PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاکینگ Intel E4600 Core 2 Duo با مادربرد ASUS P5KC و رم DDR2-800 2*2GB

iSaad
31-05-19, 14:13
سلام دوستان. من پارسال پردازنده خودمو اورکلاک کردم و با آزمایش و خطا تا جاییکه میشد بالا بردم. اما هنوز ratio در بایوس 1 پله جا داره. و برا من همین یک ذره هم مهمه. چون من فیلمهای HEVC 1080p 10bit bluray رو با PotPlayer پخش میکنم و چون کارت گرافیکم از HEVC پشتیبانی نمیکنه، برنامه Potplayer با پردازنده پردازش میکنه. قبلنا این کیفیت رو اصلا نمیشد نگاه کرد و اول در آخر همش گیر میفتاد. با اورکلاک کردن بهتر شده و الان فقط یکم دیگه سرعت لازم دارم تا روون و با آرامش پخش بشن. پردازنده من Intel E4600 Core 2 Duo @2400Ghz است. با اورکلاک اومده رو 2.9Ghz. الان این مشخصات اورکلاک شده است:
C1E: disabled
--------------------------
ratio: 11
fsb: 266
fsb NB: 266
PCI freq: 100
D-RAM freq: 800
cpu vol: 1.43 (Max:1.5)
..........
.....
last two items disabled

وقتی ratio رو میکنم 12 کامپیوتر فقط چراغش روشن میشه و برای ریست کردن مجبورم باتری مادربرد رو بیرون بیارم.

رم سیستمم دو تا DDR2-800 2GB است. یعنی مجموعآ 4گیگ. در ضمن بایوس مادربرد آخرین آپدیت است.

چطور میتونم ratio رو از 11 بکنم 12 تا مادربردم قبول کنه ؟ به نظرتون با اورکلاک رم جواب میده؟ من بلد نیستم رم اورکلاک کنم. لطفآ راهنمایی کنید. ممنون.

این مشخصات رم و نیز پردازنده اورکلاک شده سیستمم است:

AMD>INTEL
02-06-19, 11:24
اینطوری نمیشه ضریب رو بالا ببرید و سیستم بدون مشکل بوت بشه
وقتی فرکانس بالا میبرید . فرکانس رم هم بالا میره . برای این کار باید فرکانس رم هم دستی ست کنید
مطلب زیر هم مطالعه کنید
آموزش کامل اورکلاک سیستم های مبتنی بر پردازنده Intel (بخش اول) (Only the registered members can see the link)

iSaad
21-07-19, 18:32
سلام دوستان. میخوام رم و پردازنده رو ارتقا بدم. این صفحه مادربردمه:

رم 8 گیگ DDR3 میخوام.
و CPU حداکثر ممکن.

از سایت دیجی کالا میخوام قطعات رو بخرم. لطفآ قطعات رو برام انتخاب کنبد و لینکشو بدید. ممنون.

رم این خوبه؟

پردازنده کدوم خوبه؟

حدود یک گیگاهرتز هم سرعتم بالاتر بره راضیم.

AMD>INTEL
21-07-19, 19:08
لینک ها را سریعا حذف کنید . مدل رم یا قطعه مورد نظر قید شود کافیست
رم ecc روی برد شما کار نمیکنه .