PDA

مشاهده نسخه کامل : میزان حافظه گرافیک

iran2008
15-05-19, 12:00
سلام،
من یه کارت گرافیک GTX 550ti با حافظه 1گیگ ddr5 و 192بیت دارم.
22808

حافظه مستقیم خودش 1گیگ هست.
میزان حافظه ای که از رم شر میکنه هم 8 گیگ هست.
رو همدیگه میشه حدودا 9 گیگ.

حال یه بازی مثلا GTAv که اجرا میکنم تو تنظیمات حجم واقعی گرافیک یعنی 1گیگ رو میزنه.
22809

خواستم بدونم این مقدار فضایی که کارت های گرافیک مثل همین گرافیک من، از رم به اشتراک برمیدارن، چه موقع هایی استفاده میشه؟
جوری نیست که تو بازی ها کمک کنه ؟ مگه غیر این نیست در صورت لزوم اگه برنام هیا بازی گرافیک کم بیاره ، از رم برمیداره. اینطوری بود که راحت میشد بازی ها رو روان با گرافیک بالا اجرا کرد.
اگه ممکن هست یه توضیحی بدید .
AMD>INTEL
15-05-19, 12:41
سلام،
من یه کارت گرافیک GTX 550ti با حافظه 1گیگ ddr5 و 192بیت دارم.
22808

حافظه مستقیم خودش 1گیگ هست.
میزان حافظه ای که از رم شر میکنه هم 8 گیگ هست.
رو همدیگه میشه حدودا 9 گیگ.

حال یه بازی مثلا GTAv که اجرا میکنم تو تنظیمات حجم واقعی گرافیک یعنی 1گیگ رو میزنه.
22809

خواستم بدونم این مقدار فضایی که کارت های گرافیک مثل همین گرافیک من، از رم به اشتراک برمیدارن، چه موقع هایی استفاده میشه؟
جوری نیست که تو بازی ها کمک کنه ؟ مگه غیر این نیست در صورت لزوم اگه برنام هیا بازی گرافیک کم بیاره ، از رم برمیداره. اینطوری بود که راحت میشد بازی ها رو روان با گرافیک بالا اجرا کرد.
اگه ممکن هست یه توضیحی بدید .
کارت گرافیک هایی که حافظه اختصاصی دارند از رم سیستم شیر نمیکنند . اصلا چنین چیزی وجود خارجی نداره .

iran2008
16-05-19, 07:58
با عرض معذرت،
منظورتون رو متوجه نشدم،
- یعنی الان این کارت بالایی، که 1گیگ خودش داره، دیگه بغیر اون 1گیگ شر نمیکنه؟
پس اون قسمتی که نوشته حدودا 8گیگ از رم به اشتراک میگیره، کجا استفادش میکنه، یا کلا استفاده نمیکنه و این همینجوری نوشته؟

- چه نمونه کارت گرافیک هایی از رم شر میکنن؟ این گرافیک های انبرد خود مادربرد چی؟

AMD>INTEL
16-05-19, 10:06
با عرض معذرت،
منظورتون رو متوجه نشدم،
- یعنی الان این کارت بالایی، که 1گیگ خودش داره، دیگه بغیر اون 1گیگ شر نمیکنه؟
پس اون قسمتی که نوشته حدودا 8گیگ از رم به اشتراک میگیره، کجا استفادش میکنه، یا کلا استفاده نمیکنه و این همینجوری نوشته؟

- چه نمونه کارت گرافیک هایی از رم شر میکنن؟ این گرافیک های انبرد خود مادربرد چی؟

بله خیلی واضح نوشتم کارت های گرافیک که حافظه اختصاصی دارند از رم سیستم نمیتوانند شیر کنند چون اصلا دسترسی ندارن
اون اشتباه ویندوز باعث گمراهی خیلی از کاربران میشه
الان این نوع گرافیک ها تولید نمیشن مثل توربو کش و هایپر کش
گرافیک انبرد جزئی از پردازنده هست در سیستم های جدیدتر و از رم سیستم بر میداره