PDA

مشاهده نسخه کامل : دو کاناله بودن رم با تفاوت حجم.. (در این حالت ، رم به چه صورت دو کاناله میشه..؟)

amirpcp30
31-10-18, 20:16
سلام دوستان
من برای لپ تاپ hp dv6 6080 یک رم 8 خریدم (رم قبلیش 2+4 بود که حالا شده 4+8) ، حالا این سوال برام پیش اومده چطور رم با دو سایز متفاوت دو کاناله میشه؟ (همون اول هم شرکت hp به همین صورت رم ها رو قرار داده و حجم دو رم یکی نیست)
آیا به این صورت میشه که 4+4 دوال و 4 سینگل؟
ممنون میشم کمی علمی بریم جلو
با سپاس :give_rose:

AMD>INTEL
31-10-18, 21:23
در بردهای جدید دوال شدن نیازی به هم ظرفیت بودن رم ها نیست
بستگی به نوع مادربرد و کنترلر پردازنده سه رم هم امکان دوال شدن دارند .

amirpcp30
22-03-19, 22:56
سلام دوستان ، سال نو همگی مبارک
ممنون از توجهتون جناب امید
من بیشتر دنبال این مورد بودم که از طریق علمی هم این مورد رو بررسی کنم اما دیگه فرصت نشد و کسی علمی به این موضوع هم پاسخی نداد ، خیال خودم رو هم راحت کردم ی 8 دیگه گذاشتم شد 8+8
دوستان ببخشید از زمان آغاز تاپیک مدتی گذشته اما خواستم تست هایی که گرفتم رو اینجا بزارم تا شاید بکار کسی بیاد
رم 4 تک کانال:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
4+2:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
8+4:
Only the registered members can see the link(test1)_thumb.jpg (Only the registered members can see the link(test1).jpg)
8+4 تست دوم:
Only the registered members can see the link(test2)_thumb.jpg (Only the registered members can see the link(test2).jpg)
8+8:

در دوال بودن دو حجم متفاوت نکاتی هست ، اولین تستی که از 4+8 میگرفتم سرعتش با حالت تک کانال تفاوتی نمیکرد اما اگه دوباره تست رو تکرار میکردم سرعتش مثل حالت دوال بود ، اگه سیستم رو ریست میکردم دوباره به همین صورت میشد و تست اول سرعت کمی رو نسبت به تست دوم داشت و بعد از این تست سرعت بالا میبود
اگر از حجم رم، زیادتر از حالت عادی که ویندوز بالا می اومد استفاده میکردم اگه اشتباه نکنم در همون تست اول سرعتش دوال بود
مشخصه که ی حالت دینامیکی داره که کجای رم 8 رو با 4 دوال کنه ، اگر مقدار زیادی از رم رو هم پر میکردم و تست میکردم سرعت خواندن می اومد روی 14 گیگابایت (چیزی بین سینگل و دوال)
اگه کسی بازم علمیشو میدونه که چه اتفاقی میافته یا الگوریتمشو میدونه بازم بزاره خوبه و ممنون میشم
با سپاس :give_rose:

AMD>INTEL
24-03-19, 11:13
این موارد مستقیم ارتباط به مموری کنترلر پردازنده دارد . هر چقدر پردازنده به روزتر باشه طبیعتا مموری کنترلر مشکلات کمتری خواهد داشت از نظر آرایش و فرم دوال عملکرد بهتری خواهد داشت . در مورد پردازنده های اینتل از نسل سوم مموری کنترلر دارای عیب کمتر و عملکرد بهتر و همچنین در مورد پردازنده های رایزن هم مموری کنترلر هم عملکرد خوبی دارد .
نکته بعدی بایوس مادربرد است . در مورد لپتاپ به دلیل ساده بودن ساختار بایوس امکان تغییرات در تایمینگ ها و باس و ... وجود ندارد .
شما برای روشن شدن قضیه بهتره این تست ها را در مادربرد pc و مادربرد سری z تست کنید . با کمی وقت گذاشتن روی تایمینگ ها و سطح ولتاژ عملکرد بهتری را ملاحظه میکنید
در کل بایوس لپتاپ برای چنین تستی اصلا مناسب نیست