PDA

مشاهده نسخه کامل : دروس هایی که به برنامه نویسی کمک میکنن ، چه چیزهایی هستن؟

SajjadKhati
10-06-18, 00:52
سلام
بعد از یادگیری نسبی یه زبان برنامه نویسی (البته من سی شارپ رو یه کم بلدم و فکر نکنم فرق چندانی با سی پلاس پلاس و بقیه ی زبان ها داشته باشه) ، چه دروس هایی لازم هست که پیگیری و خوندنش به درک بیشتر برنامه نویسی و یادگیری و تجزیه و تحلیل کدها کمک میکنه؟
در واقع لازمه که درس هایی مثل ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی و نظریه ی زبان ها و ماشین و یادگیری ماشین و خیلی درس های دیگه از این جور چیزا را دنبال کنم؟ چون من با هیچ کدوم شون آشنا نیستم . هر کدوم شون ، چه تاثیری در قدرت و تجزیه و تحلیل برنامه نویسی دارن؟
سئوال بعدی اینکه خیلی از الگوریتم ها با نام های مختلف ، برای چی هستن و کاربردشون کجاست؟ برای ماها که پروژه های دسکتاپ کار میکنیم ، به درد میخوره؟ مثلا الگوریتم مورچگان و الگوریتم pso و خیلی از الگوریتم های دیگه که فقط نام شون رو یه کم بلدم
ممنون

ravegoat
11-06-18, 19:15
سلام سجاد جان!

بعد از یادگیری نسبی یه زبان برنامه نویسی (البته من سی شارپ رو یه کم بلدم و فکر نکنم فرق چندانی با سی پلاس پلاس و بقیه ی زبان ها داشته باشه) ، چه دروس هایی لازم هست که پیگیری و خوندنش به درک بیشتر برنامه نویسی و یادگیری و تجزیه و تحلیل کدها کمک میکنه؟

پیشنهاد می کنم یواش یواش با سی پلاس پلاس آشنا بشی. نه در کوتاه مدت بلکه بعد از یک یا دو سال برای تحلیل کد ها کمک بزرگی محسوب میشه.

در واقع لازمه که درس هایی مثل ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی و نظریه ی زبان ها و ماشین و یادگیری ماشین و خیلی درس های دیگه از این جور چیزا را دنبال کنم؟ چون من با هیچ کدوم شون آشنا نیستم . هر کدوم شون ، چه تاثیری در قدرت و تجزیه و تحلیل برنامه نویسی دارن؟

خیلی از این درس ها در دوره ی کارشناسی مهندسی نرم افزار آموزش داده میشه. درک عمیق این مطالب خیلی مفید خواهد بود در غیر این صورت کمکی نخواهد کرد. شاید برای شروع اینا بد نباشه: زمان ماشین، ساختمان داده، کامپایلر، طراحی الگوریتم، پایگاه داده و سیستم عامل.

سئوال بعدی اینکه خیلی از الگوریتم ها با نام های مختلف ، برای چی هستن و کاربردشون کجاست؟ برای ماها که پروژه های دسکتاپ کار میکنیم ، به درد میخوره؟ مثلا الگوریتم مورچگان و الگوریتم pso و خیلی از الگوریتم های دیگه که فقط نام شون رو یه کم بلدم

قبل از این که بخوام به صراحت به این بخش پاسخ بدم، یه مقدمه ای رو باهات مرور می کنم. امروزه مهندسی نرم افزار مثلی خیلی از علوم بسیار گسترده هستش. در نتیجه با یادگیری مباحث پایه، علاقه و گرایش حرفه ای ما باید ما رو به سمت مباحث جدید سوق بده. در نتیجه بنده به طور قطعی نمی تونم بگم که محاسبات نرم (الگورتیم مورچگان، PSO و غیره) در آینده به دردت میخوره یا نه! این به خودت بستگی داره که در پروژه های دسکتاپی کدوم مسیر رو میخوای دنبال کنی! شاید برای یه برنامه نویس با توجه به پروژه اش، دنبال کردن مباحث Multi-threading خیلی واجب تر از مباحث پایگاه داده باشه. محاسبات نرم منحصر به مهندسی نرم افزار نیست. کاربرد این الگوریتم ها، ارایه ی یک راه حل غیر دقیق برای مسایل پچیده است. در نتیجه به تنهایی محاسبات نرم کمکی به تو در یادگیری بهتر برنامه نویسی نخواهد کرد.

شاد باشی
آرمین:give_rose: