PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی بسته های اینترنتی سیم کارت ایرانسل

0reza666
07-02-19, 16:40
با سلام

انگار سیم کارت ایرانسل سرعت بسته های نامحدود (مصرف منصفانه 20 گیگ) شبانه شو رو کم کرده فقط میشه با سرعت 512 دانلود کرد. عجیبه!!!

ایا برای همه دوستان اینطوریه یا فقط رو سیم کارت من اینطوری شده؟

برای اطمینان خاطر زنگ زدم پشتیبانی ایرانسل به شماره 700 میگه از طرف ما و سیم کارتت هیچ مشکلی نداره.

اخه چطور میشه 6 ماه پیش مودم tf-i60 هیچ مشکلی نداشتم الان 1 هفته اس اینطوری بشه. قبلا تا سرعت 6 مگابایت هم دانلود میکردم تو دانلود منیجر کاملا تست کردم با 5 خط انتن 4g ولی الان همونقدر انتن پره ولی سرعت ...

حتی سیم کارت تو گوشیم تست کردم گفتم شاید مودم خراب شده ولی باز می بینم همینطوری. جریان چیه؟

دوستان کسی مشکل مشابه من نداره؟ یه راهنمایی بکنند؟

6432168421
07-02-19, 22:31
نه من 5روز پیش اتفاقا توی2ساعت 30گیگ دانلود کردم سرعتم تا6مگ رفت
سرعت سیمکارت رو کم نکردن و نمیکنن پهنای باندش بازه

0reza666
08-02-19, 00:01
منظورم تو بازدهی ساعت 2 شب تا 8 صبح که اینترنت نامحدود البته یه حجم خاصی ایرانسل درنظر گرفته و اسم واقعیش نامحدود نیست دانلود کردی و سرعت 6 مگابایت بود؟ فقط بسته های نامحدود و همین ساعات 2 شب تا 8 صبح میخوام بدونم.

QR7
08-02-19, 00:24
منظورم تو بازدهی ساعت 2 شب تا 8 صبح که اینترنت نامحدود البته یه حجم خاصی ایرانسل درنظر گرفته و اسم واقعیش نامحدود نیست دانلود کردی و سرعت 6 مگابایت بود؟ فقط بسته های نامحدود و همین ساعات 2 شب تا 8 صبح میخوام بدونم.
سلام . بره من (بسته نامحدود) بالا پایین داره ینی یه وقتی سرعت 6 مگه و چن گیگ تو 1 ساعت دانلود میکنم . یه روز میبینم سرعت 500 ـه . میتونه به خاطر ترافیک شبکه هم باشه شاید چون دانلود زیاد میشه که زیاد منطقی نیست . شایدم کار خود ایرانسله . نمیشه فهمید دقیقا

P-Ravesh
08-02-19, 00:41
من نمیدونم دلیلش چیه اما برای من هم (همه مدل بسته که گرفتم) نوسان داره . بالا میره پایین میاد . یه روز مثل فرفره دانلود میشه و اینترنت رو قورت میده . یه روز دیگه کم میشه قطع میشه زرتش غمسور میشه . به نظر مربوط به همین دکل های BTS باشد که زیر بار اینترنت بازی جوانان عزیز و غیور تو کما میره .البته همین جوری گفتم دلیل اصلی را تنها ذات باریتعالی میداند و بس ولاغیر.شرکتها هم معمولاً زیر بار بدقولیها و کم کاریهاشان نمیرن .

6432168421
08-02-19, 09:13
بله ...
سرعتش رو کم نمیکنن
من شنبه همین هفته زدم سرعتش بین 3تا6مگ بود
بستگی به انتن دهی محلت داره...من توی شهر با سرعت 6مگ دانلود کردم تو 2ساعت 30گیگ ولی روستا توی 1ساعت 3گیگم نتونستم دان کنم...
4gفول انتن میشه گوشیت؟

0reza666
08-02-19, 10:46
.

اگه پیام اولم با دقت خونده باشی نوشتم. بله فول انتن هم مودم و هم گوشی. قبلا اینطوری نبود حدود 6 ماه مودم و سیم کارت هدیه گرفتم هم تو مودم هم تو گوشی تست کردم 1هفته اس اینطوری شده.
البته من ساعات دیگه و بسته های دیگه هنوز تست نکردم فقط همون شبانه که قبلا با 6 مگابایت دانلود میکردم الان شده 512 دانلودم.

