PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک پردازنده i3 6100 Non-K Overclocking

OMiD.1080p
15-09-18, 01:15
با سلام
من میخام پردازنده مو اورکلاک کنم ... i3 6100 با مین Giga z170x gaming 3 و واتر کولر 240 و همچنین رم دوال 16
اینجا رو هم خوندم
Z170 Non-K Overclocking Guide
(Only the registered members can see the link)منتهای مراتب چون من آخرین ورژن بایوس ( نسخه 22f ) رو دارم ...اجازه نمیده به بایوس پایین تر فلش بکنم
این bclk رو میشه تغییر داد ولی سیستم بوت نمیشه ...
ولی دیدم خیلی ها تا 4.5ghz اور کردن 6100 رو

اگر بشه راهنمایی بکنید دوستان.

AMD>INTEL
15-09-18, 06:13
بایوس مخصوص رو باید استفاده کنید
تا بتونی با بالا بردن BCLK اور کنی
باید به صورت فورس فلش کنی تحت بوت DOS

OMiD.1080p
16-09-18, 17:05
بایوس مخصوص رو باید استفاده کنید
تا بتونی با بالا بردن BCLK اور کنی
باید به صورت فورس فلش کنی تحت بوت DOS
خب این بایوس مخصوص یعنی همون نسخه F5 که قدیمی هستش رو باید فلش کنم ؟
به صورت فورس منظور همون بعد از راه ندازی سیستم که میری داخل بایوس ؟ چون من از تو ویندوز که نمیزنم از همون توی بایوس میزنم

AMD>INTEL
16-09-18, 18:11
خب این بایوس مخصوص یعنی همون نسخه F5 که قدیمی هستش رو باید فلش کنم ؟
به صورت فورس منظور همون بعد از راه ندازی سیستم که میری داخل بایوس ؟ چون من از تو ویندوز که نمیزنم از همون توی بایوس میزنم

خیر شما نیاز به بایوس ماد شده دارید
نه بایوس رسمی سایت سازنده

AMD>INTEL
16-09-18, 18:13
خیر شما نیاز به بایوس ماد شده دارید
نه بایوس رسمی سایت سازنده

توی این لینک بایوس های ماد شده وجود داره
GIGABYTE Z170 Non-K Overclocking Guide - Overclocking.Guide (Only the registered members can see the link)
فقط توجه داشته باشید برای اورکلاک از طریق BCLK گرافیک انبرد پردازنده غیر فعال میشه

OMiD.1080p
17-09-18, 20:38
ممنون
ولی اون نسخه از بایوس قدیمی ـه و نمیشه فلش کردش با یکی جدید
من دنبال نسخه جدید یا راه جدید بودم

AMD>INTEL
19-09-18, 18:13
ممنون

نسخه قدیمی هم میشه با دیسک بوت و efiflash پروگرام کرد . نسخه جدید یا قدیمی مهم نیست
برای اورکلاک BCLK باید بایوست ماد شده باشه

lorn
19-09-18, 19:07
ممنون

سلام
برای فلش بوت به این روش عمل کنید

1- ساخت فلش بوت
2- قرار دادن فایل EFIflash بر روی مموری + بایوس مورد نظر + فایل Autorun.bat
3- تغییر نام بایوس به این صورت BIN.****** (ستاره ها می تونه هر کاراکتری باشه )
4- پس از بوت با فلش مذکور دستور زیر رو وارد کنید

efiflash ******.bin \NoId

5- اسم فایل بایوس رو زیر 8 کاراکتر انتخاب کنید.
6- از فایل efiflash داخل فایل دانلودی بایوس استفاده کنید
7- در صورت نشناختن دستور از این ورژن استفاده کنید :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 79b3fslxvhf%2FEfiflash.rar%3Fdl%3D0)

و در پایان امیدوارم مشکلتون حل بشه با روش بالا و مسئولیت و عواقب هر کدوم از این کارها به عهده خودتون:1. (26):

ولی می گم اگر موفق بشید که بایوس بزنید و کمی هم پردازندتون خوش ولتاژ باشه قشتگ می تونید با اورکلاک در حد i5 کلاس low lvl نتیجه بگیرید

با تشکر :give_rose:

