PDA

مشاهده نسخه کامل : تست کارت گرافیک دست دوم

SajjadKhati
13-06-18, 11:19
سلام
یه کارت GTX 750 دست دوم گرفتم . میخوام کامل تست اش کنم از هر لحاظ
1) با چه نرم افزاری تست کنم؟
2) توی لود 90 درصد ، علاوه بر اینکه دور فن گرافیک بالا میره و نویز بیشتر میشه (که تا اینجا طبیعی هست) ، یه صدای خِر خِر کوچیک از فن میاد (فن رو نگه میدارم ، صدای خِر خِر دیگه نمیاد) . این صدای خِر خِر کوچیک اشکالی نداره؟

----------------------------------

با Kombastor در نرم افزار MSI After Burner به مدت 5 دقیقه تست کردم . تا لود 90 درصد رفت و در ریزولیشن 720*1280 ، حدود 61 فریم داد . توی این لود ، دماش تا 62 درجه رفت . دمای زمان بیکاری شم 31 درجه هست
میتونم اورکلاک اش کنم؟
ممنون از استاد امید که در خرید راهنمایی کردش :11():

DOOM999
13-06-18, 11:43
دماش مناسبه .با FurMark هم تست کن
Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)مدل دقیق کارت چیه

SajjadKhati
13-06-18, 11:58
دماش مناسبه .با FurMark هم تست کن

(Only the registered members can see the link)مدل دقیق کارت چیه

سلام
ممنون
تست کردم
در حد 1 دقیقه تست کرد و نتیجه این شد :

چقدر باید تست کنم؟ 1 دقیقه بسه؟
24 فریم تو فول اچ دی داد و یه کم ریپ میزد

DOOM999
13-06-18, 12:02
حداقل 10 دقیقه برای اطمینان از سلامت و پایداری کارت
برند کارت و مدل دقیق چیه مثل MSI GTX 1080 GAMING X TF VI
میخوام ببینم فن هاش چجوریه

SajjadKhati
13-06-18, 12:15
حداقل 10 دقیقه برای اطمینان از سلامت کارت
برند کارت و مدل دقیق چیه مثل MSI GTX 1080 GAMING X TF VI
میخوام ببینم فن هاش چجوریه

خودش یه دیقه تست میکنه و خارج میشه

Asus GTX 750 Formula 1GB DDR5

فرکانس حافظه ی GTX 750 هم مثل GT 730 DDR5 هم 2500MHZ هه . پس توی سایت :

چیه که نوشت؟ :

Memory Clock1253 MHz
5012 MHz effective

DOOM999
13-06-18, 12:26
خودش یه دیقه تست میکنه و خارج میشه

Asus GTX 750 Formula 1GB DDR5

فرکانس حافظه ی GTX 750 هم مثل GT 730 DDR5 هم 2500MHZ هه . پس توی سایت :

چیه که نوشت؟ :

Memory Clock1253 MHz
5012 MHz effective

فرکانسش همون 5010 هست که نصفش رو مینویسه یعنی 2505
تنظیماتش رو چک کن بزار روی MIN 15 چون اگه الکی بیرون بپره نشونه مشکل کارت
اگه صدای فن تو بازی یا کار زیاد اذیتت میکنه روغن کاریش کن

SajjadKhati
13-06-18, 12:42
فرکانسش همون 5010 هست که نصفش رو مینویسه یعنی 2505
تنظیماتش رو چک کن بزار روی MIN 15 چون اگه الکی بیرون بپره نشونه مشکل کارت
اگه صدای فن تو بازی یا کار زیاد اذیتت میکنه روغن کاریش کن

ممنون
با msi kombustor تست بگیرم ، مشکلی نیست؟
تا الان 20 دقیقه تحت تست هه

DOOM999
13-06-18, 12:53
ممنون
با msi kombustor تست بگیرم ، مشکلی نیست؟
تا الان 20 دقیقه تحت تست هه

