PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل برفکی نشان دادن کانال ها در کارت tv

downloadsoft
10-09-07, 06:52
سلام من پیمان هستم و عضو جدید این سایت یک سوال داشتم گفتم اولی رو بگم دومی زیاد مهم نیست.
من یک کارت کپچر به نام snazi pvr pro گرفتم ولی مشکلی که اینجا مطرح است این انتن بوسیله تلویزیون چک شده و کانال ها رو یعنی6 تا کانال صاف میگیره ولی در کارت tv که انتن هوایی رو وصل کردم و به طور کامل سرچ کردم شبکه ها رو برفکی میگیره و اصلا شبکه 3 که شبکه پر طرفتار هست رو اصلا نمیگیره ولی بقیه کانال ها رو سرچ میکنه ولی نه صاف برفکی !!! حالا میخوام بدونم مشکل در کجاست ممنون میشم توضیح بدین.

Persiastore
10-09-07, 08:27
سلام من پیمان هستم و عضو جدید این سایت یک سوال داشتم گفتم اولی رو بگم دومی زیاد مهم نیست.
من یک کارت کپچر به نام snazi pvr pro گرفتم ولی مشکلی که اینجا مطرح است این انتن بوسیله تلویزیون چک شده و کانال ها رو یعنی6 تا کانال صاف میگیره ولی در کارت tv که انتن هوایی رو وصل کردم و به طور کامل سرچ کردم شبکه ها رو برفکی میگیره و اصلا شبکه 3 که شبکه پر طرفتار هست رو اصلا نمیگیره ولی بقیه کانال ها رو سرچ میکنه ولی نه صاف برفکی !!! حالا میخوام بدونم مشکل در کجاست ممنون میشم توضیح بدین.
دوست گرامی شما برای کارت tv باید از آنتن قویتری استفاده کنید تا تصویر صافی داشته باشید مثل آنتهای سیماران

downloadsoft
10-09-07, 08:31
دوست گرامی شما برای کارت tv باید از آنتن قویتری استفاده کنید تا تصویر صافی داشته باشید مثل آنتهای سیماران

اگه مشکل از انتن هست پس چرا رو تلویزیون مشکلی نداره فقط رو کارت تیوی این مشکل رو داره با توجه به اینکه کانال 3 رو اصلا نشون نمیده در صورتی که روی تلویزیون نشون میده.

Persiastore
10-09-07, 08:41
اگه مشکل از انتن هست پس چرا رو تلویزیون مشکلی نداره فقط رو کارت تیوی این مشکل رو داره با توجه به اینکه کانال 3 رو اصلا نشون نمیده در صورتی که روی تلویزیون نشون میده.
دوست گرامی شما اصلا تلویزیون رو با کارت tv مقایسه نکنید چون تی وی دارای تیونر ضعیفتری میباشد .
من خودم برای مشتری هر چی کارت بستم کیفیت تصویر یه خورده پایین تر تلویزیون بود
من خودم چند وقت پیش یه avermedia وصل کردم با تلویزیون تمام شبکه ها ایینه بود ولی با تی وی شبکه های uhf رو یه خورده برفک داشت

downloadsoft
10-09-07, 09:09
دوست گرامی شما اصلا تلویزیون رو با کارت tv مقایسه نکنید چون تی وی دارای تیونر ضعیفتری میباشد .
من خودم برای مشتری هر چی کارت بستم کیفیت تصویر یه خورده پایین تر تلویزیون بود
من خودم چند وقت پیش یه avermedia وصل کردم با تلویزیون تمام شبکه ها ایینه بود ولی با تی وی شبکه های uhf رو یه خورده برفک داشت

1- یعنی افت کیفیت بقدری که حتا کانالم نشون نمیده ؟
2-پس این توی فایده نداره

Persiastore
10-09-07, 11:46
1- یعنی افت کیفیت بقدری که حتا کانالم نشون نمیده ؟
بستگی به tvcard شما داره

M A H R A D
10-09-07, 20:55
سلام.

همه چیز بستگی به تیونر کارتتون داره
تیونر تی وی کارتها رو نمیشه ا تیونر تلویزیون مقایسه کرد و در واقع خیلی ضعیفتر هستند
بهترین راه حل استفاده از آنتنهای بوستر دار هست

downloadsoft
10-09-07, 22:46
سلام.

همه چیز بستگی به تیونر کارتتون داره
تیونر تی وی کارتها رو نمیشه ا تیونر تلویزیون مقایسه کرد و در واقع خیلی ضعیفتر هستند
بهترین راه حل استفاده از آنتنهای بوستر دار هست

1. در مورد انتن های بوستر دار میشه بیشتر توضیح بدین
2. و بگین بهترین انتن که میشه 8 تا کانل صاف گرفت چیه؟

makintash
10-09-07, 23:01
دوست من به احتمال زیاد تیونر شما ضعیفه و این بر میگرده مارک و مدل اون برای همین شما نیاز به یک انتن و بوستر مناسب برای دریافت و تقویت سیگنال تلویزیونی دارید !
شما اگه در پایتخت هستید میتونید از یک انتن خفاشی که بوستر دار هم استفاده کنید برای نقاط داری سیگتال ضعیف انتن با دایرکتور و رفلکتور دار توصیه میشه چون استفاده از انتن خفاشی در نقاط کوهستانی و بین ساختماهای بلند موجب ایجاد سایه تصویر میشه که این خودش یه مشکل بزرگ در دریافته.

WORYA_SH
10-09-07, 23:06
با احترام به نظر همه دوستان تاثیر انتن تا اون حد نیست که هیچی را نشون نده به احتمال زیاد کارت شما یا درست نصب نشده یا اینکه یه جایی از تنظیمات می لنگه . یه بار دیگه تنظیمات کارت را چک کن پیشنهادم اینکه توضیحات داخل سی دی که به صورت pdf هست را مطالعه کنی تا زودتر به نتیجه برسی.

موفق باشی.

M A H R A D
10-09-07, 23:42
با احترام به نظر همه دوستان تاثیر انتن تا اون حد نیست که هیچی را نشون نده به احتمال زیاد کارت شما یا درست نصب نشده یا اینکه یه جایی از تنظیمات می لنگه . یه بار دیگه تنظیمات کارت را چک کن پیشنهادم اینکه توضیحات داخل سی دی که به صورت pdf هست را مطالعه کنی تا زودتر به نتیجه برسی.

موفق باشی.
سلام وریا جان ...

ضمن احترام به نظرت ، عارضم خدمتتون که آنتن در تی وی کارتها خیلی موثره و خودم اینو تجربه کردم

سپاس Only the registered members can see the link

M A H R A D
11-09-07, 00:02
خب نمیشه نظر قطع داد که حتما 8 تا کانال رو صاف صاف بگییره ( به تیونر شما بستگی داره)

راستی اگه توی تنظیمات کارتت جایی واسه نوع سیستم هست بذارش روی PAL-B ( بقیه رو هم امتحان کن)

البته نوع و جنس سیم به کار رفته برای اتصال کارت به آنتن هم خیلی موثره در کیفیت

من در کل نظرم اینه که شما یه آنتن خفاشی سیماران بگیرید که خودش 20 متر سیم کواکسیال مرغوب هم داره ( البته قیمتش گرونتر از بقیه است)

======

آنتن های بوستر دار کارشون تقویت سیگنالهاست که کیفیت این کار بستگی به نوع ترانزیستور بکار رفته در اونها داره

این رو هم گفتم بذارم شاید مفید باشه:

downloadsoft
11-09-07, 01:15
خب نمیشه نظر قطع داد که حتما 8 تا کانال رو صاف صاف بگییره ( به تیونر شما بستگی داره)

راستی اگه توی تنظیمات کارتت جایی واسه نوع سیستم هست بذارش روی PAL-B ( بقیه رو هم امتحان کن)

البته نوع و جنس سیم به کار رفته برای اتصال کارت به آنتن هم خیلی موثره در کیفیت

من در کل نظرم اینه که شما یه آنتن خفاشی سیماران بگیرید که خودش 20 متر سیم کواکسیال مرغوب هم داره ( البته قیمتش گرونتر از بقیه است)

