PDA

مشاهده نسخه کامل : تشخیص مشکل رم

Ary_Ary
08-04-19, 22:11
سلام دوستان. چند ساعت پیش سیستم من با صفحه آبی ریست شد بعدش گیر کرد توی لوپ ریست. با نرم افزار memtest رم ها رو تست کردم ظاهرا هر دو خراب هستن حالا سوال من اینه که راهی هست که بفهممم مشکل از رم هست یا مادربرد؟ و اینکه آیا کسی میدونه معنی ارور هایی که این نرم افزار میده چی هست و آیا قابل رفع هستن یا نه؟

Ary_Ary
08-04-19, 22:23
سلام دوستان. چند ساعت پیش سیستم من با صفحه آبی ریست شد بعدش گیر کرد توی لوپ ریست. با نرم افزار memtest رم ها رو تست کردم ظاهرا هر دو خراب هستن حالا سوال من اینه که راهی هست که بفهممم مشکل از رم هست یا مادربرد؟
و اینکه آیا کسی میدونه معنی ارور هایی که این نرم افزار میده چیه و اصلا آیا قابل رفع هستن یا نه؟

Sent from my G3112 using Tapatalk

AMD>INTEL
09-04-19, 09:31
سلام دوستان. چند ساعت پیش سیستم من با صفحه آبی ریست شد بعدش گیر کرد توی لوپ ریست. با نرم افزار memtest رم ها رو تست کردم ظاهرا هر دو خراب هستن حالا سوال من اینه که راهی هست که بفهممم مشکل از رم هست یا مادربرد؟ و اینکه آیا کسی میدونه معنی ارور هایی که این نرم افزار میده چی هست و آیا قابل رفع هستن یا نه؟

یک رم سالم روی مادربردتون تست کنید . اگر ارور نداشتی یعنی رم ها خراب هستند

Ary_Ary
09-04-19, 10:53
یک رم سالم روی مادربردتون تست کنید . اگر ارور نداشتی یعنی رم ها خراب هستنداسلات ها اگر خراب باشن رم شناسایی میشه اصلا؟ آخه قبلا پیش اومده که رم رو اشتباه جا زدم و کلا رم شناسایی نشده ولی الان رم ها جفتشون شناسایی میشن دکمه‌ی MEMOK روی مادربرد رو هم وقتی میزنم پیام اوکی بودن رم ها نمایش داده میشه

AMD>INTEL
09-04-19, 14:21
اسلات ها اگر خراب باشن رم شناسایی میشه اصلا؟ آخه قبلا پیش اومده که رم رو اشتباه جا زدم و کلا رم شناسایی نشده ولی الان رم ها جفتشون شناسایی میشن دکمه‌ی MEMOK روی مادربرد رو هم وقتی میزنم پیام اوکی بودن رم ها نمایش داده میشه

مسئله خرابی اسلات اصلا مطرح نیست . عرض کردم با یک رم مطمئن تست بگیرید و تست بگیرید

Ary_Ary
16-04-19, 13:02
مسئله خرابی اسلات اصلا مطرح نیست . عرض کردم با یک رم مطمئن تست بگیرید و تست بگیریدخب من با رم و هارد جدید هم تست کردم باز همون مشکل بود و رم ها رو هم گارانتی گفت تست شدن و سالمن

AMD>INTEL
16-04-19, 13:20
خب من با رم و هارد جدید هم تست کردم باز همون مشکل بود و رم ها رو هم گارانتی گفت تست شدن و سالمن

باید اسلات ها با تستر اسلات تست بشن و فاز رم تست بشن .

Ary_Ary
16-04-19, 23:39
باید اسلات ها با تستر اسلات تست بشن و فاز رم تست بشن .مشکل cpu بود، با cpu دیگه‌ای تست کردم و خود cpu رو روی مادربرد دیگه ای تست کردم ظاهرا سی‌پی‌یو سوخته یا هرچیز دیگه ای به هر حال مشکل همین قطعس... یکی از دوستان میگفت ممکنه کولر باعث خم شدن قطعه شده باشه نظر شما چیه؟ کولر نوتوس 400 هست سی‌پی‌یو هم i7 6700

آپدیت: خب ببینید من الان سیستم رو باز بازش کردم دو تا از پین های روی سوکت cpu مادربورد کج شدن :| ولی خب اگه مشکل اینا بوده باشن پس چطور با یه سی‌پی‌یو دیگه سیستم بالا اومد
و بنظر اصلا سی‌پی‌یو خودم خم یا کج نیست

AMD>INTEL
17-04-19, 12:38
عزیز همانور که گفتم باید یک شخص وارد از سیستم شما باید بازدید کنه . متاسفانه من بر اساس نوشتار شما نظر میدم . این هم با توجه این مورد نمیشه چیزی گفت .