PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست معرفی لپتاپ

alia79
14-05-19, 13:06
سلام خسته نباشید؛
لپتاپ برای کارهای زیر با اولویت های گفته شده می‌خواستم (یعنی اگر لپتاپی که همه اولویت ها رو با هم پوشش بده موجود بود که چه بهتر ، در غیر اینصورت اولویت های پایین تر حذف میشن)
1. کار های مهندسی و برنامه نویسی(به طور ویژه سخت افزار مورد نیاز رشته مهندسی کامپیوتر)
2. کار هار گرافیکی (به طور ویژه نرم‌افزار فتوشاپ)
3. مجازی سازی سیستم عامل دوم بر بروی لپتاپ
وزن لپتاپ خیلی اهمیتی نداره ( تا دو و نیم کیلوگرم) ، سقف بودجه رو هم سیزده الی چهارده تومن در نظر بگیرید .
برند لپتاپ هم اهمیتی نداره

با تشکر

SMRBS
22-05-19, 13:35
سلام خسته نباشید؛
لپتاپ برای کارهای زیر با اولویت های گفته شده می‌خواستم (یعنی اگر لپتاپی که همه اولویت ها رو با هم پوشش بده موجود بود که چه بهتر ، در غیر اینصورت اولویت های پایین تر حذف میشن)
1. کار های مهندسی و برنامه نویسی(به طور ویژه سخت افزار مورد نیاز رشته مهندسی کامپیوتر)
وزن لپتاپ خیلی اهمیتی نداره ( تا دو و نیم کیلوگرم) ، سقف بودجه رو هم سیزده الی چهارده تومن در نظر بگیرید .

با تشکر

سلام،
کارایی که می‌خوای با لپ‌تاپت انجام بدی اکثرا با CPU سرو کار دارن و حتی فتوشاپ هم چون برنامه پیکسل بیسه، بیشتر با CPU کار می‌کنه تا گرافیک. پس به نظرم اولویت اولتو بذار CPU! البته فتوشاپ تا حد زیادیم با رم کار داره واسه ادیت کردن فایلای بزرگ و این داستانا! اگه واقعا برات مهمه که سیستم عامل مجازی نصب کنی، دستگاه SSD دار بگیر، وگرنه یه دستگاه بدون SSD بگیر، بعدا اگه احساس کردی نیازه خودت SSD بنداز روش!
من خودم از اونجایی که با ایسر و ایسوس بیشتر حال می‌کنم، اینارو پیدا کردم که چیزایی که می‌خوایو داره!

[ASUS R542UN
کانفیگ این خوبه ولی SSD نداره. CPU خوبه i7 نسل هشته ولی مدلش 8550U هستش و شاید یکم توی پردازشای سنگین کم بیاره. اگه بتونی مدل HQ تهیه کنی شاید بهتر باشه. 8 گیگ رم داره که کافیه، ولی اگه کارات سنگین‌تر شد می‌شه ارتقا داد. SSD نداره! حواست باشه اگه مهمه واست! گرافیکشم 4 گیگه و واسه کارای گرافیکی ساده و گیم راحت جواب می‌ده.

ASUS R542UR
اینم مثل قبلیه، قیافشونم مثل همه، فقط رمش 12 هستش ولی یکم گرافیکش ضعیف‌تره. اونقدر ضعیف نیستا، اما از R542UN یکم پایین‌تره. اینم دستگاه خیلی خوبیه مخصوصا که می‌خوای سیستم عامل مجازی نصب کنی.

[ACER A715-71G-71Y3]
من خودم ایسرو هم استفاده می‌کنم هم واقعا بهش ایمان دارم. این یکی CPU نسل هفته ولی مدلش i7 7700HQ هستش، پس قدرت پردازشش از بالاییا بیشتره. گرافیکشم 1050Ti هستش و کم نمیاره و حالا حالاها دستگاست! 16 گیگ رمه و SSD هم داره. از اونجایی که ایسوس خیلی پول برند می‌گیره و معروف‌تره واسه همین قیمتاشون نزدیک همه. اگه بخوام خودم انتخاب کنم، این دستگاهو می‌گیرم.

حالا باز اگه سوالی بود در خدمتیم!

AMD>INTEL
22-05-19, 18:26
لینک ها حذف شدن در صورتی لینک مستقیم به فروشگاه و فعالیت تبلیغی ببینم صدرصد کاربر بن میشه .

AMD>INTEL
22-05-19, 18:35
سلام خسته نباشید؛

با تشکر

سلام
نظر من
Aspire A715-71G-7158
بعید میدونم چیزی بهتر از این با این بودجه بتونید تهیه کنید

وزن 2.4kg
پردازنده Intel Core i7 7700HQ
رم 16GB DDR4
حافظه داخلی 1TB+256SSD
پردازنده گرافیکی nVIDIA GeForce GTX 1050Ti
حافظه گرافیکی 4GB
سایز صفحه 15.6inch
نوع صفحه TFT-LED
مات/براق مات
رزولوشن 1920x1080|Full HD

alia79
24-05-19, 22:09
با تشکر از راهنمایی شما ،
من خودم تو بررسی هام به لپتاپ MSI gl63 8RD هم برخورد کردم
مشخصاتش اینه :
core i7-8750H
GTX 1050ti
1TB HDD + 128GB SSD
8GB RAM ddr4
IPS صفحه نمایش
قیمتش هم گویا حدود 500 تومن کمتر از این لپتاپ acer هست
سه تا سوال داشتم،
یک اینکه بین این دو تا لپتاپ کدوم رو پیشنهاد می‌کنید ؟
سوال دومم هم این هست که این لپتاپ ها کیفیت ساخت خوبی دارن که در آینده و یا با استفاده زیاد دچار مشکل نشن (با توجه به قیمت مناسب نسبت به سخت افزارشون میپرسم)
سوال سومم هم این هست که اگر از آشنا بخوایم که از خارج برامون بفرستن از لحاظ اقتصادی چقدر صرفه داره ؟

AMD>INTEL
25-05-19, 05:39
با تشکر از راهنمایی شما ،
من خودم تو بررسی هام به لپتاپ MSI gl63 8RD هم برخورد کردم
مشخصاتش اینه :
core i7-8750H
GTX 1050ti
1TB HDD + 128GB SSD
8GB RAM ddr4
IPS صفحه نمایش
قیمتش هم گویا حدود 500 تومن کمتر از این لپتاپ acer هست
سه تا سوال داشتم،
یک اینکه بین این دو تا لپتاپ کدوم رو پیشنهاد می‌کنید ؟
سوال دومم هم این هست که این لپتاپ ها کیفیت ساخت خوبی دارن که در آینده و یا با استفاده زیاد دچار مشکل نشن (با توجه به قیمت مناسب نسبت به سخت افزارشون میپرسم)
سوال سومم هم این هست که اگر از آشنا بخوایم که از خارج برامون بفرستن از لحاظ اقتصادی چقدر صرفه داره ؟

این مئل ام اس آی هم خوبه البته اول از قیمتش اطمینان حاصل کنید .
در اون مورد هم باید به آشنا دلار بدید که با توجه به قیمت دلار نمیصرفه