PDA

مشاهده نسخه کامل : مادبرد asus دارای گارانتی یا فاقد گارانتی؟

saja123
30-10-18, 21:31
سلام خدمت دوستان من اواخر سال 94 یک سیستم جمع کردم و مادر برد سیستم از برند asus و مدل Z170 PRO GAMING رو انتخاب و این قطعه رو از یکی از فروشگاه های اینترنتی قطعات سخت افزاری معروف در سطح کشور خرید کردم . تو فاکتور فروش و در قسمت محصول خریداری شده توضیحاتش عبارت زیر قید شده بود:
“مادربرد ASUS Z170 Pro Gaming Socket 1151 Motherboard
گارانتی یکپارچه ( سازگار/الماس/تابا/لایف )، 36 ماه "

اما همراه جعبه مادربرد کارت گارانتی یکپارچه که در فاکتور قید شده بود وجود نداشته با توجه به وجود شماره سریال بر روی جعبه کالا و اینکه فروشگاه معتبر بود این موضوع رو پیگیری نکردم با گذشت 2 سال 8 ماه از خرید مادربرد همین هفته مشکلی برای سیستم بودجود اومده .
و مشکل اینطوری هست که بعد زدن دکمه پاور روی کیس ،فن سی پیو و چراغ و فن های داخل کیس روشن میشه و بعد چند ثانیه (5-7 ثانیه) سیستم خاموش میشه و دوباره روشن و این عمل مدام تکرار میشه تا اینکه من کلید پاور روی کیس رو نگه دارم تا کلا خاموش بشه.
با توجه به اینکه با استفاده از تستر پاور رو چک کردیم و مشکلی نداشت و با توجه به اتصال دیباگر رو مین هیچ اروری رو بعد روشن شدن روی دیباگر نشون نمیداد و بیشتر ذهنمون به ایراد رو مین رفته حالا میخوایم مین رو بفرستم گارانتی برا همین با کمی جستجو به آدرس:
404 - صفحه پیدا نشد - ایسوس فستیوال (Only the registered members can see the link)
تواینترنت روبر شدم "استعلام گارانتی براساس سریال دستگاه" که زمان جستجو شماره سریال مادر برد به تصویر پیوست مواجهه شدم!
کی حاکی از عدم تحت پوشش بودن سریال مادربرد برای گارانتی در ایران بود !
اگرچه که من چندین بار و در چند روز سریال رو در این سایت چک کرد که در هر روز کشور های مختلفی رو تشخیص میداد یکباررومانی یکبار آمریکا و ...
برا هیمن میخواستم از دوستانی که در این حوزه فعالیت دارن این موضوع رو بپرسم که :

1-آیا به نظر شما مشکل از مین هست یا چیز دیگه مشکل داره؟

2- آیا این صفحه بررسی گارانتی که بالاتر گفتم مرجع تشخیص اصالت گارانتی در ایران هست یا خیر؟
3- با توجه به استعلام آیا برابر فاکتور شرکت های گارانتی یکپارچه، گارانتی مادربردی رو که خریداری کردم رو انجام خواهند داد یا خیر؟اگر بله کدوم شرکت برای ارایه خدمات بهتر هست تا من به اون شرکت ارسال کنم مادربرد رو؟
4-در صورت عدم انجام گارانتی با توجه به سریال نحوه پیگیری موضوع از فروشگاه که کالا رو با اسم گارانتی دار فروخته چطور هست؟

ممنون از دوستان .
لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

AMD>INTEL
31-10-18, 08:11
سلام خدمت دوستان من اواخر سال 94 یک سیستم جمع کردم و مادر برد سیستم از برند asus و مدل Z170 PRO GAMING رو انتخاب و این قطعه رو از یکی از فروشگاه های اینترنتی قطعات سخت افزاری معروف در سطح کشور خرید کردم . تو فاکتور فروش و در قسمت محصول خریداری شده توضیحاتش عبارت زیر قید شده بود:

اما همراه جعبه مادربرد کارت گارانتی یکپارچه که در فاکتور قید شده بود وجود نداشته با توجه به وجود شماره سریال بر روی جعبه کالا و اینکه فروشگاه معتبر بود این موضوع رو پیگیری نکردم با گذشت 2 سال 8 ماه از خرید مادربرد همین هفته مشکلی برای سیستم بودجود اومده .
و مشکل اینطوری هست که بعد زدن دکمه پاور روی کیس ،فن سی پیو و چراغ و فن های داخل کیس روشن میشه و بعد چند ثانیه (5-7 ثانیه) سیستم خاموش میشه و دوباره روشن و این عمل مدام تکرار میشه تا اینکه من کلید پاور روی کیس رو نگه دارم تا کلا خاموش بشه.
با توجه به اینکه با استفاده از تستر پاور رو چک کردیم و مشکلی نداشت و با توجه به اتصال دیباگر رو مین هیچ اروری رو بعد روشن شدن روی دیباگر نشون نمیداد و بیشتر ذهنمون به ایراد رو مین رفته حالا میخوایم مین رو بفرستم گارانتی برا همین با کمی جستجو به آدرس:
404 - صفحه پیدا نشد - ایسوس فستیوال (Only the registered members can see the link)
تواینترنت روبر شدم "استعلام گارانتی براساس سریال دستگاه" که زمان جستجو شماره سریال مادر برد به تصویر پیوست مواجهه شدم!
اگرچه که من چندین بار و در چند روز سریال رو در این سایت چک کرد که در هر روز کشور های مختلفی رو تشخیص میداد یکباررومانی یکبار آمریکا و ...

2- آیا این صفحه بررسی گارانتی که بالاتر گفتم مرجع تشخیص اصالت گارانتی در ایران هست یا خیر؟
3- با توجه به استعلام آیا برابر فاکتور شرکت های گارانتی یکپارچه، گارانتی مادربردی رو که خریداری کردم رو انجام خواهند داد یا خیر؟اگر بله کدوم شرکت برای ارایه خدمات بهتر هست تا من به اون شرکت ارسال کنم مادربرد رو؟
4-در صورت عدم انجام گارانتی با توجه به سریال نحوه پیگیری موضوع از فروشگاه که کالا رو با اسم گارانتی دار فروخته چطور هست؟

ممنون از دوستان .
لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

سلام بهترین کار تماس با فروشنده است . همچنین میتوانید به یکی از این سه شرکت گارانتی کننده مراجعه کنید

saja123
03-12-18, 17:06
با سلام خدمت دوستان.
پیرو سوال بالا و پیگیر که انجام شد برچسب گارانتی پشت مادر برد بوده و گارانتی شرکت ویستا (حامی) بود که با ارسال مادربرد به شرکت بعد از پیگیر هر هفته بلاخره بخش پشتیبانی طی تماسی به من اعلام کرد که مادربرد قابل تعمیر نیست و شرکت یک عدد مادربرد نو برای شما تامین و به آدرس شما ارسال خواهد کرد،اما با گذشت یک هفته بعد از این اعلام پشتیبانی شرکت ویستا امروز با من تماس گرفته و اعلام کرد مدل مادربرد شما موجود نیست و شماره کارت اعلام کنید تا برابر کارشناسی انجام شده شرکت مبلغ 1.300.000 تومان بعنوان مبلغ مادربرد نو بحساب شما واریز بشه.
با این تماس من بهشون اعلام کردم نتیجه رو به شما اعلام میکنم بعد از اون یه جستجوی تو اینترنت زدم و دیدم مادربرد مودر نظر که دادم گارانتی الا قیمتش 1.600.000 تومان هست در بازار(موقع خرید من سال 94 من نزدیک 600 خریده بودمش)
مجددا با پشتیبانی تماس گرفتم و گفتم قیمت مادربرد هم اکنون در بازار بالاتر از مبلغی هست که شما اعلام کردید،و پشتیبان عنوان کرد مبلغ اعلامی(1.300.000 تومان) کارشناسی شده هست بدون درنظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده و باقی موارد و ما تعهدی جهت پرداخت مبلغ که در سایت های دیگه هست نداریم بلکه مبلغی رو که کارشناسان ما اعلام کردن پرداخت خواهیم کرد البته اون هم به دلیل نوسانات بازار وگرنه ما تعهد به پرداخت مبلغ فاکتور داریم نه مبلغ که الان تغییر پیدا کرده.
من بهش گفتم شما که اعلام کردید این کالا رو موجود ندارید پس چطور کارشناستون قیمت گذاشته و قیمت در سایر جاها هم که تقریبا 300.000 تومان با قیمت اعلامی شما تفاوت داره پس چه کارشناسی هست؟
بهش گفتم اگه منتظر بمون شرکتتون مادر برد جدید تامین کنه چطور؟ گفت تقریبا یکماه طول میکشه تا براتون ثبت سفارش کنیم اونم بعد یکماه معلوم نیست دقیقا.
اینطوری که من متوجه شدم اینا میخوان بپیچونن اون مبلغ باقی رو.
نظر دوستان چیه ؟
اگه مبلغ رو بگیرم بخوام همون مادربرد رو بگیرم تو دیجی کالا و یکی دوتا سایت دیگه زده 1.600.000 تومان.
مادربرد دیگه با قابلیت های مادربرد هم فکر کنم از این مبلغ بالاتر هست الان!