برنامه msi kombustor هم عالیه
20دقیقه کافیه کارتتون سالمه

SajjadKhati
13-06-18, 13:49
ممنون
tomb raider 2016 را تست کردم
با همون تنظیماتی که توی GT 730 DDR5 بالا آورده بودم . (720*1280 و تنظیمات متوسط به پایین) . چیزی که با GT 730 DDR5 ، حداقل 12 فریم میداد ، با GTX 750 ، حداقل 25 فریم میده و اونجا حداکثر 26 فریم میداد و اینحا حداکثر 60 فریم میده
بصورت میانگین توی GT 730 DDR5 حدود 18 فریم بود و با GTX 750 حدود 35 فریم هه

اگه بخوام down clock کنم ، با همون msi after burner باید کنم؟
over clock را تا چند مگا هرتز میتونم انجام بدم؟ (هم کلاک هسته و هم حافظه)

DOOM999
13-06-18, 15:06
ممنون
tomb raider 2016 را تست کردم
با همون تنظیماتی که توی GT 730 DDR5 بالا آورده بودم . (720*1280 و تنظیمات متوسط به پایین) . چیزی که با GT 730 DDR5 ، حداقل 15 فریم میداد ، با GTX 750 ، حداقل 36 فریم میده و اونجا حداکثر 26 فریم میداد و اینحا حداکثر 60 فریم میده
بصورت میانگین توی GT 730 DDR5 حدود 20 فریم بود و با GTX 750 حدود 50 فریم هه

اگه بخوام down clock کنم ، با همون msi after burner باید کنم؟
over clock را تا چند مگا هرتز میتونم انجام بدم؟ (هم کلاک هسته و هم حافظه)

msi after burner رابط کاربریش از بقیه برنامه ها بهتره نیاز به DOWN CLOCK نیست چون تاثیر محسوسی تو دما نداره فقط با TEMP LIMIT میتونی دما رو در سطح دلخواه نگه داری
اور هم بستگی به کیفیت چیپ کارت داره

SajjadKhati
13-06-18, 16:12
msi after burner رابط کاربریش از بقیه برنامه ها بهتره نیاز به DOWN CLOCK نیست چون تاثیر محسوسی تو دما نداره فقط با TEMP LIMIT میتونی دما رو در سطح دلخواه نگه داری
اور هم بستگی به کیفیت چیپ کارت داره

ممنون
کیفیت چیپ کارت ، منظورتون همون کیفیت قطعه هست؟
کلا شکل کارت اینه :

22145

22146

من GT 730 DDR5 را اورکلاک میکردم حدود 50 هرتز

AMD>INTEL
13-06-18, 19:20
furmark را باید ده دقیقه استرس تست بگیری نه بنچمارک

SajjadKhati
13-06-18, 19:40
ممنون از هر دو
این چون 1 گیگ هه ، توی بازی های روز (tomb raider) اونجاهایی که حافظه ی گرافیک بیشتر از 1 گیگ لازم داره ، نرخ فریم دهی اش کم میشه (حتی تا 12 فریم هم میاد . میانگین ، روی 18 فریم میاد) اما جاهایی که تا 1 گیگ لازم داره ، نرخ فریم دهی اش خوبه و میانگین اش تا 35 الی 40 فریم (و حداکثر تا 60 فریم) میره
بنابراین ، معمولا هم هر چی بیشتر بازی کنیم ، و یا مراحل بیشتر بریم ، حافظه ی بیشتری لازم داره بنابراین ، معمولا 10 تا 20 دقیقه ی اول بازی فریم 35 تا 40 میده اما هر چی (معمولا نه همیشه) جلوتر میره ، فریم افت شدید پیدا میکنه و چاره اش اینه که از بازی خارج و دوباره وارد شیم (چون خارج شدن ، باعث آزاد شدن حافظه ی گرافیکی میشه)
واسه همین هم نرخ فریم دهی اش نوسان قابل توجهی داره
اگه 2 گیگ بود ، خیلی بهتر میبود . البته 2 گیگ هم 750ti داشتن که حداقل 450 بود و من اون قدر نمیخواستم خرج کنم
ممنون

SajjadKhati
13-06-18, 19:54
furmark را باید ده دقیقه استرس تست بگیری نه بنچمارک

استرس تست هم با futuremark به مدت 20 دقیقه گرفتم الان که کارکردش تا 100 در 100 رفت
البته با tomb raider هم کارکردش تا 100 در 100 رفته بود

