PDA

مشاهده نسخه کامل : تفاوت IndexOf و LastIndexOf

Speed Racer
29-10-18, 14:38
سلام

من الان دو تا کد زیر رو نوشتم ولی وقتی اجرا می کنم هر دو یک عدد رو نشون میده پس تفاوت این دوتا کجا مشخص می شه.( چون سوال برنامه نویسی زیاد دارم دوستان اگه کوتاه توضیح بدن من متوجه میشم که جا داشته باشه سوال های دیگه هم بپرسم)

من دارم با فیلم های آموزشی آقا سجاد جلو میرم و ممکنه ایشون در چند قسمت بعد اینو توضیح داده باشه معلوم نیست ولی چون الان من به این قسمت رسیدم باید الان اینو متوجه بشم تا برم ادامه فیلمو ببینم و مباحث بعدی.

Array myArray_1 = new int[] { 12, 15, 19, 20 };
int a = Array.IndexOf(myArray_1, 15);
MessageBox.Show(a.ToString());

Array myArray_1 = new int[] { 12, 15, 19, 20 };
int a = Array.LastIndexOf(myArray_1, 15);
MessageBox.Show(a.ToString());

پ.ن: من خودم تو مبحث های قبلی تو msdn جستجو می کردم اما توی کدها مثلا کلمه this هم بود که من هنوز به اون نرسیدم و به نوعی msdn گام به گام نیست همه چی با هم مخلوطه توی کدهایی که داره. شاید استثنا هم داشته باشه ولی کلا به این شکله.

پس اگه به سایتی ارجاع میدید به سایتی ارجاع بدید که همین یک مبحث رو توضیح داده باشه.

ravegoat
30-10-18, 10:33
با سلام،

تفاوت این دو فرمان زمانی احساس میشه که شما درآیه تکراری در آرایه تون داشته باشید. مثلا اگر عنصر 15 مطابق کد زیر دو بار تکرار بشه، دو فرمان نتایج متفاوتی رو ارایه میدن:

Array myArray_1 = new int[] { 12, 15, 19, 15, 20};
int b = Array.LastIndexOf(myArray_1, 15);
MessageBox.Show(a.ToString()); // OUTPUT IS: 1
MessageBox.Show(b.ToString()); // OUTPUT IS: 3

Speed Racer
30-10-18, 11:01
با سلام،

تفاوت این دو فرمان زمانی احساس میشه که شما درآیه تکراری در آرایه تون داشته باشید. مثلا اگر عنصر 15 مطابق کد زیر دو بار تکرار بشه، دو فرمان نتایج متفاوتی رو ارایه میدن:

Array myArray_1 = new int[] { 12, 15, 19, 15, 20};
int b = Array.LastIndexOf(myArray_1, 15);
MessageBox.Show(a.ToString()); // OUTPUT IS: 1
MessageBox.Show(b.ToString()); // OUTPUT IS: 3

ممنونم استاد آرمین

دستور IndexOf شاخص هر درایه در یک آرایه رو بر می گردونه پس در دنیای واقعی برنامه نویسی LastIndexOf کجا کاربرد داره نیازی نیست کد بدید فقط یک مثال بزنید من متوجه میشم. می خوام ببینم چه کاری LastIndexOf انجام میده که IndexOf نمی تونه.

ravegoat
30-10-18, 11:18
فرمان IndexOf همیشه اندیس اولین عنصر مورد نظر رو بر می گردونه ولی فرمان LastIndexOf اندیس آخرین عنصر مورد نظر رو بر می گردونه! فرض کنیم من یک کارخونه ی خودرو سازی دارم که می تونم در اون وضعیت هر خودرو رو دنبال کنم. اگر در یک آرایه وضعیت های خودرو ها ذخیره شده باشه، می تونم متوجه بشم یک خودروی خاص در اولین اندیس در کدوم ایستگاه تولید بود و در آخرین اندیس در کدوم ایستگاه خط تولید قرار گرفته. با مقایسه ی این دو وضعیت، می تونم تخمینی از بازدهی کارخونه داشته باشم.

Speed Racer
31-10-18, 13:07
فرمان IndexOf همیشه اندیس اولین عنصر مورد نظر رو بر می گردونه ولی فرمان LastIndexOf اندیس آخرین عنصر مورد نظر رو بر می گردونه! فرض کنیم من یک کارخونه ی خودرو سازی دارم که می تونم در اون وضعیت هر خودرو رو دنبال کنم. اگر در یک آرایه وضعیت های خودرو ها ذخیره شده باشه، می تونم متوجه بشم یک خودروی خاص در اولین اندیس در کدوم ایستگاه تولید بود و در آخرین اندیس در کدوم ایستگاه خط تولید قرار گرفته. با مقایسه ی این دو وضعیت، می تونم تخمینی از بازدهی کارخونه داشته باشم.

واقعا مثال شما عالی بود ممنونم از شما استاد

یه سوال هم خیلی وقته منو درگیر کرده که کسی که برنامه نویسی می کنه باید ریاضی بلد باشه چون من دیدم که توی رشته کامپیوتر کتاب ریاضیات مهندسی باید بخونیم ولی خیلی ها میگن نیازی نیست.

من چون ریاضیم ضعیفه می خواستم بدونم اگه ریاضی در برنامه نویسی موثره کدوم مبحث هاش رو باید برم یاد بگیرم.