PDA

مشاهده نسخه کامل : پرسش در مورد جمع کردن سیستم

shah1987
17-06-19, 17:47
درود
من می خوام یه سیستم با مادربورد
GA-EP41-UD3LCPU :Q9650
و هارد 160 گیگ
جمع کنم می دانم گه قددیمی هست اما من برای یک کار خاص نیاز ددارم و چون تا حالا سیستم جمع نکردم میشه بگویید
هزینه و چه مدلی برای
کیس و پاور + فن + کارت گرافیکی 128 به بالا + 4 رم 2 گیگ
انتخحاب کنم که ارزانترین حالتن ممکن باشد
من مدل و ارزانترین قیمت فن + پاور و کیس و رم و کارت گرافیکی را می خواهم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید می خواهم خیلی ارزان باشد

AMD>INTEL
17-06-19, 19:18
درود
من می خوام یه سیستم با مادربورد
GA-EP41-UD3LCPU :Q9650
و هارد 160 گیگ
جمع کنم می دانم گه قددیمی هست اما من برای یک کار خاص نیاز ددارم و چون تا حالا سیستم جمع نکردم میشه بگویید
هزینه و چه مدلی برای
کیس و پاور + فن + کارت گرافیکی 128 به بالا + 4 رم 2 گیگ
انتخحاب کنم که ارزانترین حالتن ممکن باشد
من مدل و ارزانترین قیمت فن + پاور و کیس و رم و کارت گرافیکی را می خواهم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید می خواهم خیلی ارزان باشد

سلام
فن برای q9650 حداقل باید نوتوس 100 گرین بگیرید
رم هم دو تا 4 گیگ باس 1600 کینگستون
پاور هم 430 وات
گرافیک هم باید بگردی چی میتونی با بودجت پیدا کنی

shah1987
20-06-19, 15:58
سلام
فن برای q9650 حداقل باید نوتوس 100 گرین بگیرید
رم هم دو تا 4 گیگ باس 1600 کینگستون
پاور هم 430 وات
گرافیک هم باید بگردی چی میتونی با بودجت پیدا کنی

آقا درو مرسی از پاسختان
من دو تا پرسش دیگه دارم
اولا رم باید تک کاناله باشه یا دو کاناله و ddr2یا ddr3 چ.ن مدل های مختلفش را ددر سایتها دیدم و نفهمیددم ؟
یعنی رم در این لینک آیا درسته
رم دسکتاپ DDR3 تک کاناله 1600 مگاهرتز کینگستون ValueRAM CL11 ظرفیت 4 گیگابایت فروشندگان و قیمت رم کامپیوتر (Only the registered members can see the link d~403167)

دوم : به نظرتان پی سی با این این مادربورد ارزش جمع کردن داره؟ چون من مادربوری را که هم از q9650 و هم از icore ساپورت کنه نمی شناسم برای همین این مل را پیدا کردم اگه مادربوری که سی پی یو های بالا تر را هم ساپورت می کنه و ارزان هم هست می شناسید معرفی بفرماییدد
خیلی خیلی سپاس

AMD>INTEL
20-06-19, 18:25
آقا درو مرسی از پاسختان
من دو تا پرسش دیگه دارم
اولا رم باید تک کاناله باشه یا دو کاناله و ddr2یا ddr3 چ.ن مدل های مختلفش را ددر سایتها دیدم و نفهمیددم ؟
یعنی رم در این لینک آیا درسته
ه 1600 مگاهرتز کینگستون ValueRAM CL11 ظرفیت 4 گیگابایت فروشندگان و قیمت رم کامپیوتر[/url]

دوم : به نظرتان پی سی با این این مادربورد ارزش جمع کردن داره؟ چون من مادربوری را که هم از q9650 و هم از icore ساپورت کنه نمی شناسم برای همین این مل را پیدا کردم اگه مادربوری که سی پی یو های بالا تر را هم ساپورت می کنه و ارزان هم هست می شناسید معرفی بفرماییدد
خیلی خیلی سپاس

قطعات دست دوم باید بگردید
ولی از نظر من به کمتر از سوکت 1155 فکر نکنید
به طور مثل
corei5 2400
یا
corei5 3470
به همراه یک برد h61
------------------
فرقی نمیکنه مشابه بودن دو رم برای دو کاناله بودن کفایت میکنه
لطفا لینک هیچ سایتی رو قرار ندهید

shah1987
21-06-19, 19:48
درود واقعا کمک ها تون عالیه مرسی
اما برای من ند پرسش وباره ایجاد شدد
اولا این مادربوری که گفتی در توضیحاتش خونددم که 4گیگ رم ساپورت می کنه و آیا 8 گیگ هم میشه استفاده کرد؟
2-من دو تا رم دو گیگ ddr2 کینگستون (که فکر می کنم 800 باشه )دارم آیا می تونم دو تا رم ددیگه همین مدل بخرم که بشه 8 گیگ و آن را روی GA-EP41-UD3L بگذارم یا ساپورت نمی کنه ddr2 vh ؟
3- یه ماربورد قدیمی p31-ds3L هم دارم قبلا که خریده بودم به من گفته بودند رم تا 8 گیگ ساپورت می کنه ولی الان همه میگن فقط 4 گیگ ساپورت می کنه
آیا نمیشه با 4 رم دو گیگ ddr2 کینگستون آن را 8 گیگ کنم که ددیگه لازم نباشه مادربوردد بخرم اگه راهی برای اینکار وجود دداره حتی سخت بهم بگویید چون اگه بشه این بهترین راه حل برای من هست؟
خیلی سپاس از پاسخ های شما