AMD>INTEL
13-06-18, 21:36
استرس تست هم با futuremark به مدت 20 دقیقه گرفتم الان که کارکردش تا 100 در 100 رفت
البته با tomb raider هم کارکردش تا 100 در 100 رفته بود

اوکیه کارت . :great:

SajjadKhati
29-08-18, 16:59
سلام
کارت Asus GTX 950 2GB OC گرفتم :

GTX950-OC-2GD5 | Graphics Cards | ASUS Global (Only the registered members can see the link)

توی msi kombustor به مدت بالای 1 ساعت و 50 دقیقه تست کردم ، لودش تا 98 الی 99 درصد رفت و در ریزولیشن 720*1280 بین 83 تا 89 فریم داد (میانگین ، 86 فریم بود) . دماش تا 69 درجه رفت (دور فن روی 55 درصد بود) . دمای زمان بیکاری شم 33 تا 35 درجه هست :

توی نرم افزار FurMark هم بیشتر از نیم ساعت با ریزولیشن 1024*1280 و anti alias 2x MSAA ، دقیق 29 فریم داد (دما و لود gpu و دور فن اش ، همون میزان بود) :

کلا در حالت base ، هیچ مشکلی نداشت و حدود 40 تا 44 درصد ، از حالت base گرافیک GTX 750 بهتر بود (در این تست ها) .
تست دیگه ای که لازم نداره؟

----------------------------------------------------------------

اما نمیدونم چرا وقتی اورکلاکش میکنم ، با اونکه نرخ فریم بیشتر میشه و دماش هم چندان افزایش پیدا نمیکنه (تا 70 درجه میره) ، ولی بعد از حدودا یه ربع ، اتوماتیک از برنامه ی msi kombustor بیرون میره . برای اورکلاک ، فقط فرکانس حافظه و فرکانس gpu رو در برنامه ی msi after burner باید تنظیم کرد؟ (من power limit و اینا ها را هم افزایش میدم . اشکالی داره؟) . کلا مشکل اورکلاک که پیش میاد ، از منه یا از کارت؟ با 4 فاز مدار تغذیه اش ، چقدر میشه اورکلاک کرد؟ (من 175 مگاهرتز gpu و 102 مگاهرتز حافظه ی کارت را افزایش فرکانس دادم. درسته؟) . اورکلاک حافظه و gpu ، نسبت خاصی داره یا هر کدوم را هر چقدر خواستیم ، میتونیم افزایش بدیم؟

باز هم ممنون از استاد امید بخاطر راهنمایی برای خرید گرافیک و بقیه ی اساتیدهایی که توی این تاپیک هستن :11():

AMD>INTEL
29-08-18, 18:10
سلام
کارت Asus GTX 950 2GB OC گرفتم :

GTX950-OC-2GD5 | Graphics Cards | ASUS Global (Only the registered members can see the link)

توی msi kombustor به مدت بالای 1 ساعت و 50 دقیقه تست کردم ، لودش تا 98 الی 99 درصد رفت و در ریزولیشن 720*1280 بین 83 تا 89 فریم داد (میانگین ، 86 فریم بود) . دماش تا 69 درجه رفت (دور فن روی 55 درصد بود) . دمای زمان بیکاری شم 33 تا 35 درجه هست :

Only the registered members can see the linkتست-کارت-گرافیک-دست-دوم-1-jpg

توی نرم افزار FurMark هم بیشتر از نیم ساعت با ریزولیشن 1024*1280 و anti alias 2x MSAA ، دقیق 29 فریم داد (دما و لود gpu و دور فن اش ، همون میزان بود) :

Only the registered members can see the linkتست-کارت-گرافیک-دست-دوم-2-jpg

کلا در حالت base ، هیچ مشکلی نداشت و حدود 40 تا 44 درصد ، از حالت base گرافیک GTX 750 بهتر بود (در این تست ها) .
تست دیگه ای که لازم نداره؟

