PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل پردازش بازی ها در کامپیوتر و آپدیت درایور

bornXtoXkill
15-04-19, 13:18
سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه. من یک سوال دارم و البته یک مشکل. تازگی ها بازی forza horizon3 رو دانلود کردم و ریختم. در سیستم مورد نیاز بازی نوشته شده اگر کارت گرافیک 1060 3gb و رم 12 داشته باشید بازی رو با نهایت گرافیک می تونید بیارید. ولی من الان کارت گرافیکم 1060 6gb هست و رمم هم 16 gb هست. ولی بازی رو گرافیک high هم یه جاهایی افت فریم داره دیگه چه برسه به اینکه با نهایت گرافیک بیارمش... می خواستم بدونم مشکل کجاست؟ حتی بازی asseto corsa هم که می خوام بازی کنم، خوب درسته که برای اجرای این بازی gtx 1070 نیازه ولی حداقل با گرافیک من می شه high بازی کرد که... ولی حتی رو high هم بازی افت فریم داره... مشکل از کجاست ؟
حالا اینا که هیچی. من هیچ درایور جدیدی نمیتونم رو کارت گرافیکم بریزم! چون هر درایوری جزء اولین درایوری که ریختم بریزم، کارت گرافیک خاموش میشه!! الان درایورمو بعد از مااااه ها آپدیت کردم، مثلا کامپیوترو روشن می کنم بعد از 15 دقیقا صفحه سیاه میشه و بعد از 5 ثانیه دوباره بر می گرده ولی نور های rgb کارت گرافیکم کاملا خاموش میشن! بازی ها میان ها ولی گویا کارت گرافیک خاموشه یا حداقل نور هاش خاموش شدن. مشکل کجاست؟

P-Ravesh
15-04-19, 15:33
سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه. من یک سوال دارم و البته یک مشکل. تازگی ها بازی forza horizon3 رو دانلود کردم و ریختم. در سیستم مورد نیاز بازی نوشته شده اگر کارت گرافیک 1060 3gb و رم 12 داشته باشید بازی رو با نهایت گرافیک می تونید بیارید. ولی من الان کارت گرافیکم 1060 6gb هست و رمم هم 16 gb هست. ولی بازی رو گرافیک high هم یه جاهایی افت فریم داره دیگه چه برسه به اینکه با نهایت گرافیک بیارمش... می خواستم بدونم مشکل کجاست؟ حتی بازی asseto corsa هم که می خوام بازی کنم، خوب درسته که برای اجرای این بازی gtx 1070 نیازه ولی حداقل با گرافیک من می شه high بازی کرد که... ولی حتی رو high هم بازی افت فریم داره... مشکل از کجاست ؟
حالا اینا که هیچی. من هیچ درایور جدیدی نمیتونم رو کارت گرافیکم بریزم! چون هر درایوری جزء اولین درایوری که ریختم بریزم، کارت گرافیک خاموش میشه!! الان درایورمو بعد از مااااه ها آپدیت کردم، مثلا کامپیوترو روشن می کنم بعد از 15 دقیقا صفحه سیاه میشه و بعد از 5 ثانیه دوباره بر می گرده ولی نور های rgb کارت گرافیکم کاملا خاموش میشن! بازی ها میان ها ولی گویا کارت گرافیک خاموشه یا حداقل نور هاش خاموش شدن. مشکل کجاست؟

کارت گرافیکت چه برندیه ؟ از کجا براش درایور میگیری ؟ در اجرای بازی چطور عمل میکنه ؟ همیشه اینطور بوده یا به تازگی این اتفاق افتاده ؟ برای راهنمایی توسط دوستان انجمن مشخصات سیستمت رو کامل بنویس .

AMD>INTEL
15-04-19, 20:19

شما باید مشخصات سیستم را به صورت دقیق ذکر کنید
پردازنده+مدل دقیق گرافیک + هارد+پاور و......
شما باید درایورهای قدیمی را با ddu حذف کنید
همچنین باید ببینید شاید کارت شما مشکلی نداشته باشه

bornXtoXkill
15-04-19, 20:25
پردازنده: amd ryzen 2600
کارت گرافیک: msi gtx 1060 6gb gaming x
هاردمم متاسفانه: western digital 1tb hdd بنفش
پاور: antec 620 w high current gaming
مادر بورد: msi x370 sli plus
و راستی مشکلم در درایور حل شد چون زنگ زدم و از گاراتنی پرسیدم و مشکلو حل کرد الان مشکل فقط افت فرید در بازی هاست که برای سیستمی مثل سیستم من اصلا نباید اینطور باشه :1. (28):

bornXtoXkill
15-04-19, 20:31
مشکل درایور حل شد. ولی در بازی مشکل پابر جاست و خیلی وقته که اینطوریه. براتون مثال زدم چه بازی هایی ولی بازم مثال میزنم: بازی pubg رو رو گرافیک ultra نمیتونم بازی کنم چون افت فریم میگیرم ( که نباید اینطور باشه ). ولی خوب در بازی هایی مثل destiny 2 و overwatch مشکلی نیست. اما در بازی های مختلفی مشکل دارم :(

