PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید فن CPU

ALEX_HOT
22-06-18, 11:19
سلام دوستان
یه فن میخوام بخرم برای سی پی یو
بودجه م حدودا سیصد هزار تومن
اهل اورکلاک نیستم و فقط زیاد بازی میکنم با سیستم
مشخصات سیستم :
MB : Asus Z87 Deluxe /Dual
CPU: Core i5 4670K
CASE : Green X9 Predator v2.0
RAM :Corsair CMZ8GX3M2A2133C11
تصاویر مربوطه : آپلود شده و پیوست کردم

یه سوال هم داشتم
*به نظرتون فن ایستاده بگیرم یا تخت ؟ چون میخوام فن طوری باشه که به یه نوعی مادر برد هم خنک کنه
(منظورم کناره های محل قرار گیری cpu هستش ، همونجایی که هیت سینک گذاشته شده )

AMD>INTEL
22-06-18, 11:21
سلام دوستان
یه فن میخوام بخرم برای سی پی یو
بودجه م حدودا سیصد هزار تومن
اهل اورکلاک نیستم و فقط زیاد بازی میکنم با سیستم
مشخصات سیستم :
MB : Asus Z87 Deluxe /Dual
CPU: Core i5 4670K
CASE : Green X9 Predator v2.0
RAM :Corsair CMZ8GX3M2A2133C11
تصاویر مربوطه : آپلود شده و پیوست کردم

یه سوال هم داشتم
*به نظرتون فن ایستاده بگیرم یا تخت ؟ چون میخوام فن طوری باشه که به یه نوعی مادر برد هم خنک کنه
(منظورم کناره های محل قرار گیری cpu هستش ، همونجایی که هیت سینک گذاشته شده )

خنک کننده گرین نوتوس 200 برای این سیستم مناسبه

ALEX_HOT
22-06-18, 11:54
خنک کننده گرین نوتوس 200 برای این سیستم مناسبه
من خودم نظرم روی نوتوس 400 هستش ولی هم سنگینه هم نصبش سخته
ممنون استاد بزرگوار منتظر نظر و تجربه دیگر دوستان هم هستم :give_rose:

P-Ravesh
22-06-18, 13:54
من خنک کننده های آبی رو ترجیح میدم . خنک کننده پردازنده من گرین گلیشیر 360 هست که به جز خنک کردن پردازنده تمام هوای داخل کیس رو به بیرون میمکه . البته اگر کیس تو از نصب این گونه خنک کننده ها پشتیبانی کنه . رادیاتورها وفنها همگی به بالای کیس منتقل میشه و دیگه (مانند خنک کننده های بادی) جسم غول پیکری دروی کیس نمیبینی . به مادربرد به خاطر وزن اندک آسیبی نمیرساند.
توجه داشته باش به خنک کننده بادی ایراد نمیگیرم . اون ها هم در جای خودشان کارآمد و عالی هستند . به تجربه خودم خنک کننده آبی رو میپسندم . خنک کنندگی بالا (50 درجه سانتیگراد در لود کامل) ،خلوت شدن درون کیس، کشیدن هوای گرم درون کیس با قدرت زیاد به بیرون (هوای گرم رو به داخل کیس نمیده که بعد فنهای دیگر کار مکیدنش به بیرون رو انجام بدن )

ALEX_HOT
22-06-18, 14:35
من خنک کننده های آبی رو ترجیح میدم . خنک کننده پردازنده من گرین گلیشیر 360 هست که به جز خنک کردن پردازنده تمام هوای داخل کیس رو به بیرون میمکه . البته اگر کیس تو از نصب این گونه خنک کننده ها پشتیبانی کنه . رادیاتورها وفنها همگی به بالای کیس منتقل میشه و دیگه (مانند خنک کننده های بادی) جسم غول پیکری دروی کیس نمیبینی . به مادربرد به خاطر وزن اندک آسیبی نمیرساند.
توجه داشته باش به خنک کننده بادی ایراد نمیگیرم . اون ها هم در جای خودشان کارآمد و عالی هستند . به تجربه خودم خنک کننده آبی رو میپسندم . خنک کنندگی بالا (50 درجه سانتیگراد در لود کامل) ،خلوت شدن درون کیس، کشیدن هوای گرم درون کیس با قدرت زیاد به بیرون (هوای گرم رو به داخل کیس نمیده که بعد فنهای دیگر کار مکیدنش به بیرون رو انجام بدن )
درسته
اما برعکس شما من از سیستم بادی خوشم میاد
بین این دو مدل موندم

Green NOTOUS 200
&
Green NOTOUS 400

فن نوتوس 400 نسبت به نوتوس 200 بزرگتره و از طرفی وزنش با هیت سینک بیشتره میگم شاید خنک کنندگیش خیلی بیشتر از NOTOUS 200 باشه
ضمنا میترسم NOTOUS 400 به خاطر وزنش باعث دفورمه شدن مادربردم بشه
چون اختلاف قیمت زیادی هم ندارن موندم کدوم بخرم

امیر ازادی
22-06-18, 16:26
فن و رادیاتور اینقدرام وزن نداره که به مادر برد فشار بیاره من یه فن گرین ترانسفورمر سه دارم تقریبا هم سنگیه ولی کاملا بی مشکل داره کار میکنه.

ALEX_HOT
22-06-18, 17:04
ممنون از همه دوستان
فردا ایشالا یکی از همین دو مدل رو بالاخره سفارش میدم
:give_rose: