PDA

مشاهده نسخه کامل : دوربین عکاسی چی بخرم کدوم مارک خوبه ؟؟؟

sewil
08-07-18, 21:49
سلام من دنبال یه دوربیم که بتونم باهاش عکسای شخصی بگیرم
راستش دوربین گوشی اون چیزی ک میخوامو نشون نمیده میخوام دوربین عکاسی باشه
زیاد اطلاعاتی ندارم درباره اینکه کدوم برند خوبه یا اصلا لنزش چجوریه چی خوبه چی بد
میخوام دوروبر 500 600 تومن باشه
ممنون میشم کمک کنید

omid2ss
09-07-18, 00:53
مارک های Canon و نیکون عالی هستن.

P-Ravesh
09-07-18, 02:47
سلام من دنبال یه دوربیم که بتونم باهاش عکسای شخصی بگیرم
راستش دوربین گوشی اون چیزی ک میخوامو نشون نمیده میخوام دوربین عکاسی باشه
زیاد اطلاعاتی ندارم درباره اینکه کدوم برند خوبه یا اصلا لنزش چجوریه چی خوبه چی بد
میخوام دوروبر 500 600 تومن باشه
ممنون میشم کمک کنید

دوست عزیز تجربه ای که دارم رو خدمتت عرض میکنم .گوشی موبایل من کیفیت عکس و فیلمش از دروبین عکاسی هم قیمتش بسیار بالاتره . چند مدل دوربین عکاسی که تقریباً هم قیمت گوشی من بودند بررسی کردم دربرابر موبایل بنده حرفی برای گفتن نداشتند . در محدوده قیمت پیشنهادی شما فکر نمیکنم دوربین های عکاسی ای یافت بشن که بشه توسط اونها عکسهای مطلوبی گرفت . به عقیده بنده برای داشتن دوربین عکاسی غیر حرفه ای که نسبت به قیمت از گوشی موبایل بهینه تر باشه 3 میلیون به بالا نیازه . زیر این قیمت با پیشرفت های بسیاری که در دوربین های عکاسی و فیلمبرداری گوشی های همراه ایجاد شده مسلماً خرید موبایل منطقی تره چرا که امکانات بیشتری از دوربین عکاسی در اختیار شما میذاره . کارشناس عکاسی نیستم صرفاً تجربه رو بیان کردم . عکس زیر با گوشی موبایل گرفته شده که متعلق به 4 سال پیشه 13 مگاپیکسلی و ساخت سونی . تاری موجود در برخی نقاط عکس مربوط به لرزش دست عکاس است .هیچ گونه دستکاری و ادیت عکس انجام نشده .222082220922210

sfmth
09-07-18, 09:30
از نظر کیفیت عکس و امکانات دیجیتالی یک اس 9 پلاس خیلی بهتر هستش نسبت به دوربین هم قیمتش علاوه بر اینکه یک گوشی هستش و استفاده های دیگه ای هم داره و میتونین به صورت raw عکس هارو ذخیره کنین و به اندازه یک دوربین عکاسی حرفه ای توی عکس هاش اطلاعات و جزییات داره البته توی تاریکی یک مقدار ضعیف تره
ولی دوربین های دیجیتالی یک مزیتی که دارن اینه که میشه از لنز های مختلف استفاده کرد که البته باید برای هر لنز کلی پول داد و فقط میشه با عوض کردن گشودگی دیافراگم و فاصله کانونی افکت بوکه ایجاد کرد که بهتر از دوربین های گوشی هست ولی گوشی های رده بالا هم تا حدود خوبی میتونن این افکت رو به صورت دیجیتال ایجاد کنن ولی در بعضی جاها خیلی خوب در نمیاد
ولی اگه عکس خوب میخواین بگیرین هیچ ارتباطی به دوربینی که دارین نداره با هر چیزی میشه عکس خوب گرفت و حتی توی مسابقات برنده شد باید یاد بگیرین چجوری عکس خوب بگیرین

omid2ss
09-07-18, 19:52
اقا دوربین عکاسی دیگه الان کمتر از 20 مگاپیکسل فایده نداره

الانم قیمت ها رو دیدم ،، متاسفانه خیلی بالا هستن و با 700 و 800 تومن چیز بدرد بخوری نمیشه پیدا کرد.

شما حداقل باید 2.5 میلیون خرج کنی تا یه چیز خوب بخری.

قبلا یکی از بچه ها کانن 12مگاپیکسلی داشت ،، چندسال پیش 800 تومن گرفته بود. الان که بهش و خود عکس هاش نگا میکنم،، میگم این دیگه قدیمی شد...

مواظب باش.
حالا که میخای پول بدی یه چیز خوب بخر.

بقیه امکاناتشم در نظر بگیر.

rahimmoradi
14-07-18, 20:10
سلام
مارک
Canon خیلی تعریف میکنن

AMD>INTEL
15-07-18, 20:08
دوست عزیز این مقاله را مطالعه کنید

Only the registered members can see the link