AMD>INTEL
16-04-19, 09:55
مشکل درایور حل شد. ولی در بازی مشکل پابر جاست و خیلی وقته که اینطوریه. براتون مثال زدم چه بازی هایی ولی بازم مثال میزنم: بازی pubg رو رو گرافیک ultra نمیتونم بازی کنم چون افت فریم میگیرم ( که نباید اینطور باشه ). ولی خوب در بازی هایی مثل destiny 2 و overwatch مشکلی نیست. اما در بازی های مختلفی مشکل دارم :(

مقدار رم را مشخص کنید

در ضمن حرارت پردازنده در زمان گیم هم پیدا کنید
و همچنین هارد هم با HD TUNE چک کنید و بنچکمارک بگیرید و اسکرین شاتشو قرار بدید .

bornXtoXkill
16-04-19, 18:16
مقدار رم رو چجوری مشخص کنم ؟ تنها چیزی که می دونم رمم 16 هست
پردازنده ام هم در داغ ترین حالت در بازی forza horizon 3 شصت و پنج درجه هست و خنک ترین حالت 45 درجه
اینم بنچمارک هارد :
22769

AMD>INTEL
16-04-19, 19:42
مقدار رم رو چجوری مشخص کنم ؟ تنها چیزی که می دونم رمم 16 هست
پردازنده ام هم در داغ ترین حالت در بازی forza horizon 3 شصت و پنج درجه هست و خنک ترین حالت 45 درجه
اینم بنچمارک هارد :
22769

خوب مشخص شد هارد شما وضعیت خوبی ندارد .
نوسان زیاد . اکسس تایم بالا
هارد شما باید LOW LEVEL FORMAT بشه دوباره بنچمارک بگذارید .میتونی از برنامه POWER MAX 4.23 که در پکیج بوت UBCD استفاده کنی و هاردت را ZERO FILL FULL کنی .
سکته ناگهانی موقع بنچمارک نشون میده شما در گیم ها هم هاردت سکته ها رو دارد و باعث افت فریم میشود .

bornXtoXkill
16-04-19, 19:57
راستشو بخواین من قبلا هم به این موضوع شک پیدا کرده بودم که هاردم مشکل داره. چون وقتی دارم تو دسکتاپ کار می کنم یک لحظه همه چیز گیر می کنه بعضی وقتا. یا مثلا دارم آهنگ گوش میدم آهنگ یک لحظه قطع میشه. خیلی رو مخه. فقط یک چیزو نفهمیدم. پکیج بوت ubcd نرم افزاره؟ باید دانلودش کنم؟ یا یک چیزیه که باید تو جعبه ی هاردم باشه ؟ ممنون میشم یه توضیح بدید

AMD>INTEL
16-04-19, 20:06
راستشو بخواین من قبلا هم به این موضوع شک پیدا کرده بودم که هاردم مشکل داره. چون وقتی دارم تو دسکتاپ کار می کنم یک لحظه همه چیز گیر می کنه بعضی وقتا. یا مثلا دارم آهنگ گوش میدم آهنگ یک لحظه قطع میشه. خیلی رو مخه. فقط یک چیزو نفهمیدم. پکیج بوت ubcd نرم افزاره؟ باید دانلودش کنم؟ یا یک چیزیه که باید تو جعبه ی هاردم باشه ؟ ممنون میشم یه توضیح بدید

اگر یک سرچ تو گوگل میزدی نیاز به تایپ کردن نبود . ایزو بوت هست که فلش بوت میشه
UBCD

bornXtoXkill
16-04-19, 21:31
منواقعا متاسفم که یکم نا واردم :1. (29): راستش الان نرم افزار power max رو دانلود کردم. وقتی اجراش می کنم این ارور رو میده:
error reading drive. no diskette in drive. or drive failure

AMD>INTEL
17-04-19, 15:20
منواقعا متاسفم که یکم نا واردم :1. (29): راستش الان نرم افزار power max رو دانلود کردم. وقتی اجراش می کنم این ارور رو میده:
error reading drive. no diskette in drive. or drive failure

دوست عزیز ایزو برنامه UBCD را دانلود کنید با RUFUS فلش را بوتیبل کنید و سیستم را باهاش بوت کنید سپس برنامه پاور مکس را پیدا کرده در منوی بوت و هارد خویش را ZERO FILL FULL کنید . اگر هم توانایی این کار رو ندارید از یک شخص وارد کمک بگیرید