----------------------------------------------------------------

اما نمیدونم چرا وقتی اورکلاکش میکنم ، با اونکه نرخ فریم بیشتر میشه و دماش هم چندان افزایش پیدا نمیکنه (تا 70 درجه میره) ، ولی بعد از حدودا یه ربع ، اتوماتیک از برنامه ی msi kombustor بیرون میره . برای اورکلاک ، فقط فرکانس حافظه و فرکانس gpu رو در برنامه ی msi after burner باید تنظیم کرد؟ (من power limit و اینا ها را هم افزایش میدم . اشکالی داره؟) . کلا مشکل اورکلاک که پیش میاد ، از منه یا از کارت؟ با 4 فاز مدار تغذیه اش ، چقدر میشه اورکلاک کرد؟ (من 175 مگاهرتز gpu و 102 مگاهرتز حافظه ی کارت را افزایش فرکانس دادم. درسته؟) . اورکلاک حافظه و gpu ، نسبت خاصی داره یا هر کدوم را هر چقدر خواستیم ، میتونیم افزایش بدیم؟

باز هم ممنون از استاد امید بخاطر راهنمایی برای خرید گرافیک و بقیه ی اساتیدهایی که توی این تاپیک هستن :11():

بعضی از GPU ها برای فیکس کردن فرکانس در اورکلاک باید کمی ولتاژ اعمال کرد
بعد از اورکلاک نیازی تست با FURMARK نیست
با 3DMARK TIME SPY یا 3DMARK 11 تست کنید

SajjadKhati
29-08-18, 19:47

سلام
ممنون استاد امید
msi kombustor گزینه ای بنام core voltage داره ولی غیر فعال هه.
بجاش گزینه ی power limit شو تا 103 درصد بردم (بدون افزایش power limit ، بیشینه ی اورکلاک شو انجام نمیده) بعد فرکانس هسته را تا حدود 100 مگاهرتز زیاد کردم . بیشتر از این رو دیگه جواب نمیده (البته وقتی power limit را زیادتر کنیم ، مثلا روی 106 درصد ببریم ، افزایش فرکانس جواب میده ولی در اون صورت پایداری کارت کم میشه و بعد از 15 دقیقه ، برنامه بسته میشه) و فرکانس حافظه را تا 140 مگاهرتز (البته حافظه را تا 300 مگاهرتز هم میشه زیاد کرد که دیگه بازم تاثیر خاصی نداره)
این جوری کلا کردم :

Only the registered members can see the linkتست-کارت-گرافیک-دست-دوم-3-jpg

فکر کنم چون سوکت تغذیه ی جداگانه نداره ، بیشتر از این جواب نمیده.
بیشتر از 55 دقیقه توی این حالت تست کردم. فریم بین 90 تا 94 مگاهرتز ، تغییر میکنه (حدود 5 فریم افزایش داشت)
کلا اورکلاک بشه یا نشه ، دماش همونه :Love-ssa~! (1):
کلا از لحاظ اورکلاک ، کارت معمولی ای هست . ولی فن هاش خوبن . هم کم صدا و هم قدرتمند که دور فن را تا آخر زیاد کنیم ، فکر کنم 10 درجه ای دما را کم کنه.

-------------------------------------

با برنامه ی ASUS GPU TweakII که روی گزینه ی overclock mode اش میذارم ، فرکانس ها و کلا کارایی اش هیچ تاثیر و تغییری با حالت معمولی اش نداره!!

AMD>INTEL
29-08-18, 19:50
سلام
ممنون استاد امید
msi kombustor گزینه ای بنام core voltage داره ولی غیر فعال هه.
بجاش گزینه ی power limit شو تا 103 درصد بردم (بدون افزایش power limit ، بیشینه ی اورکلاک شو انجام نمیده) بعد فرکانس هسته را تا حدود 100 مگاهرتز زیاد کردم . بیشتر از این رو دیگه جواب نمیده (البته وقتی power limit را زیادتر کنیم ، مثلا روی 106 درصد ببریم ، افزایش فرکانس جواب میده ولی در اون صورت پایداری کارت کم میشه و بعد از 15 دقیقه ، برنامه بسته میشه) و فرکانس حافظه را تا 140 مگاهرتز (البته حافظه را تا 300 مگاهرتز هم میشه زیاد کرد که دیگه بازم تاثیر خاصی نداره)
این جوری کلا کردم :

