PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمای برای انتخاب بین مادربرد

dotsis
28-02-19, 22:56
سلام نظرتون رو خواستم بین این مین‌ها بدونم و اینکه بدونم کدام کارت صدای بهتری دارند
Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

مادربرد Asus مدل PRIME X370-PRO | شهر فافا (Only the registered members can see the link)

سوال دیگه دارم این است مادربرد بایوس تار از لحاط کیفت سخت افزاری در چه سطحی هستند قابل اعتماد هستند

مادربرد ایسوس مشکلی ندارد که من اطلاع نداشته باشم چون اطلاعات سخت افزار کمی دارم

قصد خرید یکی از اینها رو برای سپیو 2600 دا م باتشکر

DOOM999
28-02-19, 23:10
من پیشنهادم اینه MSI X470 Gaming Plus
هم کیفیت ساخت و طول عمر و سازگاری بالا با رم های مختلف و چیپ صوتی عالی
The $120 MSI X470 Gaming Plus Review: Only 4-Phase VRM, Not 11-Phase as Advertised (Only the registered members can see the link)

اگه بودجتون نرسید Asus Prime B450-Plus
برای رایزن 2000 بهتره چیپ b450 و x470 بگیرید دیگه دردسر آپدیت بایوس هم ندارید و هم سازگاری بالاتر و ساپورت رم با فرکانس بالاتر

dotsis
28-02-19, 23:42
The $120 MSI X470 Gaming Plus Review: Only 4-Phase VRM, Not 11-Phase as Advertised (Only the registered members can see the link)

برای رایزن 2000 بهتره چیپ b450 و x470 بگیرید دیگه دردسر آپدیت بایوس هم ندارید و هم سازگاری بالاتر و ساپورت رم با فرکانس بالاتر
رمی که من دارم باس 2400 است که این مورد منطفی میشه در مورد این سوالهای که پرسیدم میشه راهنمایی کنید

dotsis
28-02-19, 23:54

این مادربرد رو جای نداشت

DOOM999
01-03-19, 01:01
رمی که من دارم باس 2400 است که این مورد منطفی میشه در مورد این سوالهای که پرسیدم میشه راهنمایی کنید

اگه باس رمتون 2400 هست و قصد اورکلاک هم ندارید بهتره b450 بگیرید .با توجه به موجودی بازار پیشنهادم این دوتاست Asus Prime B450-Plus و PRIME B450M-K
.ام اس آی و گیگا و ایسوس هر سه عالی هستند ولی من پیشنهادم msi هستش به خاطر کیفیت ساخت بالا و سازگاری با رم های مختلف و پیشنهاد ویژم هم اینه X470 GAMING PLUS
بایوستار اصلا قابل مقایسه با این 3 برند نیست موارد خرابیش هم بیشتره چون کیفیت ساخت این 3 برند رو نداره
همه این هارو لیون کامپیوتر و آریا کامپیوتر موجود دارن

dotsis
01-03-19, 16:29
اگه باس رمتون 2400 هست و قصد اورکلاک هم ندارید بهتره b450 بگیرید .با توجه به موجودی بازار پیشنهادم این دوتاست Asus Prime B450-Plus و PRIME B450M-K
.ام اس آی و گیگا و ایسوس هر سه عالی هستند ولی من پیشنهادم msi هستش به خاطر کیفیت ساخت بالا و سازگاری با رم های مختلف و پیشنهاد ویژم هم اینه X470 GAMING PLUS
بایوستار اصلا قابل مقایسه با این 3 برند نیست موارد خرابیش هم بیشتره چون کیفیت ساخت این 3 برند رو نداره
همه این هارو لیون کامپیوتر و آریا کامپیوتر موجود دارن

سلام من اگر سپیو رو با مادربرد x370 ایسوس استفاده کنم از کاری سپیو کم میشه؟

DOOM999
01-03-19, 16:40
سلام من اگر سپیو رو با مادربرد x370 ایسوس استفاده کنم از کاری سپیو کم میشه؟

خیر به هیچ وجه .فقط قبلش با یه پردازنده نسل اول رایزن باید بایوس آپدیت بشه
اگرم روزی به دلایلی CMOS رو ریست کردید باید دوباره با یه پردازنده نسل اول رایزن بایوس آپدیت بشه

dotsis
01-03-19, 20:30
خیر به هیچ وجه .فقط قبلش با یه پردازنده نسل اول رایزن باید بایوس آپدیت بشه
اگرم روزی به دلایلی CMOS رو ریست کردید باید دوباره با یه پردازنده نسل اول رایزن بایوس آپدیت بشه

سلام میشه در مورد این CMOS بیشتر توضیح بدهید
من با گوشی پیام میدم گزینه تشکر رو نمی بینم استفاده کنم در حالت دکستاپ سایت بالا نمیاد

DOOM999
01-03-19, 21:16
سلام میشه در مورد این CMOS بیشتر توضیح بدهید
من با گوشی پیام میدم گزینه تشکر رو نمی بینم استفاده کنم در حالت دکستاپ سایت بالا نمیاد

درcmos تراشه ای هست که اطلاعات بایوس مثل تاریخ و اطلاعات کلی سخت افزار های مادربورد مثل رم و پردازنده رو ذخیره میکنه .اگه پاک شه یعنی اطلاعات بایوس پاک میشه و مجبورید مجددا با یه
پردازنده نسل اول رایزن بایوس آپدیت کنید تا 2600 رو بشناسه ولی اگه
x470 یا b450 باشه مشکلی نیست
بازم پیشنهادم x470 یا b450 از سه برند گیگا ایسوس msi هستش

dotsis
01-03-19, 23:18
درcmos تراشه ای هست که اطلاعات بایوس مثل تاریخ و اطلاعات کلی سخت افزار های مادربورد مثل رم و پردازنده رو ذخیره میکنه .اگه پاک شه یعنی اطلاعات بایوس پاک میشه و مجبورید مجددا با یه
پردازنده نسل اول رایزن بایوس آپدیت کنید تا 2600 رو بشناسه ولی اگه
x470 یا b450 باشه مشکلی نیست
بازم پیشنهادم x470 یا b450 از سه برند گیگا ایسوس msi هستش

در چه صورت احتیاج میشه coms ریست شود با ریست بایوس مشکلی پیش نمیاد

DOOM999
02-03-19, 09:54
در چه صورت احتیاج میشه coms ریست شود با ریست بایوس مشکلی پیش نمیاد

خیلی کم پیش میاد برای نمونه بعضی اوقات نه همیشه وقتی رم جدید نصب میکنید ممکنه مین رم جدید رو نشناسه اینجا
coms ریست میشه تا مجدد بشناسه رم یا سخت افزارهای دیگه