدیت شده بود
ممنون که مطلع کردید،🙏🙏🙏