Only the registered members can see the linkتست-کارت-گرافیک-دست-دوم-3-jpg

فکر کنم چون سوکت تغذیه ی جداگانه نداره ، بیشتر از این جواب نمیده.
بیشتر از 55 دقیقه توی این حالت تست کردم. فریم بین 90 تا 94 مگاهرتز ، تغییر میکنه (حدود 5 فریم افزایش داشت)

-------------------------------------

با برنامه ی ASUS GPU TweakII که روی گزینه ی overclock mode اش میذارم ، فرکانس ها و کلا کارایی اش هیچ تاثیر و تغییری با حالت معمولی اش نداره!!

وقتی اور میکنی ببین گیم مشکلی داره یا نه
کارت هایی که تغذیه جداگانه ندارند محدودیت ها زیادی در بایوس ایجاد میکنند

SajjadKhati
29-08-18, 20:07
وقتی اور میکنی ببین گیم مشکلی داره یا نه
کارت هایی که تغذیه جداگانه ندارند محدودیت ها زیادی در بایوس ایجاد میکنند

ممنون
از چه لحاظ ببینم توی گیم مشکلی نداره؟
گیم رو هنوز تست نکردم . تا حالا با دو نرم افزار msi kombustor و FurMark داشتم تست میکردم به دفعات زیاد (حدود 10 بار) و مدت های طولانی (بیشترینش نزدیک 2 ساعت)

AMD>INTEL
29-08-18, 20:18
ممنون
از چه لحاظ ببینم توی گیم مشکلی نداره؟
گیم رو هنوز تست نکردم . تا حالا با دو نرم افزار msi kombustor و FurMark داشتم تست میکردم به دفعات زیاد (حدود 10 بار) و مدت های طولانی (بیشترینش نزدیک 2 ساعت)

این کار اشتباه است
این نرم افزارها برای تست یک یا دفعه است . استفاده زیاد از این برنامه ها احتمال صدمه زدن به VRM کارت میشود
اگر با اورکلاک در گیم مشکلی نداره نیاز به تست های دیگه نیست

SajjadKhati
29-08-18, 20:37
این کار اشتباه است
این نرم افزارها برای تست یک یا دفعه است . استفاده زیاد از این برنامه ها احتمال صدمه زدن به VRM کارت میشود
اگر با اورکلاک در گیم مشکلی نداره نیاز به تست های دیگه نیست

ممنون
برای یه بار فقط خواستم تست کنم. بازی رو هم تست میکنم
منتها یه مشکلی که انگار داره اینه که وقتی کامپیوتر را خاموش و روشن میکنم ، صدای مانیتور در قسمت خروجی حذف میشه (مانیتورم اسپیکر داخلی داره) . باید حتما یه بار کابل را ازش جدا کنم و دوباره وصل کنم تا درست بشه . مشکل نرم افزار و درایور میتونه باشه یا کارت مشکل داره؟
توی اون ویندوز 7 ام هم تست کنم.
یه مشکل دیگه اینکه این کارت ، 2 تا پورت hdmi داره ولی به طرز عجیبی نمیدونم چرا کابل hdmi فقط وارد یکی از پورت هاش میشه و وارد یکی دیگه نمیشه!

SajjadKhati
29-08-18, 20:55
توی اون ویندوزم همینجوری بود . صدا غیر فعال بود (باید حتما کابل را دربیارم و دوباره بذارم) . این جوری هه :

به نظرت ویندوز عوض کنم ببینم درست میشه؟
اون پورت دیگه که گفتم ، display port بود :Love-ssa~! (1):

AMD>INTEL
29-08-18, 21:14
توی اون ویندوزم همینجوری بود . صدا غیر فعال بود (باید حتما کابل را دربیارم و دوباره بذارم) . این جوری هه :