6432168421
08-02-19, 12:26
از داخل مای ایرانسل تست سرعت رو بزن ببین چنده

سایتش اینه

MTN Irancell Speedtest (Only the registered members can see the link)

0reza666
09-02-19, 15:43
والا اون زمان که سرعتم خوب بود من در همین ادرس که فرستادی تست کردم که سرعت دانلود دقیق یادمه میزد سرعت اپلود یادم نیست ولی دقیق دقیق سرعت دانلود یادمه که تا 16 مگابایت و اون رنگ قرمزه میرسید و در دانلود واقعی یعنی تو دانلود منیجر میزد 6 مگابایت و یه فایل 2 مگابایت سر 10 دقیقه دانلود میکردم.
Only the registered members can see the link
اما الان 1 هفته اس که این مشکل سرعت بوجود امده دوباره تست سرعت که میزنم سرعت دانلود میزنه 6 مگابایت و رنگ سبز هست و در دانلود منیجر سرعت دانلود میزنه 512 خورده ای و بالاترم نمیره.
اول فکر کردم اون فایل 2 مگابایت که مال بازی دارم از سایت دانلودها دانلود میکنم اینطوری برای تست سایت دی ال فاکس و کل سایت دیگه دانلود و تست کردم حتی اهنگ دانلود کردم از خیلی از سایت ها ولی باز سرعت برای دانلود شبانه اصلا به مرض 600 هم نمیرسه همش 512 هست.
جریان چیه اخه؟

من این ادرسم تست زده بودما اون زمان قدیم
تست سرعت اینترنت – Speedcheck.ir (Only the registered members can see the link)
یعنی 6 ماه پیش ولی الان عکس در بالا گذاشتم بر اساس این تست بود. ولی من دیگه رو اون سایت تست ایرانسل اون عکس فرستادم امیدوارم متوجه منظورم شده باشین.

0reza666
09-02-19, 16:04
چون من همش بسته شبانه میخرم اینبار برای تست یه بسته 150 مگابایت روزانه خریدم تا تست بزنم

ببین نتیجه چی شده

و در دانلود منیجر

روزا انگار هیچ مشکلی نیست.
خوب یعنی چی چرا تو شبانه این مشکل هست. قبلا که تو شبانه هم هیچ مشکلی نبود و در پیام بالاترم همنطور که گفتم 6 مگابایت دانلود میکردم نه الان شده 512 دانلودم!؟

QR7
09-02-19, 19:03
چون من همش بسته شبانه میخرم اینبار برای تست یه بسته 150 مگابایت روزانه خریدم تا تست بزنم

ببین نتیجه چی شده

و در دانلود منیجر

روزا انگار هیچ مشکلی نیست.
خوب یعنی چی چرا تو شبانه این مشکل هست. قبلا که تو شبانه هم هیچ مشکلی نبود و در پیام بالاترم همنطور که گفتم 6 مگابایت دانلود میکردم نه الان شده 512 دانلودم!؟
سلام منم دانلود زیاد میکنم (بازی و فیلم و .. ) بعضی وقتا سرعت پایینه . سایتای مختلفم تست میکنم . بیشتر این مشکل به خاطر پهنای باند پایین سایت هاس که زود ترافیک شبکشون زیاد میشه و سرعت میاد پایین . بهترین چیز به نظر من که خودم تو این چن وقت برا تست سرعت استفاده میکنم گوگل پلیه . شما امشب با گوگل پلی یه فایل 30-40 مگی رو دانلود کن ببین چن ثانیه طول میکشه اگه زود دانلود کرد ( حدود 9-10 ثانیه ) که سرعت بالاس و مشکلی نداره و مشکل اصلی پهنای باند سایتاس.

bozorogi
09-02-19, 19:14
دی ان اس عوض کن ببی درست میشه
1.1.1.1 و 1.0.0.1
اینم دی ان اس ایرانی 217.218.155.155

0reza666
09-02-19, 23:01
فکر نکنم از دی ان اس باشه چون اگه اینطوری بود باید سرعت دانلود روزا هم اوکی نباشه دیگه که با همون دی ان اس تنضیمه 8.8.8.8 و 217.218.127.127 سرعت دانلود روزا اوکی شب ها مشکل داره البته همنطور که در صفحه قبل و پیام قبلیم نوشتم فقط یک هفته اس که اینطوری شده دلیلشم نمیدونم!؟
من گیلان هستم و اینترنت مخابراتم دارم و اون دی ان اس خود مخابرات بهم داده که من الان بالا نوشتم. بعضی موقعه خودم این درست می کنم 8.8.8.8 و 8.8.4.4 که حی بدک نیست. البته همنطور که گفتم اصلا فکر نکنم ربطی به دی ان اس داشته باشه چون فکر کنم دی ان اس بیشتر برای اینترنت مخابرات بدرد میخوره ایرانسل بدون تنضیم دی ان اس هم اوکی چون 2 ماه که بدون هیچ دی ان اسی اینترنتم اوکی بود. هر چی هست رو این بسته نامحدود شبانه اس انگار!!! حالا چه باید کرد خدا میدونه؟؟؟

