PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل اپدیت ویندوز 10

Ali195
08-12-18, 20:23
سلام دوستان
چند وقت پیش وقتی که می خواستم سیستم رو shut down کنم گزینه update and restart به منو اضافه شده بود.دو سه روزی ندید گرفتمش تا اینکه چند روز پیش گزینه update and restart رو انتخاب کردم تا ویندوز رو اپدیت کنم.بعد از اینکه اپدیت انجام شد،مشکل عجیبی برام پیش اومد که در مرورگرهای کروم و اپرا نتونستم به اینترنت کانکت بشم اما در مرورگر فایرفاکس مشکلی نبود و کانکت میشد.حتی واتس اپ دسکتاپ رو که بالا میاوردم پیام میداد که اینترنت نیست و کانکت نمیشد.اپدیت رو حذف کردم و مشکلاتم حل شد دیگه منتظر این که شاید با اپدیت بعدی درست بشه نشدم.بعدش اومدم که اتو اپدیت ویندوز رو از طریق services.msc دیسبل کنم که نشد.دیگه بیخیالش شدم و پیگیر روشهای دیگری نشدم.الان دوباره همون گزینه update and restart برگشته.اگر دوباره اپدیت کنم ایا این مشکلات دوباره برخواهد گشت؟ پیشنهادتون چیه چیکار کنم؟

SajjadKhati
09-12-18, 00:08
سلام
در ویندوز دو سرویس Background Intelligent Transfer Service و سرویس Windows Update ، وظیفه ی آپدیت ویندوز را بر عهده دارن .
در ویندوز 10 ، حتی اگه این سرویس ها را بصورت دستی disable و stop کنید ، باز بصورت اتوماتیک هر وقت مایل باشن ، فعال میشن و باعث آپدیت ویندوز میشن .
روش های غیر فعال کردن سرویس آپدیت ویندوز ، زیاده . یک اینکه میشه metered connection را فعال کرد (که هر چند این روش را تست نکردم ولی یه جایی خوندم که بعد از گذشت 3 ماه ، آپدیت های حساس را باز اتوماتیک دانلود میکنه) .
نرم افزار هم زیاده ولی یه برنامه نوشته شد برای غیر فعال کردن آپدیت هر نوع ویندوز که میتونین از زیر دانلود کنید :

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
09-12-18, 06:16
کلا طراحی ویندوز 10 به همین شکل هست . برای استفاده طولانی مدت باید اپدیت بمونه .

Ali195
09-12-18, 13:25
اگر دوباره اپدیت کنم به احتمال زیاد دوباره مشکلات قبلی برام پیش میاد.میشه صبر کنم تا یه اپدیت دیگه هم بیاد که بعد از نصب این اپدیت برم سراغ اپدیت بعدی که شاید مشکل حل بشه؟ایا اپدیتهای بعدی تا زمانی که این اپدیت نصب نشده میاد روی سیستم؟

AMD>INTEL
09-12-18, 14:05
بله صبر کنید . متاسفانه اپدیت های ویندوز 10 در این چند ماهه خیلی مشکل ساز بوده