AMD>INTEL
03-12-18, 17:15
با سلام خدمت دوستان.
پیرو سوال بالا و پیگیر که انجام شد برچسب گارانتی پشت مادر برد بوده و گارانتی شرکت ویستا (حامی) بود که با ارسال مادربرد به شرکت بعد از پیگیر هر هفته بلاخره بخش پشتیبانی طی تماسی به من اعلام کرد که مادربرد قابل تعمیر نیست و شرکت یک عدد مادربرد نو برای شما تامین و به آدرس شما ارسال خواهد کرد،اما با گذشت یک هفته بعد از این اعلام پشتیبانی شرکت ویستا امروز با من تماس گرفته و اعلام کرد مدل مادربرد شما موجود نیست و شماره کارت اعلام کنید تا برابر کارشناسی انجام شده شرکت مبلغ 1.300.000 تومان بعنوان مبلغ مادربرد نو بحساب شما واریز بشه.
با این تماس من بهشون اعلام کردم نتیجه رو به شما اعلام میکنم بعد از اون یه جستجوی تو اینترنت زدم و دیدم مادربرد مودر نظر که دادم گارانتی الا قیمتش 1.600.000 تومان هست در بازار(موقع خرید من سال 94 من نزدیک 600 خریده بودمش)
مجددا با پشتیبانی تماس گرفتم و گفتم قیمت مادربرد هم اکنون در بازار بالاتر از مبلغی هست که شما اعلام کردید،و پشتیبان عنوان کرد مبلغ اعلامی(1.300.000 تومان) کارشناسی شده هست بدون درنظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده و باقی موارد و ما تعهدی جهت پرداخت مبلغ که در سایت های دیگه هست نداریم بلکه مبلغی رو که کارشناسان ما اعلام کردن پرداخت خواهیم کرد البته اون هم به دلیل نوسانات بازار وگرنه ما تعهد به پرداخت مبلغ فاکتور داریم نه مبلغ که الان تغییر پیدا کرده.
من بهش گفتم شما که اعلام کردید این کالا رو موجود ندارید پس چطور کارشناستون قیمت گذاشته و قیمت در سایر جاها هم که تقریبا 300.000 تومان با قیمت اعلامی شما تفاوت داره پس چه کارشناسی هست؟
بهش گفتم اگه منتظر بمون شرکتتون مادر برد جدید تامین کنه چطور؟ گفت تقریبا یکماه طول میکشه تا براتون ثبت سفارش کنیم اونم بعد یکماه معلوم نیست دقیقا.
اینطوری که من متوجه شدم اینا میخوان بپیچونن اون مبلغ باقی رو.
نظر دوستان چیه ؟
اگه مبلغ رو بگیرم بخوام همون مادربرد رو بگیرم تو دیجی کالا و یکی دوتا سایت دیگه زده 1.600.000 تومان.
مادربرد دیگه با قابلیت های مادربرد هم فکر کنم از این مبلغ بالاتر هست الان!

دوست عزیز مبلغ را بگیرید با توجه به اینکه مادربرد هم استفاده شده مبلغ بگیرید و مادربرد نو تهیه کنید .

saja123
03-12-18, 17:27
اگه همین مبلغ رو قبول کنم برام واریز کنن در آخر با قطعات سیستمی که دارم (قطعات زیر) چه مادربردی معرفی می کنید برای خرید: که هم بروز باشه هم خوش قیمت هم
قابلیت های Asusu Z170 Pro Gaming رو هم داشته باشه