bozorogi
10-02-19, 01:13
فکر نکنم از دی ان اس باشه چون اگه اینطوری بود باید سرعت دانلود روزا هم اوکی نباشه دیگه که با همون دی ان اس تنضیمه 8.8.8.8 و 217.218.127.127 سرعت دانلود روزا اوکی شب ها مشکل داره البته همنطور که در صفحه قبل و پیام قبلیم نوشتم فقط یک هفته اس که اینطوری شده دلیلشم نمیدونم!؟
من گیلان هستم و اینترنت مخابراتم دارم و اون دی ان اس خود مخابرات بهم داده که من الان بالا نوشتم. بعضی موقعه خودم این درست می کنم 8.8.8.8 و 8.8.4.4 که حی بدک نیست. البته همنطور که گفتم اصلا فکر نکنم ربطی به دی ان اس داشته باشه چون فکر کنم دی ان اس بیشتر برای اینترنت مخابرات بدرد میخوره ایرانسل بدون تنضیم دی ان اس هم اوکی چون 2 ماه که بدون هیچ دی ان اسی اینترنتم اوکی بود. هر چی هست رو این بسته نامحدود شبانه اس انگار!!! حالا چه باید کرد خدا میدونه؟؟؟

پس اگر مشکل پهنای باند نباشه محدودت کردن :(
با یه خط دیگه که به نام خودت نباشه و با یه دستگاه دیگه تست کن
شاید امکانش را داشته باشن با شماره خط و آدرس مک محدودیت بزارن
بسته شبانه همراه اول هم میتونی تست کنی البته اگه مودمت انلاک شده باشه

0reza666
10-02-19, 23:04
من کاملا تو تاپیک نوشتم 6 ماه پیش هیچ مشکلی نبود در سرعت دانلود شبانه و فقط یک هفته اس که اینطوری شده و سوال کردم ایا برای بقیه دوستانم اینطوریه. یعنی به تازگی محدودیتی از طرف ایرانسل برای دانلود شبانه پیش امده که دوستان میگن نه انگار فقط سیم کارت من اینطوری شده و دلیلشم هنوز مشخص نیست.

انوقط این دوستمون این بالا چی پیام داده!!! یعنی میخواسته بگه منم چیزی بلدم یا پیام گذاشته بگه منم هستم تو سایت!!! چی بگم... دیگه چه حرفی میمونه... بهتر نیست قبل پیام دادن اول تمام پیام های کل تاپیک خوند بعد جوابی گذاشت. عجب!!!

0reza666
11-02-19, 01:50
پس اگر مشکل پهنای باند نباشه محدودت کردن :(
با یه خط دیگه که به نام خودت نباشه و با یه دستگاه دیگه تست کن
شاید امکانش را داشته باشن با شماره خط و آدرس مک محدودیت بزارن
بسته شبانه همراه اول هم میتونی تست کنی البته اگه مودمت انلاک شده باشه

متسفانه مودم انلاک نیست. برنامش دانلود کردما توضیحات نوشتاری و با عکس هم هست لحیم اونکارا ولی میترسم خودم انجام بدم.
همراه اول که محل ما الان اینترنت خوبی نداره 1 خط 4g اونم بعضی موقعه 1 خط هست با سرعت دانلود 1 مگابایت ولی بیشتر اینترنت +H میشه و سرعت دانلود تا مرض 1 مگابایت در گوشی خودم و دانلود منیجر گوشی تست کردم.
سیم کارت ایرانسل تی دی ال تی هم محل ما اصلا فعال نیست. البته سیم کارتش هدیه دادن و دارم.
اینترنت مخابراتم که دارم سرعت فعلا 512 هست ولی 4 و 8 مگ هم خریدم باز همون بود کولا مخابرات ....
ولی چون یه سیم کارت داخل مودم دارم که رایگان هدیه بهم دادن همراه با مودم و یه سیم کارت داخل گوشی با سیم کارت گوشی اینترنت شبانه داخل مودم گذاشتم که چک کردم ببین نتیجه چی شده
عجیبه چه بلای سر سیم کارت هدیه امده که اینترنت شبانه اش سرعت داغون ولی همون سیم کارت روزا سرعت اوکی.
اینم بگم همه سیم کارت ها بنام خودمه.
mci.ir speedchecker (Only the registered members can see the link)
اینم ادرس تست سرعت اینترنت همراه اول

0reza666
11-02-19, 02:51
من نمیدونم دلیلش چیه اما برای من هم (همه مدل بسته که گرفتم) نوسان داره . بالا میره پایین میاد . یه روز مثل فرفره دانلود میشه و اینترنت رو قورت میده . یه روز دیگه کم میشه قطع میشه زرتش غمسور میشه . به نظر مربوط به همین دکل های BTS باشد که زیر بار اینترنت بازی جوانان عزیز و غیور تو کما میره .البته همین جوری گفتم دلیل اصلی را تنها ذات باریتعالی میداند و بس ولاغیر.شرکتها هم معمولاً زیر بار بدقولیها و کم کاریهاشان نمیرن .