AMD>INTEL
21-06-19, 21:26
درود واقعا کمک ها تون عالیه مرسی
اما برای من ند پرسش وباره ایجاد شدد
اولا این مادربوری که گفتی در توضیحاتش خونددم که 4گیگ رم ساپورت می کنه و آیا 8 گیگ هم میشه استفاده کرد؟
2-من دو تا رم دو گیگ ddr2 کینگستون (که فکر می کنم 800 باشه )دارم آیا می تونم دو تا رم ددیگه همین مدل بخرم که بشه 8 گیگ و آن را روی GA-EP41-UD3L بگذارم یا ساپورت نمی کنه ddr2 vh ؟
3- یه ماربورد قدیمی p31-ds3L هم دارم قبلا که خریده بودم به من گفته بودند رم تا 8 گیگ ساپورت می کنه ولی الان همه میگن فقط 4 گیگ ساپورت می کنه
آیا نمیشه با 4 رم دو گیگ ddr2 کینگستون آن را 8 گیگ کنم که ددیگه لازم نباشه مادربوردد بخرم اگه راهی برای اینکار وجود دداره حتی سخت بهم بگویید چون اگه بشه این بهترین راه حل برای من هست؟
خیلی سپاس از پاسخ های شما

نمیدونم این اطلاعات رو از کجا آوردید مادربردهای با چیپ h61 تا 16 گیگ رم را پشتیبانی میکنند
2-عرض کردم سوکت 775 ارزش خرید ندارند .
3-خوب اون هم از افراد نابلد سوال کردید . کافی بود سایت سازنده رو چک میکردید و یا اینجا سوال میکردید . معلوم چیپ g31 بیش از 4 گیگ رم پشتیبانی نمیکنه .

shah1987
24-06-19, 10:31
مرسی از پاسخ های خوب و کاملتان
فقط من متوجه نشدم که آیا می توانم از 4 تا رم 2gb ddr2 که قفکر کنم 800 باشد درهر دو مادربورد GA-EP41-UD3L ,h61 استفاه کنم آیا هر دو این رم را ساپورت می کنند ؟

AMD>INTEL
24-06-19, 11:10
مرسی از پاسخ های خوب و کاملتان
فقط من متوجه نشدم که آیا می توانم از 4 تا رم 2gb ddr2 که قفکر کنم 800 باشد درهر دو مادربورد GA-EP41-UD3L ,h61 استفاه کنم آیا هر دو این رم را ساپورت می کنند ؟

رم DDR2 با مادربردهایی که DDR3 پشتیبانی میکنند سازگار نیست . باید رم ها رو تعویض کنید .
مادربرد GA-EP41-UD3L هم DDR2 پشتیبانی میکنه ولی بردهای H61 از DDR3

shah1987
27-06-19, 11:15
درود واقعا سپاس از پاسخ های مفید شما
پس یعنی من دو تا رم مدل DUAL CHANNEL PSD22G8002 دو گیگ DDR2 دارم آیا می توانم دو تا یگه از همین مدل بخرم و روی مادربورد GA-EP41-UD3 بگذارم ؟ یا باید دو تایی که می خرم تک کاناله و نوع دیگه ای باشند ؟
در مورد مادربور H61 این ماربورد ASUS است یا گیگابایت ون من ر هر دو کمپانی این مدل را دیده ام و البته خودم گیگابایت را ترجیح می دهم؟

AMD>INTEL
27-06-19, 11:23
درود واقعا سپاس از پاسخ های مفید شما
پس یعنی من دو تا رم مدل DUAL CHANNEL PSD22G8002 دو گیگ DDR2 دارم آیا می توانم دو تا یگه از همین مدل بخرم و روی مادربورد GA-EP41-UD3 بگذارم ؟ یا باید دو تایی که می خرم تک کاناله و نوع دیگه ای باشند ؟
در مورد مادربور H61 این ماربورد ASUS است یا گیگابایت ون من ر هر دو کمپانی این مدل را دیده ام و البته خودم گیگابایت را ترجیح می دهم؟

اگر رم ها دقیقا یک مدل هستند مشکلی نباید باشه . 4 تا رم 2 گیگ ddr2 رو میتونی روی این مادربرد نصب کنید
H61 هر دو سازنده تولید میکنند و از رم DDR3 پشتیبانی میکند .
در کل سوکت 1155 ارزش بیشتری برای هزینه دارد . سوکت 775 ارزش هزینه ندارد