Cpu: intel i5 6600
Main: ????
Ram: GSkill Trident Z 2×8GB=16GB DDR4 3000MHz CL14
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD1: WD Black 2TB 64MB Buffer HDD
HDD2: Seagate Barracuda 2TB 64MB Buffer SATA3 HDD
VGA: MSi GTX 1070 Ti GAMING 8GB
Power: GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

saja123
03-12-18, 17:30
اگه همین مبلغ رو قبول کنم برام واریز کنن در آخر با قطعات سیستمی که دارم (قطعات زیر) چه مادربردی معرفی می کنید برای خرید: که هم بروز باشه هم خوش قیمت هم

omid2ss
03-12-18, 23:51
واقعا برا چنین گارانتی های متاسفم
کاربر همه ش ضرر میکنه
البته اینا همش بخاطر وضع اسف بار قمیت ارز هستش

البته اخیرا بانک مرکزی مدیریت خوبی داده و باعث شده دست دلالها و دستهای پشت پرده تعیین قیمت ارز کمی کوتاه بشه

قبول کنید که ما مردم هم نقش زیادی در تعیین قمیت ارز داریم اگه نریزیم و کوپه نشیم در صرافی ها برا خرید ارز...
و میشه به اینده امیدوار بود

بزارین چندتا تجربه رو بهتون بگم تا بهتر انتخاب کنید:

مادربردهای کوچکتر از فرم ATX نخرین. تجربه میگه که خرابی زیادی و طول عمر پایینی دارن ، دلیلشم فشرده سازی زیاد قطعات هستش

بهترین فرم ATX هستش

سعی که نه ، حتما برند معتبر بخرین مثل ASUS - MSI - GIGAbyte

اگرم این سه مورد رو نخاستین ، بعد فقط سراغ مادربردهای امریکایی برید مثل : ECS elitegrope - EVGA

خود من یه سیستم دیگه دارم که مادربردش ESC هستش و 8 ساله بدون خرابی کار میکنه، خیلیم باهاش کار کاردم
البته مادربردهای خیلی با امکاناتی نداره و برای بی پولها و کم پولها خوبه
و کارهای در حد ورد و فتوشاپ و فیلم و توصییه من 7 تا 8 ساعت دانلود مداوم هستش.

AMD>INTEL
04-12-18, 05:59

ببینید مادربرد z270 تو بازار چی هست .گزینه بهتری از z170 است

M.T.N.8
06-12-18, 15:12

ممنون از دوستان .
لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

مشکل اینطوری هست که بعد زدن دکمه پاور روی کیس ،فن سی پیو و چراغ و فن های داخل کیس روشن میشه و بعد چند ثانیه (5-7 ثانیه) سیستم خاموش میشه و دوباره روشن و این عمل مدام تکرار میشه تا اینکه من کلید پاور روی کیس رو نگه دارم تا کلا خاموش بشه

با سلام
این مشکل میتونه از پریدن ویندوزتون باشه:wink:قبلا این مشکل رو تجربه کردم و با عوض کردن ویندوز درست شده
توصیه میکنم قبل از تعویض یا تعمیر سخت افزاری این مورد رو چک کنید

Meysam_M69
07-12-18, 02:37

ممنون از دوستان .
لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر
سلام منم این مشکل تجربه کردم
یکبار با برنامه توتال انیستالر چندین برنامه همزمان با هم پاک کردم که درایور کارت گرافیکم شامل میشد آسیب زد به ویندوز و ویندوز بالا نمیومد و همین حالتی که واسه مادربرد شما اتفاق افتاده واسه منم بود چون fast boot فعال بود نمیتونستم وارد بایوس بشم تا ویندوز تعویض کنم یکبار باتری مادربرد در اوردم تا بایوس ریست بشه بتونم وارد بایوس بشم بعدش با تعویض ویندوز مشکل برطرف شد البته واسه من ورژن بایوس که F7 بود دانگرید شده بود به ورژن قبلش F6 که مجددا بایوسم اپدیت کردم و همه چی اکی شد سعی کنید از برنامه های انیستالر استفاده نکنید اسیب میزند به ویندوز از همون انیستال خود ویندوز استفاده کنید

AMD>INTEL
07-12-18, 10:40
این موارد توضیحش دیگه ارتباطی به مشکل این دوستمون نداره . وقتی گارانتی برد را غیر قابل تعمیر اعلام میکنه و قصد تعویض داره یعنی مشکل سخت افزاری بوده است .