به نظرت ویندوز عوض کنم ببینم درست میشه؟
اون پورت دیگه که گفتم ، انگار شبیه hdmi هست . انگار خودش نیست . یا اینکه به هر حال تغییر شکل داده هست و کنار سمت چپ بالاش ، انحنای پورت های hdmi را نداره و واسه همین کابل ، توش نمیره

درایور با ddu حذف کن و درایور جدید را نصب کن

SajjadKhati
29-08-18, 23:28
درایور با ddu حذف کن و درایور جدید را نصب کن

ممنون استاد امید
این کار را کردم.
ویندوز رو هم عوض کردم ولی همون هه. آخرین نسخه ی درایور 399.07 هه
میشه واسه این باشه که کارت خوب توی اسلات جا نرفته باشه؟
به نظرم که مشکل جا رفتن نداره

یه بار هم موقع برداشتن و گذاشتن کابل hdmi ، سیستم ریست شد . حالا نمیدونم واسه ی گذاشتن و برداشتن کابل hdmi بود یا چیز دیگه ای .
مشکلی داره؟

سلامی مجدد
مانیتور من asus vx239h هست. کابل hdmi اصلی ایسوز هست . با کارت های دیگه مثل gtx 750 و پورت hdmi آنبرد مادربرد h97-d3h هیچ مشکل صوتی ای نداره.
طرف میگه واسه کیفیت کابل hdmi هست . میگه فرکانسی که ارسال میکنه بالاتر از اون کارت هاست.
این درسته؟

AMD>INTEL
30-08-18, 10:29
ممنون استاد امید
این کار را کردم.
ویندوز رو هم عوض کردم ولی همون هه. آخرین نسخه ی درایور 399.07 هه
میشه واسه این باشه که کارت خوب توی اسلات جا نرفته باشه؟
به نظرم که مشکل جا رفتن نداره

یه بار هم موقع برداشتن و گذاشتن کابل hdmi ، سیستم ریست شد . حالا نمیدونم واسه ی گذاشتن و برداشتن کابل hdmi بود یا چیز دیگه ای .
مشکلی داره؟

سلامی مجدد
مانیتور من asus vx239h هست. کابل hdmi اصلی ایسوز هست . با کارت های دیگه مثل gtx 750 و پورت hdmi آنبرد مادربرد h97-d3h هیچ مشکل صوتی ای نداره.
طرف میگه واسه کیفیت کابل hdmi هست . میگه فرکانسی که ارسال میکنه بالاتر از اون کارت هاست.
این درسته؟

سلام
ببین تو بایوس گزینه ایی نیست برای فعالسازی یا غیر فعالسازی صوتی hdmi nvidia

SajjadKhati
30-08-18, 10:41
سلام

الان میبینم ولی فکر نکنم باشه.
میگم به بایوس مربوط نمیشه که ریست کارخونه اش کنم بلکه ان شاء ا... درست بشه؟

SajjadKhati
30-08-18, 10:51
سلام

hdmi نداره ولی یه گزینه ی audio control داره که اگه غیر فعالش کنم ، کلا همه ی خروجی های صوتی را غیر فعال میکنه .
میگم به آپدیت بایوس مادربرد ربط داره؟ واسه ی من آپدیت نسخه ی f6 هه

AMD>INTEL
30-08-18, 11:43
hdmi نداره ولی یه گزینه ی audio control داره که اگه غیر فعالش کنم ، کلا همه ی خروجی های صوتی را غیر فعال میکنه .
میگم به آپدیت بایوس مادربرد ربط داره؟ واسه ی من آپدیت نسخه ی f6 هه

پیشنهاد میکنم کارت روی یک سیستم دیگه تست کنی

SajjadKhati
30-08-18, 12:45
پیشنهاد میکنم کارت روی یک سیستم دیگه تست کنی

تست کردم ولی نشد
این که اصلا در میاوردم و دوباره جا میذاشتم هم نمیومد
به نظرت مشکل سخت افزاری هه؟ ممکنه از کابل hdmi باشه؟ (اینم بگم که کابل با بقیه ی گرافیک ها مشکلی نداره)
از یه تعمیرکار پرسیدم ، گفت احتمالش خیلی خیلی مه که واسه سخت افزار باشه . نرم افزاری هم من از آپدیت بایوس تا ریست بایوس ، همه کار را انجام دادم.

