PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد سوکت 1366

mahone
06-12-18, 13:14
با سلام.
من میخوام سی پی یو Xeon x5690 و مادربرد Asus sabertooth x58 بگیرم. خود فروشنده میگه این سوکت بدرد نمیخوره به خاطر حرارت بالایی که داره و حتی میگفت از AMD هم بدتره. کلا میگفت مشکل حرارت بالا داره با توجه به اینکه این سی پی یو 130 واتیه.
میخواستم ببینیم کسایی که داشتن راهنمایی کنن واقعاً در این حد افتضاحه یا نه؟؟؟ ارزش خرید داره.

در مورد اورکلاک هم اگه بگیرم قرار نیست اورکلاک کنم. همون فرکانس استوک 3.4 اینتل.

AMD>INTEL
06-12-18, 16:28
برای خنکسازی این پردازنده حتما باید یک خنک کننده مناسب تهیه کنید . که از نظر قیمت هزینه نسبت سنگینی رو تحمیل میکنه .بازدهی آنچنانی هم نخواهید داشت . تو سوکت های قدیمی 1155 بهتره

mahone
06-12-18, 16:52
برای خنکسازی این پردازنده حتما باید یک خنک کننده مناسب تهیه کنید . که از نظر قیمت هزینه نسبت سنگینی رو تحمیل میکنه .بازدهی آنچنانی هم نخواهید داشت . تو سوکت های قدیمی 1155 بهتره

توی سایت benchmark از نظر قدرت با 3770k تقریباً برابر و توی مولتی کور حتی قویتره.

UserBenchmark: Intel Core i7-3770K vs Xeon X5690 (Only the registered members can see the link)

مطمئنید از لحاظ بازدهی ضعیفه.

ضمناً از لحاظ حرارت و گرما از FX 9590 که 220 واتیه باز هم داغتر و گرمای بیشتری تولید میکنه ؟؟؟

فنت گرین نوتوس 200 براش مناسبه

AMD>INTEL
06-12-18, 21:46
توضیحات که نوشته بودم رو کامل میخوندی میتونستی درست نتیجه گیری کنی
پردازنده پر مصرف که نیاز به خنک کننده خوبی داره که از نظر فنی به پایان عمرش رسیده . مادربردهاش حداقل بالای 6 سال کار کردن البته بیشتر
خیر فن نوتوس 200 کافی نیست و باید نوتوس 400 تهیه کنید

nima_hl
08-12-18, 12:42
با سلام.
من میخوام سی پی یو Xeon x5690 و مادربرد Asus sabertooth x58 بگیرم. خود فروشنده میگه این سوکت بدرد نمیخوره به خاطر حرارت بالایی که داره و حتی میگفت از AMD هم بدتره. کلا میگفت مشکل حرارت بالا داره با توجه به اینکه این سی پی یو 130 واتیه.
میخواستم ببینیم کسایی که داشتن راهنمایی کنن واقعاً در این حد افتضاحه یا نه؟؟؟ ارزش خرید داره.

در مورد اورکلاک هم اگه بگیرم قرار نیست اورکلاک کنم. همون فرکانس استوک 3.4 اینتل.

سلام

به مدت نسبتا طولانی یدونه 5650 داشتم و واقعا ازش راضی بودم

مادربردت که خوبه پاورت هم مناسب باشه (که فشار به قطعات نیاره) ماکزیمم اگر دما بالا بود با آندرولتاژ و در صورت لزوم آندر کلاک پردازنده خنک میشه

اگر حوصله تنظیم کردن این پلتفرم را نداری یا باید یه فن خوب بگیری یا از خیر این کار بگذری

ولی با یکم کلنجار تو بایوس سیستم خیلی خوبی خواهی داشت

پینوشت : چیه گیر دادی به این پلتفرم قدیمی کهنه ، بفروشش به من برو یه سیستم جدید بخر :lol: