PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید فن CPU

morteza1118
07-08-19, 21:59
با سلام

برای پردازنده Q9650 که دمای نسبتا بالایی داره و احتمالا مقداری هم قراره اورکلاک بشه کدوم یک از کولرهای بادی زیر رو پیشنهاد میکنید؟

notus 400
gammaxx S40
gammaxx 300
notus 200
notus 100

ممنون

AMD>INTEL
07-08-19, 22:18
با سلام

برای پردازنده Q9650 که دمای نسبتا بالایی داره و احتمالا مقداری هم قراره اورکلاک بشه کدوم یک از کولرهای بادی زیر رو پیشنهاد میکنید؟

notus 400
gammaxx S40
gammaxx 300
notus 200
notus 100

ممنون

notus 400 بهترین مورده نسبت به سایر گزینه ها

morteza1118
07-08-19, 22:26
notus 400 بهترین مورده نسبت به سایر گزینه ها
ممنون، فقط اینکه نویزش بالا نیست؟ و اینکه امکان خاموش کردن ال ای دی هاش هست؟؟
و اینکه موردای دیگه برای این پردازنده خنک کنندگی کافی نداره؟

AMD>INTEL
08-08-19, 09:18

خیر اصلا نویز بالایی ندارد و کیفیت فنش خوبه با نویز حداقل
میتونید نوتوس 200 هم بگیرید ولی مورد 400 قویتره

GTA V
08-08-19, 18:35

بنده به عنوان کسی که الان یک ماهه خریداری کردم و استفاده میکنم واقعاً عالی و جوابه notus 400 green

rezash85
08-08-19, 21:50
منم یه هفته دارمش. ال ای دی هاش خاموش بشو نیست. خمیرش عالی هست. خیلی خوب هست. ولی به نظر من رو گزینه های قوی تر هم میتونی حساب باز کنی.

alireza771
08-08-19, 22:06
منم یه هفته دارمش. ال ای دی هاش خاموش بشو نیست. خمیرش عالی هست. خیلی خوب هست. ولی به نظر من رو گزینه های قوی تر هم میتونی حساب باز کنی.البته این پردازنده گزینه قویتر نمیخواد سوکت ۷۷۵ هست
من یه دوره q9550 داشتم
با فن cm sphere کولر مستر جواب بود
نوتوس ۴۰۰ که قطعا قویتره

rezash85
08-08-19, 22:41
مرتضی جون، من i5 3570k دارم با TDP 77 وات؛ درحالیکه TDP پردازنده تو 95 وات هست. یعنی به مراتب پردازنده تو از پردازنده من گرمای بیشتری تولید می کنه و داغتر هست. با نوتوس دور اورکلاک رو خط بکش.
این تاپیکا رو من گذاشتم، بخون تا دستت بیاد:

اولی (Only the registered members can see the link)
دومی (Only the registered members can see the link)

rezash85
08-08-19, 23:06
Core temp رو هم بگیر نصب کن و تو تنظیمات قسمت نوتیفیکیشن بگذار روی highest temperature. خواستی تو همون قسمت می تونی قلمشو بزرگتر کنی و تغییر بدی.
بعد از قسمت taskbar setting سیستمت، بگذار اونو رو حالت On که همیشه دیده بشه. دمای پردازندتو رو همیشه می تونی ببینی با این نرم افزار.
خلاصه از ما گفتن بود که قوی ترین کولر های بادی هم رو پردازنده های من و تو جواب نمیده و فقط واتر کولر جواب میده. 3،4 سال یه بار هم ببر مراکز اینکارا که مایعشو تعویض کنن.

اینارو هم بخون:

تست نوتوس 400 (Only the registered members can see the link)

بررسی محصولات خنک کننده (Only the registered members can see the link)

تست واتر کولر GREEN GLACIER 120 (Only the registered members can see the link)

TDP دو پردازنده که برا تست در موارد بالا استفاده شده با پردازنده شما یکی هست. 91 و 95 وات.

من خودم به شخصه پشیمونم که چرا بیشتر تحقیق نکردم ولی به هر حال نوتوس 400 خیلی خوبه اما برا پردازنده های خنک تر. بیشتر وقت بگذار برا انتخابت.

morteza1118
09-08-19, 00:39
Core temp رو هم بگیر نصب کن و تو تنظیمات قسمت نوتیفیکیشن بگذار روی highest temperature. خواستی تو همون قسمت می تونی قلمشو بزرگتر کنی و تغییر بدی.
بعد از قسمت taskbar setting سیستمت، بگذار اونو رو حالت On که همیشه دیده بشه. دمای پردازندتو رو همیشه می تونی ببینی با این نرم افزار.
خلاصه از ما گفتن بود که قوی ترین کولر های بادی هم رو پردازنده های من و تو جواب نمیده و فقط واتر کولر جواب میده. 3،4 سال یه بار هم ببر مراکز اینکارا که مایعشو تعویض کنن.

اینارو هم بخون:

تست نوتوس 400 (Only the registered members can see the link)

بررسی محصولات خنک کننده (Only the registered members can see the link)

تست واتر کولر GREEN GLACIER 120 (Only the registered members can see the link)

TDP دو پردازنده که برا تست در موارد بالا استفاده شده با پردازنده شما یکی هست. 91 و 95 وات.

من خودم به شخصه پشیمونم که چرا بیشتر تحقیق نکردم ولی به هر حال نوتوس 400 خیلی خوبه اما برا پردازنده های خنک تر. بیشتر وقت بگذار برا انتخابت.
ممنون از لینک ها و توضیحاتی که دادین، خیلی مفید و راهگشا بود. :11():