PDA

مشاهده نسخه کامل : کنترل دو برنامه در یک زمان

reza8615953
08-06-18, 14:28
با سلام و عرض ادب خدمت کلیه اعضای محترم؛
سوالی دارم اما دقیقا نمی دانم که انجمن را صحیح انتخاب کرده ام یا خیر؟
می خواهم در یک زمان، دو برنامه در حال اجرا توسط کامپیوتر را ، با کیبورد تحت کنترل داشته باشم. مثلا در حال اجرای برنامه ورد هستم و مشغول تایپ هستم ولی برنامه ایی دیگر را نیز که صدای من را ضبط می کند ، و قبلا اجرا کرده ام ، را تحت کنترل داشته باشم و آنرا را قطع و صل کنم. که برای این منظور باید حتما آن برنامه را که در حال اجر است از Taskbar به دسکتاب بیاورم و کلید آن را بزنم. مثال ساده تر: شما در حال تایپ در ورد هستید و برنامه مدیا پلیر هم موسیقی پخش می کند، می خواهد هر چند ثانیه موسیقی را قطع و صل کنید، برای این منظور باید از ورد خارج شود و به منوی مدیا پلیر بروید!
دو راهکار داده اند ولی هر دو در حد تئوری است که من نمی دانم چطور اجرا کنم. ا- استفاده از دو کیبورد 2- با استفاده از فراخوانی Task manager ،( Alt + ctrl + Delete ) و... صفحه نمایش را دو قسمت تقسیم کنیم (یعنی هر دو برنامه در دسکتاب قابل مشاهده باشد و با ماوس خواسته قطع وصل را اقدام کنیم) . آیا کسی می تواند راهنمایی بنماید یا راهی دیگر. مثلا بتوانم کلیدی خاص از کیبورد را برای آن تعبیه کنم. یا نرم افزاری خاص بتواند این مدیریت را انجام دهد.
با سپاس

nima_hl
08-06-18, 20:24
با سلام و عرض ادب خدمت کلیه اعضای محترم؛
سوالی دارم اما دقیقا نمی دانم که انجمن را صحیح انتخاب کرده ام یا خیر؟
می خواهم در یک زمان، دو برنامه در حال اجرا توسط کامپیوتر را ، با کیبورد تحت کنترل داشته باشم. مثلا در حال اجرای برنامه ورد هستم و مشغول تایپ هستم ولی برنامه ایی دیگر را نیز که صدای من را ضبط می کند ، و قبلا اجرا کرده ام ، را تحت کنترل داشته باشم و آنرا را قطع و صل کنم. که برای این منظور باید حتما آن برنامه را که در حال اجر است از Taskbar به دسکتاب بیاورم و کلید آن را بزنم. مثال ساده تر: شما در حال تایپ در ورد هستید و برنامه مدیا پلیر هم موسیقی پخش می کند، می خواهد هر چند ثانیه موسیقی را قطع و صل کنید، برای این منظور باید از ورد خارج شود و به منوی مدیا پلیر بروید!
دو راهکار داده اند ولی هر دو در حد تئوری است که من نمی دانم چطور اجرا کنم. ا- استفاده از دو کیبورد 2- با استفاده از فراخوانی Task manager ،( Alt + ctrl + Delete ) و... صفحه نمایش را دو قسمت تقسیم کنیم (یعنی هر دو برنامه در دسکتاب قابل مشاهده باشد و با ماوس خواسته قطع وصل را اقدام کنیم) . آیا کسی می تواند راهنمایی بنماید یا راهی دیگر. مثلا بتوانم کلیدی خاص از کیبورد را برای آن تعبیه کنم. یا نرم افزاری خاص بتواند این مدیریت را انجام دهد.
با سپاس

سلام رضا جان

قدیما یه نرم افزار بود به اسم auto windows manager که وقتی میخواستیم با یک سیستم و 2 مانیتور بازی کنیم اجراش میکردیم بعد میتونستیم همزمان با یک سیستم 2 نفری بازی کنیم

الان اصلا یادم نیست چکار میکردیم یه سرچ تو نت بزن روی این نرم افزار، اگر روی ویندوزهای جدید بشه نصبش کرد احتمالا مشکلتو حل میکنه