======

آنتن های بوستر دار کارشون تقویت سیگنالهاست که کیفیت این کار بستگی به نوع ترانزیستور بکار رفته در اونها داره

این رو هم گفتم بذارم شاید مفید باشه:

ممنون مهرداد جان از جوابت من تاپیک این سایت زیرو رو کردم تو یک پست یادم از 8 کانال عکس گرفته بودین همشون صاف بود شما خودتونم با این انتن گرفته بودین ؟

ادرس پست:

(Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link
(Only the registered members can see the link)

downloadsoft
11-09-07, 01:21
دوست من به احتمال زیاد تیونر شما ضعیفه و این بر میگرده مارک و مدل اون برای همین شما نیاز به یک انتن و بوستر مناسب برای دریافت و تقویت سیگنال تلویزیونی دارید !
شما اگه در پایتخت هستید میتونید از یک انتن خفاشی که بوستر دار هم استفاده کنید برای نقاط داری سیگتال ضعیف انتن با دایرکتور و رفلکتور دار توصیه میشه چون استفاده از انتن خفاشی در نقاط کوهستانی و بین ساختماهای بلند موجب ایجاد سایه تصویر میشه که این خودش یه مشکل بزرگ در دریافته.

من در مشهد هستم یعنی برای مشهد انتن خفاشی سیماران خوب نیست؟
یعنی باید سیگنال هاشو تقویت کنم یا به عبارتی آنتن های بوستر دار بگیرم برای تقویت سیگنال به جای انتن خفاشی ؟

makintash
11-09-07, 09:12
من در مشهد هستم یعنی برای مشهد انتن خفاشی سیماران خوب نیست؟
یعنی باید سیگنال هاشو تقویت کنم یا به عبارتی آنتن های بوستر دار بگیرم برای تقویت سیگنال به جای انتن خفاشی ؟
دوست من اگه فضای جلوی اتن بازه مشکلی نداره اما اگه بخوای تو فضای بین ساختمانها استفاده کنی کمی دچار مشکل میشه!
کلا انتن خفاشی میتونه نیاز شما را بر طرف کنه.

MOHGOLD
11-09-07, 14:51

با سلام

دوست عزیز بعضی از Tv کارتها Digitall هستن که تو ایران کار نمیکنند و یا بزور تو ایران سرچ میکنن

شاید مشکل شما همین باشه

ممنونم

M A H R A D
11-09-07, 15:20
ممنون مهرداد جان از جوابت من تاپیک این سایت زیرو رو کردم تو یک پست یادم از 8 کانال عکس گرفته بودین همشون صاف بود شما خودتونم با این انتن گرفته بودین ؟

ادرس پست:

نه عزیز ... اون آنتنش هانی بود

البته توجه داشته باشید که آنتن در ارتفاع 20 متری نصب شده بود

من نظرم روی همون سیماران هست

downloadsoft
11-09-07, 21:15

موفق باشی.

نه دوست عزیز از کارت نیست که درست نصب نشده باشه ربطی هم نداره چون اگه درست نصب نمیشد هیچ کانالی رو پیدا نمیکرد اصلا ویندوز ست افزار رو نمیشناخت.

بزارین از این تاپیک یک نتیجه گیری کنیم امیدوارم تاپیک مدیران پاک نکنند چون من یک تجربهای در این موضوع بدست اوردم.

1. من به پشتیبانی مرکز پخش کارت های تیوی استان خراسان زنگ زدم گفتن اصلا شما نباید کشور رو رو ایران تنظیم کنید باید رو اسرائل باشه سرچ کردم شبکه 3 هم امد یعنی تقریبا مثل تلویزیون صافیش بود

2. طبق فرایش دوست عزیزم اقا مهرداد باید از یک انتن قوی نه برای tv بلکه برای تلتکس باید یک ان قوی مانند سیماران و یک انتن بوستر دار تهیه کرد.