خوب مثل اینکه همنطور که شما گفتید هست. از ساعت 2 بسته نامحدود خریدم 1 ساعتش خریدم با سیم کارت جدید و تا ساعت 3 وقط دانلود دارم دیگه و همنطور که پیام بالا گذاشتم سرعت عالی بعد نیم ساعت دانلود که 8 میگ بود شد 6 مگ و بعد 50 دقیقه که گذشت و یعنی 10 دقیقه دیگه مونده بود بسته من تموم بشه سرعت شد 4 و حتی 2 میگ و حی نت قطع وصل میشود و وفتی فول انتن یعنی 5 خط بود مودمم یهو بدون اینکه جابجاش کنم شد 4 خط انتن و انگار حق با شماست و دکل BTS محل ما داغون داره میشه. و انگار هر چی بیشتر به ساعت های 4 صبح به بالا نزدیک میشیم سرعت دانلود افتظاتر میشه.

omid2ss
11-02-19, 22:05
ببین اصلا بحث این که من چیزی میدونم یانه نیست
مطلب منو اگه گرفته باشی ،،البته اگه گیرندگیت ضعیف نباشه ،، دیگه تعجبی نداره...

مشکل نه سیم کارته نه مودم...

شما اگه قدرت سیگنالی که میگیری خوب باشه ،، مشکل 100% از طرف اوپراتور هست و محدود کردن دانلود و رصد کاربر پرمصرف و این چیزا

یه مقداری هست به نام RSSI در مورد مودم های 4G و موبایل،، در مورد این مقدار لینک میزارم حتما بخون

0reza666
12-02-19, 20:50
من چی میگم این چی میخونه!!!
دکل کمتر از 2 کیلو متری خونمون هست انتن میخوام چیکار!؟
اقا اصلا تو بی خیال تاپیکم شو و تو یکی خواهشن جواب پیام من نده:1. (23):

omid2ss
12-02-19, 22:23
مثل اینکه فازت خیلی بالاست.
علم مخابرات و اینترنت انگار خیلی زیاده.

مهندسین گوگل و اینا باید بیاین جواب بدن.

چشات درست میبینه؟؟؟

خوبه نوشتم "
شما اگه قدرت سیگنالی که میگیری خوب باشه ،، مشکل 100% از طرف اوپراتور هست و محدود کردن دانلود و رصد کاربر پرمصرف و این چیزا "

توصییه میکنم یه انتن گیرنده برا خودت بگیری تا کمی بیشتر درک کنی جملات رو.

------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------
یه چیز دیگه : اگه منطقه تون جمعیتش زیاده ،، حتما پهنای باند دکل BTS هم پره...و در نتیجه سرعت کم میشه.

اینجور که من میبینم اهل خطه سرسبز گیلان هستی

رطوبت هوا و هوای بارانی و برفی تو کیفیت انتقال اطلاعات خیلی اثر داره.
دلیل شم مربوط به هسته ی اتم ها و مانع شدن اون برای انتقال امواج و بحث های فیزیک امواج میشه.

اگه توجه کنی تو روزهای افتابی و صاف سرعت خیلی خوبه. و در روزها و شب های بارانی کمتر میشه.

البته همون شلوغی و خلوتی دکل BTS اولین عامل کاهش سرعت هستش.
اینو دیگه کاری نمیشه کرد مگه اینکه چند ده نفری جمع بشید و این موضوع به اپراتور گزارش کنید. (شاید رسیدگی کنن)

یه راه دیگه م هست: از یه مودم 4جی قوی استفاده کنی.مثل Dlink DWR 953 یا
MR 200 v2 Tplink archer یا هوآوی مدل B612

اینا جز بهترینهای بازار هستن/غیر از اینا بقیه ارزش خرید ندارن.
البته اگه انتن تقویتی هم باهاش تهیه کنی دیگه عالیه.

حالا اگه فکر میکنی دیگه کاهش سرعت غیر این چیزهایی هست که گفتم بازم بگو این چی میگه!!!!

0reza666
08-03-19, 18:41
دوستان یکی در اپارت اسم یه سایتی بهم گفته بود که بسته های ایرانسل با قیمت کمتر از خود سایت ایرانسل و حتی ارزونتر از داخل برنامه ایرانسل من میفروشه‌ اما متسفانه ادرس سایت یادم رفته اون دوستمونم دیگه نمیتونم در اپارات پیدا کنم. ایا کسی میدونه ادرس اون سایت چیه که بسته های ایرانسل ارزانتر میده؟ اصلا همچین سایتی هست؟