البته با alt + tab به راحتی میتونی از یه برنامه به برنامه دیگه سوئیچ کنی و برگردی که بسیار ساده و کاربردیه

reza8615953
09-06-18, 17:31
ضمن تشکر از نیمای محترم

کلید alt + tab برنامه را به دستکتاب می آورد .منظور من آن است که برنامه ایی که روی دسکتاب نیست را تحت کنترل داشته باشم. چون زمان برای کار من ، (ضبط صدا) تا حد دو ثانیه نیز زیاد است. خصوصا که دائم نیاز به قطع و وصل دارم. در مورد نرم افزاری که معرفی نمودید ، نیاز به دو مونیتور دارد که اگر ناچار بشوم و چیز بهتری پیدا نکنم ناچارا به دنبال آن می روم.
بحثی در سخت افزار داریم بنام کنترل موازی، من چیزی شبیه آن می خواهم.یا نرم افزاری که نام دو برنامه مثل وُرد و مدیاپلیر را بعنوان ورودی بپذیرد و مدیریت هر دو را با یک کی بورد در آن واحد( نه فرا خوانی با alt + tab یا شبیه آن) با تدابیری به ما بدهد.
با تشکر

AMD>INTEL
09-06-18, 18:37
دوست عزیز چنین برنامه ای که شما نیاز دارید ساخته نشده است .

nima_hl
09-06-18, 18:55
ضمن تشکر از نیمای محترم

کلید alt + tab برنامه را به دستکتاب می آورد .منظور من آن است که برنامه ایی که روی دسکتاب نیست را تحت کنترل داشته باشم. چون زمان برای کار من ، (ضبط صدا) تا حد دو ثانیه نیز زیاد است. خصوصا که دائم نیاز به قطع و وصل دارم. در مورد نرم افزاری که معرفی نمودید ، نیاز به دو مونیتور دارد که اگر ناچار بشوم و چیز بهتری پیدا نکنم ناچارا به دنبال آن می روم.
بحثی در سخت افزار داریم بنام کنترل موازی، من چیزی شبیه آن می خواهم.یا نرم افزاری که نام دو برنامه مثل وُرد و مدیاپلیر را بعنوان ورودی بپذیرد و مدیریت هر دو را با یک کی بورد در آن واحد( نه فرا خوانی با alt + tab یا شبیه آن) با تدابیری به ما بدهد.
با تشکر

رضا جان اگر میخواهی هر دو برنامه روی صفحه باشد باید از کلید ویندوز و راست (یا چپ) استفاده کنی

در این حالت صفحه به دو بخش تقسیم میشه و میتونی با ماوس همونطور که در پست اول فرمودید برنامه صدا را هم کنترل کنید

اگر این باز اون چیزی نیست که میخواهید یکم بیشتر توضیح بدید

reza8615953
17-06-18, 17:57
تشکر نیمای مهربان
با راه حل پیشنهادی شما ، حدود 95 درصد مشکل من حل شد.چون ظاهرا این راه حل ، فعلا تنها راهی است که به هر دو برنامه دسترسی داشته باشم. من تاکنون از اهمیت و کارآیی کلید های میانبر ویندوز غافل بودم و آنها را صرفا به معنی میانبر می دانستم! (یعنی کمی سریعتر! ) ولی حالا باید بگویم این کلید ها گاهی قابلیت اضافی در اختیار کاربر قرار می دهند.
اما چرا 95 درصد ؟ چون وقتی راه شما را انجام دادم ، ویندوز منوی هریک از برنامه ها را از لحاظ سایز نصف می کند. و تایپ در برنامه ایی مثل وُرد سخت می شود. البته اگر سایز مونیتور خیلی بزرگ باشد این مشکل خوبخود مرتفع می شود. شاید آقای Hardware Senior ، که ایشان نیز حلال مشکلات هستند صحیح گفته باشند که عینا چنین برنامه ایی نیست! ولی من هنوز بعید می دانم نباشد. جون دنیای نرم افزار برای رفع هر خواسته ایی که محال نباشد، نرم افزار ساخته است.
خلاصه منظور من این بود که مثلا الان کل صفحه مونیتور من در اختیار برنامه وُرد است. همزمان نیز برنامه ضبط صدا نیز ، در حال ضبط توضیحات من (صدای من ) است. که البته قبل از وُرد ، آن برنامه را من اجرا کرده ام و بعد از اجرا ، منوی آنرا بحالت مینی مایز در آورده ام ، که منوی آن به نوار وظیفه (Task bar) ، یعنی پایین صفحه منتقل شده است.
حالا اگر در بخواهم عملیات ضبط را متوقف کنم باید، آن برنامه ضبط صدا را روی دستکتاپ بیاورم. اما اگر یک نرم افزار مدیریت دو برنامه ، کلید ترکیبی فرضی ، مثلا ALT + 78 را من برایش تعریف کنم که معادل کلید توقف STOP ، برنامه دیگر باشد، مشکل 100 درصد حل است. البته شاید حق با آقای Hardware Senior باشد. چون وقتی فکر می کنم ، آن نرم افزار باید برای تمام کلید های نرم افزار دوم ما ، کلید ترگیبی تعریف کند!!(چون در آن واحد هر کلید کیبورد نمی تواند دو گانه عمل کند و لذا ناچارا نیاز به کلید ترکیبی است) . ولی فوق العاده ممنون هستم.