PDA

مشاهده نسخه کامل : تعمیر مونیتور CRT E700B

7885949
29-04-19, 13:25
سلام
من یه مانیتور CRT دارم خیلی وقته ازش استفاده میکنم اخیرا صدای صوت میداد و با خاموش روشن کردن قطع میشد بعد فرکانس رو پاین اوردم صداش قطع شده بود
تا اینکه دیشب یهو صفحه ش رفت ولی چراقش روشن بود و صدای جیز جیز میداد خاموش روشن هم کردن خوب نشد یعنی چراق جلو روشن میشد
بازش کردم یه باد گرفتم خیلی گردو قبار داشت بعد در حالت باز به برق وصل کردم دیدم روشن نمیشه اصلا
از ظاهر برد یه قطعه شبیه به خازن بود ک جمع شده بود ک عکس رو میزارم ببینید و کسی میتونه راهنمایی کنه و بگه ایا بخاطر این خازن هست یا خیر و بگه این قطعه چیه
قطعه رو از نزدیک های ولتاژ در اوردم ک تو عکس 3 جای خالیش معلومه
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
29-04-19, 13:41
این قطعه سلف بشکه ایی هست . وقتی مانیتور اصلا روشن نمیشه باید قسمت تغذیه چک شود

7885949
29-04-19, 13:50
این قطعه سلف بشکه ایی هست . وقتی مانیتور اصلا روشن نمیشه باید قسمت تغذیه چک شود

سلام مقدار یا اندازه ی سلف روش نوشته نیست چجوری باید فهمید چقدره برای تعویض

تغذیه از نظر ظاهر ک چیزی نیست و خازن صافی شک دارم ک باد کرده باشه
به مدار های ولتاژ اشنایی ندارم و ولتاژ گیری نکردم فقط در حد تست فیوز ک سالم بوده

اون صدا های صوت و ویز ویز از کجا میتونه باشه؟

و اینکه اگه های ولتاژ بسوزه از ظاهرش معلومه؟

AMD>INTEL
29-04-19, 14:34
سلام مقدار یا اندازه ی سلف روش نوشته نیست چجوری باید فهمید چقدره برای تعویض

تغذیه از نظر ظاهر ک چیزی نیست و خازن صافی شک دارم ک باد کرده باشه
به مدار های ولتاژ اشنایی ندارم و ولتاژ گیری نکردم فقط در حد تست فیوز ک سالم بوده

اون صدا های صوت و ویز ویز از کجا میتونه باشه؟

و اینکه اگه های ولتاژ بسوزه از ظاهرش معلومه؟

باید ببرید پیش فروشنده های قطعات الکترونیک تو امجد
از نظر ظاهری که نمیشه عیب یابی کرد .
باید چک بشه کامل
اون صدای ویز دلایل مختلفی داره چیزی نیست شما بتونی ایرادشو پیدا کنی .

7885949
29-04-19, 15:24
باید ببرید پیش فروشنده های قطعات الکترونیک تو امجد
از نظر ظاهری که نمیشه عیب یابی کرد .
باید چک بشه کامل
اون صدای ویز دلایل مختلفی داره چیزی نیست شما بتونی ایرادشو پیدا کنی .

تهران نیستم و اینکه وقتی فروشنده مقدارشو ندونه نمیتونه چیزی بده
بنده کارم الکترونیکه و اشنایی دارم تجهیزاتشم دارم ولی با این مدار کار نکردم خواستم راهنمایی بگیرم بحث تجربه هست یکی از اساتید اینجا به اسم مزاهر با نیک Over_Cracker (Only the registered members can see the link)

اگه ایشون سر بزنن به تایپیک خیلی ممنون میشم

AMD>INTEL
29-04-19, 17:42
تهران نیستم و اینکه وقتی فروشنده مقدارشو ندونه نمیتونه چیزی بده
بنده کارم الکترونیکه و اشنایی دارم تجهیزاتشم دارم ولی با این مدار کار نکردم خواستم راهنمایی بگیرم بحث تجربه هست یکی از اساتید اینجا به اسم مزاهر با نیک Over_Cracker (Only the registered members can see the link)

