PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره تعویض hdd لپ تاپ به ssd

designme
01-08-19, 13:29
سلام
میخوام hdd 750G لب تابم رو با یه ssd 500G تعویض کنم، لطفا راهنمایی کنید که چقدر برام هزینه برمیداره و هاردش بعد چقد میارزه و برای این مدل لب تاب (asus k56) چه مشخصاتی ssd باس داشته باشه چون اینجا کسی رو سراغ ندارم برام تعویض کنه

AMD>INTEL
01-08-19, 16:51
سلام
میخوام hdd 750G لب تابم رو با یه ssd 500G تعویض کنم، لطفا راهنمایی کنید که چقدر برام هزینه برمیداره و هاردش بعد چقد میارزه و برای این مدل لب تاب (asus k56) چه مشخصاتی ssd باس داشته باشه چون اینجا کسی رو سراغ ندارم برام تعویض کنه

لپتاپ های مختلف روش دسترسی به هارد فرق میکنه . عموما یک دریچه رو باید باز کنید هارد را خارج و SSD را جایگزین کنید . عموما یک کم جستجو کنید روش جایگزین کردن را در یوتیوب پیدا خواهید کرد .
Western Digital WD Green 480GB SATA III
گزینه خوبیه من خودم عموما برای ارتقا هارد لپتاپ ازش استفاده میکنم
-----------------
سری WD Green مقرون به صرفه و در عین حال قابل اطمینان هستند. در ساخت این درایوها از کنترلر Silicon Motion SM2258XT و تراشه‌های حافظه TLC NAND ساخت SanDisk استفاده شده است. اگر خواهان یک SSD نسبتاً ارزان با کارایی و دوام قابل قبول هستید، WD Green گزینه خوبی است. با این حال نباید انتظار کارایی عالی را داشته باشید.

نوع رابط: SATA 6Gb
ظرفیت: 480 گیگابایت
نوع تراشه های حافظه: TLC NAND
سرعت خواندن متوالی: حداکثر 545 مگابایت بر ثانیه
سرعت نوشتن متوالی: -
سرعت خواندن تصادفی: -
سرعت نوشتن تصادفی: -
دوام (حجم قابل نوشتن در طول عمر) : -
مناسب برای استفاده در لپ تاپ: بله (در صورت پشتیبانی)
متوسط زمان خرابی (MTBF): 1 میلیون ساعت

لینک منبع :
بهترین SSDهای پیشنهادی در بازار ایران (مرداد 98) (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
01-08-19, 16:53
لپتاپ های مختلف روش دسترسی به هارد فرق میکنه . عموما یک دریچه رو باید باز کنید هارد را خارج و SSD را جایگزین کنید . عموما یک کم جستجو کنید روش جایگزین کردن را در یوتیوب پیدا خواهید کرد .
-----------------
سری WD Green مقرون به صرفه و در عین حال قابل اطمینان هستند. در ساخت این درایوها از کنترلر Silicon Motion SM2258XT و تراشه‌های حافظه TLC NAND ساخت SanDisk استفاده شده است. اگر خواهان یک SSD نسبتاً ارزان با کارایی و دوام قابل قبول هستید، WD Green گزینه خوبی است. با این حال نباید انتظار کارایی عالی را داشته باشید.

لینک منبع :
بهترین SSDهای پیشنهادی در بازار ایران (مرداد 98) (Only the registered members can see the link)

گزینه دیگر کمی قیمت بالاتری دارد و عملکرد بیشتر
Samsung 860 EVO 500 GB SATA III

همچنین از پشت دستگاه یک عکس قرار بدید و همینطورمدل دقیق دستگاهتون هم بنویسید

designme
03-08-19, 21:50
-----------------

لینک منبع :
ممنون از پاسخ
مدلی که فرمودید رو چک کردم بله برای لب تاب با توجه به TBW و سرعت مناسبه البته این قیمت هایی که دیجیکالا زده(نزدیک به قیمت خود لب تاب) بیشتر آدم وسوسه میشه برای 240گیگ:1. (28):
جستجو کردم و نحوه تعویض هارد این مدل لب تاب k56 رو دیدم آسون بود و sata بود
نفرمودید هارد خودش تا چه حد قابل فروشه؟

AMD>INTEL
04-08-19, 05:47
ممنون از پاسخ
مدلی که فرمودید رو چک کردم بله برای لب تاب با توجه به TBW و سرعت مناسبه البته این قیمت هایی که دیجیکالا زده(نزدیک به قیمت خود لب تاب) بیشتر آدم وسوسه میشه برای 240گیگ:1. (28):
جستجو کردم و نحوه تعویض هارد این مدل لب تاب k56 رو دیدم آسون بود و sata بود
نفرمودید هارد خودش تا چه حد قابل فروشه؟
سلام
حدود 180