PDA

مشاهده نسخه کامل : خروجی HDMI و Display Port که روی مین بورد هست دقیقا برای چیه

mefa201
19-12-18, 20:45
سلام به همه دوستان و اساتید عزیز

یه سوالی داشتم.

من یه مادربرد ROG STRIX X470-F GAMING که تصویرش رو هم در ادامه میذارم.

22542

یه سوالی که دارم این هست که این خروجی HDMI و Display Port که داره دقیقا برای چیه؟
آیا وجود این پورت ها به این معنی هست که این مادربورد گرافیک انبورد داره ؟

یه کارت گرافیک GeForce GTX 1060 GAMING X 6G دارم که این کارت گرافیک هم یک خروجی HDMI داره و 3 تا خروجی Display Port و 1 خروجی DVI که تصویرش رو در ادامه میذارم.

22543

اما برسیم به مشکل اصلی. راستش بنابه دلایل کاری من باید از 2 تا مانیتور استفاده کنم. یه مانیتور دارم که پورت HDMI داره و یکی هم قدیمی تر هست که پورت VGA داره.

من برای اینکه بتونم اون مانیتور پورت VGA قدیمی رو به کارت گرافیکم وصل کنم یه تبدیل DVI To VGA از نوع Active گرفتم و مانیتور دوم رو به خروجی DVI وصل کردم. که خدا رو شکر بدون هیچ مشکلی وصل میشد و کار هم میکرد.

اما مشکل از اینجا شروع شد که با ریست شدن سیستم کارت گرافیک اتومات خروجی HDMI رو دیتکت میکرد و مانیتور خروجی DVI روشن نمیشد. برای روشن کردنش هم هر بار مجبورم که وقتی ویندوز 10 لود شد، تبدیل پورت DVI رو کاملاً از کارت گرافیک جدا کنم و دوباره وصل کنم (Unplug - Replug) یا اینکه هر بار که سیستم رو روشن میکنم قبلش خروجی HDMI رو از مانیتور اصلی جدا کنم. سیستم که روشن میشه با مانیتور DVI میاد بالا و بعد که بالا اومد کابل HDMI رو به مانیتور HDMI وصل کنم.
بدی این مساله این هست که هم ازار دهنده هست . و هم اگه قرار باشه هر بار بعد از ریست شدن سیستم این کار انجام بشه پدر پورت ها در میاد
توضیحات دقیقتر رو در این ادرس (Only the registered members can see the link)دادم. خیلی سرچ کردم اما به جایی نرسیدم. از درایور اپدیت کردن تا تنظیمات بایوس و ....

دیشب داشتم پشت کیس رو نگاه میکردم. دیدم روی خود مادربورد هم یه خروجی HDMI و Display Port داره. گفتم شاید اگه مانیتور دوم رو به این خروجی وصل کنم جواب بده و دیگه از این ازار و اذیت ها نداشته باشه. منتها نمیدونم که این خروجی روی مادربورد ایا یه گرافیک انبورد هست !؟ یا اینکه نه این با کارت گرافیک در ارتباطه !؟ راستش چون باید یه تبدیل Display Port To VGA بگیرم نگرانم هزینه کنم و جواب نده و همین مشکلی که در حال حاضر با DVI دارم رو داشته باشه.

از طرفی نمیدونم آیا تبدیل Display Port به VGA هم حالت Active و Passive داره یا نه !؟ چون برای تبدیل DVI To VGA سرچ کردم متوجه شدم که این تبدیل های 10 تومنی کار نمیکنن برای اینکه اکتیو نیستند. باید تبدیلی استفاده بشه که اکتیو باشه که خب این تبدیل UGREEN که تهیه کردم اینطور هست. تصویرش رو در ادامه قرار میدم.
22544

اگه خروجی HDMI یا Display Port مادربورد گرافیک جدا باشه ایا میشه به صورت 2 مانیتوره در ویندوز 10 استفاده کرد !؟
ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند.
سپاس ازلطف و توجهتون

AMD>INTEL
20-12-18, 12:55
دیسپلی پورت و سایر خروجی های تصویر برای زمانی هست که شما از ryzen 5 2400g یا ryzen 3 220g d یا athlon 200 ge استفاده میکنید . سایر پردازنده های amd فاقد igp هستند و این پورت ها بلا استفاده میشوند .

mefa201
20-12-18, 15:22
دیسپلی پورت و سایر خروجی های تصویر برای زمانی هست که شما از ryzen 5 2400g یا ryzen 3 220g d یا athlon 200 ge استفاده میکنید . سایر پردازنده های amd فاقد igp هستند و این پورت ها بلا استفاده میشوند .

ممنونم. پس عملا به کار نمیان.

AMD>INTEL
20-12-18, 22:52
ممنونم. پس عملا به کار نمیان.

خیر فقط زمانی که پردازنده ایی داشته باشید که گرافیک تو کار داشته باشه

mefa201
21-12-18, 02:12

سپاسگذارم. از توجه شما

یه سوالی در این تاپیک (Only the registered members can see the link)مطرح کرده بودم که شما بزرگواری کردید و در اون پاسخ دادید. هر موقع فرصت کردید لطف میکنید یه سر به اون تاپیک (Only the registered members can see the link)بزنید . یه سوال جدید مطرح کردم.

mohammad7966
21-12-18, 02:55

ببخشید یه سوال دارم:

چند سال پیش مادربردهایی تولید میشدن که خودشون پردازنده گرافیکی داشتن و حافظه گرافیکی هم از رم تغذیه میشد اصطلاحا بهشون میگفتن کارت گرافیک آنبرد.

الان دیگه این نوع مادربردها تولید نمیشن؟؟

AMD>INTEL
21-12-18, 12:24
ببخشید یه سوال دارم:

چند سال پیش مادربردهایی تولید میشدن که خودشون پردازنده گرافیکی داشتن و حافظه گرافیکی هم از رم تغذیه میشد اصطلاحا بهشون میگفتن کارت گرافیک آنبرد.

الان دیگه این نوع مادربردها تولید نمیشن؟؟

خیر در حال حاضر گرافیک داخل پردازنده است و روی چیپست نیست .