PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای اورکلاک و چند سوال در این مورد

amymor
29-07-19, 00:26
سلام و خسته نباشید
مشخصات سیستمم:
سی پی یو:
core i3 6100
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

گرافیک:
gtx950
مدل دقیق:
GV-N950WF2OC-2GD (rev. 1.0) | Graphics Card - GIGABYTE Global (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

رم:
ram 8GB gskill

مادربرد:
h170 gaming 3 rev1.0
مدل دقیق:
Only the registered members can see the link

پاور:
huntkey GS500
Only the registered members can see the link

چندتا سوال دارم:
1. این سیستم رو 3 ساله دارم، میخام بدونم عمر باقی مونده هر کدوم قطعات از تقریبا چند سال دیگه هست و اگه اورکلاک بکنم چقد کم میشه.

2.کدوم قطعات قابلیت اورکلاک دارن؟

3. هر کدوم از قطعات توی حالت نرمال (بدون اورکلاک) چه دمایی باید داشته باشن و توی حالت اورکلاک چه دمایی مطلوبه؟

4.با چه برنامه ای می تونم دمای دقیق قطعات رو ببینم

5. اگه اورکلاک کنم دمای قطعات همیشه بالاست؟ یا میشه کاری کرد که فقط وقتی بازی می کنم اورکلاک بشه و وقتی کار های سبک با سیستم انجام میدم، به حالت معمولی بر گرده؟

خیلی ممنون

AMD>INTEL
29-07-19, 05:58
سلام

1-عمر قطعات رو نمیشه اینطوری حدس زد . اولا پردازنده و مادربرد شما از اورکلاکینگ پشتیبانی نمیکنند چون مادربردهای سری H از اورکلاکینگ پشتیبانی نمیکنند
2-فقط میتوانید کارت گرافیک را اورکلاک کنید ولی پاور شما اصلا مناسب نیست
3-حرارت قطعات بستگی به کیس شما و گردش هوا و پاور شما دارد
4-برنامه HWMONITOR را دانلود و دماهای مختلف را بررسی کنید
5-اورکلاک برای گرافیک میشه اگر اصولی انجام بشه موردی نداره . البته به نظر من به جای اورکلاک به فکر ارتقا پردازنده به یک مدل CORE I5 باشید

amymor
29-07-19, 14:46
2-فقط میتوانید کارت گرافیک را اورکلاک کنید ولی پاور شما اصلا مناسب نیست
5-اورکلاک برای گرافیک میشه اگر اصولی انجام بشه موردی نداره

خیلی ممنون، برای اورکلاک گرافیک چه برنامه ای رو پیشنهاد می دید؟
یه سوال دیگه هم هست: من با برنامه xtreme gaming engine که از سایت گیگابایت دانلود کردم، کارت گرافیک رو گذاشتم روی حالت oc ، یعنی الان اورکلاک شده؟ و اگه خودم دستی اورکلاک کنم بیشتر از حالت oc می تونم اورکلاک کنم یا نه؟

AMD>INTEL
29-07-19, 15:57
خیلی ممنون، برای اورکلاک گرافیک چه برنامه ای رو پیشنهاد می دید؟
یه سوال دیگه هم هست: من با برنامه xtreme gaming engine که از سایت گیگابایت دانلود کردم، کارت گرافیک رو گذاشتم روی حالت oc ، یعنی الان اورکلاک شده؟ و اگه خودم دستی اورکلاک کنم بیشتر از حالت oc می تونم اورکلاک کنم یا نه؟

MI AFTER BURNER
البته با این پاور چنین کاری نکنید
باید با GPU-Z چک کنید

amymor
29-07-19, 18:30
MI AFTER BURNER
البته با این پاور چنین کاری نکنید
باید با GPU-Z چک کنید

الان توی خود برنامه xtreme engine نگاه کردم، وقتی میزارم روی حالت oc فقط gpu clock رو +25 MHz میکنه. ولی با برنامه gpu z نگاه کردم، چیزی تغییر نمیکنه. gpu کلاک روی 135MHz و مموری کلاک رو 202MHz مونده. اصلا باید تغییر بکنن؟ یا مثلا وقتی برم توی بازی اینا تغییراتشون معلوم میشه؟

AMD>INTEL
29-07-19, 19:09
الان توی خود برنامه xtreme engine نگاه کردم، وقتی میزارم روی حالت oc فقط gpu clock رو +25 MHz میکنه. ولی با برنامه gpu z نگاه کردم، چیزی تغییر نمیکنه. gpu کلاک روی 135MHz و مموری کلاک رو 202MHz مونده. اصلا باید تغییر بکنن؟ یا مثلا وقتی برم توی بازی اینا تغییراتشون معلوم میشه؟

تو بازی پروفایل فرکانس عمل میکنه زمانی که تحت فشار هست . این پاور شما اصلا مناسب اورکلاک نیست

amymor
29-07-19, 22:12
تو بازی پروفایل فرکانس عمل میکنه زمانی که تحت فشار هست . این پاور شما اصلا مناسب اورکلاک نیست

من نمیخام ولتاژ رو ببرم بالا، چیز هایی که برق مصرف می کنن رو هم میخام جدا کنم، مثلا دارایو نوری و یکی از دوتا هارد. در مورد اینکه گفتید مادبرد از اورکلاک پشتیبانی نمیکنه مطمئنید؟ آخه من توی تنظیمات بایوس تنظیمات زیادی در مورد رم و cpu دیدم. ورژن بایوس f21 هست چند اسکرین از بایوس z370 دیدم شبیه هم بودن.
Gigabyte Z370 AORUS 5 BIOS Screens Motherboard (Only the registered members can see the link)
توی این لینک اسکرین شات ها هست، دقیقا مثله ماله منه. پس چرا نشه اورکلاک کرد؟ رم من 2400MHz هست اما الان 2133MHz هست، راهی هست که بشه بیشترش کرد؟

AMD>INTEL
30-07-19, 06:04
من نمیخام ولتاژ رو ببرم بالا، چیز هایی که برق مصرف می کنن رو هم میخام جدا کنم، مثلا دارایو نوری و یکی از دوتا هارد. در مورد اینکه گفتید مادبرد از اورکلاک پشتیبانی نمیکنه مطمئنید؟ آخه من توی تنظیمات بایوس تنظیمات زیادی در مورد رم و cpu دیدم. ورژن بایوس f21 هست چند اسکرین از بایوس z370 دیدم شبیه هم بودن.
Gigabyte Z370 AORUS 5 BIOS Screens Motherboard (Only the registered members can see the link)
توی این لینک اسکرین شات ها هست، دقیقا مثله ماله منه. پس چرا نشه اورکلاک کرد؟ رم من 2400MHz هست اما الان 2133MHz هست، راهی هست که بشه بیشترش کرد؟

پاورشما در حالت عادی هم مناسب نیست
حداکثر فرکانس رم 2133 روی این مادربرد است
خیر پشتیبانی نمیکند ه .بایوس شباهت داره ولی چیپست شما سری Z نیست . در این سری ققط چیپ Z قابلیت اورکلاک داره

amymor
30-07-19, 14:23
پاورشما در حالت عادی هم مناسب نیست
حداکثر فرکانس رم 2133 روی این مادربرد است
خیر پشتیبانی نمیکند ه .بایوس شباهت داره ولی چیپست شما سری Z نیست . در این سری ققط چیپ Z قابلیت اورکلاک داره

یه جا دیدم مادبرد های asrock h170 hyper از اورکلاک رم پشتیبانی می کنن، به نظرت اگه بایوس اونا رو نصب کنم می تونم اورکلاک کنم؟ فقط ترسم اینه که بایوس خراب بشه، ولی خب بایوس دوگانه داره. احتمالش هست که طوری خراب بشه که بایوس دوگانه هم نتونه کاری بکنه؟

AMD>INTEL
30-07-19, 18:30
یه جا دیدم مادبرد های asrock h170 hyper از اورکلاک رم پشتیبانی می کنن، به نظرت اگه بایوس اونا رو نصب کنم می تونم اورکلاک کنم؟ فقط ترسم اینه که بایوس خراب بشه، ولی خب بایوس دوگانه داره. احتمالش هست که طوری خراب بشه که بایوس دوگانه هم نتونه کاری بکنه؟

شما نمیتونید بایوس سازنده دیگری رو روی مادربرد شرکت دیگه کپی کنید بوت نمیشه و باید ببری پیش تعمیرکار تا با پروگرامر بزنه . خیر هیچکدوم از مادربردهای سری H قابلیت اورکلاک ندارد چون محدودیت چیپست از طرف اینتله

amymor
30-07-19, 19:16
شما نمیتونید بایوس سازنده دیگری رو روی مادربرد شرکت دیگه کپی کنید بوت نمیشه و باید ببری پیش تعمیرکار تا با پروگرامر بزنه . خیر هیچکدوم از مادربردهای سری H قابلیت اورکلاک ندارد چون محدودیت چیپست از طرف اینتله
اوکی، خیلی ممنون
الان یه مشکلی پیدا کردم، توی تنظمیمات بایوس توی بخش sata mode ، که روی AHCI بود رو گذاشتم روی intel RST premium . بعد از ریست کردن و امدن لوگوی ویندوز صفحه آبی (bosd) اومد. بعد سیستم خاموش و روشن شد، ولی دیگه هیچی بالا نمیاد، هیچ بوقی هم نمیزنه.چند بار خاموش روشن کردم، بازم هیچی نشد. فقط سیستم روشن میشه، ولی هیچی روی مانیتور نشون نمیده. حالا چه کار کنم؟

AMD>INTEL
30-07-19, 20:31
اوکی، خیلی ممنون
الان یه مشکلی پیدا کردم، توی تنظمیمات بایوس توی بخش sata mode ، که روی AHCI بود رو گذاشتم روی intel RST premium . بعد از ریست کردن و امدن لوگوی ویندوز صفحه آبی (bosd) اومد. بعد سیستم خاموش و روشن شد، ولی دیگه هیچی بالا نمیاد، هیچ بوقی هم نمیزنه.چند بار خاموش روشن کردم، بازم هیچی نشد. فقط سیستم روشن میشه، ولی هیچی روی مانیتور نشون نمیده. حالا چه کار کنم؟

clear cmos جامپر داره طبق دفترچه مادربرد انجام بدید

amymor
30-07-19, 21:00
clear cmos جامپر داره طبق دفترچه مادربرد انجام بدید

ممنون، خدا رو شکر درست شد:11():