AMD>INTEL
30-08-18, 12:57
تست کردم ولی نشد
این که اصلا در میاوردم و دوباره جا میذاشتم هم نمیومد
به نظرت مشکل سخت افزاری هه؟ ممکنه از کابل hdmi باشه؟ (اینم بگم که کابل با بقیه ی گرافیک ها مشکلی نداره)
از یه تعمیرکار پرسیدم ، گفت احتمالش خیلی خیلی مه که واسه سخت افزار باشه . نرم افزاری هم من از آپدیت بایوس تا ریست بایوس ، همه کار را انجام دادم.

احتمالا کارت مشکل داره در قسمت HDMI
چون موارد نرم افزاری رو اجرا کردی و کارت قبلی هم با همین کابل جواب میداده

SajjadKhati
30-08-18, 18:47
احتمالا کارت مشکل داره در قسمت HDMI
چون موارد نرم افزاری رو اجرا کردی و کارت قبلی هم با همین کابل جواب میداده

ممنون
ویندوز رو دوباره عوض کردم. این بار که نرم افزار msi after burner را نصب کردم (نسخه ی 4.3.0) و در تنظیماتش در سربرگ on screen display ، گزینه ی toggle on screen display را روی دکمه ی f8 میذارم و با اونکه در سربرگ monitoring اش ، همه ی تیک های مولفه های مورد نظر زده هست اما وقتی فیلمی نمایش میده یا تستی میخوام با msi kombastor کنم ، وقتی f8 را میزنم ، اطلاعات را نمایش نمیده . هر دکمه ی دیگه ای بجای دکمه ی f8 را هم ست کردم ولی بازم نمایش نمیده . توی ویندوز قبلی که همین ویندوز بود ، خوب بود. درایور هم همون نسخه ی 399.07 هه.

مشکل از کجاست؟
این نرم افزار ، پیشنیازی که نداره؟

-------------------------------------------------------------------------------

ویرایش :
نسخه ی 4.5 را دانلود و نصب کردم ، درست شد.
جای تعجب اینجاست که در ویندوز قبلی که نصب بود و همین ویندوز بود ، نسخه ی 4.3 جواب میداد

SajjadKhati
31-08-18, 00:58
سلامی مجدد
Tomb raider 2016 را تست کردم . با همون ریزولیشن ۷۲۰ * ۱۲۸۰ و تنظیمات متوسط (توی gtx 750 ، تنظیماتی پایین تر از متوسط بود) و anti alias روی دومین گزینه که دقیق اسم شو نمیدونم ، حداقل ۳۷ فریم داد ولی حداکثرش بالای ۶۰ فریم باید بده و نصف اوقات تا حداکثر توانش استفاده نمیشد و تا ۹۰ درصد بود. چون نمیدونم واسه ی نرم افزار msi after burner هست یا نه ، توی بازی ها انگار فرکانس مانیتورمو میشناشه که ۶۰ هرتز هست و از ۶۰ فریم انگار بالاتر نمیره.
ولی بصورت میانگین تقریبا بیش از نصف اوقات ، همون ۶۰ فریم بود.

نکته ی جالب اینه که با اون نرم افزارها که تست میگرفتم فرکانس هسته ها را که اورکلاک هم میکردم ، به زور تا ۱۱۱۰ الی ۱۱۷۰ مگاهرتز میرفت ولی توی بازی اورکلاک نکردم ولی فرکانسش روی ۱۲۲۵ قفل بود!

SajjadKhati
05-09-18, 21:13
سلامی مجدد
یه نکته ی جالب اینکه (درباره ی مشکل صوتی پورت hdmi این کارت) وقتی روی هایبرنت میذارم و دوباره روشن میکنم ، صدای hdmi اش درست میشه ولی با ریست و خاموش کردن ، مشکل داره .
دلیل اش چی میتونه باشه؟
کلا چیز عجیبی هه که معلوم نیست مشکل سخت افزاری هه یا نرم افزاری!

