PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ با حداکثر قدرت پردازش و گرافیک پایین

bill geits
31-07-19, 11:33
سلام
دوستان من با توجه به اینکه امکان ارتقا پردازنده وجود نداره و از طرف دیگه، کنسول بازی (PS4) دارم، در بودجه 15 تومن دنبال دستگاهی هستم که همه یا بعضی از ویژگی های زیر رو داشته باشه:

حداکثر قدرت پردازش ممکن (مثلا I7 8565U)
گرافیک آنبورد (چون اگه بخوام بازی کنم میرم سراغ کنسول و خب الکی پول گرافیک ندم)
صفحه نمایش باکیفیت (ترجیحاً 4K یا فول اچ دی؛ مات یا لمسی ک براق میشه)
ترجیحاً بدون ویندوز (که پول ویندوز ندم)
سبک
ترجیح میدم برندی مثه ایسر نگیرم. ایسوز رو ترجیح میدم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. خودم فعلا دارم این سه گزینه رو بررسی میکنم:
ASUS VivoBook S530FN
ASUS VivoBook S430FN
ASUS ZenBook UX433FA

یه چیزی خیلی برام عجیبه، اینکه من به ندرت دستگاهی پیدا کردم که پردازنده اش قوی (مثه 7700HQ یا 8565U) و گرافیکش آنبورد باشه!!! دلیل خاصی داره؟

mohammad7966
31-07-19, 15:13
سلام

یه چیزی خیلی برام عجیبه، اینکه من به ندرت دستگاهی پیدا کردم که پردازنده اش قوی (مثه 7700HQ یا 8565U) و گرافیکش آنبورد باشه!!! دلیل خاصی داره؟

سلام،احتمالا به خاطر گلوگاه.حداقل که تو پی سی اینطوریه.نمیشه پردازنده قوی تر از کارت گرافیک باشه یا بالعکس یعنی کارت گرافیک قوی تر از پردازنده باشه.گلوگاه ایجاد میشه.

AMD>INTEL
31-07-19, 18:01
سلام
دوستان من با توجه به اینکه امکان ارتقا پردازنده وجود نداره و از طرف دیگه، کنسول بازی (PS4) دارم، در بودجه 15 تومن دنبال دستگاهی هستم که همه یا بعضی از ویژگی های زیر رو داشته باشه:

حداکثر قدرت پردازش ممکن (مثلا I7 8565U)
گرافیک آنبورد (چون اگه بخوام بازی کنم میرم سراغ کنسول و خب الکی پول گرافیک ندم)
صفحه نمایش باکیفیت (ترجیحاً 4K یا فول اچ دی؛ مات یا لمسی ک براق میشه)
ترجیحاً بدون ویندوز (که پول ویندوز ندم)
سبک
ترجیح میدم برندی مثه ایسر نگیرم. ایسوز رو ترجیح میدم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. خودم فعلا دارم این سه گزینه رو بررسی میکنم:
ASUS VivoBook S530FN
ASUS VivoBook S430FN
ASUS ZenBook UX433FA

سلام
کسی که دنبال پردازنده قدرتمند هست . صد درصد نیاز به پردازنده گرافیکی مستقل داره امروز طیف وسیعی از نرم افزارها امکان استفاده از قدرت پردازشی پردازنده گرافیکی را دارند . پس صرفا پردازنده قدرتمند کفایت یک سیستم قدرتمند امروزی نیست .
سیاست شرکت ها هم به همین شکل هست . یک لپتاپ قدرتمند مساویست با پردازنده قدرتمند + پردازنده گرافیکی قدرتمند

bill geits
03-08-19, 17:01
ممنون
در مورد سه دستگاه بالا نظری دارید؟
یا پیشنهاد مدل دیگه برای خرید

سپاسگزارم

AMD>INTEL
03-08-19, 17:19
ممنون
در مورد سه دستگاه بالا نظری دارید؟
یا پیشنهاد مدل دیگه برای خرید

سپاسگزارم

این سه دستگاه خیلی نباید انتظار قدرت پردازنده آنچنانی داشته باشید . کلا سری U قدرت پردازشی بالایی ندارد . اتفاقا به نظرم روی ایسر تجدید نظر کنید دستگاهای خوبی تولید میکند
اولی فکر کنم S15 باشه عدد 1 جا افتاده

SajjadKhati
03-08-19, 17:44
سلام
به نظر من هم استاد امید اشاره ی درستی کردن که نرم افزارها ، نیازمند پردازنده ی گرافیکی هم هستند.
البته بسته به نوع نرم افزار و قدرتش ، این قدرت ، خیلی کم و خیلی زیاد میشه . مثلا شما اگه از نرم افزارهای 3 بعدی یا گرافیکی استفاده کنین ، بدون گرافیک خوب ، سرعت تون کم میشه .
اما اگه بخواین از نرم افزارهای برنامه نویسی استفاده کنین ، باز خودش بسته به عوامل مختلف داره . ولی معمولا برنامه نویسی ، حتی اگه از رابط دایرکت ایکس یا gdi+ هم استفاده کنه ولی با گرافیک خیلی سطح پایین هم کار آدم راه میافته . بجز اینکه مثلا بازی سازی بخواین انجام بدین.

bill geits
04-08-19, 15:44
این سه دستگاه خیلی نباید انتظار قدرت پردازنده آنچنانی داشته باشید . کلا سری U قدرت پردازشی بالایی ندارد . اتفاقا به نظرم روی ایسر تجدید نظر کنید دستگاهای خوبی تولید میکند
اولی فکر کنم S15 باشه عدد 1 جا افتاده

پردازنده اش 8565U هس که از نظر قدرت پردازش حدود ده درصد سریع تر از 7700HQ ه:
UserBenchmark: Intel Core i7-7700HQ vs i7-8565U (Only the registered members can see the link)

اسم کامل دستگاهی که اشاره کردید ASUS-VivoBook-S15-S530FN هس

bill geits
04-08-19, 15:47
سلام
به نظر من هم استاد امید اشاره ی درستی کردن که نرم افزارها ، نیازمند پردازنده ی گرافیکی هم هستند.
البته بسته به نوع نرم افزار و قدرتش ، این قدرت ، خیلی کم و خیلی زیاد میشه . مثلا شما اگه از نرم افزارهای 3 بعدی یا گرافیکی استفاده کنین ، بدون گرافیک خوب ، سرعت تون کم میشه .
اما اگه بخواین از نرم افزارهای برنامه نویسی استفاده کنین ، باز خودش بسته به عوامل مختلف داره . ولی معمولا برنامه نویسی ، حتی اگه از رابط دایرکت ایکس یا gdi+ هم استفاده کنه ولی با گرافیک خیلی سطح پایین هم کار آدم راه میافته . بجز اینکه مثلا بازی سازی بخواین انجام بدین.

بله در خصوص بازی، نرم افزارهای گرافیکی و موارد مشابه دیگه، کارت گرافیک اهمیت زیادی داره ولی مصارف دیگه ای هم وجود داره که صرفاً پردازشی هستن (مثل شبیه سازی و کلا کارای محاسباتی) و خب گرافیک آنبورد کاملا پاسخگوس
دستگاه هایی هم برای این منظور به بازار عرضه شده مثل ASUS-VivoBook-S15-S530FN که پردازنده قوی و گرافیک آنبورد دارن
ولی خب متاسفانه تعدادشون محدوده و من مورد مشابه دیگه کم پیدا کردم