اگه ایشون سر بزنن به تایپیک خیلی ممنون میشم

مسئله همینجاست شناسایی قطعه و نقشه خوانی را باید بلد باشید وقتی سلف رو شناسایی نمیکنید و قسمت پاور رو نمیتونید شناسایی کنید . نمیتونید تا کجا ولتاژ دارید . مدار اولیه پاور سالمه یا نه از هیچ کسی کمکی بر نمیاد . ا

7885949
29-04-19, 18:23
مسئله همینجاست شناسایی قطعه و نقشه خوانی را باید بلد باشید وقتی سلف رو شناسایی نمیکنید و قسمت پاور رو نمیتونید شناسایی کنید . نمیتونید تا کجا ولتاژ دارید . مدار اولیه پاور سالمه یا نه از هیچ کسی کمکی بر نمیاد . ا

دوست عزیز میدونم تغذیه کجاست پل دیود و خازن ها تست شده crt قضیه اش فرق داره باید یه فرد با تجربه باشه یه اشتباه کوچیک فاجعه. گفتم ک مدار های ولتاژ رو نمیشناسم و اونجارو تست نکردم ک ولتاژ به های ولتاژ میرسه یا نه

7885949
30-04-19, 16:18

سلام دوست عزیز تا خازن صافی برق دارم ولتاژ ترانس چجوری باید باشه ؟

AMD>INTEL
30-04-19, 18:25
این نقشه را مطالعه کنید . اگر با الکترونیک آشنایی داشته باشید قدم به قدم میتوانید عیب یابی کنید در شرایطی که شخصی که پاسخ میده دسترسی به قطعه نداره نمیتونه بگه شما چکار کنید ولی این فایل اگر وقت بگذارید به راحتی کمکتون میکنه . تو ایران یا هیچ کشور دنیا از این بهتر نمیشه راهنمایی کرد کسی رو . اصول عیب یابی در مانیتورهای 17 اینچ الجی CRT یکی است .
یک توصیه حتما برای تعمیر یک دستگاه اول کاملا با تینر فوری و فرچه شستشو بدید تا دید کافی داشته باشید . شاید قطعه خراب هم بعد از تمیز کردن پیدا کردید .

Only the registered members can see the link(CB777G-NA),%20700E%20(CB777G-AA),%20700B%20(CB777G-EA)%20Chassis%20CA-109%20Service%20Manual%203828TSL080A_(CB777G).pdf

7885949
30-04-19, 20:48
این نقشه را مطالعه کنید . اگر با الکترونیک آشنایی داشته باشید قدم به قدم میتوانید عیب یابی کنید در شرایطی که شخصی که پاسخ میده دسترسی به قطعه نداره نمیتونه بگه شما چکار کنید ولی این فایل اگر وقت بگذارید به راحتی کمکتون میکنه . تو ایران یا هیچ کشور دنیا از این بهتر نمیشه راهنمایی کرد کسی رو . اصول عیب یابی در مانیتورهای 17 اینچ الجی CRT یکی است .
یک توصیه حتما برای تعمیر یک دستگاه اول کاملا با تینر فوری و فرچه شستشو بدید تا دید کافی داشته باشید . شاید قطعه خراب هم بعد از تمیز کردن پیدا کردید .

Only the registered members can see the link(CB777G-NA),%20700E%20(CB777G-AA),%20700B%20(CB777G-EA)%20Chassis%20CA-109%20Service%20Manual%203828TSL080A_(CB777G).pdf

ممنون اره شماتیکش خیلی بکارم میاد طبق شماتیک میرم فقط میدونین ک این مدل از اوناس ک های ولتاژ برق لامپ رو خالی میکنه یا باید اتصال بدم پستونک رو به منفی

AMD>INTEL
30-04-19, 21:09
ممنون اره شماتیکش خیلی بکارم میاد طبق شماتیک میرم فقط میدونین ک این مدل از اوناس ک های ولتاژ برق لامپ رو خالی میکنه یا باید اتصال بدم پستونک رو به منفی

تمام موارد در فایل جنرال سرویس دستگاه هست . این فایل برای کار یک تکنسین متخصص هست .