PDA

مشاهده نسخه کامل : چرا پینگ های دریافتی من ناقض همدیگر هستند؟!

S I N A
21-06-18, 22:53
سلام.
یه مدت هست نمیدوم چرا پینگ دریافتیم از سایت speedtest اون چیزی نیست که ظاهرا باید باشه!
درواقع من زمانی که از طریق مرورگر فایرفاکس یا کروم تست سرعت در سرور داخلی میگیریم بیشتر اوقات پینگم رو بالای 550 اعلام میکنه اما زمانی که مثلا در cmd پینگ 8.8.8.8 رو میگیرم حدود 140 اعلام میشه!
عجیب تر اینکه وقتی با نرم افزار speedtest از طریق وای فای و با موبایل اندرویدی تست میگیرم پینگ داخلیم رو 35 اعلام میکنه!
نمیدونم چرا با کامپیوتر اون پینگ بالا رو نشون میده که هیچ جایی ای به غیر از مرورگر نشون نمیده!

به نظرتون مشکل از کجاست؟!

AMD>INTEL
22-06-18, 10:49
این مورد میتونه از چیپ شبکه باشه . به صورت وایرلس کانکت میشی یا wifi

tyr0n
22-06-18, 13:43
سلام.
یه مدت هست نمیدوم چرا پینگ دریافتیم از سایت speedtest اون چیزی نیست که ظاهرا باید باشه!
درواقع من زمانی که از طریق مرورگر فایرفاکس یا کروم تست سرعت در سرور داخلی میگیریم بیشتر اوقات پینگم رو بالای 550 اعلام میکنه اما زمانی که مثلا در cmd پینگ 8.8.8.8 رو میگیرم حدود 140 اعلام میشه!
عجیب تر اینکه وقتی با نرم افزار speedtest از طریق وای فای و با موبایل اندرویدی تست میگیرم پینگ داخلیم رو 35 اعلام میکنه!
نمیدونم چرا با کامپیوتر اون پینگ بالا رو نشون میده که هیچ جایی ای به غیر از مرورگر نشون نمیده!

به نظرتون مشکل از کجاست؟!

باید توجه کنید موقع تست چه دیتا سنتری رو انتخاب میکنه؟
چون سایت اسپید تست بر اساس ای پی و لوکیشن،نزدیک ترین سرور رو جهت تست انتخاب میکنه
و گاهیه م پیش میاد پراکسی چیزی توی مرورگر شما فعال باشه که بر اساس ای پی اون پراکسی ممکنه عمل کنه.
پینگ 4.2.2.4 مهم ترین پینگ برای گیمینگ و حتی بقیه موارد هست روی 8.8.8.8 خیلی حساب نکنید.

البته اقای AMD>INTEL عزیز هم نکته خوبی رو اشاره کردند.

S I N A
23-06-18, 23:09
این مورد میتونه از چیپ شبکه باشه . به صورت وایرلس کانکت میشی یا wifi

همونطور که عرض کردم این مشکل رو فقط در pc دارم اونم فقط از طریق مرورگر.
مودم رو با کابل به کامپیوتر وصل میکنم.
فقط زمانی که از اسپید تست استفاده میکنم این پینگ بالا رو نشون میده و گرنه وقتی با cmd میگیرم درست هست!!

S I N A
23-06-18, 23:15
باید توجه کنید موقع تست چه دیتا سنتری رو انتخاب میکنه؟
چون سایت اسپید تست بر اساس ای پی و لوکیشن،نزدیک ترین سرور رو جهت تست انتخاب میکنه
و گاهیه م پیش میاد پراکسی چیزی توی مرورگر شما فعال باشه که بر اساس ای پی اون پراکسی ممکنه عمل کنه.
پینگ 4.2.2.4 مهم ترین پینگ برای گیمینگ و حتی بقیه موارد هست روی 8.8.8.8 خیلی حساب نکنید.

البته اقای AMD>INTEL عزیز هم نکته خوبی رو اشاره کردند.

ممنون دوست عزیز که راهنمایی کردید ولی فک کنم مشکل پیچیده تر از این حرف ها باشه!
سرور رو هم میزارم خودش انتخاب کنه که یکی از سرور های داخلی شهر خودمون رو انتخاب میکنه دیگه پینگ از شهری که توش زندگی میکنم کمتر که نداریم!
و هم از تهران انتخاب میکنم مثلا یک بار های وب گذاشتم یه بار پارس آنلاین ولی زیر 500 نمیومد!
واسه پراکسی هم همه چی رو خاموش میکنم و تست میگیرم بعلاوه داخل تنظیمات مرورگر روی NoProxy ست کردم و تست گرفتم بازم همون بوده!

S I N A
01-07-18, 15:00
کسی نبود راهنمایی کنه؟!

alireza40c
14-07-18, 11:40
با همون مرورگر توی گوگل بزن my ip ببین ip ای که میده مال کجاست