PDA

مشاهده نسخه کامل : بلواسکرین

shapoor pouladin
29-09-18, 16:52
سلام.

سیستم با مشخصات زیر:

CPU: INTEL CORE i 3-4160
MAINBOARD: MSI B85M-E45
RAM: 4GB DDR3 KINGSTONE
HARD DISK:WD 1TB
POWER: 430W GREEN

از دیروز به طور ناگهانی مشکل بلو اسکرین پیدا کرده. همه قطعات جانبی رو جدا کردم ، مشکل حل شد. بعد که کم کم قطعات رو اضافه کردم، دیدم با وصل کابل و یا فلش به پورت های پشت دستگاه دوباره بلواسکرین ایجاد شد.

لازم به توضیح است که بلواسکرین با کد زیر رخ می دهد:
BCCode: 1000007e
BCP1: FFFFFFFFC0000005

و از کد BCP2 به بعد کد های ایجاد شده در هر بار بلواسکرین متفاوت است.

این هم تصویر از صفحه مانیتور ، که با گوشی موبایل گرفتم:
22348

با Memtest مموری رو چک کردم:

22349

و هارد دیسک رو با HD TUNE چک کردم:

22350

22351

ممنون میشم ، راهنمایی کنید.

سپاس.

AMD>INTEL
29-09-18, 19:33
پاور سیستم را با یک پاور سالم جایگزین و تست کنید
این موارد به دلیل نوسان ولتاژ در شاخه 5 و 3.3 ولت پاور پیش میاد

shapoor pouladin
29-09-18, 20:15
پاور سیستم را با یک پاور سالم جایگزین و تست کنید
این موارد به دلیل نوسان ولتاژ در شاخه 5 و 3.3 ولت پاور پیش میاد

ببخشید، نرم افزاری برای تست پاور هم هست؟ البته من بعضی درایورها و از جمله درایور کنترلر usb رو آپدیت کردم، و الان ظاهرا مشکل برطرف شده. البته یه سیستم دیگه هم دارم که اونم مشکل پیدا کرده، و در یه پست جداگانه توی قسمت ارتقاء همین انجمن نمودار هاردش رو آپلود کردم (هارد مکستر 160 گیگ). که اونم گفتید احتمالا هارد خراب شده. به نظر شما اون سیستم هم ممکنه که پاورش مشکل پیدا کرده باشه؟ چون این 2 تا سیستم مال محل کارم هست. مثلا در اثر نوسان برق جفت پاورا خراب شده باشه؟ هر دو پاور گرین مدل GP430A-EU هستند و 3 سال کار کردن. البته هر دو سیستم محافظ برق دارن.
.

AMD>INTEL
30-09-18, 05:44
ببخشید، نرم افزاری برای تست پاور هم هست؟ البته من بعضی درایورها و از جمله درایور کنترلر usb رو آپدیت کردم، و الان ظاهرا مشکل برطرف شده. البته یه سیستم دیگه هم دارم که اونم مشکل پیدا کرده، و در یه پست جداگانه توی قسمت ارتقاء همین انجمن نمودار هاردش رو آپلود کردم (هارد مکستر 160 گیگ). که اونم گفتید احتمالا هارد خراب شده. به نظر شما اون سیستم هم ممکنه که پاورش مشکل پیدا کرده باشه؟ چون این 2 تا سیستم مال محل کارم هست. مثلا در اثر نوسان برق جفت پاورا خراب شده باشه؟ هر دو پاور گرین مدل GP430A-EU هستند و 3 سال کار کردن. البته هر دو سیستم محافظ برق دارن.
.

پاور با نرم افزار تست نمیشه . بالا توضیح دادم خازن ها قسمت 5 و 3.3 گاهی نشتی میکنند

shapoor pouladin
30-09-18, 07:23
پاور با نرم افزار تست نمیشه . بالا توضیح دادم خازن ها قسمت 5 و 3.3 گاهی نشتی میکنند

اگه یه مدت از همین پاور استفاده کنم، به بقیه قطعات آسیب می رسه؟
با توجه به مدل (پاور گرین) و میزان کارکرد (۳ سال) پاور، آیا قابل تعمیر هست؟

AMD>INTEL
30-09-18, 09:07
اگه یه مدت از همین پاور استفاده کنم، به بقیه قطعات آسیب می رسه؟
با توجه به مدل (پاور گرین) و میزان کارکرد (۳ سال) پاور، آیا قابل تعمیر هست؟

باید پاور تست بشه .
اینطوری نمیشه نظر داد
بله قابل تعمیر است

shapoor pouladin
30-09-18, 09:31
باید پاور تست بشه .
اینطوری نمیشه نظر داد
بله قابل تعمیر است

ببخشید، نرم افزار AIDA64، قسمت system stability test، یک تب مربوط به ولتاژ داره، که گراف ولتاژهای مختلف رو نشون میده.
به نظر شما نتایج تست این نرم افزار برای نظر دادن در مورد سلامت پاور، به درد میخوره؟
سپاس.

