PDA

مشاهده نسخه کامل : یادگیری Asp.Net را چگونه و از کجا شروع کنیم؟

Security
09-09-07, 12:49
روش های شروع یادگیری :
1- بنده در این سایت دسته بندی از بخش های مختلف رو قرار دادم و هر روز یک مقاله در هر زمینه ارسال خواهم کرد افرادی که این مقالات رو به همراه یک کتاب مرجع که پیشنهاد بنده برای شروع به کار کتاب Asp.Net مهندس جعفر نژاد قمی است ( البته این کتاب نقاط ضعف بسیار زیادی داره ولی برای تازه کار ها به عنوان کتاب کمکی بد نیست ) دنبال کنند مطمئنآ به سرعت پیشرفت خواهند نمود .

2- در کنار مقالاتی که بنده اینجا قرار میدم یک سری کتاب و E-Book به صورت PDF قرار خواهم داد که امیدوارم بتونه کمکتون کنه.
3- قصد دارم یک سری آموزش تصویری به زبان اصلی که یکی از ابزار واقعی پیشرفت خودم بوده رو در این سایت قرار بدم البته ممکنه دانلودشون کمی طول بکشه ولی مطمئن باشید به نحو باور نکردنی به شما کمک خواهد کرد.

4- استفاده از تالار های گفتگو سوال و جواب و FAQ های متنوع میتونه بهترین استاد خصوصی شما باشه ; خیلی وقتهای اتفاق می افته که شما مبحثی رو مطالعه کردید پروژه ای رو انجام داده اید ولی با خطا مواجه شدید یا اینکه توانایی ادامه پروژه رو ندارید وبا مشکل مواجه هستید ، در این موارد سایت های تالارگفتگو میتونن بسیار مفید واقع شوند .
قصد دارم بخش تالار گفتگوی این سایت رو بزودی راه اندازی کنم در ضمن سایت هایی رو که در زیر معرفی میکنم بسیار مفید هستند :

سایت برنامه نویس
ایران ای اس پی دات نت
مجید آنلاین
پرشین تولز
ایران Developer center

نکته - در آخر باید این نکته رو ذکر کنم که هر چقدر هم که امکانات و ابزار لازم و حتی کلاس های آموزشی یا استاد خصوصی در کنار شما باشه اگه تلاش و کوشش خودتون نباشه مطمئنآ موثر نخواهد بود .
پیش نیاز های یادگیری :

1- Html : شما باید کمی تا حدودی به این زبان ساده تسلط داشته باشید تا بتونید از پس طراحی و برنامه نویسی وب بوسیله Asp.net بر بیاید . برای شروع میتونید مقالات بنده رو در بخش Html ملاحظه کنید.
در ضمن آشنایی با زبان جاوا اسکریپت در این راه خیلی مفید خواهد بود.

2- Language : شما باید یکی از سه زبان Delphi.Net, J# , c#, Vb.Net رو برای برنامه نویسی Asp.net انتخاب کنید .
می دونم در ابتدا در انتخاب این سه مردد خواهید شد سعی میکنم شما رو در انتخاب زبان مورد نظرتون راهنمایی کنم :

- اگر تا به حال با خانواده C برنامه نوشته باشید و به اون آشنایی دارید بهتره که گزینه #c رو انتخاب کنید چون ازخانواده بزرگ C هست .
- اگر با QBasic یا خانواده Basic یا visual basic کار کرده اید و با اون آشنایی دارید یادگیری Vb.Net برایتان سخت نخواهد بود .
- کسانی که با زبان دلفی کار کرده اند میتونن نسخه دات نت اونو تهیه کنند و با اون کار کنند .
- برای کسانی که تا به حال برنامه نویسی نکرده اند به علت ساده بودن و کارایی Vb.Net رو پیشنهاد میکنم .
- مسملا کسانی که به یکی از زبان های برنامه نویسی آشنایی دارند یادگیری برایشان خیلی راحت تر خواهد بود .

4 - Database :شما باید کار حد اقل یکی از دیتابیس ها رو مانند Microsoft Access , Microsoft SQL Server , Oracle ,... رو در حد متوسط بیاموزید تا بتونید اعمال بانک های اطلاعاتی و Ado.Net رو بخوبی فرا بگیرید.

منبع مقاله : سایت فراداده