مشکلم من تا حدودی بر طرف شد اون یک مقدارم که نشد مربوط میشه به تلتکس که اولا فارسی نیست با توجه به اینکه تمام تاپیک های نت زیز رو کردم حتا خیلی ها برای تلتکس فارسی سایت دادن برای فونت ولی حتا تلتکس یک نفر هم فارسی نبود و نشد.

downloadsoft
11-09-07, 21:19
نه دوست عزیز از کارت نیست که درست نصب نشده باشه ربطی هم نداره چون اگه درست نصب نمیشد هیچ کانالی رو پیدا نمیکرد اصلا ویندوز ست افزار رو نمیشناخت.

بزارین از این تاپیک یک نتیجه گیری کنیم امیدوارم تاپیک مدیران پاک نکنند چون من یک تجربهای در این موضوع بدست اوردم.

1. من به پشتیبانی مرکز پخش کارت های تیوی استان خراسان زنگ زدم گفتن اصلا شما نباید کشور رو رو ایران تنظیم کنید باید رو اسرائل باشه سرچ کردم شبکه 3 هم امد یعنی تقریبا مثل تلویزیون صافیش بود

2. طبق فرایش دوست عزیزم اقا مهرداد باید از یک انتن قوی نه برای tv بلکه برای تلتکس باید یک ان قوی مانند سیماران و یک انتن بوستر دار تهیه کرد.

مشکلم من تا حدودی بر طرف شد اون یک مقدارم که نشد مربوط میشه به تلتکس که اولا فارسی نیست با توجه به اینکه تمام تاپیک های نت زیز رو کردم حتا خیلی ها برای تلتکس فارسی سایت دادن برای فونت ولی حتا تلتکس یک نفر هم فارسی نبود و نشد.[/quote]

WORYA_SH
12-09-07, 10:00
ببین شما یه با ر میگی اصلا تصویر نداری یه با ر میگی که بعضی کانالها را پیدا می کنه .اگه تو سرچ کانال موفق هستی ولی کیفیت پایین داری از یه انتن مناسب استفاده کن و با تست انتن روی tv که نویز نداشته باشه برو سراغ کرت چون جدیدا کارتها نسبت به نویز خیلی حساس هستند و نمی تونن تصویر مطلوبی داشته باشن .

M A H R A D
12-09-07, 11:43
کشور رو روی سنگاپور و افغانستان هم چک کن ببین بهتر میشه یا نه
سیستم رو هم بذار روی Pal-b ( اگه تنظیماتش موجود باشه)

سپاس

downloadsoft
12-09-07, 21:17
ببین شما یه با ر میگی اصلا تصویر نداری یه با ر میگی که بعضی کانالها را پیدا می کنه .اگه تو سرچ کانال موفق هستی ولی کیفیت پایین داری از یه انتن مناسب استفاده کن و با تست انتن روی tv که نویز نداشته باشه برو سراغ کرت چون جدیدا کارتها نسبت به نویز خیلی حساس هستند و نمی تونن تصویر مطلوبی داشته باشن .

دوست عزیز شما میگید کارتت بخوبی روی اسلات قرار نگرفته در صورتی که ربطی به اسلات نداره.چرا شبکه 3 رو نمیکرفت چون کشورش رو ایران تنظیم بود.الان گذاشتم رو اسرائیل مشکل حل شد.
الان یک انتن خریدم که مناسب مناطق کوهستانی مثل مشهد فرقیم نمیکنه چه جهتی باشه اسمشم jvc تقیوت کننده سیگنال هم داره
امروز گرفتم گفت 8 کانل صاف می---ه با ضمانت داد گفت اگر نگرفت بیا پس بده امروز نصب کنم ببینم چه جوری عکس قبله ساختمون ساختن
اگر نشد دیش میزارم

downloadsoft
12-09-07, 21:18
کشور رو روی سنگاپور و افغانستان هم چک کن ببین بهتر میشه یا نه
سیستم رو هم بذار روی Pal-b ( اگه تنظیماتش موجود باشه)

سپاس

ممنون لان رو اسرائیل گذاشتم بد نیست تقریبا مثل تلویزیونه.

downloadsoft
14-09-07, 13:34
اقا نصب کردم الای پیشنهاد میکنم شما هم بگیرین jvc تازه خوبی این انتن اینکه کاری به سمت انتن نداره کانالامم صافه گفتم خبرشو بدم. بوسترم دارهتازه.
هر کی نداره بره بگیره راضی نبود بره پس بده فروشنده ها انقدر اطمینان دارند که کسی پس نمیفرسته.(چشمک)