AMD>INTEL
30-09-18, 09:59
ببخشید، نرم افزار AIDA64، قسمت system stability test، یک تب مربوط به ولتاژ داره، که گراف ولتاژهای مختلف رو نشون میده.
به نظر شما نتایج تست این نرم افزار برای نظر دادن در مورد سلامت پاور، به درد میخوره؟
سپاس.

خیر . عرض کردم برنامه نمیتونه ولتاژ پاور رو به درستی قرائت کنه
اینطور موارد با توجه به تجربه میگم به شما پاورها بعد از مدتی دچار نشتی خازن میشوند

shapoor pouladin
30-09-18, 10:31
خیر . عرض کردم برنامه نمیتونه ولتاژ پاور رو به درستی قرائت کنه
اینطور موارد با توجه به تجربه میگم به شما پاورها بعد از مدتی دچار نشتی خازن میشوند

با توجه به اینکه دسترسی به تعمیرکار ماهر ندارم، یک پاور با کیفیت جهت این سیستم، که خیلی گرون هم نباشه، پیشنهاد بدید.
سپاس.

AMD>INTEL
30-09-18, 11:14
با توجه به اینکه دسترسی به تعمیرکار ماهر ندارم، یک پاور با کیفیت جهت این سیستم، که خیلی گرون هم نباشه، پیشنهاد بدید.
سپاس.

450 وات گرین نو تهیه کنید . اون پاورها هم اگر خواستید میتونید تو خصوصی باهام هماهنگ کنید برای سرویس و تعمیرشون

shapoor pouladin
30-09-18, 11:18
450 وات گرین نو تهیه کنید . اون پاورها هم اگر خواستید میتونید تو خصوصی باهام هماهنگ کنید برای سرویس و تعمیرشون

هر مدلیش باشه فرق نمیکنه؟ فکر کنم چند مدل هست. EU و غیره.
سپاس.

AMD>INTEL
30-09-18, 11:22
هر مدلیش باشه فرق نمیکنه؟ فکر کنم چند مدل هست. EU و غیره.
سپاس.

سری UK بگیرید

shapoor pouladin
11-10-18, 21:15
سری UK بگیرید

سلام.

در یک جایی خوندم که برای تست پاور سیستم با مولتی متر، باید ولتاژ کانال های مختلف پاور رو اندازه بگیریم. برای کانال 12 ولت تولرانس تا 10% و برای سایر ولتاژها تا 5% قابل قبول تلقی می شود و در صورتی که ولتاژها در این محدوده باشند ، پاور سالم است.

آیا با این روش می شه پاور رو تست کرد؟ و آیا می شه سیستم رو روشن کرد و درب بغل کیس رو باز کرد و پراب های مولتی متر رو به یکی از فیش های بدون استفاده پاور زد و ولتاژها رو اندازه گرفت؟

سپاس.

AMD>INTEL
12-10-18, 08:33
سلام.

در یک جایی خوندم که برای تست پاور سیستم با مولتی متر، باید ولتاژ کانال های مختلف پاور رو اندازه بگیریم. برای کانال 12 ولت تولرانس تا 10% و برای سایر ولتاژها تا 5% قابل قبول تلقی می شود و در صورتی که ولتاژها در این محدوده باشند ، پاور سالم است.

آیا با این روش می شه پاور رو تست کرد؟ و آیا می شه سیستم رو روشن کرد و درب بغل کیس رو باز کرد و پراب های مولتی متر رو به یکی از فیش های بدون استفاده پاور زد و ولتاژها رو اندازه گرفت؟

سپاس.

ولتاژ گیری لحظه ایی همیشه جواب نمیده . فقط یک تست اولیه است . به خاطر همین دستگاه های اکتیو لود برای تست پاور ساخته شدند
بعد پاور شما باید باز بشه تا مشخص بشه خازنها نشتی پیدا کردند یا نه