OMiD.1080p
26-09-18, 11:52
سلام
برای فلش بوت به این روش عمل کنید

1- ساخت فلش بوت
2- قرار دادن فایل EFIflash بر روی مموری + بایوس مورد نظر + فایل Autorun.bat
3- تغییر نام بایوس به این صورت BIN.****** (ستاره ها می تونه هر کاراکتری باشه )
4- پس از بوت با فلش مذکور دستور زیر رو وارد کنید

efiflash ******.bin \NoId

5- اسم فایل بایوس رو زیر 8 کاراکتر انتخاب کنید.
6- از فایل efiflash داخل فایل دانلودی بایوس استفاده کنید
7- در صورت نشناختن دستور از این ورژن استفاده کنید :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 79b3fslxvhf%2FEfiflash.rar%3Fdl%3D0)

و در پایان امیدوارم مشکلتون حل بشه با روش بالا و مسئولیت و عواقب هر کدوم از این کارها به عهده خودتون
:1. (26):

ولی می گم اگر موفق بشید که بایوس بزنید و کمی هم پردازندتون خوش ولتاژ باشه قشتگ می تونید با اورکلاک در حد i5 کلاس low lvl نتیجه بگیرید

با تشکر
:give_rose:
با سلام
از توجه شما ممنونم
قسمت 2 رو انجام دادم
3 نیز انجام شد
قسمت 4 که گفتید دستور رو باید بزنی رو متوجه نشدم
این دستور رو کجا باید زد ...توی بوت ؟ کجای بوت ؟
آموزش تصویری سراغ ندارید ؟
سرچ زدم نمیدونم کدوم یکیش بود.
lorn

OMiD.1080p
29-09-18, 22:27
سلام
اگر لطفا دوباره راهنمایی بکنید چطوری این کار رو انجام بدم...

P-Ravesh
30-09-18, 12:04
برادر عزیز اورکلاک چیزی نیست که کسی برای شما نسخه بپیچه و شما طبق اون دستور پیش بری و بزنی تو خال . شرایط بسیار متفاوته از طراحی پردازنده و ساختش بگیر تا شکل کیس شما .حتی دو پردازنده کاملاً یکسان هم ممکنه در اورکلاک با هم تفاوت داشته باشند . این مسئله ، بیشتر ، تجربه شخصیست که به شکل آزمون و خطا انجام میشه . البته استفاده از تجربیات دیگران بسیار سودمنده و کارایی داره . کسی که به شما راهنمایی میده کیس شما رو ندیده و اطلاعی از سرما و گرمای کیس تو نداره . ممکنه پردازنده خودش رو به شکلی آسان اورکلاک کرده باشه اما همان روش برای شما کارساز نباشه و بزنی سیستمت رو ناک اوت کنی . اینکه میگی خیلیها تا فراتر از 4 گیگاهرتز اورکلاک کردند اونها رو ندیدی و از روششان و نوع قطعاتشان آگاه نیستی . برای جلو گیری از زیان احتمالی مطالعه فراوان در اینترنت و تجربه گام به گام و آهسته .

OMiD.1080p
01-10-18, 00:11
برادر عزیز اورکلاک چیزی نیست که کسی برای شما نسخه بپیچه و شما طبق اون دستور پیش بری و بزنی تو خال . شرایط بسیار متفاوته از طراحی پردازنده و ساختش بگیر تا شکل کیس شما .حتی دو پردازنده کاملاً یکسان هم ممکنه در اورکلاک با هم تفاوت داشته باشند . این مسئله ، بیشتر ، تجربه شخصیست که به شکل آزمون و خطا انجام میشه . البته استفاده از تجربیات دیگران بسیار سودمنده و کارایی داره . کسی که به شما راهنمایی میده کیس شما رو ندیده و اطلاعی از سرما و گرمای کیس تو نداره . ممکنه پردازنده خودش رو به شکلی آسان اورکلاک کرده باشه اما همان روش برای شما کارساز نباشه و بزنی سیستمت رو ناک اوت کنی . اینکه میگی خیلیها تا فراتر از 4 گیگاهرتز اورکلاک کردند اونها رو ندیدی و از روششان و نوع قطعاتشان آگاه نیستی . برای جلو گیری از زیان احتمالی مطالعه فراوان در اینترنت و تجربه گام به گام و آهسته .
سلام
اینا رو داری به من میگی !؟
من خیلی خیلی بیشتر از این چیزهایی که شما گفتید اطلاعات و تجربه دارم
من خودم تجربه اورکلاک هر چیزی رو دارم ... از رم بگیر تا گرافیک و سی پیو

اینی که من گفتم در خصوص یک چیزی بود که خیلی تخصصی هستش ! وگرنه تو حوضه سخت و نرم افزار الحمدلله یک نیمچه سوادی داریم...خیالت راحت