PDA

مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن ویندوز و عدم امکان نصب ویندوز

mohsen_p30
29-01-19, 23:49
سلام وقت بخیر.
میخواستم به یک کیس که یک هارد 80 روش بود یک هارد 80 دیگه وصل کنم، هردو هارد ide بودن و مادربرد فقط یک پورت ide داشت. منم چون کابل نمیرسید به اشتباه وسط کابل ide (همون slave) رو وصل کردم به مادربرد و دو طرف کابل رو به دوتا هارد وصل کردم و سیستم رو روشن کردم که متاسفانه سیستم ارور پیدا نکردن بوت داد. حالا با اینکه هارد دوم رو جدا کردم و کابل رو هم بصورت اولیه وصل میکنم بازهم همون مشکل وجود داره و ویندوز بوت نمیشه. برای نصب ویندوز هم که اقدام میکنم با پیغام زیر مواجه میشم :

windows cannot be installed to this disk. this computer's hardware may not support booting this disk

22609

تو نت کلی جستجو کردم اما به نتیجه ای نرسیدم. از ریست فکتوری مادربرد و درآوردن باتریش تا تنظیمات بایوس که نوشته بودن رو حالت ahci قرار بدین که البته همچین چیزی تو تنظیمات بایوسش پیدا نکردم و یسری چیزای دیگه که جواب نداد.

حالا سوالم اینه که آیا راه حلی وجود داره یا نه برای مادربرد مشکل سخت افزاری بوجود اومده؟

mohsen_p30
30-01-19, 20:46
دوباره سلام! ایراد از پین IDE روی مادربرد بود که از طرف دیگه بیرون زده بود یعنی 1 پین وارد کابل نمیشد که با جا زدنش مشکل حل شد. :love: