PDA

مشاهده نسخه کامل : تصویر ندادن کارت گرافیک

bizak
18-10-18, 07:58
درود
سیستم بنده به مدت زیادی ( چند ماه ) خاموش بوده و الان خود کارت گرافیک روشن میشه اما تصویر نمیده
ولی گرافیک آنبرد بدون مشگلی تصویر میده ، درایور انویدیا با وجود نصب بودن به طور کلی کار نمی کرد با ddu حذفش کردم اما الان چون با گرافیک آنبرد سیستم رو بالا میارم
نمیتونم ورژن جدید درایور انویدیا رو نصب کنم (ارور منطبق نبودن ورژن ویندوز یا پیدا نکردن قطعه سخت افزاری میده)، تنظیمات بایوس هم روی PEG هستش
بایوس آپدیت هست و ریست کردن cmos هم کاری نکرد ، امکان داره در اثر اتصالی پورت hdmi کارت سوخته باشه ؟

gtx 760 2gb
msi z77a-g43
i5 3570k
12gb ram

لطفا راهنمایی کنید

AMD>INTEL
18-10-18, 13:59
پایه های کارت گرافیک را با پاک کن به خوبی تمیز کنید . داخل اسلات گرافیک هم با فرچه تمیز کنید و دوباره تست بگیرید

bizak
18-10-18, 17:02
پایه های کارت گرافیک را با پاک کن به خوبی تمیز کنید . داخل اسلات گرافیک هم با فرچه تمیز کنید و دوباره تست بگیرید

تاثیری نداشت یه مدت checking signal میزنه بعدش هم hdmi no signal

AMD>INTEL
18-10-18, 19:16
تاثیری نداشت یه مدت checking signal میزنه بعدش هم hdmi no signal

با خروجی های دیگه کارت تست بگیرید .

bizak
18-10-18, 21:49
با خروجی های دیگه کارت تست بگیرید .

یه تبدیل dvi به vga زدم پشت کارت و وصل کردم به vga مانیتور بازم تصویر نداد
امکان داره مشکل از گرافیک آنبرد باشه یعنی نزاره کارت رو مادربرد بشناسه ?

AMD>INTEL
18-10-18, 21:55
یه تبدیل dvi به vga زدم پشت کارت و وصل کردم به vga مانیتور بازم تصویر نداد
امکان داره مشکل از گرافیک آنبرد باشه یعنی نزاره کارت رو مادربرد بشناسه ?

خیر ربطی نداره . وقتی شما کارت را وصل میکنی باید تصویر بده
از پاورت و اتصال برق PCIE به کارتت اطمینان داری ؟

bizak
18-10-18, 23:27
خیر ربطی نداره . وقتی شما کارت را وصل میکنی باید تصویر بده
از پاورت و اتصال برق PCIE به کارتت اطمینان داری ؟

از این که هر 2 تاشون دارن به کارت برق می رسونن اطمینان دارم
ولی از چیز های دیگه اطمینان ندارم مثل سلامت مین برد یا پاور

omid2ss
19-10-18, 00:22
راه فهمیدن اینکه گرافیک سالمه یا نه ،،اینکه ببری و رو یه سیستم دیگه امتحانش کنی

AMD>INTEL
19-10-18, 10:59
از این که هر 2 تاشون دارن به کارت برق می رسونن اطمینان دارم
ولی از چیز های دیگه اطمینان ندارم مثل سلامت مین برد یا پاور

ابتدا با پاور دیگه تست کنید . در مرحله بعدی کارت را روی سیستم دیگری تست کنید

bizak
19-10-18, 19:02
ابتدا با پاور دیگه تست کنید . در مرحله بعدی کارت را روی سیستم دیگری تست کنید
بعد از کلی تست به نتایج زیر رسیدم

- کارت گرافیک روی سیستم دیگه بدون مشکل کار کرد با یه پاور 300 گرین قدیمی نه پاور خودم
- یه کارت گرافیک 128mb هم تنها چیزی بود که واسه تست پیدا کردم که اون هم روی هر 2 اسلات مادربردم کار کرد
- کارت گرافیک با برق های pcie پاورم روی هیچ کدوم از 2 اسلات pcie تصویر نداد
- کارت گرافیک با تبدیل های برق molex به pcie فقط روی اسلات دوم مادربردم که pcie 2.0 هست تصویر داره میده

الان یعنی کابل های برق pcie پاورم مشکل داره یا خود پاورم ؟
چرا گرافیک خودم روی اسلات اول pcie 3.0 تصویر نمیده اما این گرافیک 128 قدیمی روش تصویر میده ؟ ممکنه خود اسلات اول آسیب دیده باشه ؟
استفاده از این تبدیل ها خطری نداره ؟ استفاده از این پاور به این صورت که گفتم خطری نداره ؟

AMD>INTEL
19-10-18, 19:10
بعد از کلی تست به نتایج زیر رسیدم

- کارت گرافیک روی سیستم دیگه بدون مشکل کار کرد با یه پاور 300 گرین قدیمی نه پاور خودم
- یه کارت گرافیک 128mb هم تنها چیزی بود که واسه تست پیدا کردم که اون هم روی هر 2 اسلات مادربردم کار کرد
- کارت گرافیک با برق های pcie پاورم روی هیچ کدوم از 2 اسلات pcie تصویر نداد
- کارت گرافیک با تبدیل های برق molex به pcie فقط روی اسلات دوم مادربردم که pcie 2.0 هست تصویر داره میده

الان یعنی کابل های برق pcie پاورم مشکل داره یا خود پاورم ؟
چرا گرافیک خودم روی اسلات اول pcie 3.0 تصویر نمیده اما این گرافیک 128 قدیمی روش تصویر میده ؟ ممکنه خود اسلات اول آسیب دیده باشه ؟

بهترین راهکار امتحان سیستم خودتان با یک پاور مطمئن است . این بهترین راه برای فهمیدن داستان خرابی است

bizak
22-12-18, 20:14
درود
بنده به طور کلی یه سیستم جدید گرفتم الان می خوام قبل از فروش مشکل این سیستم رو حل کنم
یه پاور green hp+ 600 آکبند براش گرفتم اما مشکل حل نشد گرافیک روی اسلات اول تصویر نمیده ، اما گرافیک 128 مگ قدیمیم روش تصویر میده
اسلات رو با اسپری خشک هم تمیز کردم جواب نداد

AMD>INTEL
22-12-18, 20:16
درود
بنده به طور کلی یه سیستم جدید گرفتم الان می خوام قبل از فروش مشکل این سیستم رو حل کنم
یه پاور green hp+ 600 آکبند براش گرفتم اما مشکل حل نشد گرافیک روی اسلات اول تصویر نمیده ، اما گرافیک 128 مگ قدیمیم روش تصویر میده
اسلات رو با اسپری خشک هم تمیز کردم جواب نداد

این مورد رو کاری نمیشه کرد . یعنی پروسه تست شما کامل نیست . ممکنه مشکل خازنهای کنار اسلات باشه فقط زمانی میشه متوجه شد با یک کارت هم سطح کارت فعلی تست بگیرید