M A H R A D
14-09-07, 13:36
اقا نصب کردم الای پیشنهاد میکنم شما هم بگیرین jvc تازه خوبی این انتن اینکه کاری به سمت انتن نداره کانالامم صافه گفتم خبرشو بدم. بوسترم دارهتازه.
هر کی نداره بره بگیره راضی نبود بره پس بده فروشنده ها انقدر اطمینان دارند که کسی پس نمیفرسته.(چشمک)
دوست عزیز قیمتش چنده؟

downloadsoft
14-09-07, 13:42
دوست عزیز قیمتش چنده؟

باور نمیکنی بگم 10000 تومن.:love::wink:

downloadsoft
15-09-07, 01:27
مهراد جان شما موفق به تلتکس فارسی شدین؟ ولا چیدن کانال ها رو به ترتیب ما که بیخیال شدیم یک تاپیک زدم هیشکی جواب نداد.
حالا شما خودت اصلا تلتکس فارسی دارید اگه دارید یک توضیح بدین یا یک لینک مستقیم از فونت های فارسیش بذارین ممنون میشم.

M A H R A D
15-09-07, 14:06
مهراد جان شما موفق به تلتکس فارسی شدین؟ ولا چیدن کانال ها رو به ترتیب ما که بیخیال شدیم یک تاپیک زدم هیشکی جواب نداد.
حالا شما خودت اصلا تلتکس فارسی دارید اگه دارید یک توضیح بدین یا یک لینک مستقیم از فونت های فارسیش بذارین ممنون میشم.
طی مکاتباتی که با یه شرکت داشتم متوجه شدم که روی چیپهای بکار رفته در تی وی کارتها Decoder فارسی قرار نداره ...

یعنی امکان استفاده از تلتکست فارسی در تی وی کارتها ( اقلاً خیلی از تی وی کارتها) وجود نداره

در هر صورت شما اینجا رو بخونید ببنید موفق میشید یا نه :

Only the registered members can see the link

سپاس

downloadsoft
16-09-07, 00:23
طی مکاتباتی که با یه شرکت داشتم متوجه شدم که روی چیپهای بکار رفته در تی وی کارتها Decoder فارسی قرار نداره ...

یعنی امکان استفاده از تلتکست فارسی در تی وی کارتها ( اقلاً خیلی از تی وی کارتها) وجود نداره

در هر صورت شما اینجا رو بخونید ببنید موفق میشید یا نه :

Only the registered members can see the link

سپاس

ولی خیلی مسخره ست کارت تیوی که کشور ایران داره بقول شما دکودر فارسی نداشته باشه اصلا جدا از این قضایا کشور ایران در خیلی جاها ساپرت نمیشه.
حتا ما کشور خودمونم باید رو افغانستان این کشورا بزاریم تا بگیره کشوری که عقب افتاده ترین کشوره ولی از ایران داره جلو میفته.حالا بگزریم.
الان در تیوی کارت شما که winfast dv 2000 هست هم مشکل فارسی دارید؟

M A H R A D
16-09-07, 13:12
ولی خیلی مسخره ست کارت تیوی که کشور ایران داره بقول شما دکودر فارسی نداشته باشه اصلا جدا از این قضایا کشور ایران در خیلی جاها ساپرت نمیشه.
حتا ما کشور خودمونم باید رو افغانستان این کشورا بزاریم تا بگیره کشوری که عقب افتاده ترین کشوره ولی از ایران داره جلو میفته.حالا بگزریم.
الان در تیوی کارت شما که winfast dv 2000 هست هم مشکل فارسی دارید؟
عزیزم من DV2000 ندارم الان ...
بله اون هم مشکل تلتکست فارسی داره ...

سپاس

downloadsoft
17-09-07, 00:57
عزیزم من DV2000 ندارم الان ...
بله اون هم مشکل تلتکست فارسی داره ...

سپاس

چون من اخه تو یک تاپیک دیدم خیلی تعریف کردین از این کارت برای این گفتم به هر حال ممنون.