AMD>INTEL
05-09-18, 21:20
سلامی مجدد
یه نکته ی جالب اینکه (درباره ی مشکل صوتی پورت hdmi این کارت) وقتی روی هایبرنت میذارم و دوباره روشن میکنم ، صدای hdmi اش درست میشه ولی با ریست و خاموش کردن ، مشکل داره .
دلیل اش چی میتونه باشه؟
کلا چیز عجیبی هه که معلوم نیست مشکل سخت افزاری هه یا نرم افزاری!

این نشونه خاصی نیست فقط تعمیرکار میتونه مسیر رو بررسی کنه . ممکنه به دلیل کنده شدن یکی از قطعات smd باشه

SajjadKhati
28-01-19, 14:03

سلامی مجدد
استاد امید ، برای اورکلاک ، باید بصورت میلی ولت ، ولتاژ اعمال کرد؟ یعنی اینکه یک ولت یا دو ولت ، بداش عدد بزرگی هه ، درسته؟ بعد اینکه چند میلی ولت باید ولتاژ اعمال کرد؟ یا اینکه چند میلی ولت ، افزایش داد؟

AMD>INTEL
28-01-19, 19:06
سلامی مجدد
استاد امید ، برای اورکلاک ، باید بصورت میلی ولت ، ولتاژ اعمال کرد؟ یعنی اینکه یک ولت یا دو ولت ، بداش عدد بزرگی هه ، درسته؟ بعد اینکه چند میلی ولت باید ولتاژ اعمال کرد؟ یا اینکه چند میلی ولت ، افزایش داد؟
سلام
هر چقدر کمتر ولتاژ بدی بهتره از پایین ترین حد شروع کن تا با فرکانس مورد نظر به پایداری برسی
مینی ولت بله

SajjadKhati
28-01-19, 22:57
سلام
هر چقدر کمتر ولتاژ بدی بهتره از پایین ترین حد شروع کن تا با فرکانس مورد نظر به پایداری برسی
مینی ولت بله

ممنون
کارت های سری اورکلاک ، معمولا چند مگاهرتز اورکلاک میکنن؟
حداقلش از چند میلی ولت شروع میشه؟

AMD>INTEL
29-01-19, 05:27
ممنون
کارت های سری اورکلاک ، معمولا چند مگاهرتز اورکلاک میکنن؟
حداقلش از چند میلی ولت شروع میشه؟

مقدار ثابتی ندارن
وقت باید پله به پله پیش رفت

SajjadKhati
29-01-19, 11:53
مقدار ثابتی ندارن
وقت باید پله به پله پیش رفت

ممنون
کلا از 115 مگاهرتز برای کلاک هسته ، بیشتر نمیشه اورکلاک کرد . در بهترین حالت ، از 125 مگاهرتز دیگه بالاتر نرفت . (پایدارترینش ، مقدار 100 مگاهرتز هه) . کلاک حافظه ، محدودیت خاصی نداره . gpu voltage و power limit را هر کدوم از 3 درصد تا 25 درصد تغییر بدیم ، فرق خاصی نمیکنه .
ولی من توی youtube دیدم ، همین مدل را طرف تا 160 مگاهرتز برای حافظه ی هسته ، اورکلاک کرده بود . البته نمیدونم تست هم گرفت یا نه .

AMD>INTEL
29-01-19, 17:46
ممنون
کلا از 115 مگاهرتز برای کلاک هسته ، بیشتر نمیشه اورکلاک کرد . در بهترین حالت ، از 125 مگاهرتز دیگه بالاتر نرفت . (پایدارترینش ، مقدار 100 مگاهرتز هه) . کلاک حافظه ، محدودیت خاصی نداره . gpu voltage و power limit را هر کدوم از 3 درصد تا 25 درصد تغییر بدیم ، فرق خاصی نمیکنه .
ولی من توی youtube دیدم ، همین مدل را طرف تا 160 مگاهرتز برای حافظه ی هسته ، اورکلاک کرده بود . البته نمیدونم تست هم گرفت یا نه .

خیلی شرایط داره . خیلی از اورکلاکرها بایوس را ماد میکنند و محدودیت های بایوس رفرنس را حذف میکنند