PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از مبدل های برق در کیس - اتصال فن به مادربورد

pronetin
03-09-19, 18:41
سلام.
من یک تجربه بدی دارم. مبدل IDE به SATA استفاده کردم و به هارد وصل کردم و یک هو دود بلند شد و بی خیال کلا مبدل های برق برای هارد شدم.
الان نیاز دارم یک فن برای کیس بخرم و پشت آن نصب کنم. کانکتور برق IDE هم ندارم تو کیس آزاد باشد ولی روی مادربورد سه تا سوکت ۴ پین برای SYS FAN وجود دارد.
اتصال فن به مادربورد مشکلی ایجاد نمیکند؟ ولتاژ تغییر کند یا افزایش ولتاژ اتفاق بیافتد و مادربورد خراب شود؟
هر فن ۴ پین بگیرم مشکلی نیست یا فن PWM بگیرم یا نگیرم؟
لطفا ما را از نگرانی در بیارید. میخواهم با اطمینان فن را وصل کنم یا کلا بی خیال اتصال فن به مادربورد بشوم!
مدل مادربورد MSI X99A-SLI-PLUS است.

AMD>INTEL
03-09-19, 19:08
سلام.
من یک تجربه بدی دارم. مبدل IDE به SATA استفاده کردم و به هارد وصل کردم و یک هو دود بلند شد و بی خیال کلا مبدل های برق برای هارد شدم.
الان نیاز دارم یک فن برای کیس بخرم و پشت آن نصب کنم. کانکتور برق IDE هم ندارم تو کیس آزاد باشد ولی روی مادربورد سه تا سوکت ۴ پین برای SYS FAN وجود دارد.
اتصال فن به مادربورد مشکلی ایجاد نمیکند؟ ولتاژ تغییر کند یا افزایش ولتاژ اتفاق بیافتد و مادربورد خراب شود؟
هر فن ۴ پین بگیرم مشکلی نیست یا فن PWM بگیرم یا نگیرم؟
لطفا ما را از نگرانی در بیارید. میخواهم با اطمینان فن را وصل کنم یا کلا بی خیال اتصال فن به مادربورد بشوم!
مدل مادربورد MSI X99A-SLI-PLUS است.

بله میتونید به سیس فن وصل کنید .
این فن گرین pwm هست مزایای شما در بایوس مادربرد و برنامه کامند سنتر میتونید پروفایل تعیین کنید برای فن ها
گرین سایز 12 باید بگردید احتمال زیاد در بازار پیدا میکیند یا دیپ کول تهیه کنید

AMD>INTEL
03-09-19, 19:12
بله میتونید به سیس فن وصل کنید .
این فن گرین pwm هست مزایای شما در بایوس مادربرد و برنامه کامند سنتر میتونید پروفایل تعیین کنید برای فن ها
گرین سایز 12 باید بگردید احتمال زیاد در بازار پیدا میکیند یا دیپ کول تهیه کنید

میتونید از پک های سه تایی ترمال تیک که در بازار هست هم تهیه کنید کیفیت مطلوبی دارند به شدت کمصدا هستند

Only the registered members can see the link

pronetin
03-09-19, 22:21
فن 3 پین بگیرم بعد به مادربورد که 4 پین است وصل کنم مشکلی ایجاد نمی شود؟

AMD>INTEL
04-09-19, 11:08
فن 3 پین بگیرم بعد به مادربورد که 4 پین است وصل کنم مشکلی ایجاد نمی شود؟

خیر دوست من مشکلی نیست . روی هدر 4 پین میشه فن سه پین نصب کرد
این فن هم بسیار خوبه کم صدا

Mr_mamad
01-03-20, 16:30
سلام من هم این مشکل رو دارم
چون میخوام 3 تا فن به مادربرد وصل کنم شنیدم چون زیاد برق میکشه باعث لگ شدن داخل بازی و جاهای دیگه میشه .
جای یک فن 4 پین و دوتا 3 پین داره مادربردم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

AMD>INTEL
01-03-20, 19:34
سلام من هم این مشکل رو دارم
چون میخوام 3 تا فن به مادربرد وصل کنم شنیدم چون زیاد برق میکشه باعث لگ شدن داخل بازی و جاهای دیگه میشه .
جای یک فن 4 پین و دوتا 3 پین داره مادربردم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

باید از هاب فن استفاده کنید . دیپ کول فکر کنم تو بازار موجود داشته باشه .